Ankara

Tepki
73
İsim
Burak
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar Eymirde yolların asfaltlanması tamamlandıktan sonra yaya ve bisikletliler için ayrılmış bir yol olacak mı yoksa araçlar, bisikletliler ve yayalar yine aynı yeri mi kullanacağız bilgisi olan var mı?

Scudo

789

Üye
Tepki
131
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Muhtemelen bir ayrım olmayacak.
Olsa bile çok bir şey fark edeceğini sanmıyorum. Haftasonu kalabalığında (ya da herhangi bir normal vakitte de) hiçbir yaya bisiklet yolunda yürümeme özenini göstermeyecektir muhtemelen.

• Beğen
Tepkiler: biscoff

meleagros

Üye
Tepki
110
İsim
tolga
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
"Merhaba en son mesaj 18 Nisan'da atılmış. Eymir'deki son durumu bilen var mı acaba. Teşekkürler"

"Bu kadar olur; ben de detay bilen var mı diye soracaktım.
Bu hafta sonu gittim kazılan taraf gördüğüm kadarı ile asfaltlanmış ancak içeriye bisiklet almıyorlar (yaya girişi serbest). Yine diğer taraftan yol sonuna kadar gidip geliyorsunuz öyle de pek keyifli olmuyor. Sorduğumda yolda bazı kısımlar tamamlanmadı o yüzden bisiklet trafiğine kapalı dendi. Ne zamana kadar süreceği de söylenmedi. "

bütün yol asfaltlandı ve boyandı ancak düşük banket sebebiyle içeri bisiklet almıyorlar, bisiklet harici insanlar ve araçlar girebiliyor.
düşük bankete ilişkin hiç bir işlem de yapılmıyor, yani mayıs ayının başında biten yol için öyle anlamsızca bekliyoruz.
eymirin her tarafı düşük banket gölün karşısında bisiklet sürülebiliyorken, diğer tarafında sürülememesi anlamsız,
ODTÜ'nün anlamsız bir uygulaması, gerçi yazılı bir yasak yok,
ODTÜ genel sekreterliğe bu konuda mail attım ama dönen yok doğal olarak.
gensek@metu.edu.tr ye sizde mail atarsanız belki yaptıkları anlamsız uygulamadan dönerler

Son düzenleme:

Umutech

Üye
Tepki
216
İsim
Umut
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen hafta sonu kaçak girmiştim bisikletle:) Arkadaşların dediği gibi asfaltlama tamamen bitmiş. Diğer tarafa göre çok daha güvenli olduğu halde bisikletle giremiyoruz mantıksız bir şekilde. Video da çekmiştim ama ekleyemedim buraya ne yazık ki.

Tepki
0
İsim
Buğra
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ODTÜ eymir civarlarında bir bisiklet turu yapmak istiyorum 20-25km falan sürer gibi ormandan falan da geçeriz eşlik edicek buddy arıyorum gelmek isteyen ulaşabilir mi?
instagram: @iam_buura

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'da bikefit konusunda bir gelişme var mı?

Cotyoran52

An Engineer Cyclist
Tepki
1.662
İsim
Kotyoralı
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bugün bisikletle işe gidenlere hoş şeyler olmadı. Bu kadar yağmur beklemiyordum.
Tam iş çıkışı başladı tufan. Yağmur yağacağını biliyordum. Ama bu kadarını ben de beklemiyordum. Bisiklet sürerek her zamanki gibi eve giderim diyordum, rafting sporuna da bir giriş yapmış olduk bugün. Yanlış anlaşılmasın kışın -10'da da Ankara'da kullanıyorum ama ben bu kadar zorlandığımı hiç hatırlamıyorum. Bir ara komple suda kaya kaya gidiyordum. İşin kötüsü, heveslendirerek iş arkadaşımı bisiklet sürmesi için davet etmiştim. İlk deneyiminde en zorundan başladı zavallı dostum.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam iş çıkışı başladı tufan. Yağmur yağacağını biliyordum. Ama bu kadarını ben de beklemiyordum. Bisiklet sürerek her zamanki gibi eve giderim diyordum, rafting sporuna da bir giriş yapmış olduk bugün. Yanlış anlaşılmasın kışın -10'da da Ankara'da kullanıyorum ama ben bu kadar zorlandığımı hiç hatırlamıyorum. Bir ara komple suda kaya kaya gidiyordum. İşin kötüsü, heveslendirerek iş arkadaşımı bisiklet sürmesi için davet etmiştim. İlk deneyiminde en zorundan başladı zavallı dostum.
Bugünden sonra pes etmez ise, daha da kolay kolay bir şey yıldıramaz arkadaşınızı. Geçmiş olsun hepinize, kazasız belasız atlatmanız da önemli böyle havalarda.

789

Üye
Tepki
131
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Dün sabah ben de akşam yağmur yağabileceğini hesaba katarak bisikletle gitmiştim işe. Hem mevsim itibariyle hem de bir akşam önce yağan yağmur nedeniyle ne ile karşılaşabileceğini az çok tahmin edebiliyor insan. En azından Ankaralıların ve bir süredir Ankara'da yaşayanların tahmin etmesi gerekir diye düşünüyorum. Mayıs sonu haziran başı memur ıslatan yağmurları meşhurdur biliyorsunuz ki :D Geçen sene iş çıkışlarında bir şey olmaz diye inatlaşıp 2-3 defa eve sırılsıklam gittiğimi bilirim bisikletle.

Her neyse, bir önceki gün bisikletle eve döndükten yarım saat sonra yağmur başlamıştı ve ucuz kurtarmıştım. Dün ise başlayan gök gürültüsünü duyduktan sonra hiç risk almayarak bisikleti işyerinde bırakıp servis ile döndüm eve. Daha servis yola çıkmadan başlamıştı yoğun yağış. Bir önceki günden de fazlaydı.

Dün ıslananlara geçmiş olsun. Önümüzdeki günler içinse bol şans diliyorum. Biliyorum ki elbet ben de ıslanacağım bir akşam :)

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti

gravel06

Aktif Üye
Tepki
263
İsim
Erman
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Çankaya tunalı esat cinnah gop bölgesinde olanlar varsa tanışmak isterim haftasonları zaman ayırıp gölbaşı yada elmadağın arka taraflarında sürüş yapabiliriz yada haberleşip şehir içi ya da imrahor turlarıda yapabiliriz yaşım 40 kondisyon giriş seviyesi....whatsapp gurup felan varmı bilmiyorum ismim Erman.....bisiklet gravel g2...

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
Çankaya tunalı esat cinnah gop bölgesinde olanlar varsa tanışmak isterim haftasonları zaman ayırıp gölbaşı yada elmadağın arka taraflarında sürüş yapabiliriz yada haberleşip şehir içi ya da imrahor turlarıda yapabiliriz yaşım 40 kondisyon giriş seviyesi....whatsapp gurup felan varmı bilmiyorum ismim Erman.....bisiklet gravel g2...
Komşu facebook gruplarımız var. Perşembe sürücüleri var, pazar var, Bisiklet gönül birliğimiz var. Unuttuklarım varsa affola.
Not: BGB'nin adı çarşamba akşamı gezintileri grubu olmuş.

• Beğen
Tepkiler: gravel06

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
262
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Doğrudan merhaba diyip aralarına katılabilirsiniz :) Ben arkadaş edinmekte zorlanan bir yapıya sahip olduğum için birkaç defa turlarına katıldım, çok kalabalık geldi bıraktım fakat arkadaş edinmeniz ve çevre oluşturmanız için katkısı olabilir. Facebook ve WhatsApp gruplarının linklerini mesaj olarak atıyorum size
Ortalama olarak ne kadar hızlı gidiyorlar? Arkada kalıp gruptan kopmak istemiyorum da 😅

Gazelleous

Üye
Tepki
30
İsim
Eren
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Yakin zamanda Eymir'e giden var mi? Son durum nedir? Bisiklete hala sadece bir tarafta mi izin veriliyor?

meleagros

Üye
Tepki
110
İsim
tolga
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yakin zamanda Eymir'e giden var mi? Son durum nedir? Bisiklete hala sadece bir tarafta mi izin veriliyor?
en son attığım mesajda yazanlar geçerli ve hiç bir çalışma yapılmadığı için de kapalı kalmaya devam edecek.

"
bütün yol asfaltlandı ve boyandı ancak düşük banket sebebiyle içeri bisiklet almıyorlar, bisiklet harici insanlar ve araçlar girebiliyor.
düşük bankete ilişkin hiç bir işlem de yapılmıyor, yani mayıs ayının başında biten yol için öyle anlamsızca bekliyoruz.
eymirin her tarafı düşük banket gölün karşısında bisiklet sürülebiliyorken, diğer tarafında sürülememesi anlamsız,
gensek@metu.edu.tr ye sizde mail atarsanız belki yaptıkları anlamsız uygulamadan dönerler
"

coeptis

Üye
Tepki
2
İsim
Mehmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Dun kosu icin eymirdeydim. Yeni yapilan bolumde -ters yonde- bir suru bisiklet gordum. Soyle ki, golbasi kapisindan geldiginizde sol tarafta guvenlik yok. Zira orasi ters yon oluyor ve guvenlik kapan ile saglaniyor. Tabi malumunuz kapanlar bisikleti engellemeyeceginden giris mumkun oluyor.

gok2

Üye
Tepki
2
İsim
Goktug
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Açmıyorlar açmıyorlar mis gibi keyif yapacaktık oysa

en son attığım mesajda yazanlar geçerli ve hiç bir çalışma yapılmadığı için de kapalı kalmaya devam edecek.

"
"

Bende mail atmayı düşünüyorum.