Alur 700 İncelemeye çalışmaya çalışmak

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@Zen.eren kaç km yaptınız o zincirle ? müdahalede bulunmadan önce zincir ölçüm çubuğu ile kontrol etmenizi tavsiye ederim öncelikle :)

Scudo

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
o kadar km de zincirinizin uzaması mümkün değil gibi bir şey :D benim bisikletin zincir değişim vakti geldi 3600 km yaptığım :D Onu da şurdan anladım çubuk olmadan yokuş yukarda ayakta zorladım ve kendi kendine vites attı ayarlarında bozukluk olmamasına rağmen. Zaten bisikletçi abim de kendiliğinden vites atması oldumu diye sormuştu o zaman yoktu ama 300 km daha yapınca yapmaya başladı. Bu arada bakla çıkarmak konusunda bilgim yok fakat zincir değişimi önemlidir bol kullanılırsa ruble ve aynakolu yermiş zincir :)

• Beğen
Tepkiler: Zen.eren
B

BF Okuru

Misafir
Hangi yağı kullanırsanız kullanın da Zefal Pro Lube almayın. Wd40 ile tertemiz yapıp sonrasında yağladım iki tur atıp döndüm zincir kapkara oldu. Chain-L alacağım muhtemelen bu bitince
@gokberk88
Hocam ne güzel işte otomatik vites olmuş :D :D

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@Auron Sanchez ben würth kullanıyorum kir tutma olayına pek bakmıyorum zaten neredeyse 250 km de bir komple bisikleti temizlediğim için :D
otomatik oldu ama o öyle geçerken içim nasıl cız etti :D

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@Auron Sanchez fazla takmamaya çalışın kafaya çünkü olmadık şeylerden etkilenebiliyor. mesela sabah serinliğinde sürerken ses geliyordu bir ara aynı günün öğlen sıcağında ses kesildi. teldeki sıcaklığa bağlı değişim bile etkili olabiliyor. ayar yaptırana kadar ses çıkarmadığı viteste kullanıp mümkün olduğunca az yıpranmasını sağlıyordum ben. eğer öyle yapabiliyorsanız götürene kadar o şekilde kullanabilirsiniz

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez Hocam zincir temizligi konusunda wd-40 tavsiye etmem zinciri temizledigi gibi disardan gelen yag-suyuda zincirde tutmaz.Ben chain l yi formulaX ten alsim yaninda 1 sise bisiklet temizlik sivisi ve 1 sise yag-kir sokucu (fren balatasiyla wd-40 karisimi gibi birsey :D ) hediye ettiler.onunla zinciri temizledim piril piril oldu.zinciri sokup bir siseye-kapali kaba koyup biraz formulaX extreme doktum calkaladim ve biraz bekledim butun pisligi cikardi.15-20dk kurumasini bekledim sonra gazetenin ustune serip yagladim.Zinciri taktiktan sonrada pedal dondurerek birdaha yagladim.Harika oldu zincir.Ilk baslarda biraz toz tutabiliyor ama kuru bir bezle ustundeki kiri temizledikten sonra birdaha kir tutmadi.Bu arada zinciri sokerken pimini fazla cevirip cikarttim zar zor geri taktim aman diyim zinciri sokerken cok dikkatli ol hatta varsa bir ustaya soktur ;) ha ben yaparim diyorsan 20₺e zincir anahtari var al sok sadece hassas olmalisin sokerken.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Auron Sanchez Bisiklet tamir ayağı gibi birşey bulursanız uygun ben de düşünüyorum. haberiniz olsun arkadaşlar.

B

BF Okuru

Misafir
@Kerem Groims Hocam iki cesit ayaklik buldum. Pek uygun degil fiyatlari ne yazik ki de daha uygununu bulursam atarim size de. Şu 1.si bu daha kullanisli duruyor digerine gore, arka tekeri sokunce de rahat durur ayakta cok kullanisli
(link)

Bu da 2.si Bu aslinda tam tamir ayagi diye geciyor mu.bilmiyorum da vites ayari gibi ayarlarda cok kullanisli oluyor.Bundan hepsiburada.com sitesinde 30 liraya olmasi lazim. Digerine gore kullanissiz tabi.
(link)

Murat Inan

Üye
Tepki
53
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar mrh.
bu yağ hakkında görüşleriniz nedir. Kullananınız oldu mu hiç ?
Carrafoursada indirimde 6 tl'ye aldım geçen hafta

http://images.ticiz.com/1738742_w640_h640_crc_chain_lube.jpg

HakanMaktav

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
Şu yağ konusunda anlamadığım birşey var arkadaş yok o olmaz şu olur. Ben zeytin yağı, vazalin ve az miktarda bal mumunu karıştırdım sürdüm hiç bi şekilde ne toz ne kir tuttu, gaz yağı ile temizle bi saat havalandır sonra yağı sür yağın ılık olmasına özen gösterin sürerken mis gibi attırdığım gibi geçiyor ne ses var ne bişi, ayrıca @Auron Sanchez hiç uğraşma hocam :D al yenisini tak daha temiz :D

B

BF Okuru

Misafir
@HakanMaktav Hocam masrafı az olsun dedim de ömrümden verdim bu sefer de :D Aynen yağ konusunda haklısın çok kasmamak lazım zefale o kadar para veripte hemen kapkara olduğunu görünce anladım :D Bitene kadar kullanalım ama ya :D İç lastik bugün geldi tura çıkınca kullanmak için saklıycam onları

HakanMaktav

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
14703309027711294909626.jpg buyrun :D

@Auron Sanchez elbet kararacak işin doğası bu temizlicen bakımını yapacaksın başka çaresi yok 300 400 kmde bir yada 2 haftada bir temizlemek lazım kanımca

B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar arka tekerleği elle çeviriyorum kendime doğru , plastik balon patlaması gibi çıt çıt ses geliyor o nedir