Antalya

Scudo

sozdem

Üye
Tepki
27
Selam,
Ben Sadi Özdem, forumun sozdem adlı üyesiyim. Bahçelievlerde oturuyorum. Haftaiçi havanın durumu ve kalkış saatine göre tünektepe-liman tarafına çıkıyorum. Hafta sonları Antalyadaki bisiklet sevenlerle gezilere katılmaya çalışıyorum (ender abinin yüzündeki hadi ordan ifadesini görür gibi oldum).
sozdem@akdeniz.edu.tr

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Muharrem kardeşim merhaba,

Yakınlarımızda bir bisiklet seven olması çok sevindirici, ama sana biraz kırıldım, insan Antalya' ya kadar gelir heykelde bizleri görür de gelip bi tanışmazmı. Mavi bisiklet etkinliği olduğunda tesadüf oradaymışsın, keşke tanışsaydık, ama kısmet mutlaka birgün beraber pedallarız. Antalya ya gelirsen görüşelim. Bizlerde kumluca tarafına gelirsek seni görmek isteriz.
Hoşçakal.

Sadi Hocam merhaba,
Valla yüzümde tatlı bir gülümseme oldu, ama sizin, bizler uykudayken bile gezdiğinizi düşününce , size birşey diyemiyorum. Gezileri bende özledim bayağı bir ara vermişiz gibi geldi bana. En son Mavi bisiklet etkinliğinde muhteşem bir topluluk oluşturduk ama gezi olmadığı için hep bir koşuşturma yaşadık. Sizi bile akşamüstü kaybettik. Biz heykelden karaoğlan parkına geçtik ama, çoğumuz eksilmişti. Bir ikinci buluşma yerimizde zaten burası bisiklet foruma da tüm gezi duyurularımızı ve fotoğraflarımızı atıyoruz. Hepinize neşeli, mutlu, bolpedallı günler dilerim hoşçakalın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese Merhaba,

Forum da yeniyim, Antalya'daki TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde çalışıyorum. 4 yıldan beri Antalya'dayım. Bisiklet yaşantımda vazgeçilmez bir tutku, bir dönem lisanslı sporcu olarak bindim. Toplamda yaklaşık 20 bin km yi devirmişimdir. Mavi Bisiklet kampanyası sayesinde merak ettiğim bisiklet tutkunları ile tanışma fırsatım oldu. Çünkü Antalya bisiklet binicileri için bulunmaz bir yer. Çalışma saatlerimin düzenli olmaması dolayısıyla etkinliklere de düzenli katılamam ama gayret edeceğim. Genelde Altınkum-Uncalı-Üniversite güzergahında işe gelip giderim, haftasonları da kemer, döner gazino taraflarına çıkmaya çalışıyorum...Şimdilik bu kadar...

Tuncay Özışık

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Tuncay abi
Üniversite de Bisikletinizi güvenilir koyabilecek bir yer biliyorsanız bende okula bisikletim ile gidip gelmeyi o kadar çok istiyorum ki bilmenizi isterim...

Tam hatırlayamadım sizi mavi bisiklet turundan ama görsem tanıyabileceğime eminim ;)

Ercan BAYRAM
Ziraat Müh. 4. sınıf öğrencisiyim
Tübitak gözlem evi burnumun ucunda yani.... :)

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Tuncay Bey merhaba

Mavi bisiklette tanışmıştık. Sizleri de forumumuzda görmek çok sevindirici. Bu pazar 8.30 da üniversiteden hareketle bir gezimiz var.( Olbia çarşısı, simitçi kafeden) Alçak hızda ve birbirimize ayak uydurarak. Biliyorsunuz ben tandem bisiklet ve eşimle katılıyorum. Gene bayanlı erkekli güzel bir gezi yapmaya çalışacağız. Sizleride bekleriz.

Görüşmek üzere hoşçakalın.

kıvanç kaynak

Forum Demirbaşı
Tepki
98
evet İlknur teyze dediğine katılıyorum benim arkadaşlarımda var hepsi ya yarışcaklar ya şov yapcaklar yada bi yerden bi yere gitmek için kullanıyorlar antalyada hiç bayan sürücü yok ama ben sizi görüyorum ve BSD deki bazı bayan sürücülerde var benim annem ve babam da katılmak istiyolar sizinki gibi bir tandem alcaklar annem bisiklete binmeyi bilmiyodiği için babam endişeleniyo:D babam olum ya kendimiz gider alırız yada tanıdıklarımız gönderir diyo ama bence hiç almasın lar çünkü antalya daki sürücüler çok dikkatsiz araç kulalanıyo geçen gezimizdeki saygısız bir şöför kaldırıma parketmiş:boese157:
bazen ben bir yere bisikletle gitmek istiyorum ama babam izin vermiyo ben babama baba ben çok dikkatliyim bişey olmaz diyorum babam da evet olum sen dikkatlisin ama sürücüler dikkatli değil diyo
beraber pedallamak dileğiyle
iyi günler

nalany

Üye
Tepki
10
Buradayim İlknur Hanım:) Ercan'ın dediği doğru; işe giderken Antalya trafiği ve canavarları yüzünden her defasında birkaç tehlike yaşayınca ben de bisiklet keyfini hafta sonu turlarına bırakanlardanım. Ama bundan sonra hafta sonları kaçmak yok. Sizinle pedallamak da çok büyük bir keyifti.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

pelo-selo

Üye
Tepki
42
Merhaba Nalan Hanım ben de sizinle birlikte bisiklet turunda beraber olmaktan çok mutlu oldum, bundan sonra mazeret kabul etmiyorum lütfen beni yanlız bırakmayın, bayanlar çoğaldıkça bu turlar daha ciddiyet kazanacağına eminim. Trafikte bisiklet kullanmaya gelince çok zor ama zoru başarmamız gerekiyor. En kısa zamanda yine birlikte olmak dileğiyle iyi günler diliyorum.

Merhaba Kıvanç'cım seni bisiklet turunda aramızda görmekten çok mutlu oldum, siz gençleri böyle spor aktivitelerinde görmek memnun edici, yanlız dersler ihmal edilmeden yoksa sizinkiler bize kızar ona göre. Ender amcan ve ben en kısa zamanda annen ve babanında bizim aramıza katılacağından çok eminiz. Babanın dediği doğru sadece senin dikkatli olman yetmiyor her zaman için tedbirli davranmalısın, bir daha ki gezimizde yine görüşmek üzere hoşçakal.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
Arkadaşlar Antalyadaki ekipman satan bisikletçilerin adresi lazım. Bileniniz var mı? Acilen kışık bisiklet giysisi almam gerekiyor. Antalyada nerelerden bulma imkanımız var bu giysileri??

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Natural_animal

Merhaba

Antalya ' da istediklerini satan bir mağaza ben görmedim. Sadece kırcami karakolunun karşı sokağında bir bisikletçide tayt görmüştüm. Oda yazlıktı.

Kışlık giysi alacaksan spor malzeme satan dükkanlara bak derim. Deepo da ki meşhur bir markanın mağazasında gördüm.

Bisiklete parça arıyorsan normal parçalar , oda en uygun eski sanayide parçacılar bölümünde Nerse adlı dükkanda var.

Antalya kaliteli bisiklet parçaları ve giysileri yönünden çok geri kalmış. Satan da yok .

Sana kolay gesin.
Hoşçakal.

• Beğen
Tepkiler: Natural_animal

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
@Ender Alıcıoğlu

Deepo ya uğrama şansım çok daha fazla. Sizden rücam kışlıklar hangi mağazadaydı? Biraz reklam gibi olacak ama bisiklet sporu yapmak isteyipte ekipmansız kalmış ( Kışlık giyim ) biri için bence gerekli bir reklam olacak :D

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba.

Koca yazı bitirdik, ama bisikletlerimiz ile gezmeye doyamadık. Yağmurlar geldi, bisikletler depolara kalktı. Ben kendi adıma yağmurlu havada bisiklete binmem. Ama güneşi gördüm mü soğuk dinlemem.

Demek ki bahar aylarına kadar bisikletler pek dışarılara çıkamayacak.

Ben diyorum ki. Burdan bahar ve yaz aylarında gezebileceğimiz, günü birlik gezi rotaları , yapalım. Bu rotalar hazırda dursun. Bu yaz yaşadığımız, aynı yere 4 kere gitme yanılgısını yapmayalım. Yeni , yeni yerler bulalım. İlginç, geziler yapalım.
Tarihi özellikleri olan geziler, tabii güzellikleri olan geziler , çoğu kimsenin az gördüğü yerlere geziler hazırlıyalım.Köy, kasaba gezileri.

Bu gezileri hazırlarken de, bu gezinin , özelliklerini, kaç kilometre olacağı, tarihi yer gezisi ise ,tarihi bilgisini, tabii güzellik gezisi ise, bunun detaylarını, yazalım. Köy ve kasaba , yerleşim yeri ise, mevkisi kilometresini, yerini özelliklerini, tanıtımını da yapalım.
Şöyle bir fikirde olabilir. Herkes zamanı gelince yazdığı gezinin o günkü gezi lideri olsun. Yolu ve tanıtmayı o arkadaş yapsın.

Yani buraya onlarca yeri , yazıpta, ardı arkasına sıralamayalım. Her kes yazdığı gezi rotası üstünde detaylı bilgiler versin. Sadece gezinin yer rotası değil , gezi ile akla gelebilecek her konu , yönü, kilometresi, dayanıklılık derecesi, akla gelebilecek her şeyini yazalım.Gititğimizde yemek yiyebilecek yerlerini, ya da yanımıza almamız gerekenleri bile hazırlıyalım.

Verilen gezi rotalarının performans mı ? yoksa herkesin katılabileceği bir gezimi olacağını da yazsın. Yaklaşık kilometre de çok önemli.

Bu yukarıda yazdıklarıma ilave edilecek olan fikirleri de bekliyorum.
teşekkürler.

Şimdi de Bu yaz Antalya ' da yaptığımız gezilerimizi kısaca hatırlatayım.

1-Gökdere gezisi, 2-Sarısu gezisi,3- Lara kundu kum heykeller gezisi, 4-Düzlerçamı gezisi, 5-Düden Kurşunlu gezisi, 6-Bahtılı Doyran pazar yeri gezisi, 7-Liman tarafı, 8- lara tarafı, 9-Serik Uçarsu gezisi, 10-Yeşilbayır gezisi, 11-Aksu kurşunlu gezisi, 12-Kemer tarafı Beldibi gezisi, 13-Son olarakta Termessos Milli parkı gezimiz..

Bunların bazılarını çok az kişiyle, bazılarını da iyi bir katılım sayısı ile yaptık.
Bunların bazıları, performans gezisi idi. Mesela Termessos gezisi, mesela Serik uçarsu gezisi gibi. Bu iki geziye performansı düşük arkadaşlar gelemezdi. Ben Serik uçarsu gezisine mesela gitmedim. Turu tamamlayamam diye. Ama Termessos gezisine gittim. Çok zorluydu ama, kendimi, artık performans gezilerine girecek, kondisyonda bulmaya başladım. Demek ki , antreman yaptıkça insanın kondisyonu artıyor.

Bütün bunların haricinde, yatmalı ( pansiyon olabilir. Çadır olabilir.) tur ve gezilerde düzenleyebiliriz. Mesela Olimposa gitmek için , (2 günlük )bir fikir atılmıştı ortaya.

Bütün bunların doğrultusunda ve gelecek yeni fikirlere göre, rota planlarımızı yapmaya başlayabiliriz. Bahara kadar vaktimiz var.

Hepinize neşeli, mutlu, bol güneşli, bol pedallı günler dilerim.

Hoşçakalın.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Natural_animal

Merhaba
Özelden adresi verdim pedli tayt ihtiyacın varsa bana ulaş bir adres daha vereyim fiyatı çok komik. Kaliteli pedli tayt 5 ytl . İhraç fazlası.
Ama adres Fener lara tarafı.

B

BF Okuru

Misafir
bende gelmek istirem imim ökkeş mutlu eski yol bisikleti sporcusuyum şimdi 28jant bir takam var aranıza katılabiilirim bu gezilerden haberdar olmak istiyorum

B

BF Okuru

Misafir
@HaliliOzturk

Keşke aynı tepkiyi Ankara sayfasına yazanlara da verseydin Halil Kardeşim:(