Antalya Duran Bisiklet

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bugün gittigidiyorda bir çanta ilanı var, baktım nettekilerin hepsinden ucuza satıyor, kargoda yok..alası oldum birde ne göreyim..😁🤣..antalyanın tartışılan firması, olay mahallini terk ettik tabi..😊

Scudo

mmp953

Üye
Tepki
1
İsim
Mehmet
Keşke alışveriş yama hatasına düşmeden önce burayı okusaymışım. Adamlar internetten satış yapıyor hesapta ama adamların en ufak alakası yok. 1 hafta sonra halen hazırlanıyor ibaresi görünce arayıp soruyorsunuz, uzun zamandır kontrol etmedik bir bakalım diyorlar :).
Akabinde doğal olarak sipariş iptal edilmiş.
Bence uzak durun ama yine de siz bilirsiniz. :D

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mmp953 Ben daha sonrasında firma (ya da dükkan) sahibi ile başka bir parça için telefonda konuştum..Kötü bir arkadaş değil, işinede sahip ama biraz gevşek. Yani bildik bisikletçi esnaf, öyle kurala kaideye bağlı kalacak biri gibi gelmedi. Nasıl mal alınır? Arayıp sorarsın, elinde varsa pazarlığını yaparsın, inşallah göndermesini beklersin 🙂.Ama ucuza veriyor..Antalyada olsam ondan fiyat almadan piyasadan almam..😁

beermug

Aktif Üye
Tepki
344
İsim
Kemal Etikan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1591731711371.png

Vay arkadaş, ne Duran'mış. Ürün aşıklamasına iki satır bilgi yazdıktan sonra gazete baş sayfası gibi reklamını yapmış, kahkaha atarak okudum. Şu ciddiyetsizliği görünce, kendi adıma yarı fiyatına bile olsa alışveriş yapmaya korkarım.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Neojess 3900 e almış mıydınız cidden? O fiyata 2. bisiklet olarak hemen alırım..

Neojess

Aktif Üye
Tepki
320
İsim
Erman
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Neojess 3900 e almış mıydınız cidden? O fiyata 2. bisiklet olarak hemen alırım..
Sipariş verdim bekliyorum ben de herkes gibi corellinin üretime girmesini. Son öğrendiğimde temmuz demişlerdi... Goat 1.0 ı dağıtıma başlamışlar... Artık sıra bize gelir bir kaç haftaya...

3900 e 11 taksitle önsipariş verdim bundan 3 hafta önce falan...

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Neojess Hangi firmadan, direk Corelli mi?
Sadece rx400 grupset bile 400 Euro..3200 TL..Yurtdışı fiyatı..

Neojess

Aktif Üye
Tepki
320
İsim
Erman
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Neojess Hangi firmadan, direk Corelli mi?
Sadece rx400 grupset bile 400 Euro..3200 TL..Yurtdışı fiyatı..
Evet biliyorum çok uygun olduğunu , aynı şeyleri ben de araştırdım çünkü.

Bildiğin evimin yanındaki bisikletçiden sipariş ettim. Adam sağolsun harbi esnafmış böyle duran denen bisikletçiler gibi çakal değil, önsiparişle alırsan ucuz alırsın istersen direk fabrikadan sipariş verebilirim dedi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali Eren

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Neojess Yarın fabrikayı arayacağım..Grupseti satsam bisiklet bedava..Sonucu yazarım..👍

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aradım Corelli yi..Bir hanımefendi "alo" diye açtı. Goat 2 ile ilgili bilgi almak isterdim dedim teknik servise mi bağlayım dedi. Ben daha çok fiyat bilgisi almak istemiştim aslında deyince, falanca beyi (isim vermeyelim şimdi) bağlamaya çalışayım dedi, tamam dedim. Çok beklemeden geri döndü, yerinde yok dedi..Ben, satıştan herhangi birisiyle görüşebileceğimi ifade ettim, başkası yok zaten dedi. Cebini verebileceğini söyledi, istemedim..
Bu olaya, birde buradaki bir arkadaşın sıfır corelliyle yaptığı kaza (aktarıcı bacağının janta girmesiyle) sonrası, firmanın hiç oralı olmadan kullanıcı hatası demesini birleştirince, Corelli benim için, üzerine güvenle bineceğim bisikleti üretecek firma olmaktan tamamen çıktı..İsterse goat değil goliath ı 3000 e versin..Hayır..😕

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu şurada kalsın da muhattap olduğunu satıcıyı bir tanıyın.Adam ile ilgili konu görünce tutamıyorum kendimi.

(link)

Neojess

Aktif Üye
Tepki
320
İsim
Erman
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Aradım Corelli yi..Bir hanımefendi "alo" diye açtı. Goat 2 ile ilgili bilgi almak isterdim dedim teknik servise mi bağlayım dedi. Ben daha çok fiyat bilgisi almak istemiştim aslında deyince, falanca beyi (isim vermeyelim şimdi) bağlamaya çalışayım dedi, tamam dedim. Çok beklemeden geri döndü, yerinde yok dedi..Ben, satıştan herhangi birisiyle görüşebileceğimi ifade ettim, başkası yok zaten dedi. Cebini verebileceğini söyledi, istemedim..
Bu olaya, birde buradaki bir arkadaşın sıfır corelliyle yaptığı kaza (aktarıcı bacağının janta girmesiyle) sonrası, firmanın hiç oralı olmadan kullanıcı hatası demesini birleştirince, Corelli benim için, üzerine güvenle bineceğim bisikleti üretecek firma olmaktan tamamen çıktı..İsterse goat değil goliath ı 3000 e versin..Hayır..😕
Bu sanki biraz tesadüfi bir olay olmuş ya... Yani satış temsilcisi yerinde yok diye, yada bir kaza oldu diye koca firma kötü olmamalı. Mesela geçenlerde de ben bir olayına şahit oldum. Arkadaşın biri selenin ayarını açmadan yükseltmeye çalışmış , sele borusu çizilmiş boydan boya. Corelliye mesaj atmış, corelli cevap yazmış, bu bir kullanıcı hatasıdır (ki bariz belli) ama bisikletinizi yeni aldınız hevesiniz kırılmasın bu seferlik size yeni bir sele ve borusunu yollayalım. Bundan sonra lütfen dikkat edin.

Yani spontane gelişen bir olay yüzünden çok ağır eleştirmeyelim bence corelli firmasını.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Neojess "Ben" almam demek istemiştim, "almayın" gibi bir lafım olmadı..Burada insanlar Gianta bile çatabiliyorlar ayrıca, neden Corelliyi eleştirmeyelim?
Aramayıp salladığımı düşünüyorsanız SS atabilirim.

Neojess

Aktif Üye
Tepki
320
İsim
Erman
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Neojess "Ben" almam demek istemiştim, "almayın" gibi bir lafım olmadı..Burada insanlar Gianta bile çatabiliyorlar ayrıca, neden Corelliyi eleştirmeyelim?
Aramayıp salladığımı düşünüyorsanız SS atabilirim.
Yooo öyle bi düşüncem olmadı asla... Ama bence çok aşırı tepki veriyorsun gibi geldi, şu an bana bile neden böyle tepkili yazdığını anlamadım 😂 ben sana yalan söylüyorsun aramadın etmedin demedim ki. Spontane bir olay olmuş sanki dedim :)

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Uğur Sabuncu
" -Üst seviye bir maşa satıp maşanın kilitleme mekanizmasını vermeyip normalde kutunun içerisinden çıkan ürünü extra para ile sattığını biliyorum.
-Sahibinden isimli sitede bir ara türlü türlü kadro satıp ilanın en altına "Kırılırsa garantisi yoktur,yani çöpe atarsınız." diyen bir satıcı olduğunu biliyorum.
-Bisiklet kiraladığı iki arkadaşımın kimlik fotokopileri yerine kimliklerini alıp kimliklerini kaybettiğini biliyorum.
-Bisikletini bakım için bırakan bir müşterinin bisikletini çaldırdığını ve kendi dükkanından yeni bir bisiklet sattığını biliyorum. [Zekaya bak.]
-Facebookta 2.El sayfalarında bir ara satış yapmanın yasak olduğunu ve satış yapan kişilerin vergi kaçırdığından dolayı şikayet edeceğini yazdığını biliyorum."
Yazı çok güzel..hele bu kısmına bayıldım. Filmi yapılmalı bu adamın..
Zamanında bir Mitsubishi pikabım vardı. Basit bir problem için götürdüğüm usta hakkında da bu tip efsaneler dilden dile dolaşırmış meğer. Örneğin zaten iyi durumda olan bir araca komple motor yapılması gerektiğini söyleyip, aslında çok daha kolay olan sorunu hallettikten sonra komple motor yapılmış gibi para alması..Bunu duyunca ertesi sabah gidip, kaçırırcasına geri almıştım arabamı.😁😉..Bu adam sonra çok ilginçtir sinema sektörüne para yatırdı..Çok ciddi söylüyorum..Üstelik filmde oyunculukta yaptı. 😁🤣😂😆..Eee bu kadar rol kesebiliyorum madem, değerlendirmeliyim diye düşünmüştür haklı olarak..
Var böyle insanlar..Aynı havayı soluyoruz..Vay be..😊

beermug

Aktif Üye
Tepki
344
İsim
Kemal Etikan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü