Ankara

Jozef76

Üye
Tepki
21
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Scudo

ymzbolat

Üye
Tepki
4
İsim
Yılmaz
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Herkese merhabalar.Dun aksam ilk kez bisiklet ile metro kullandim sorunsuz sekilde.Ayrica 4-5 gun once ABB Mavi Masaya 190 no eymir otobuslerini yogun olmadigi saatlerde bisiklet ile binmenin sorun olup olayacagini sordum.Aldigim cevap biraz manasizdi :) Metro ve otobusler icin bisiklet aparatlari tasarlanmis sonrasinda rahatlikla kullanabilirsiniz seklinde.Tabii bu tasarlama isi uretim aparatlarin montesi vs icin herhangi bir zaman dilimi belirtmemisler cevapta.Ki yogun olmayan saatlerde otobuslerde sansinizi deneyebilirsiniz.Bir kez Eymir 190 nolu otobus aldi bisikleti :)
Foruma katilali cok olmadi.Yakin zamanda tanisip pedallamak dilegiyle.Batikentte yasiyorum.

ymzbolat

Üye
Tepki
4
İsim
Yılmaz
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@ymzbolat
Guncelleme yapayim :) 297 nolu ozel halk otobusune de bisiklet ile bindim.190 nolu Eymir otobusune de yaklasik 5 kez sorunsuzca bindim.Genelde yolcu yogunlugunun olmadigi saatlerdi.

• Beğen
Tepkiler: Seyit0133
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@onurordek
ulusta yayalara işlem yapılmasını tamamiyle onaylarım çünkü gürühlar halinde ışığa falan aldırış etmeden geçiyolar araç kulllanırken bir iki denk geldim çok absurt bir davranış.... sonuçta trafik kuralları iki tarafıda kapsıyor yaya ve araç sahipleri ikiside uymak zorunda...

• Beğen
Tepkiler: ByRe4L

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar, yeniden aranızdayım. Grup sürüşleri olursa seve seve katılırım. Hatta aktif olmayan strava grupları yerine bugün stravada Başkent Bisiklet Grubu 'nu kurdum. Çevremdeki insanları da dahil ederek belirli grup aktiviteleri yapmayı planlıyorum. İsteyen katılabilir, rotayı ortaklaşa belirler yola düşeriz. Beraber pedallamak dileğiyle.

@Jozef76
Ankarada ölü bir topluluk var hocam. Umursamaz ve bomboş sürücüler var. Yol sadece kendisinin gibi davranan ve nerde durup kalkacağı, nereye döneceği belli olmayan şehrin resmen kanser hücreleri Dolmuş-Taksi-Servis şoförleri var. Ben sürerken yol uzasa bile DTS kanserli hücrelerin olmadığı güzergahları seçmeye çalışıyorum. Bazen mümkün olmuyor o zaman da tüm algını açıp dikkat etmek zorundasın. Mesela sıhiye üst geçidinden geçmem gerekiyor ve nefret ediyorum ordan çünkü tamamen dolmuş ve taksi var ve bu kadar ahlaksız başka topluluk yok. Birde sağolsun internet hattı geçen yollarımız var, açmışlar kapatamamışlar. Sağ şeritler boydan boya yarık gidiyor teker düşse kaza yaparsınız o kadar berbat yollar. Tespit ettiğim aktif güzergahları belediyeye ve cimere bildirdim ama bir çözüm olmadı. Bizim işimiz değil deyip ordan oraya paslıyor belediye, sanki ben yapacam o yolu. Bisiklet yolu olsa da düzeleceğini düşünmüyorum çünkü geçen kızılaydan şeridi kapattım gidiyordum araçlara yeşil yanmasına rağmen yayalar atladı yola son anda durabildim. Bisiklet yolu olsa ya orda yürürler ya araç parkederler. Mümkünse kızılay ve çevresine girmeyen bir rota oluşturun, insanımız umursamaz ve ahlaksız, dikkatli olmak zorundayız.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

jettthasan

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
günaydın, arkadaşlar
ben de ankara eryamandayım. henüz bisiklete alışma aşamasındayın. hibrit cube touring sl 2016 bisiklet aldım. yavaş yavaş semt sürüşleri yapıyorum. tecrübeli ve tur yapan arkadaşlar düzeyinde değilim ama bunun için de aralarına girip bir başlangıç yapmam gerekir.
ben de yukarıda ki konu üzerine bir yazı yazayım.
kamuda memurdum kızılay da çalışıyordum. günlük olarak gözlemlediğim kuşların çişlerinin hep petrol olduğu idi. yani kuşlar o bölgede yaşayıp beslenseler bile trafik ve araçlardan çıkan her türlü atıklardan solunum yolu ile onlarda olumsuz etkileniyorlar. bu hemen tüm yoğun trafik olan kentlerde sanırım böyledir. ayrıca ne yazık ki ülkemizde tüm belediyeler yürüyüş ve koşu parkurlar yaparlar (hadi bisiklet yolunu-parkurunu geçtik) ama yüzde doksanı yoğun trafik olan yol kenarlarında dır. sabah oksijenli diye yürüseniz kuşlarla aynı duruma düşersiniz gece sakin olur deseniz yoğun çimlendirme ağaçlandırma fotosentez olayı terstir.....
kısaca yazdım....
buradan yola çıkarak yukarıda arkadaşın bahsettiği tüm yaya ve araç magandaları ile uğraşmamak, temiz solunum almak vs. için daha sakin daha temiz olan şehir tur bisikleti ile keyifli sürüşler yapılabilecek güzergahlar tespit edilip oralarda sürüş yapılamaz mı

• Beğen
Tepkiler: Seyit0133

Seyit0133

Üye
Tepki
8
İsim
Kml
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yaz bitti bitiyor bu hafta sonu yol bilgisi deneyimli bir arkadas bizi toplarsa pedallayabiliriz.

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu nasıl bir paylaşım olmuş böyle. Genç arkadaşlarımız var forumda. Yazdığın yazıyı görünce sanki bu zehir saçan aletin performanslarini artıracağını düşünebilirler. Lütfen sil şunu!

@BF Okuru hocam videonun altına yazıyı 5dk geç koyunca fırçayı ativeriyorsun valla. :koptum: :komik: Şu paylaşım felaket. Şu zehir makinesi reklamına bir müdahale lütfen.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
  • Beğen
Tepkiler: Metal06

Cihan Ali

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Cihan Ali
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
.

Son düzenleme:

Osmantak

Üye
Tepki
0
İsim
Osman
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@tony0694 bi ara görüşelim. Bende sincandayım. Ben forumu pek kullanmayı bilmiyorum. @tony0694

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Osmantak inşallah hocam ben şuan işimden dolayı bayağı yoğunum vakit ayıramıyorum yakın zamanda düzene oturacak inşallah

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@jettthasan çok haklısınız malesef trafik egzoz duman ve nihayetinde kirlenen akciğerler... aslında spor yapmak için bisikletle işe giden biri ankarada özellikle trafiğin yoğun olduğu güzrgahlardan geçiyorsa malesef akciğerlerine alabildiğince egzoz dumanı ve kirli havayı çekmiş oluyor... burda da bir paradoks oluşuyor bisiklet böyle bir durumda kullanılınca faydamı getirir dolaylı yoldan zararmı vermiş olur o kişiye... arabanın içinde kısmende olsa filtreyle camları kapatarak vs kirli havadan relatif olarak korunabiliyorsunuz ama bisikletle malesef daha fazla maruziyet sözkonusu diye düşünüyorum... Ha bu arada ben şahsen çoğu zaman işe bisikletle gidip geliyorum ve 2 seçenekten bisikleti seçtim... sonuçta benim hayatım ve seçimimi böyle yaptım yalnız risk altında olduğumu ve akciğerlerimin bayağı toz dumanla kaplı olduğunu düşünüyorum şu anda... sizin sorunuza gelince ankarada alternatif rotalar şöyle önerilerde bulunayım zaten biliyorsunuzdur eymir gölü kenarı bu açıdan fena sayılmaz, ve çevre köylere rotalar var mesela tulumtaş, haymana , temelli tarafından gölbaşına giden köy yolları buraları grup sürüşleri ile keşfedebilirsiniz tavsiye ederim köy havası alacağınız güzergahlar oluyor bizdiğiniz tezek kokuları vs.. insanı çocukluguna eski köy yaşantılarına götüren yerler var

• Beğen
Tepkiler: gokhanturkal

jettthasan

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@dryakup23
teşekkürler.
öncelikle bisiklet tercihi seçenekler arasında ise tabi ki de bisiklet olur. artık ankarada araba ile yolculuk yapmamak için dua eder duruma geldim. arabalı işim olmasın diye dua ediyorum. ankara da 2003 öncesi araba kullanmak keyifli idi. şimdi işkence. bu nedenle sizin bisiklet tercihiniz doğru bir tercih. umarım sağlıklı ve kazasız sürüşler yaparız.
ben henüz tur aşamasına gelmedim. araba zorunlu kullanım yüzünden bir de klima açıp broşları kapatınca 1,5 ay işkence çektim solunum ve uykusuzluk.. alın size araba zararı,sıcak ya klima ya cam ikisi de çarpıyor. bu süreç güçsüz ve halsiz bırakınca değil bisiklet yürüme bile zor oldu. şimdi iyi durumdayım. bisiklet bana ben bisiklete bakıyorum. hava serinliğinde kullanmak için öncelik yavaş yavaş eski gücüme kavuşmak için yürüyüş ve spor yapıyorum. kısaca arabanın son zararı da büyük oldu bana.
tüm herkese gerek arabasında gerek yaya gerekse bisiklet ve diğer araçlarında sağlıklı sürüşler
saygılar

DarkEagle

Üye
Tepki
4
İsim
Barış Çetinkaya
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar, umarım yakın zaman da kendime göre bir bisiklet bulduğumda aranızda aktif bir şekilde bulunacağım.

Bu arada nasıl konu açıyoruz, sormam gereken bir kaç soru var konu açamıyorum ?

Cihan Ali

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Cihan Ali
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Forumda belli bir mesaj-tepki vs. sayısına ulaştıktan sonra konu açılabiliyor diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: DarkEagle

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@onurordek

Elbette sayılır. Beş üniversiteyle sözleşme imzalandı, rota kabaca belli oldu, ben uygulamanın da büyük ölçüde başarılı olacağını tahmin ediyorum. Fikren uzak olduğum biri olsa da Mansur Yavaş hâlihazırda en ümitvar belediyeciliği yapıyor. Projenin ayrıntıları belli olsa da üzerinde konuşsak...

Chnglr26

Üye
Tepki
0
İsim
Cihan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar adım Cihan. 34 yaşındayım yeniden bisiklet ile aranızdayım. Günlük sabah işe git gel siteler balgat arası 16+16 32 km ile sürüş yapıyorum. Hatta bu sabah İş ve İşçi bulma kurum önünde selam veren bir arkadaş vardı. Buradaysa onada selamlar olsun :D