Akıllı bileklik ya da akıllı saat önerisi

ordi

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Profesyonel olmayan birisi olarak Xiaomi mi band 4 çok işimi gördü son 1,5 yıldır. Plajda voleybol oynarken kordondan sıyrılıp fırlamış, eve gelince fark ettim. Şimdi mi band 6 sipariş ettim. Nabız ölçümü istikrarlı hafif, şarj süresi gayet iyi. Düşük bütçe için tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Scudo

ngt_psy

Üye
Tepki
60
İsim
Utku
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
4 yıl önce Xiaomi mi band 2 aldım, geçen sene de Samsung Watch Active 2 aldım. Samsung akıllı saatin en sevdiğim özellikleri, arayana cevap verme, rehberden kişi bulup arama (bluetooth kulaklık kullanırsanız telefonu elinize almanıza gerek kalmıyor), whatsap iletileri okuma ve yazma gibi. Ama Samsung pil ömrü 1 gün. Xiaomi 25 gün :) Elbette biri saat diğeri bileklik ancak bisiklet için hem parasal hem kullanımı uygun hem düşünce zarar görmeyecek bir bileklik. Şimdi 6'sı çıkmış. Saat gibi olmuş ancak yeni çıktığı için pahallı. 5 olan tercih edilebilir.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadansı da görebildiğimiz bir alternatif var mı acaba saatler arasında?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birkaç haftadır stratos 3 kullanıyorum. Güzel cihaz, android tabanlı olduğu için custom rom atabiliyorsunuz. Harici sensörleri destekliyormuş denemedim. Görünümü gayet oturaklı ve şık. Majör sorunu bildirimlerin saate düşmemesi veya geç - eksik düşmesi. Custom rom ile bu sorunu aşanları okudum, denemedim. 1050 liraya alınabilecek ideal f/p saat bence.

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
Stratos 3 kullanıyorum. Harici nabzı bandı ile kullanmaktayım. Koşu ve bisiklet te kullanıyorum. Sorun yaşamadım. Stravaya veri göndermesi hızlı analizleri güzel. Bisiklet bilgisayarında aldığım verilere çok yakın Sonuçlar alıyorum. Pahalı saatler almadan önce en az bir sene deneyin derim. Eğer ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa profesyonel modellere yönelirsiniz.

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
6. Seri kullanıyorum bir süredir. Batarya aktif kullanımda 1 gün gidiyor. Daha az kullanımda ise 1,5 gün civarı gidiyor. Bisiklet için iyi bir opsiyon değil maalesef. Nabız ölçme datası doğru ama sürerken ben zorlandım kullanmakta. O nedenle son sürüşlerimde takmadım bile. Bisiklet için herhangi bir saatin faydalı olacağını düşünmüyorum. 1 defa yatırım yapıp, garmin edge yada Wahoo yatırımı yapmanın faydalı olduğunu düşünüyorum.
Dağ bisikleti kullanıyorum hocam maksimum 4 saat sürüş yapıyorum. Koşu ve yüzme için de kullanacağım. Görsel olarak da çok kaliteli duruyor alet. İphone 7 kullanıyorum ilk çıktığından beri. Apple Watch 6 ya yakın kalitede alternatif pek içime sinen bir saat bulamadım.

Son düzenleme:
Tepki
11
İsim
Selçuk
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar garmin venu sq aldım. İlk izlenimimi şöyle aktarayım; bundan önce Watch gt 2 vardı. Kesinlikle Watch gt 2 ekran çözünürlüğü menü geçişleri falan bu saatten çok daha iyi. Üstelik Bluetooth sürekli kopuyor. Geri tuşuna basıp şöyle bir an duruyor sonra gerekli aksiyonu alıyor. Özellik olarak daha çok özellik var gibi yakılan tüm kaloriyi gösterme gibi. Ama şu an ikimlemdeyim geri verip vermeme konusunda

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mi band 5 yerine amazfit band 5 öneririm. İkisini de kullanmış biri olarak;
-Amazfit sensörleri daha tutarlı
-Amazfit'te spo2 ölçümü mevcut
-Amazfit'in uyku takibi kesinlikle daha başarılı.
-Mi band 5'in kendi uygulaması sürüşü stravaya aktarmıyor ikincil uygulamaya ihtiyaç var, amazfit'in zepp uygulamasında strava, relive ve google fit senkronizasyonu mevcut.
Hocam amazfit 5 aldığımızda nabizi anlık strava ekranında görebilirmiyiz sürüş esnasında ? Yoksa stravada ücretli üyelik vs mi istiyor?

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar garmin venu sq aldım. İlk izlenimimi şöyle aktarayım; bundan önce Watch gt 2 vardı. Kesinlikle Watch gt 2 ekran çözünürlüğü menü geçişleri falan bu saatten çok daha iyi. Üstelik Bluetooth sürekli kopuyor. Geri tuşuna basıp şöyle bir an duruyor sonra gerekli aksiyonu alıyor. Özellik olarak daha çok özellik var gibi yakılan tüm kaloriyi gösterme gibi. Ama şu an ikimlemdeyim geri verip vermeme konusunda
Konuyu görünce tam da watch gt 2 kullanıyorum bana yetiyor diyecektim, ve de garmin nasıl oluyor acaba diye bakıncaktım ki mesajınızı gördüm. Watch gt 3 4.999₺ gt 3 pro 5.999₺ olunca. Caanım gt 2 ile yola devam diyor ve köşeme çekiliyorum 😎

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.222
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam amazfit 5 aldığımızda nabizi anlık strava ekranında görebilirmiyiz sürüş esnasında ? Yoksa stravada ücretli üyelik vs mi istiyor?
Bir aydır bisiklet kullanmıyorum ama en son nabız bilgisini de aktarıyordu. Strava onu da paraya dökmediyse eğer tabi. Yarın bir kontrol ederim.

• Beğen
Tepkiler: Prestor
Tepki
43
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Bende Honor Gs Pro var. Garmin türevi saatler kullanmadığım veya çok profesyonel bir kullanımım olmadığından aman aman bir karşılaştırma yapamam fakat birkaç can sıkan yönü dışında gayet güzel.
Artılar.
1) Bildiğim kadarıyla piyasadaki en uzun şarj süresine sahip olan cihaz. Tüm ölçümler her daim açık olmasına rağmen 10 günü geçiyor. Daha uzun gider aslında ama ben %20 civarında şarja takıyorum, çoğunlukla tam dolmadan alıp çıkıyorum.
2) Dahili GPS olayı başarılı. Bisiklette pek iş görmese de doğa yürüyüşlerinde dönüş rotası olayını kullandım, güzel oluyor.
3) Barometresi güzel çalışıyor ve iş görüyor.
4) Sağlamlığını test etmedim -etme şansım da olmaz inşallah- fakat askeri standartlarda üretilmiş bir cihaz.
Eksiler.
1)Bir yürüyüş veya bisiklet egzersizi başlattınız. GPS her türlü kaydınızı yapıyor fakat dışarı aktarmada takla attırıyor. GPX olarak dışa aktaramıyorsunuz. Huawei'nin kendi uygulamasına aktarabiliyormuşsunuz sadece. Gereksiz bir kendi uygulamasına yönlendirme yapıyor yani.
2) Diğer uygulamalar ile senkronizasyon genel anlamıyla sıkıntı. Strava ile doğrudan bir paylaşım yapmıyor. Ancak Health Sync uygulaması ile aktivite nabız vs aktarılabiliyor. Strava'ya sadece aktüvite kaydını atıyor. Gps verisini atmanın tek yolu bu. Ek olarak Strava'ya her şeyi yürüyüş ya da sürüş olarak atıyor, yüzme, aerobik vs. Sonradan elle düzeltmek gerek. Bisikleti ulaşım amaçlı kullandığımdan bu benim için aman aman bir sorun değil ama Strava'yı performans takibi için kullanan biri için zahmetli bir süreç.
3) Son farkettiğim ve en can sıkan özelliği sürüş esnasında bildirim almaması. Evet bu dikkat açısından gerekli olabilir fakat alış amacım akşam iş dönüşü uzadığı zamanlar veya ihtiyaç durumunda eşimin bana ulaşabilmesiydi. Aslında arama geliyor fakat sadece hat üzerinden olan. Evin bulunduğu bölgede mobil şebekeler sıkıntılı olduğundan evdeyken aramalarımı çoğunlukla Whatsapp üzerinden yapıyoruz. Burada bir bildirim ayarlama durumu olsa güzel olurdu. -eğer varsa nasıl olduğunu söylecek kişiye minnettar olurum-

Daha eklenecek artı ve eksi özellikler elbette vardır fakat ben en çok gözüme çarpanları söyledim.

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir aydır bisiklet kullanmıyorum ama en son nabız bilgisini de aktarıyordu. Strava onu da paraya dökmediyse eğer tabi. Yarın bir kontrol ederim.
Kontrol edebilirseniz çok sevinirim hocam , duruma göre bende satın alabilirim.

Tepki
11
İsim
Selçuk
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende son durumu aktarayım buraya. Gt 2 vardı sattım Garmin Venu SQ aldım. Ancak hiç memnun kalmadım ve iade ettim. Beklenilen performansı vermiyor Bluetooth kopuyor sync etmesi çok uzun sürüyor, tıklamaları geç algılıyor ve ekran çözünürlüğü hiç de iyi değil. Ben cihazı görmeden aldım sadece videoları izleyerek karar vermiştim ancak performans sorunu gerçekten can sıkıcı. Eğer garmin serisine geçiş düşünüyorsanız kesinlikle deneyin öyle alın derim. Hele başka saat kullanıp geçiş yapacaksanız şu an kullandığınız saatle iyice kıyaslayın derim. Watch GT 2 Strava ya veri atıyor olsa tekrardan onu alırdım diyebilirim :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu

Orhan78

Daimi üye
Tepki
43
İsim
Orhan78
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Giant
Suunto serisi saatleri öneririm. 3 yıldır Ambit3 modelini ufak tefek sıkıntılar hariç sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bakabildiniz mi hocam acaba?
@Cambaz

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.222
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Prestor hocam merhaba evet aynen nabız bilgisini de kaydedip atıyor. Yalnız irtifa bilgisi yok onu da strava kendi verisinden ekleyebiliyor.

Orhan78

Daimi üye
Tepki
43
İsim
Orhan78
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Giant
Suunto'dan sonra tam bir fiyat/performans ürünü olan Garmin forerunner 935 tavsiye edebileceğim saatler arasında, tabi bütçe müsaitse fenix6