Ankara

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TheBilgin Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın ins. Buradan daha iyi görünüyor. Genel bir bakım yapıp ya da yaptırıp keyifle kullanırsınız.

Scudo
Tepki
0
İsim
Said Nas
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba. Gazi Eğitim Fakültesinde ya da Gazinin merkez kampüsünde okuyanlara tanışabiliriz :)

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
257
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Sincan tarafında olan varsa söylesin tanışalım. Genelde sincan merkez tarafında dolanırım bisikletten tanıyan çekinmesin durdursun ?

onurordek

Üye
Tepki
62
Bisiklet
Scott
Ulus tarafında yaya geçidinde polis üç beş yayaya işlem yapıyordu bugün.

Kızılay'da ise sürekli anons vardı ışık ihlali yapanlara (yaya) işlem yapılacak diye.

Bilginize.

• Beğen
Tepkiler: 2TekerHastası

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
257
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@onurordek

Bizim bi arkadaş sonuçta üstümüzde plaka yok diyerekten kırmızı ışıklarda da geçiyor. Bir gün araba çarpacak diye korkmuyor değilim ? Fabrika ayarlarına nasıl döndürcem ben bunu ?

dofurkan

Üye
Tepki
0
İsim
Furkan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba herkese. İsmim Furkan. Amatör olarak katılıyorum aranıza. Her türlü bilgiyi öğrenmek, denemek ve etkinliklere katılmak için can atıyorum :). Ankara'da olan arkadaşlarla tanışıp, buluşup, gezmek bilgi edinmek isterim.

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
uslsy,

Aşağıda ki link aynı yolun (Elmadağ) tersten halidir =) köy yolları içerisinde köpekli, hızlandırılmış acemi bir video. Rotayı gitmeyi düşünenlere yardımcı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: BurakMehmet

Jozef76

Üye
Tepki
21
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Meraba forumdaş arkadaşlarım, öncelikle bisiklet süren, bisikleti seven ve bisiklet süremesede bisiklet sürenleri seven tüm arkadaşları selamlıyorum ?
Benim burdan gündeme getirmek istediğim yardımınıza ihtiyaç duyduğum bi konu var gerçi bu konu hepimizi ilgilendiriyor.
Konumuz Ankarada bisiklet sürmekle alakalı aslında yani şehir içinde uzun mesafelerde bir yerlere gitmenin zorlukları, yol kenarındaki bozukluklar heleki şu bisiklete karşı olan dolmuşcu ve taksiciler, bisikleti trafikte kabullenemeyen şoförler ve daha fazlası....
Bu ve benzeri sorunlara karşı hep Beraber birşeyler yapıp örneğin ankara büyükşehir belediyesinden izmirdeki gibi bisiklet yolları yapılmasını isteyip yada yol yapamasa dahi ana yolların en sağ şeridininin izmirdeki gibi maviye boyanarak paylaşımlı yol olmasının sağlanması, yol kenarlarına konulacak tabelâlarla bu paylaşımlı yola dikkkat çekilerek trafikte bisikletlilerinde olduğunun vurgulanması vs. bunlara ek olarak sizlerinde fikirlerini ortaya koyarak daha birçok çözüm üretebiliriz. Örneğin bu işe bi an önce organize olup twiterdan mesajlar yağdırarak yada yazılı dilekçelerle başvurarak başlayabiliriz, yeni başkan bunu dikkate alır diye düşünüyorum. Bilmiyorum bu konuda herhangi tweet vb bi girişimde bulunuldumu yada böyle bir girişim var ise bilenler söylesin ordan yüklenelim.
Arkadaşlar ben işe bisikletle gidip gelen biriyim yaklaşık 25 km yol yapıyorum günlük ve çok seviyorum sürmeyi, bu girişimimiz benim gibi işe bisikletle gidenler ve gitmek isteyenler daha doğrusu şehir içinde yanlız pedallamak isteyenler için, korkmadan bisiklet sürmek isteyenler için bir mücadele olacak. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür eder ve değerli fikir ve önerilerinizi bekliyorum.... tekerinize taş değmesin...?

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Jozef76 daha önce girişimde bulunulmadı. Otobüslerin önüne ya da uygun bir alanına taşıma aparatlarının yapılması ile ilgili taleplerde bulunuldu ancak bundan da ses çıkmadı. Bu talep bir kaç ay önce yapılmıştı. Yeni başkanımızın bu konuda destek olabileceğine inanıyorum. Konu hakkında destek vermeye hazırım. Tek kalemde yazılacak bir metni toplu olarak gönderebiliriz.

Jozef76

Üye
Tepki
21
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@x2772 aynen arkadaşım şimdi herkes fikirlerini ve taleplerini bir yazsın istekler netleşince güzel bir metin hazırlarız, sonrasında toplu bi şekilde organize olup tweetle başlayalım işe çünkü sosyal medya daha etkili göz önünde olduğu için makul cevaplar vermek zorundalar. Desteğin için teşekürler...

• Beğen
Tepkiler: Cycoholic

jettthasan

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
merhaba,
arkadaşlar,
ankara eryaman ikametliyim. cube touring sl şehir tur bisikleti aldım ve henüz yeni öğreniyorum.
eryaman civarında sakin sürüşler yapan bir şehir tur grubu varmış diye söylenildi.
acemi biri olarak tanışırsam onların acemiliğimi geçmekte yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
ankara eryaman iile ilgili bilgi paylaşımı olan varsa beklerim.
not: sosyal medya kullanmıyorum. kullanmayı da düşünmüyorum. eğer mümkünse adres ya da mevkii -cafe vb. buluşma yerleri vs.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
257
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@Jozef76

Arada bir bence toplu eylem sürüşleri yapalım derim bu sayede hem daha çabuk göze batarız hemde bu istek konusunda ciddi olduğumuzu kanıtlamış oluruz. Bu forumda başka birisi bu konuya çok güzel değinmişti bulursam buraya atarım.

@dofurkan

Eğer Ankara'nın batı tarafındaysan belki bir ara görüşür çay, kahve içeriz.

onurordek

Üye
Tepki
62
Bisiklet
Scott
Kızılay vb yoğun yerlerde bisiklet yolları ve/veya paylaşımlı yol talebi ile Açık Kapıya (İçişleri Bakanlığına ait) başvuru yapmıştım. Başvuruyu Çankaya İlçe Emniyete göndermişler. Onlarda kısaca görev/yetkimiz dışı diye cevap vermişlerdi.

Önümüzdeki süreçte idarelere başvuru yaptıktan sonra Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru yapacağım. Lehe karar çıkarsa -ki öyle olacaktır- yargı yoluna gidip sonuçları basın ile paylaşmayı planlıyorum.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
257
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)

Arkadaşlar bu kaskı almayı düşünüyorum sizce ne dersiniz.

edit: arkadaşlar gezinirken bir ilan daha gördüm sanırsam eldiven ve kask 50 tl uygun gibi gözküyor ne dersiniz?

(link)

dabann

Üye
Tepki
32
İsim
Ahmet Baturalp Daban
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar arkadaşlar bende foruma yeni üye oldum. Etkinliklerde falan katılım göstermeyi umuyorum. Herkese iyi forumlar

Seyit0133

Üye
Tepki
8
İsim
Kml
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@TheBilgin merhaba dostum .yenikente tasindim 1 ay oldu.Bu tarafta bisiklet rotası varmı guzel gidilecek vadisi çayı

@x2772

Son düzenleme:

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Seyit0133
Aysantıyı çık oradan ayaşa doğru ilerde solda bir vadi var gözlemeciler vs. Süper.

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@TheBilgin Hocam bende sincandayım lakin şuan görevimden dolayı bilecikteyim tayinim çıktı 10 gün içerisinde sincana geçiyorum buluşup tanışmak isterim