Antalya

Scudo

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
selam
antalyanın neresinden?

bu arada ben Ercan Bayram
Akdeniz Üni de öğrenciyim yazları da buradayım...

hatta bu hafta sonu bizim de gezilerimiz var ufak çapta bile olsa...

msn kullanıyorsan ekle!!!

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923

Bayram sana isminle hitap ediyorum ama ben senden çok büyüğüm ve bisikletçiler sammimi kişilerdir diye,
Bu hafta nerde buluşup netarafa gideceksiniz.Öğranmek istediğim bunlar tempo nasıl, kilometre nekadar. bunun gibi.
Ben daha önce BSD derneği ile Gökdere gezisine katıldım çok güzeldi.Herşey mükemmeldi tadı damağımda kaldı.Geçen hafta hastalıktan dolayı gidemedim.
ama bu hafta çok istiyorum. Az sonrada kendi başıma takılıp biraz gezeceğim
selamlar.
Ender Alıcıoğlu- ANTALYA
MSN. enderalicioglu@hotmail.com

• Beğen
Tepkiler: Gezgin mehmet

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
biz zaten BSD olarak toparlanabiliyoruz rota hakkında bilgi verilmedi geçen hafta LARA Beach da kumdan heykellere gittiler...
oradan kunduya geçip sanırım deniz keyfi yaptılar......

ben katılamadım aile dostlarımızın düğünü vardı malum bulunmamız gerekli ...

bu hafta belirli değil MSN ini ekledim bende şehir içi kendi başıma çıkıyorum...
saat 5-8 arası
ışıklar - kaleiçi - yat limanı - Beach park - Büyük Liman a devam ediyorum

sonra 100. yıl a geri dönüyorum

ekipmansız gezdiğim için ve tek olduğumdan dolayı fazla açılmıyorum

arada sıra da da tek başıma Lara Beach yaparım...

yaşınızı forumda belirtmemişsiniz o yüzden nasıl hitap edeceğimi bilemedim pardon

Genel Antalya Çapı için

BSD Antalya hakkında her türlü yardım bilgi için ANTALYA lılar

BSD başkanı Gökhan Akkoyunlu

mail yolu ile hocama ben katılmak istiyorum gezilerinize diye küçük bir mail yazmanız halinde listesine ekleyecektir sizleri...

Gökhan Akkoyunlu hocamın Maili
akkoyunlu@akdeniz.edu.tr

Benim mail ve msn adresim imzamda bulunuyor...

İrtibatı koparmayalım Antalya'da da bisiklet sevenlerin yavaş yavaş bile olsa artması bizleri çok mutlu ediyor

zaten sayımız çok az (aktif katılımcı bazında) ve her hafta mutlaka birilerinin işi çıktığı için
Her ayın ilk pazar günü Akdeniz Üniversitesi içerisinde SİMİTÇİ nin önünde buluşuyoruz

BİLGİNİZE...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
  • Beğen
Tepkiler: Gezgin mehmet

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Sayın Bisiklet seven ANTALYALI arkadaşlarım
Eve şimdi geldim Biskletimle geziyordum sizlerin yazılarını okudum .Yazdığınız cevaplara da teşekkür ederim.
BSD ni Antalya Başkanı Sayın Gökhan Akkoyunlu arkadaşımız benim cebime öğlen mail atmış aynen yazıyorum
Antalya Bisiklet gezisi 18 Haziran Pazar Günü sabah saat 8.00 de Üniversitede simitçi cafede buluşma. Rota Lara Kundu , kumdan heykeller. (su,güneş kremi,şapka ve mayo önerilir.) Ertan bey -Gökhan
İnşallah Antalya dan bunları okuyan çok olurda kalabalık ve güzel bir gezi yaparız.
Bunları okuyamayan arkadaşlarada iletirsek iyi olur.hiç olmazsa kalabalık katılım olur.
Ercan arkadaşım benim yaşım 51 bisikletime eşimle beraber bindiğimiz için tanden bisiklet.Belki bizi görmüşsündür.Çünkü çiftli bisiklet Antalyada çok az.işte bizde siz gençlere ayak uydurmaya çalışıyoruz gücümüz yettiğince. Tabi sağolun herzaman bizlere arka çıkıyorsunuz.
Hepinize teşekkürlerimi gönderirken hadi bu pazar 8.00 kalabalık bir katılım olması dileğimle hoşçakalın derim.
Ender Alıcıoğlu - ANTALYA /Bahçelievler

Tüm Bisiklet Sevenlere ve Antalya lı Bisiklet seven arkadaşlarıma merhaba.

Günlerdir hazırlandığımız Şehir içi Lara Kundu ,Kum Heykeller gezimiz Bugün sabahtan Akdeniz üniversitesinnden,simitçi kafeden başlayarak ve yeniden eve dönüş yaklaşık 64 veya yaklaşık 70 km olarak gerçekleştirdik.Tam 14 kişi ve 13 bisiklet .Bir bisiklet eksik çünkü benim bisikletim çiftli bisiklet.

Tüm arkadaşlarımız ,biraz sıcak olmasına rağmen, tam bir uyum içinde ve zevk alarak güzel bir gezi yaptık.Gezide bir sürü resim çektim ama şu resim atma işini bir türlü beceremediğimden,sizlere resimlerimizi gönderemiyorum.Şu resim işini bir öğrensem sizlere de güzel ve resimli tur yazılarımı aktaracağım,ama inşallah bir müddet sonra beceririm veya öğrenirim.

Anlıyorum ki biz bu bisiklet işini ,Antalya da bayağı geliştirip,kişilere sevdireceğiz.Çünkü her katılımımız gün güne kalabalıklaşıyor.

Bu akşamlık Tüm katılan arkadaşlarıma teşekkürlerimi gönderiyorum .Bizi yol boyu desteklediler.Geride kalmamızı engellediler ve lastiğimiz patladığında,vitesimiz bozulduğunda elimizi bile bize sürdürtmeden yapıp bizim gene yola devam etmemizi sağladılar.Onun için hepsini çok seviyorum ve her zaman onlarla beraber olmak istiyorum. Şimdilik herkese güzel gezi ve arkadaşlıklar diliyorum.

!8-06-2006 Ender Alıcıoğlu -Antalya
Herkese İki teker üstünde sağlam pedallı geziler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923

Aramıza hoş geldiniz. Antalya da bisiklete binen bayanlar Bu pazar Akdeniz Üniversitesinde Olbia çarşısında, simitçi kafede BSD ( Bisiklet Sevenler Derneği ) olarak sabahtan buluşup güzel bi gezi yapacağız sizleride aramızda görmek isteriz.:p
Gezimiz herkese açıktır. Hızımızı mümkün olduğunca herkesin ayak uyduracağı bi hız da tutuyoruz. Geride kimseyi bırakmak yok. Hepimiz hep beraber yardımlaşarak geziyoruz.
02-Temmuz 2006 pazar günü sabahtan sizleride bekliyoruz.:)

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Çok yakın bir zamanda benimde antalyaya gelme ihtimalim var. ama ben erkeğim bi sorun olmaz inşallah...:D :D :D

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
antalyaya gelin bize ulaşırsınız bir şekilde
bisikletiniz kendisini gösteriyor ise ben bulurum sizi :)

veyahut ulaşın msn yada mail ile :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

pelo-selo

Üye
Tepki
42
Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.:)
Ama kendi adıma çok üzüldüm. Demek Antalya da bizden başka bayan olarak bisiklete binen yokmuş. Ben de Antalya ' yı bisiklet cenneti sanırdım.
Hatta Antalya da BSD nin düzenlediği gezilere de bakınca erkek olarakta çok az kişi varmış diyorum.:mad:
Bisiklete binen kişilerde demek mecburiyetten biniyorlar. sadece ulaşım amaçlı. Bizler gibi bisiklete gönül vermiş, seven kimseler değiller herhalde.
Ne yapalım. Biz de kendi başımıza bineriz. Bizler gibi bisiklet sevgisi olanlarla bir gün karşılaşmak üzere hepinize iyi günler dilerm.;)

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
slm pelo selo

bayanlar trafik teki otomobillerden tırsıyor ki gerçekten motorlara saygı göstermeyenlerin bisiklete saygı göstermemesi normal olan bir şehir antalya

öyle ki ben bile çoğu zaman tramvayla kafa kafaya çarpışma durumuna bile düşebiliyorum :)

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923

Ne deseniz haklısınız.:p

Bisiklet yolunu, yaya yolu ve araç parketme yeri sanan bir memlekette yaşıyoruz. Trafiğin bu kadar karışık, kimsenin kimseye saygısı olmadığı bir ülkede yaşıyoruz.:boese157:

Böyle olunca da sonuç ortada. Bisiklete binmek bir canbazlık işi. Bisiklete binince eve tek parça dönebilsek bari dediğimiz günler oluyor.:mad:

İnşallah bu günleri aramayız.:(

Hepimizin içinde bisiklet sevgisi olmasını dilerim.;)

İyi pedallar. Hoşçakalın

migalga

Üye
Tepki
30
Tüm forum ahalisine merhaba.
İsmim Ayhan. Eşiminde ısrarları ile bereber kullanım için salcano NG600 alarak pedal çevirmeye başladım. Bisikleti almadan önce sitenizden, verdiğiniz linklerden epey faydalandım ve giriş seviyesi olarak bunu uygun gördüm. Antalya'daki arkadaşların tur fotoğraflarını görünce işi daha da ileriye götürmeye ve onlara iştirak etmeye karar verdim. Şu sıralar kondüsyonumu arttırmak ile meşgulüm. Yakın bir zamanda inşallah bende aralarında olurum.
Antalya'daki arkadaşlardan bir ricam var. Bisiklet için gerekli olan kask, eldiven, yama takımı, çanta ve hatta giysi Antalya'da nerede bulurum?
Sağlıcakla kalın....

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Antalyada yani burada istediğin kalitede ürünleri bulabileceğini sanmıyorum ve çok pahalı ve ankara istanbul izmir den temin edebiliyorsan iyi olur veya bir gelen ile getirtmeni tavsiye ederim

aradığın malzemeleri bende arıyorum ve gönlüme göre olmadıkları için ankaradan almayı düşünüyorum...

ama kırcamii karşısında Bianchi (yeni açıldı arada)
eski otogar mezarlık arkasında Bianchi (şubeleri)
meltemde bir bisikletçi daha var orda da bulabilirsin

bize de ulaşabilirsin
msn mail telefon yolu ile ....

Ercan BAYRAM

kask eldiven çanta hakkında üstteki yorum...

giysi konusunda bize ulaş forumdakiler duymasın bir güzellik yaparız sana da :)
forma ve tayt ve şort (padli) satılıyor antalyada inanılmaz fiyatlara :)

migalga

Üye
Tepki
30
İlginiz için çok teşekkürler. Yakın zamanda görüşeceğiz inşallah.
Çanta ve eldiveni internette satış yapan sitelerden sipariş edebilirim. Ama kask konusunda tereddütüm var. Şu ayarlı kasklardan alsam olmama problemi olurmu acaba? Marka, model ve uygun bulacağım siteler konusunda tavsiyeye ihtiyacım var?
Msn'ninize vermiş olduğunuz afresten ulaşabilirmiyim?
Benimki ayhankurt01@hotmail.com

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Ayhan bey merhaba. Ne kadar sevindirici bir haber. Antalya da bisiklete binenlerin çoğalması. Sizleride aramızda görmek isteriz. Ercan arkadaşımda bizim gezdiğimiz gruptan . Size verdiği bilgiler doğrudur. İçimizden birine ulaşsanız hepimize ulaştınız demektir. Kaskın çok iyisini isterseniz ,sipariş vermeniz lazım , ama eski sanayide oto parçacıları içindeki bisikletçide de 3 - 4 değişik kask var fiyatları da uygun ve deneme şansınız da var . Alınabilecek kalitedeler. oraya da bakmanız iyi olur. Yama takımı da Antalya da en ucuz bulunan yerlerden biri. Eldiven de var. Ama Kipa da daha ucuza var. Pedli taytında , Ercanın dediği gibi , çok uygun fiyata satılan bir yeri var , ilk karşılaşmamız da gideriz oraya. Yazınızda eşiminde ısrarları ile beraber kullanım için diye bir kısım var . Bende tur ve gezilere eşimle ve kızlarımla katılıyorum. Ama bizimki tandem bisiklet. Sizi de eşinizle gezilerimize bekleriz. Bence size bir bisiklet daha lazım olacak gibi. Haber vereyim bu hafta gene bir gezi hazırlığındayız, az sonra forumdan da yayınlayacağım, sizleri de aramızda görmek isteriz. Bu pazar Düzlerçamına gitmeyi düşünüyoruz. Haberiniz olsun. Akşam üstüleri de ya Konyaaltı liman, yada fener lara tarafına turluyoruz. Katılmak isterseniz haber verin. Tanışıp görüşmek üzere hoşçakalın diyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar ben aranıza yeni katıdım..ve bu siteyi görünce mutlu oldum ben bisikletle ilgilenmeyi gerçektende çok seviyorumm.arkadaşlar benim adım sinan
antalyanın finike ilçesinde oturuyorum ve lise öğrencisiyim..