Akıllı bileklik ya da akıllı saat önerisi

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Prestor hocam merhaba evet aynen nabız bilgisini de kaydedip atıyor. Yalnız irtifa bilgisi yok onu da strava kendi verisinden ekleyebiliyor.
Strava ekranina anlık olarak nabız verisi veremiyor ama sanırım değil mi hocam? Sürüş sırasında saattenmi kontrol etmek gerekiyor ?

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Saatler asla nabız bandı gibi davranmazlar. Amaçları saate nabız verisi aktarmaktır. 3. parti uygulamalara ancak kendi uygulamasına aktarım yaptıktan sonra verileri aktarabilir.

• Beğen
Tepkiler: Samet M.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.092
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben yaklaşık 2 haftadır Huawei gt2 kullanıyorum. koşu, bisiklet gibi antrenmanlarda gerçekten güzel. magene nabız sensörü ile ayni anda da kullandım. nabızı aynı veriyor ikiside. tavsiye ederim.
bende magene h64 aldım ama doğru mu yaptım bilmiyorum. herhangi bir yol bilgisayarı yok direk telefonda stravaya bağlamayı deneyeceğim.

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar selamlar

Şu anda Huawei GT2 kullanıyorum. Komoot ve strava da dataların eşleştirilmesinde sorun yaşıyorum. Wear OS barındıran akıllı saatleri araştırma içerisindeyim.
Casio WSD-F21HR modeline bakıyorum. Yaklaşık 2 yıl önce piyasaya çıkmış bir model ancak ihtiyaçlarımı karşılayacak gibi duruyor. Kullanan ve görüşlerini paylaşabilecek arkadaşlar olabilir düşüncesi ile sizden de fikir almak istedim. Bu fiyat bandında farklı alternatiflere de açığım.

(link)

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.737
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar selamlar

Şu anda Huawei GT2 kullanıyorum. Komoot ve strava da dataların eşleştirilmesinde sorun yaşıyorum. Wear OS barındıran akıllı saatleri araştırma içerisindeyim.
Casio WSD-F21HR modeline bakıyorum. Yaklaşık 2 yıl önce piyasaya çıkmış bir model ancak ihtiyaçlarımı karşılayacak gibi duruyor. Kullanan ve görüşlerini paylaşabilecek arkadaşlar olabilir düşüncesi ile sizden de fikir almak istedim. Bu fiyat bandında farklı alternatiflere de açığım.

(link)
f20 kullanmıştım, nabz sensörü yoktu ve pili 1 gün dayanıyordu,(akıllı saat modunda)
bunda nabız sensörü var sanırım , kaç para bilmiyorum ama ucuz olmadığını tahmin ediyorum. Ben olsam garmin serisinde muadiline bakardım.

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
f20 kullanmıştım, nabz sensörü yoktu ve pili 1 gün dayanıyordu,(akıllı saat modunda)
bunda nabız sensörü var sanırım , kaç para bilmiyorum ama ucuz olmadığını tahmin ediyorum. Ben olsam garmin serisinde muadiline bakardım.
Çok teşekkürler

Bu saatte double ekran var. Normal de ekran standart görünürken aktivite sırasında istenirse renkli ekrana alınabiliyor bu yüzden den pili daha iyi olduğu yorumları var.

Şu anda 2000 tl civarında satılıyor. Garmin için önereceğiniz bir model var mıydı?

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.887
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belki sizlerin kullanım amacıyla birebir değil ama, benim kolumda bir buçuk ay önce 420₺'ye aldığım Yukka'nın bir akıllı saati var. Altta resimlerini paylaştım.
Tabii ki yine sizlerdeki gibi strava tarzı uygulamalarım ve bisiklet bilgisayarım yok. Bu yüzden benim gibi çok çok daha basit amaçlarla ve ekonomik amaçlarla akıllı saat düşünenlere alternatif olsun diyerek biraz bahsedeyim.
Saatin kendi özellikleri arasında standart xiaomi mi band 5'in tüm özellikleri harici, kalp ritmi, kan basıncını ölçme, kandaki oksijeni ölçme, EKG testi (hastanedeki aletlerle karşılaştırması yapıldı), tansiyon ölçme gibi ek fazladan özelliklere de sahip. Uzaktan kamera kontrolü, müzik kontrolü, alarm, su hatırlatıcısı, kronometre, mesajlara ulaşma, arama görme ve durdurma gibi özellikleri bulunuyor. Yazıları okunaklı ve çözünürlüğü gayet iyi (HD). Pili ortalama 7 gün dayanıyor. Ben çok kurcalamadan 9 gün gittiğine şahidim.
Standart dörtgen kol saati görünümünde. Benim için güzel bir saat. Bir sürü spor aktivitesi ve uyku takibi mevcut. Bu aktiviteleri bluetooth ile telefondaki kendi uygulamasına aktarıyor. Dilerseniz oradan takibini yapabiliyorsunuz. Ben de bisikletimin basit km sayacı ve telefonumdaki başka bir bisiklet uygulaması ile karşılaştırmalarını yapabiliyorum. Bana yetiyor. Özellikle sağlık ölçümlerinin hastanedeki aletlerle test edildiğini bilmek bir nebze olsun saate verdiğim paranın hakkını geri veriyor dedirtiyor. :) Özelliklerine şuradan bakabilirsiniz:
(link)
Hastane testinin yapıldığı bir inceleme videosu sanıyorum buydu:

1629470103090.png 1629469746084.png 1629470372276.png 1629470425740.png

1629470675983.png

Son düzenleme:

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.737
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok teşekkürler

Bu saatte double ekran var. Normal de ekran standart görünürken aktivite sırasında istenirse renkli ekrana alınabiliyor bu yüzden den pili daha iyi olduğu yorumları var.

Şu anda 2000 tl civarında satılıyor. Garmin için önereceğiniz bir model var mıydı?
Hocam f20 de duble ekrandı, sadece saat gösteriyor , 1 aya yakın o ekranda kullanım süresi var ama o ekranda ilken nabzı bildirim vs yok
Forerunner serisine bakabilirsiniz daha ekonomik ama bütçenizi artırırsanız fenix 6 derim

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar
2 hafta önce Casio WSD-F21HR modelini satın aldım. Yaklaşık 2 haftadır aktif kullanıyorum. Kişisel görüşlerimi paylaşmak istedim. Belki bilgi almak isteyen olabilir.

Artıları
1- Strava ve Komoot un saat için app leri var. Yükleyip direkt kullanabiliyorsunuz. Ayrıca telefondan açmanıza gerek kalmadan verileri telefona aktarabiliyor.
2- Google Fit ile birebir uyumlu çalışıyor. Casio nun kendi aktivite programı verileri fit e direkt iletiyor. Ayrıca drive üzerinden bulut a da kaydediyor. Şimdilik sadece bisiklet ve tempolu yürüyüş için denedim. Sorunsuz aktardı verileri.
3- Kendi içinde haritası ve gps i var. Ben şimdiye kadar kullanmadım. Ancak ilk dağ sürüşünde denemek istiyorum.
4- Aktivite algılaması gayet başarılı. Bilerek saat ve telefondan hiç start vermediğim 2 sürüşümün birisini otomatik bisiklet sürüşü olarak kaydetti. Bir tanesinde de bu aktivitenin ne olduğunu sordu. Nabız, rota, yükseklik vs bilgilerini otomatik hafızaya alıyor.
5- Android ile uyumu süper. Sonuçta google.
6- Büyüklüğüne rağmen inanılmaz hafif. Diğer akıllı saatim Huawei GT2 den hafif geldi bana mesela.
7- Özelliklerine rağmen fiyatı avantajlı. Şu anda Distiribitör garantili olanları 2000 tl civarında satılıyor.
8- Google asistan uyumu var. Evdeki ışıkları ve google home a bağladığım diğer herşeyi saatten sözlü kontrol edebiliyorum. (Saatte mikrofon var)

Eksileri
1- Pili maks 2 gün gidiyor. Sabah şarjdan aldığınızda sonraki gece bitmiş oluyor.
2- Apple ürünleri ile bu kadar iyi olacağını sanmıyorum senkronizasyonun. Tabi bu kişisel bir tahmin.
3- Saat biraz büyük. Vücut ölçülerinize göre bilekte denemeden almayın. Benim bilekte tam sınırda oldu.
4- Full şarj olma süresi 2-2,5 saat aralığında. "Hadi yemek yerken şurda şarj olsun" gibi bir durum olamıyor. O yüzden geceleri diğer akıllı saatimi takıyorum.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.092
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni evlenecek erkek arkadaşlar bu saat konularını iyi takip etsin derim, bizim dönemde yeni yeni başlıyordu :)

• Beğen
Tepkiler: Spd-SL Terlik

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
Honor band 6 da bisiklet sporu otomatik egzersiz algılama kapsamında yer alıyor mu?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elimde Polar Vantage M mevcut. ihtiyacı olan ve düşünen varsa ilanıma bakabilir.

(link)

guzuli

Üye
Tepki
152
İsim
Özgür Yılmaz
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Huawei Band 6 aldım geçenlerde. 300 km kadar da denedim bisiklet üstünde. Gayet tutarlı ve detaylı bilgi verebiliyor egxersizlerde. Tavsiye ederim. 500 TL civarında bir fiyatı var. Tam bir F/P ürünüdür.

• Beğen
Tepkiler: CengoCenk

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Akıllı saatimi yenilemeyi düşünüyorum. Bisiklette kullabacağım için tabii Nabız sensörü, Oksijen sensörü, GPS haritalama yi tam olarak doğru yapmasını, pilinin de uzun gitmesini bekliyorum. Hemen çoğu akıllı saatlerde bu özellikler var ama fiyatlar 500 TL den 10 bin TL ye kadar değişiyor. Muhtemelen sensör kalitesi önemli onun için diye düşünüyorum ?? Aramaya ve mesajlara cevap verme benim için önemli değil. Merak ettiğim Sensörler arasında ciddi kalite farkları oluyor mu? Hangi marka ve modeli önerirsiniz?

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Akıllı saatimi yenilemeyi düşünüyorum. Bisiklette kullabacağım için tabii Nabız sensörü, Oksijen sensörü, GPS haritalama yi tam olarak doğru yapmasını, pilinin de uzun gitmesini bekliyorum. Hemen çoğu akıllı saatlerde bu özellikler var ama fiyatlar 500 TL den 10 bin TL ye kadar değişiyor. Muhtemelen sensör kalitesi önemli onun için diye düşünüyorum ?? Aramaya ve mesajlara cevap verme benim için önemli değil. Merak ettiğim Sensörler arasında ciddi kalite farkları oluyor mu? Hangi marka ve modeli önerirsiniz?
Huawei watch gt 2 kullanıyorum. Tutarlı ölçümler yaptığını söyleyebilirim. GPS i de var. Aramalara cevap verbiliyorsunuz mesajları yalnızca okuyabilirsiniz.

Strava ile uyumlu değil. Saat egzersiz modu da iken mesajları ya da bildirimleri göstermiyor, arama gelirse cevaplarınız. Fiyatı da yanılmıyorsam 2.200 civarı olması lazım. Yeni çıkan pro modeli için 4.999₺ lansman fiyatı vardı ama bence değmez.

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesajınızda saymış olduklarınızın tamamını Strava ile uyumla halde kullandığım Samsung Watch 3 ile yapabiliyorum (gerçi bisiklette Garmin Edge 520 kullanıyorum.) Samsung bu noktada fiyat performans açısından bence uygun bir saat olmakla birlikte batarya konusunda diğer markalardan geride diyebilirim. Ancak henüz spor ortasında bataryasız bırakmadı beni hiç. (link) sitesinden karşılaştırma yapma şansınız var bir çok saati.

mertars

Aktif Üye
Tepki
279
Huawei watch gt 2 kullanıyorum. Tutarlı ölçümler yaptığını söyleyebilirim. GPS i de var. Aramalara cevap verbiliyorsunuz mesajları yalnızca okuyabilirsiniz.

Strava ile uyumlu değil. Saat egzersiz modu da iken mesajları ya da bildirimleri göstermiyor, arama gelirse cevaplarınız. Fiyatı da yanılmıyorsam 2.200 civarı olması lazım. Yeni çıkan pro modeli için 4.999₺ lansman fiyatı vardı ama bence değmez.
huawei fit var bende. play store'dan health sync indirip onunla strava'ya yolluyorum kayıtları. öyle yapabilirsiniz.

Acedia

Aktif Üye
Tepki
794
İsim
Habib
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
huawei fit var bende. play store'dan health sync indirip onunla strava'ya yolluyorum kayıtları. öyle yapabilirsiniz.
bu olay yüzünden bir daha huawei saatlerinden almam. çok basit bir destekle çözülecek olayı eziyete çeviriyor resmen. healt sync programı çok tutarsız çalışıyor. özellikle strava üzerinden takip yapıyorsanız huawei ürünlerinden uzak durun. (gpx formatında export dahi edemiyorsunuz.)

• Beğen
Tepkiler: mertars

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Her binişte sonra mı yapıyorsunuz nasıl işliyor biraz detay verebilir misiniz. Tam da Samsung watch 3 bakıyordum. Senkronize edildiğini öğrenince. Eğer oluyorsa ve kolaysa bununla devam ederim..