Ankara

Başlık
0
Tepki
41
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi günler arkadaşlar. Kadro boyu ve fiyatı bana uygun bir bisiklet buldum. Özellikleride iyi gibiydi ama yinede siz bir el atın istedim. Biliyorum uzun zamandır bisiklet alacağım ve sizi rahatsız ediyorum. Umarım bu son olur.

Link:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

İyi günler arkadaşlar. Kadro boyu ve fiyatı bana uygun bir bisiklet buldum. Özellikleride iyi gibiydi ama yinede siz bir el atın istedim. Biliyorum uzun zamandır bisiklet alacağım ve sizi rahatsız ediyorum. Umarım bu son olur.

Link:
Eklemeyi unutmuşum bu da diğeri

Link:

caglara.

Üye
Başlık
1
Tepki
242
İsim
Çağlar A.
Bisiklet
Bianchi
Birinin kadro boyu 48 cm iken ötekinin 56 cm????

• İnanılmaz
Tepkiler: meren12

BurakMehmet

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
425
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Link:

Eklemeyi unutmuşum bu da diğeri

Link:

Eray hocam selam..
Önce sana uygun kadroyu seçelim istersen ona göre arama yaparsın..
lütfen buraya boyunu ve iç bacak boyunu yazarmısın.
kasıklardan topuğuna kadar kaç cm

• Beğen
Tepkiler: meren12

BurakMehmet

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
425
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boyum 1.79
İç Bacak uzunluğum 80cm
ozaman baktığınız bisikletlerden kron size uygun ama btwin değil.
Sizin bakmanız gereken ölçüler 55-56 cm
54 te olur belki gidon boğazı değiştirmeniz gerekebilir.

BF Okuru

Üye
Başlık
2
Tepki
54
ozaman baktığınız bisikletlerden kron size uygun ama btwin değil.
Sizin bakmanız gereken ölçüler 55-56 cm
54 te olur belki gidon boğazı değiştirmeniz gerekebilir.
Neye göre karar verdiniz? Benimde ölçülerim benzer, daha önce 48 kullandım şimdi 52 kullanıyorum, iki farklı çeşit bisiklet, iki farklı geometri. Daha agresif geometrili kadroda daha büyük kullanabilirim. Özellikle yol bisikletinde ölçülerin iyice hesaplanıp alınması gerek, kafadan sayı sallayarak milleti mağdur etmeyin.

Başlık
0
Tepki
41
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar sizce perfotmans için vites olarak microshift mi kullanmalıyım yoksa shimano sora mı kullanmalıyım?

BurakMehmet

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
425
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Neye göre karar verdiniz? Benimde ölçülerim benzer, daha önce 48 kullandım şimdi 52 kullanıyorum, iki farklı çeşit bisiklet, iki farklı geometri. Daha agresif geometrili kadroda daha büyük kullanabilirim. Özellikle yol bisikletinde ölçülerin iyice hesaplanıp alınması gerek, kafadan sayı sallayarak milleti mağdur etmeyin.
peki... iyi günler keyifli forumlar..

• Beğen
Tepkiler: Cocu

BurakMehmet

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
425
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar sizce perfotmans için vites olarak microshift mi kullanmalıyım yoksa shimano sora mı kullanmalıyım?
Merhaba. Microshift rampa tırmanışının çok olduğu yerlerde 3 yaprak ayna bulundurmasından dolayı avantajlı olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Cocu

Taner Erinmez

Aktif Üye
Başlık
9
Tepki
108
Bisiklet
Sedona
Merhaba,

Daha önce Eskişehir'de sedona 741'imle çok güzel zamanlar geçirdim. Şimdi Carraro sp225 sahibi oldum ve çok heyecanlıyım..

Ankarayı çok bilmiyorum, yani hep araçla gezdiğim için olsa gerek.

Gördüğüm kadarıyla Ankara'da yol bisikletleri daha popüler ve grupların önemli bir kısmı, en azından daha aktif olanlar, yol bisikleti grupları.

ben nacizane şehir bisikletinle bu gruplarda yer alamayacağımı düşündüğümden ve lokasyon dolayısıyla batı ankara grubu ile ilgilenmeye başladım. 20-30 km turlar yapıyorlar pazar günleri. biraz tempo kazanıp şu hamlığımı attıktan sonra, daha uzun mesafeli ve tempolu turlar yapmak istiyorum. kızılcahamam vs mesafelerine.

tabi bu tarz daha yüksek tempolu min: 20-25km/sa ort. hızla ilerleyen gruplar var mı, bunlar kimler.. beni bilgilendirirseniz sevinirim.

tanıştığıma memnun oldum, umarım birgün bu yazıyı okuyan herkesle pedallarız.

Snr U

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
592
Bisiklet
Mosso
Merhaba,

Daha önce Eskişehir'de sedona 741'imle çok güzel zamanlar geçirdim. Şimdi Carraro sp225 sahibi oldum ve çok heyecanlıyım..

Ankarayı çok bilmiyorum, yani hep araçla gezdiğim için olsa gerek.

Gördüğüm kadarıyla Ankara'da yol bisikletleri daha popüler ve grupların önemli bir kısmı, en azından daha aktif olanlar, yol bisikleti grupları.

ben nacizane şehir bisikletinle bu gruplarda yer alamayacağımı düşündüğümden ve lokasyon dolayısıyla batı ankara grubu ile ilgilenmeye başladım. 20-30 km turlar yapıyorlar pazar günleri. biraz tempo kazanıp şu hamlığımı attıktan sonra, daha uzun mesafeli ve tempolu turlar yapmak istiyorum. kızılcahamam vs mesafelerine.

tabi bu tarz daha yüksek tempolu min: 20-25km/sa ort. hızla ilerleyen gruplar var mı, bunlar kimler.. beni bilgilendirirseniz sevinirim.

tanıştığıma memnun oldum, umarım birgün bu yazıyı okuyan herkesle pedallarız.
Öncelikle yeni bisikletiniz hayırlı olsun, Bende Ankara'ya nispeten yeni (4 Yıl) taşınmış biri olarak söyleyeyim, Ankara'da bisiklet konusunda bir şeyler yapmak isteyen bir çok grup var;
Batı Ankara ile bir kere sürdüm gayet anlayışlı ve keyifli arkadaşlar trafik kulallarına uymak olmazsa olmazları ki bu özelliklerini de sevdim.
Ayrıca Demet Evler'de Bisiklet hareketi derneği var topluluk içinde gezi, sosyal faaliyet ve tempolu sürüş yapan bir çok arkadaş var
Kendileri ile hiç tanışmamış olsamda Abidost ve Bsiklet Gönül Birliği de var.
İlçe/Semt bazlı birkaç grupta mevcut.

Taner Erinmez

Aktif Üye
Başlık
9
Tepki
108
Bisiklet
Sedona
Öncelikle yeni bisikletiniz hayırlı olsun, Bende Ankara'ya nispeten yeni (4 Yıl) taşınmış biri olarak söyleyeyim, Ankara'da bisiklet konusunda bir şeyler yapmak isteyen bir çok grup var;
Batı Ankara ile bir kere sürdüm gayet anlayışlı ve keyifli arkadaşlar trafik kulallarına uymak olmazsa olmazları ki bu özelliklerini de sevdim.
Ayrıca Demet Evler'de Bisiklet hareketi derneği var topluluk içinde gezi, sosyal faaliyet ve tempolu sürüş yapan bir çok arkadaş var
Kendileri ile hiç tanışmamış olsamda Abidost ve Bsiklet Gönül Birliği de var.
İlçe/Semt bazlı birkaç grupta mevcut.
önerileriniz için teşekkür ederim. tavsiye ettiğiniz grupları sosyal medyadan takibe aldım.

Başlık
0
Tepki
41
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar şehir dışından nasıl bisiklet alabilirim? Sahibinden de güzel ve bana uygun bir bisiklet buldum. Gerekli parayı toplamama da çok az kaldı. Eğer bi*sürprizle karşılaşmaz isem 15-20 güne para elime geçecek. Sizce nasıl alabilirim. Hepinize şimdiden teşekkürler 🤭.

Bisiklet:

Yukarı Alt