Akıllı bileklik ya da akıllı saat önerisi

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ekran görüntü kalitesi aramam diyorsanız Stratos öneririm.

Scudo

mertars

Aktif Üye
Tepki
279
Her binişte sonra mı yapıyorsunuz nasıl işliyor biraz detay verebilir misiniz. Tam da Samsung watch 3 bakıyordum. Senkronize edildiğini öğrenince. Eğer oluyorsa ve kolaysa bununla devam ederim..
otomatik ayarı da var belli zaman aralığıyla kontrol ediyor ama ben onu kapatıp senkronize et işaretine basıyorum 10 saniye sonra strava'da oluyor. uygulamayı indirdikten sonra strava paylaşım izni, huawei kit izni gibi şeylerle yönlendiriyor kendisi kurulum için.

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mesajınızda saymış olduklarınızın tamamını Strava ile uyumla halde kullandığım Samsung Watch 3 ile yapabiliyorum (gerçi bisiklette Garmin Edge 520 kullanıyorum.) Samsung bu noktada fiyat performans açısından bence uygun bir saat olmakla birlikte batarya konusunda diğer markalardan geride diyebilirim. Ancak henüz spor ortasında bataryasız bırakmadı beni hiç. (link) sitesinden karşılaştırma yapma şansınız var bir çok saati.
Evet watch 3 ve 4 e baktım ama dediğiniz gibi o kadar para verdikten sonra 1 gün 2 gün gibi batarya süreleri çok kötü.
Ekran görüntü kalitesi aramam diyorsanız Stratos öneririm.
Stratos kullanıyorum uzun süredir alışmıştım ama ekran kalitesi düşük gerçekten. Son zamanlarda şarj konusunda sıkıntı yaşatıyor ve nabzı doğru ölçmediğimi düşünüyorum. Çünkü zaman zaman sürüş sırasında eforu arttırdığımda nabzı daha düşük ölçüyor. Benim istediğim nabzı hızı düzgün olçsün bataryası da en az 3 4 gün gitsin

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu anda amazfit band 5 kullanıyorum. GPS i doğrudan telefondan çekiyor. Nabız takibi konusunda başarılı. Üzerindeki sensörler çok daha üst seviye saatlerinkiyle aynı (Bio Tracker 2)

Konuya çokca kafa yoran biri olarak ben Garmin Edge 530 almaya karar verdim diyebilirim.
Bundle olarak sensörleriyle birlikte alacağım gibi.

Rota takibi istemiyor, segment kovalamıyor, yalnız nabız ve antrenman sonu rota bilgisi almak istiyor, maksimum da 2-3 saat sürüş yaparım diyorsanız akıllı bileklik veya saat gayet yeterli, hatta bahsettiğim 270 liralık bileklik çok iyi iş görür.
YouTube da yabancı bir arkadaş "Bilimsel test" adı altında bir inceleme hazırlamış ve iyi sonuçlar almış gibi.

• Beğen
Tepkiler: SEL PER
Tepki
124
İsim
osman ç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Honor gs pro kullanıyorum bi araştır derim bence fiyat performans cihazı özellikle batarya konusunda çok iyi

• Beğen

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
otomatik ayarı da var belli zaman aralığıyla kontrol ediyor ama ben onu kapatıp senkronize et işaretine basıyorum 10 saniye sonra strava'da oluyor. uygulamayı indirdikten sonra strava paylaşım izni, huawei kit izni gibi şeylerle yönlendiriyor kendisi kurulum için.
Süper. Oldu. Teşekkür ederim. Hem strava'ya hem de fatsecret uygulamasına sync ettim. Çalışıyor görünüyor bakalım. Güzel oldu bu iş 😁🤙
Süper. Oldu. Teşekkür ederim. Hem strava'ya hem de fatsecret uygulamasına sync ettim. Çalışıyor görünüyor bakalım. Güzel oldu bu iş 😁🤙
Yanlış görmediysem şöyle bir durum var.
Strava açık iken kayıt yapınca aynı zamanda Huawei health uygulaması ile Huawei watch gt 2 ile de kayıt yapıldığında. Sync yapıldığı zaman hem stravanın yaptığı kayıt hem de Huawei tarafından yollanan kayıt ayrı ayrı akvitelermiş gibi görünüyor. O zaman syravayı açıp kayıt yapmaya gerek yok böyleyse, sadece saat ile kayıt yapıp bitişte sync yapmak yeterli oluyor.

Bir de Huawei health kaydı brüt zamanı hesaba kattığı için ortalama sürüş durma zamanları dahil hesap ediliyordu. Fakat sync edilince strava duruş zamanlarını ayırıp gerçek biniş değerlerini veriyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mertars

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.163
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de huawei gt 2 vardı. Onunla sürüşleri health sync ile strava ya aktarmaya çalıştım. Ancak çok stabil olmadı. Belki ben tam ayaraları beceremedim. Ayrıca telefon yazılımı da çok iyi değil huawei nin. Yazılım bazen resmen pili sömürüyordu. Araçta bt ile konuşmalarda sırf saat yüzünden sorunlar çıkıyor. Mikrofon araca aktarılmıyor vs. İyice soğudum gt2 den.
Direkt telefonda strava yı açarak yaptığım sürüşlerde de, telefon batarya sorunları yaşadım. Ayrıca nabız vs bilgilerinin olmaması zorluk çıkarttı.

Sonrasında direkt strava uygulaması çalıştırabilen saat arayışına girdim. Benim için ilk sorun sarj süresiydi. Ancak sarjı uzun gitsin dediğimde fiyatlar beklentimin üzerine çıkıyordu. Şarj konusunda biraz fedakarlık yaparak casio pro trek F21 kullanıyorum. Saatte strava nın kendi uygulaması var. Direkt saatten startı veriyorum. Telefonu yanıma almasam bile sürüş verileri aktarılıyor. Şarj 2 gün gidiyor. Ben gece uykularımda yine gt2 yi takıyorum sırf titreşim alarm ve acil bidirimleri uyku sırasında almak için.
Casio yu geceleri akıllı saat modundan çıkartıp pil tasarruf modunda koyuyorum kenara. Gece yatana kadar casio ile devam ediyorum. Bu sayede 3 günde bir şarj ediyorum. Tavsiye edermiyim?; Kendi beklentilerime göre evet ederim. Ancak zevkler renkler olayı. Herkesin beklentisi ve önem derecesi farklıdır. Mesela "şarjı en az 4-5 gün gitsin" diyen için casio kesinlikle yanlış tercih.

seljuk11

Aktif Üye
Tepki
365
İsim
selçuk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Xiomi mi watch da almayın, bence huawei gt2 veya gt2e alın, onların uygulamasını bilmiyorum ama mi wear yaramaz. Gerçi mi wear da direk stravaya aktarım var ama bende yol bilgisayarı olduğu için kullanmıyorum.

• Beğen

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet watch 3 ve 4 e baktım ama dediğiniz gibi o kadar para verdikten sonra 1 gün 2 gün gibi batarya süreleri çok kötü.

Stratos kullanıyorum uzun süredir alışmıştım ama ekran kalitesi düşük gerçekten. Son zamanlarda şarj konusunda sıkıntı yaşatıyor ve nabzı doğru ölçmediğimi düşünüyorum. Çünkü zaman zaman sürüş sırasında eforu arttırdığımda nabzı daha düşük ölçüyor. Benim istediğim nabzı hızı düzgün olçsün bataryası da en az 3 4 gün gitsin
günlük aktivitelerde kullanacaksanız. ben bu zaman kadar bir sıkıntısını yaşamadım Samsung'un batarya olarak. ama kıyasladığınızda evet diğerlerine göre daha kısa süre kullanabiliyorsunuz. Bir kaç günlük tur, veya trail maraton gibi uzun süren GPS açık aktiviteler olmadığı sürece akşam eve gelince kablosuz şarj ile şarj etmek bana rahat geliyor. Seçim size kalmış

• Beğen

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Huawei gt 2e kullanıyorum... Sürüşleri garmin üzerinden aktarsam da , geçtiğimiz günlerde garminin şarjının bittiğini farketmemişim. Health sync ile strava ya aktardım...Uygulama işe yarıyor..
Bu arada saat fazlasıyla iş görüyor...

• Beğen
Tepkiler: tarkanaslan

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de huawei gt 2 vardı. Onunla sürüşleri health sync ile strava ya aktarmaya çalıştım. Ancak çok stabil olmadı. Belki ben tam ayaraları beceremedim. Ayrıca telefon yazılımı da çok iyi değil huawei nin. Yazılım bazen resmen pili sömürüyordu. Araçta bt ile konuşmalarda sırf saat yüzünden sorunlar çıkıyor. Mikrofon araca aktarılmıyor vs. İyice soğudum gt2 den.
Direkt telefonda strava yı açarak yaptığım sürüşlerde de, telefon batarya sorunları yaşadım. Ayrıca nabız vs bilgilerinin olmaması zorluk çıkarttı.

Sonrasında direkt strava uygulaması çalıştırabilen saat arayışına girdim. Benim için ilk sorun sarj süresiydi. Ancak sarjı uzun gitsin dediğimde fiyatlar beklentimin üzerine çıkıyordu. Şarj konusunda biraz fedakarlık yaparak casio pro trek F21 kullanıyorum. Saatte strava nın kendi uygulaması var. Direkt saatten startı veriyorum. Telefonu yanıma almasam bile sürüş verileri aktarılıyor. Şarj 2 gün gidiyor. Ben gece uykularımda yine gt2 yi takıyorum sırf titreşim alarm ve acil bidirimleri uyku sırasında almak için.
Casio yu geceleri akıllı saat modundan çıkartıp pil tasarruf modunda koyuyorum kenara. Gece yatana kadar casio ile devam ediyorum. Bu sayede 3 günde bir şarj ediyorum. Tavsiye edermiyim?; Kendi beklentilerime göre evet ederim. Ancak zevkler renkler olayı. Herkesin beklentisi ve önem derecesi farklıdır. Mesela "şarjı en az 4-5 gün gitsin" diyen için casio kesinlikle yanlış tercih.
Evet araçta bazen mikrofon cart diye saate aktarabiliyor ya da hoparlör konuşma sırasında. Ben araca bağlamıyorum başlasam da média sesi olarak yalnızca.
Diğer alanlarda saatten çok memnunum. Şarj süreci VS. Tek eksik bence mesaja cevap verememek.
Strava aktarımı birkaç kez deneyeyim tutarsızlık olmazsa böyle devam ederim.

Sizin gibi 2 saat kullanmak, evet siz alışmışsınız ama ben uğraşamam 😁

• Beğen
Tepkiler: CengoCenk

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.163
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet araçta bazen mikrofon cart diye saate aktarabiliyor ya da hoparlör konuşma sırasında. Ben araca bağlamıyorum başlasam da média sesi olarak yalnızca.
Diğer alanlarda saatten çok memnunum. Şarj süreci VS. Tek eksik bence mesaja cevap verememek.
Strava aktarımı birkaç kez deneyeyim tutarsızlık olmazsa böyle devam ederim.

Sizin gibi 2 saat kullanmak, evet siz alışmışsınız ama ben uğraşamam 😁
Dedigim gibi, tercihler tamamen kişisel ihtiyaçlara göre değişiyor. Ki sizin tercihiniz de ihtiyaçlarınıza ve beklentinize gore kesinlikle doğru seçim.

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu

ÆSir

Dora Otomotiv Yedek Parça
Tepki
1.547
İsim
Emre
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Huawei watch gt2 modeline son gelen güncelleme sayesinde Petal Maps uygulamasından açtığınız rotalar anlık saate yansıyor. Hedefli sürüşler için çok güzel olmuş.
IMG_20220101_151917.jpg

okoyuncu

Üye
Tepki
70
İsim
Ömer
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amazfit T-Rex Pro kullanmaya başladım. sensörleri özellikle spo2 konusunda belki çok keskin değildir, ama işimi görecek gibi. Şarjı kullanıma göre en az 4-5 gün gidiyor, GPS açılmaz ölçüm sıklıkları düşürülürse 2 haftaya kadar gidebilir. sürüşleri stravaya otomatik gönderiyor. harita yükleme özelliği eksik, onun dışında fiyatına göre başarılı buldum.Screen Shot 2021-12-29 at 23.45.13.png

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amazfit T-Rex Pro kullanmaya başladım. sensörleri özellikle spo2 konusunda belki çok keskin değildir, ama işimi görecek gibi. Şarjı kullanıma göre en az 4-5 gün gidiyor, GPS açılmaz ölçüm sıklıkları düşürülürse 2 haftaya kadar gidebilir. sürüşleri stravaya otomatik gönderiyor. harita yükleme özelliği eksik, onun dışında fiyatına göre başarılı buldum.279628 dosyayı görüntüle
Fiyatı nedir?

mdonertas

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,
garmin 735xt saatimi usb kablo ile bilgisayara bağlayamıyorum. garmin express görmüyor saati. bluetooth ile bağlantıda bir sorun yok.
garmin forumda son güncellemeden sonra olan bir durum olduğu söyleniyor.
böyle bir sorun yaşayan var mı acaba?
(link)
Bu arada usb kablodan şarj oluyor sorun yok.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kab
Merhabalar,
garmin 735xt saatimi usb kablo ile bilgisayara bağlayamıyorum. garmin express görmüyor saati. bluetooth ile bağlantıda bir sorun yok.
(link)
Kablo değişikliğine gittiniz mi?

mdonertas

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sarj etmese direk alacam da. sarj ediyor. 180 tl kadar yenisinin fiyatı. bir arkadaşta aynı saatten vardı. olmazsa ondan isteyim bir kabloyu da deneyim.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sarj etmese direk alacam da. sarj ediyor. 180 tl kadar yenisinin fiyatı. bir arkadaşta aynı saatten vardı. olmazsa ondan isteyim bir kabloyu da deneyim.
Bazen şarj ediyor ama veri aktarımında sıkıntı olabiliyor diye biliyorum. İmkan varsa deneyin başka kabloyla soru işareti kalmamış olur aklınızda.

• Beğen
Tepkiler: mdonertas

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,
(link)
Yalnız Garmin forumda dediğiniz konunun 4 sene önceki bir konu olduğunun umarım farkındasınızdır 😉