Ankara

YusufAsaf

Üye
Başlık
1
Tepki
4
İsim
Yusuf Alperen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,
İsmim Yusuf
Forumu çok kıymetli buldum. Bilgisi, deneyimi ile katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor ve kısa sürede bir amatör olarak aranıza dahil olabilmeyi umuyorum :)

TheBilgin

Üye
Başlık
0
Tepki
37
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar. Yarın yol bisikleti almaya gideceğim. Alsam mı almasam mı tam emin değilim zaten 1 yıl gibi bir süre zarfında kullanacağım için üstüne fazla düşmedim. Bisiklet 1972 model Alman malı diye biliyorum. Lastikleri b'twin biraz kalın fakat satacak olan kişi yanında kendi 700x25 lastiğinide verecekmiş yan fazla sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Orta vites telinde bi sıkıntı var dedi sizce fazla sorun olur mu? Birde bisikleti 600 tl ye alacağım biliyorum biraz ucuza kaçmak oluyo bu fakat şimdilik yapacak başka şey yok. Bisiklet görünüş olarak oldukça şık duruyor. Sizce bu bisiklet alınır mı alınmaz mı? Bu arada unutmamayım bu bisiketin sahibinin ilk yol bisikleti buymuş dediğine göre.

Bisiklet:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

x2772

Üye
Başlık
0
Tepki
41
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar. Yarın yol bisikleti almaya gideceğim. Alsam mı almasam mı tam emin değilim zaten 1 yıl gibi bir süre zarfında kullanacağım için üstüne fazla düşmedim. Bisiklet 1972 model Alman malı diye biliyorum. Lastikleri b'twin biraz kalın fakat satacak olan kişi yanında kendi 700x25 lastiğinide verecekmiş yan fazla sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Orta vites telinde bi sıkıntı var dedi sizce fazla sorun olur mu? Birde bisikleti 600 tl ye alacağım biliyorum biraz ucuza kaçmak oluyo bu fakat şimdilik yapacak başka şey yok. Bisiklet görünüş olarak oldukça şık duruyor. Sizce bu bisiklet alınır mı alınmaz mı? Bu arada unutmamayım bu bisiketin sahibinin ilk yol bisikleti buymuş dediğine göre.

Bisiklet:
Eray bey merhaba,
Mesajınızda yazmış olduğunuz bisiklete bakarak değerlendirecek olursam, ben öncelikle kadro kalitesine bakarım.
Daha sonra kadrolar üzerinde ardı arkası kesilmeyen iyileştiremeler geliyor ki bu hep böyle olur, değişmez. Bu bisikletle iki türlü zararınız olur, üzerinde ki lastikleride size yetmez, frenleride. Ama retro bir bisiklet arıyorum, üzerinde de bir miktar masraf edip iyileştirmeler yaparım diyorsanız eğer tercih sizin. Fiyatı konusunda birşey diyemem, belkide değerinin altında alıyor olabilirsiniz ancak ben tavsiye etmem.
Aradığınız özellikleri belirleyin, sonra karar verin. Acele etmeyin =) Konfor mu arıyorsunuz, performans mı? bunları gözden geçirin derim.

Merhaba arkadaşlar,
İsmim Yusuf
Forumu çok kıymetli buldum. Bilgisi, deneyimi ile katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor ve kısa sürede bir amatör olarak aranıza dahil olabilmeyi umuyorum :)
Merhaba Yusuf bey, hoşgeldiniz.

TheBilgin

Üye
Başlık
0
Tepki
37
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eray bey merhaba,
Mesajınızda yazmış olduğunuz bisiklete bakarak değerlendirecek olursam, ben öncelikle kadro kalitesine bakarım.
Daha sonra kadrolar üzerinde ardı arkası kesilmeyen iyileştiremeler geliyor ki bu hep böyle olur, değişmez. Bu bisikletle iki türlü zararınız olur, üzerinde ki lastikleride size yetmez, frenleride. Ama retro bir bisiklet arıyorum, üzerinde de bir miktar masraf edip iyileştirmeler yaparım diyorsanız eğer tercih sizin. Fiyatı konusunda birşey diyemem, belkide değerinin altında alıyor olabilirsiniz ancak ben tavsiye etmem.
Aradığınız özellikleri belirleyin, sonra karar verin. Acele etmeyin =) Konfor mu arıyorsunuz, performans mı? bunları gözden geçirin derim.

Merhaba Yusuf bey, hoşgeldiniz.
Ürünü bugün gidip test ettim ve üründen aşırı memnun kaldım. Satıcı ürünün yanında eski lastiklerini, portbagajı, dinamosunu ve çamurluklarını da verdi. Şuan sadece eski dış lastiğini alabildim müsait olunca diğer parçalarıda alacağım. Ürünü satın aldıktan sonra yaklaşık 4 saat kullandım ve fazla bi sıkıntısını görmedim. En beğendiğim özelliği ise jant kilidi oldu. Tek sıkıntısı ön aktarıcının telinin olmaması onu da zaten 1-2 hafta içinde yaptırmayı düşünüyorum. Dediğim gibi sadece 4 saat kullandığım için sadece bu kadarını söyleyebilirim. Daha fazla kullandıkça sizlere aktarırım.

İşte yeni makinem.66491935_2324723527793215_6535275237490032640_n.jpg

Son düzenleme:

x2772

Üye
Başlık
0
Tepki
41
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TheBilgin Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın ins. Buradan daha iyi görünüyor. Genel bir bakım yapıp ya da yaptırıp keyifle kullanırsınız.

Başlık
0
Tepki
0
İsim
Said Nas
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba. Gazi Eğitim Fakültesinde ya da Gazinin merkez kampüsünde okuyanlara tanışabiliriz :)

TheBilgin

Üye
Başlık
0
Tepki
37
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sincan tarafında olan varsa söylesin tanışalım. Genelde sincan merkez tarafında dolanırım bisikletten tanıyan çekinmesin durdursun 😂

onurordek

Üye
Başlık
0
Tepki
53
Bisiklet
Scott
Ulus tarafında yaya geçidinde polis üç beş yayaya işlem yapıyordu bugün.

Kızılay'da ise sürekli anons vardı ışık ihlali yapanlara (yaya) işlem yapılacak diye.

Bilginize.

• Beğen
Tepkiler: 2TekerHastası

TheBilgin

Üye
Başlık
0
Tepki
37
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ulus tarafında yaya geçidinde polis üç beş yayaya işlem yapıyordu bugün.

Kızılay'da ise sürekli anons vardı ışık ihlali yapanlara (yaya) işlem yapılacak diye.

Bilginize.
Bizim bi arkadaş sonuçta üstümüzde plaka yok diyerekten kırmızı ışıklarda da geçiyor. Bir gün araba çarpacak diye korkmuyor değilim 😂 Fabrika ayarlarına nasıl döndürcem ben bunu 🤔

dofurkan

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba herkese. İsmim Furkan. Amatör olarak katılıyorum aranıza. Her türlü bilgiyi öğrenmek, denemek ve etkinliklere katılmak için can atıyorum :). Ankara'da olan arkadaşlarla tanışıp, buluşup, gezmek bilgi edinmek isterim.

x2772

Üye
Başlık
0
Tepki
41
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
uslsy,

Aşağıda ki link aynı yolun (Elmadağ) tersten halidir =) köy yolları içerisinde köpekli, hızlandırılmış acemi bir video. Rotayı gitmeyi düşünenlere yardımcı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: BurakMehmet

Jozef76

Üye
Başlık
0
Tepki
22
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Meraba forumdaş arkadaşlarım, öncelikle bisiklet süren, bisikleti seven ve bisiklet süremesede bisiklet sürenleri seven tüm arkadaşları selamlıyorum 😀
Benim burdan gündeme getirmek istediğim yardımınıza ihtiyaç duyduğum bi konu var gerçi bu konu hepimizi ilgilendiriyor.
Konumuz Ankarada bisiklet sürmekle alakalı aslında yani şehir içinde uzun mesafelerde bir yerlere gitmenin zorlukları, yol kenarındaki bozukluklar heleki şu bisiklete karşı olan dolmuşcu ve taksiciler, bisikleti trafikte kabullenemeyen şoförler ve daha fazlası....
Bu ve benzeri sorunlara karşı hep Beraber birşeyler yapıp örneğin ankara büyükşehir belediyesinden izmirdeki gibi bisiklet yolları yapılmasını isteyip yada yol yapamasa dahi ana yolların en sağ şeridininin izmirdeki gibi maviye boyanarak paylaşımlı yol olmasının sağlanması, yol kenarlarına konulacak tabelâlarla bu paylaşımlı yola dikkkat çekilerek trafikte bisikletlilerinde olduğunun vurgulanması vs. bunlara ek olarak sizlerinde fikirlerini ortaya koyarak daha birçok çözüm üretebiliriz. Örneğin bu işe bi an önce organize olup twiterdan mesajlar yağdırarak yada yazılı dilekçelerle başvurarak başlayabiliriz, yeni başkan bunu dikkate alır diye düşünüyorum. Bilmiyorum bu konuda herhangi tweet vb bi girişimde bulunuldumu yada böyle bir girişim var ise bilenler söylesin ordan yüklenelim.
Arkadaşlar ben işe bisikletle gidip gelen biriyim yaklaşık 25 km yol yapıyorum günlük ve çok seviyorum sürmeyi, bu girişimimiz benim gibi işe bisikletle gidenler ve gitmek isteyenler daha doğrusu şehir içinde yanlız pedallamak isteyenler için, korkmadan bisiklet sürmek isteyenler için bir mücadele olacak. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür eder ve değerli fikir ve önerilerinizi bekliyorum.... tekerinize taş değmesin...😉

x2772

Üye
Başlık
0
Tepki
41
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Jozef76 daha önce girişimde bulunulmadı. Otobüslerin önüne ya da uygun bir alanına taşıma aparatlarının yapılması ile ilgili taleplerde bulunuldu ancak bundan da ses çıkmadı. Bu talep bir kaç ay önce yapılmıştı. Yeni başkanımızın bu konuda destek olabileceğine inanıyorum. Konu hakkında destek vermeye hazırım. Tek kalemde yazılacak bir metni toplu olarak gönderebiliriz.

Jozef76

Üye
Başlık
0
Tepki
22
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@x2772 aynen arkadaşım şimdi herkes fikirlerini ve taleplerini bir yazsın istekler netleşince güzel bir metin hazırlarız, sonrasında toplu bi şekilde organize olup tweetle başlayalım işe çünkü sosyal medya daha etkili göz önünde olduğu için makul cevaplar vermek zorundalar. Desteğin için teşekürler...

• Beğen
Tepkiler: x2772

jettthasan

Üye
Başlık
0
Tepki
46
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhaba,
arkadaşlar,
ankara eryaman ikametliyim. cube touring sl şehir tur bisikleti aldım ve henüz yeni öğreniyorum.
eryaman civarında sakin sürüşler yapan bir şehir tur grubu varmış diye söylenildi.
acemi biri olarak tanışırsam onların acemiliğimi geçmekte yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
ankara eryaman iile ilgili bilgi paylaşımı olan varsa beklerim.
not: sosyal medya kullanmıyorum. kullanmayı da düşünmüyorum. eğer mümkünse adres ya da mevkii -cafe vb. buluşma yerleri vs.

TheBilgin

Üye
Başlık
0
Tepki
37
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@x2772 aynen arkadaşım şimdi herkes fikirlerini ve taleplerini bir yazsın istekler netleşince güzel bir metin hazırlarız, sonrasında toplu bi şekilde organize olup tweetle başlayalım işe çünkü sosyal medya daha etkili göz önünde olduğu için makul cevaplar vermek zorundalar. Desteğin için teşekürler...
Arada bir bence toplu eylem sürüşleri yapalım derim bu sayede hem daha çabuk göze batarız hemde bu istek konusunda ciddi olduğumuzu kanıtlamış oluruz. Bu forumda başka birisi bu konuya çok güzel değinmişti bulursam buraya atarım.
- otomatik olarak birleştirildi

Merhaba herkese. İsmim Furkan. Amatör olarak katılıyorum aranıza. Her türlü bilgiyi öğrenmek, denemek ve etkinliklere katılmak için can atıyorum :). Ankara'da olan arkadaşlarla tanışıp, buluşup, gezmek bilgi edinmek isterim.
Eğer Ankara'nın batı tarafındaysan belki bir ara görüşür çay, kahve içeriz.

Jozef76

Üye
Başlık
0
Tepki
22
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arada bir bence toplu eylem sürüşleri yapalım derim bu sayede hem daha çabuk göze batarız hemde bu istek konusunda ciddi olduğumuzu kanıtlamış oluruz. Bu forumda başka birisi bu konuya çok güzel değinmişti bulursam buraya atarım.
- otomatik olarak birleştirildi

Bencede olur toplu sürüşler söylediğiniz gibi ses getirir. İsteğimizi belirlten pankart vb yazılarla da gerek sosyal medyada gerek şehir içinde turlayarak dikkatleri üzerimize çekeriz. Ben hertürlü etkinliğe varım bu konuda bisiklet guruplarınada seslenelim....

• Beğen
Tepkiler: TheBilgin

onurordek

Üye
Başlık
0
Tepki
53
Bisiklet
Scott
Kızılay vb yoğun yerlerde bisiklet yolları ve/veya paylaşımlı yol talebi ile Açık Kapıya (İçişleri Bakanlığına ait) başvuru yapmıştım. Başvuruyu Çankaya İlçe Emniyete göndermişler. Onlarda kısaca görev/yetkimiz dışı diye cevap vermişlerdi.

Önümüzdeki süreçte idarelere başvuru yaptıktan sonra Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru yapacağım. Lehe karar çıkarsa -ki öyle olacaktır- yargı yoluna gidip sonuçları basın ile paylaşmayı planlıyorum.

TheBilgin

Üye
Başlık
0
Tepki
37
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Arkadaşlar bu kaskı almayı düşünüyorum sizce ne dersiniz.

edit: arkadaşlar gezinirken bir ilan daha gördüm sanırsam eldiven ve kask 50 tl uygun gibi gözküyor ne dersiniz?

Yukarı Alt