Akıllı bileklik ya da akıllı saat önerisi

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
Uygun fiyata gps'li saat ararken Amazfit Verge Lite modelini bulup almıştım. Ancak sonrasında gps özelliğini kullanırken 1-2 saat sonra saat kendini sıfırlıyor ve tüm kayıtlarımı siliyordu. Onun için verimli bir spor aktivitesinde kullanamadım. Bu saati görüp almak isteyen varsa bu sorunun size de denk gelebileceğini gözden geçirmekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: hardnrocker
Scudo

areklim

Daimi Üye
Tepki
3.922
İsim
fuat d
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Biz amazfit trex pro ve amezfit gts 2 mini kullanıyoruz gps kaydı yeterli nabız konusunda pek emin değilim ama rotalarımızı kaydede biliyoruz

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biz amazfit trex pro ve amezfit gts 2 mini kullanıyoruz gps kaydı yeterli nabız konusunda pek emin değilim ama rotalarımızı kaydede biliyoruz
Amazfit T-Rex Pro kullanıyorum bir süredir, bisikletimde Magene c406 kullanıyorum, bileğinize tarif edildiği gibi ve sıkı bir şekilde takıyor iseniz göğüsten ölçen nabız ile birebir aynı ölçüm yapıyor. GPS'i yol bilgisayarından daha iyi, daha çabuk bağlanıyor burada benim yol bilgisayarının geç bağlanması neden olmakla birlikte saat çok çabuk sinyali yakalıyor. Rota keydetmesi, vs gibi bilgileri güzel olmakla birlikte durduğumda otomatik durmaması beni deli ediyor.
Güzel, kullanışlı ve sağlam bir saat almayı düşünenlere önerebilirim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amazfit T-Rex Pro kullanıyorum bir süredir, bisikletimde Magene c406 kullanıyorum, bileğinize tarif edildiği gibi ve sıkı bir şekilde takıyor iseniz göğüsten ölçen nabız ile birebir aynı ölçüm yapıyor. GPS'i yol bilgisayarından daha iyi, daha çabuk bağlanıyor burada benim yol bilgisayarının geç bağlanması neden olmakla birlikte saat çok çabuk sinyali yakalıyor. Rota keydetmesi, vs gibi bilgileri güzel olmakla birlikte durduğumda otomatik durmaması beni deli ediyor.
Ayarlar menüsünden otomatik durmayı aktif ettiniz mi ?

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Xiaomi Watch Lite öneririm , hatta elimde şu an hediye gelen boşta bir tane var. İlgilenen olursa özel mesaj atabilir.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.204
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aktivite kaydederken eğer hiç duraklamadan sürersem nabız sorunsuz gözüküyor. Eğer 10 15 dk mola verirsem nabız 90-100 arasında gidip geliyor fakat normalde 150 civarı olması gerekirdi. Amafit Verge saatimde yaşadığım bu sorunu siz de yaşıyor musunuz? Nasıl çözebileceğim hakkında fikrim yok. Nabız bandı almayı düşünüyorum son çare.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aktivite kaydederken eğer hiç duraklamadan sürersem nabız sorunsuz gözüküyor. Eğer 10 15 dk mola verirsem nabız 90-100 arasında gidip geliyor fakat normalde 150 civarı olması gerekirdi. Amafit Verge saatimde yaşadığım bu sorunu siz de yaşıyor musunuz? Nasıl çözebileceğim hakkında fikrim yok. Nabız bandı almayı düşünüyorum son çare.
150 civarı olması gerekir derken, başka bir cihazla mı ölçüyorsunuz, yoksa tahmini olarak mı?
Mola verdiğinizde nabzınızın düşmesi 90-100 civarlarına düşmesi normal.

Arena

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Ahmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Telefonlar saatlere kıyasla katbekat daha üstün özelliklere sahipken, bilekte akıllı saat taşımanın hiçbir mantıklı gerekçesini bulamıyorum. Tek istisna aktivite esnasında telefon taşımaktan imtina eden koşucu ve yüzücüler olabilir. Bilekten nabız ölçüm değerleri en pahalı saatlerde bile tartışmalı. Sahibinden.com'dan ikinci el bir göğüs bandı alıp telefonla eşleştirin, mis gibi kullanın.

• Beğen

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilekten nabız ölçüm değerleri en pahalı saatlerde bile tartışmalı.
Bu yorumunuza katılmıyorum. Garmin ile 1 atış bile fark çıkmıyor arada. Teknoloji bu konuda çok yol kat etti. Diğer dediklerinize yorum yapamam, kişisel tercihtir ancak yeni saatlerin çok daha doğru nabız ölçtüğünü gözlemlediğimi söyleyebilirim.

Son düzenleme:

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.204
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
150 civarı olması gerekir derken, başka bir cihazla mı ölçüyorsunuz, yoksa tahmini olarak mı?
Mola verdiğinizde nabzınızın düşmesi 90-100 civarlarına düşmesi normal.
Sanırım yanlış ifade ettim özür dilerim. 10-15 dakika mola sonrasında sürüşe devam ettiğimde 150-160 olması gereken yokuş tırmanışlarında 90 civarı gerçek olmayan değerleri gösteriyor. 10-15 dakika sonra bir anda göstermesi gereken değeri gösteriyor. 150-160 bpm tahmini değil. Saatin doğru ölçtüğü zamanlarda gösterdiği değerler.

Cotyoran52

An Engineer Cyclist
Tepki
1.662
İsim
Kotyoralı
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Telefonlar saatlere kıyasla katbekat daha üstün özelliklere sahipken, bilekte akıllı saat taşımanın hiçbir mantıklı gerekçesini bulamıyorum. Tek istisna aktivite esnasında telefon taşımaktan imtina eden koşucu ve yüzücüler olabilir. Bilekten nabız ölçüm değerleri en pahalı saatlerde bile tartışmalı. Sahibinden.com'dan ikinci el bir göğüs bandı alıp telefonla eşleştirin, mis gibi kullanın.
Söylediklerinize katılıyorum ama akıllı saatteki GPS olayı bence güzel, en azından bisiklet sporu için... :) Cep telefonu her zaman kullanılamayabiliyor

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanırım yanlış ifade ettim özür dilerim. 10-15 dakika mola sonrasında sürüşe devam ettiğimde 150-160 olması gereken yokuş tırmanışlarında 90 civarı gerçek olmayan değerleri gösteriyor. 10-15 dakika sonra bir anda göstermesi gereken değeri gösteriyor. 150-160 bpm tahmini değil. Saatin doğru ölçtüğü zamanlarda gösterdiği değerler.
Hmm şimdi anladım, bileğe sıkı bir şekilde takmak ve kemiğin biraz gerisine takmak gerekiyor. Ben kontrol ettiğimde, göğüsten ölçen yol bilgisayarı ile hemen hemen aynı değerleri gösteriyor, yani birisi 130 ise diğeri 131 vs gibi 1-2 puan farkı ya oluyor ya da olmuyor.
Ben de saate çok hakim değilim, yeni yeni kullanmaya başladım, antrenmanı otomatik durdurma ayarını daha dün @trainspotting35 in yönlendirmesi ile çözdüm :)

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mi band 5'im var çok profesyonel değil ama sadece rakımı göstermiyor. zepp uygulaması direk stravaya atınca stravada yükseltiyi koyuyor. çok memnunum gps telefonunkini kullanıyor.

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
4'ten 6'ya geçtim. Fakat pişman oldum. Gps telefondan açılıyor aktivite yapılırken. Fakat batarya şarjını çok yiyor. Bundan sonra mi almamaya karar vermiştim. Son tasarımı piyasaya sürüldüğünde, incelemelere bakıp karar verilebilir gibi geldi.

(link)
mi band 5'im var çok profesyonel değil ama sadece rakımı göstermiyor. zepp uygulaması direk stravaya atınca stravada yükseltiyi koyuyor. çok memnunum gps telefonunkini kullanıyor.
Zepp yükledim. Bilekliğimi bulmadı. Band 6 var bende. Sadece 5'ler için mi geçerli acaba yaptığınız işlem?

hallemon

Üye
Tepki
23
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Polar in saatlerini beğeniyorum, bence gps li saat sadece bu isi yapmalı

areklim

Daimi Üye
Tepki
3.922
İsim
fuat d
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
4'ten 6'ya geçtim. Fakat pişman oldum. Gps telefondan açılıyor aktivite yapılırken. Fakat batarya şarjını çok yiyor. Bundan sonra mi almamaya karar vermiştim. Son tasarımı piyasaya sürüldüğünde, incelemelere bakıp karar verilebilir gibi geldi.

(link)

Zepp yükledim. Bilekliğimi bulmadı. Band 6 var bende. Sadece 5'ler için mi geçerli acaba yaptığınız işlem?
mifit ve zepp aynı profille açılmalı ona bir bakın ben sorunu öyle çözmüştüm

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
mifit ve zepp aynı profille açılmalı ona bir bakın ben sorunu öyle çözmüştüm
Aynı profili kullandım, fakat bilekliği hiç görmedi. Bileklik ayarlarına girdim mifit üzerinden görünür yaptım vs. olmadı.

areklim

Daimi Üye
Tepki
3.922
İsim
fuat d
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Aynı profili kullandım, fakat bilekliği hiç görmedi. Bileklik ayarlarına girdim mifit üzerinden görünür yaptım vs. olmadı.
mi 6 da biz bu şekilde çözmüştük :(

• Beğen

aeresol

Üye
Tepki
0
İsim
İrfan Kocaerkek
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Amazfit T-Rex Pro kullanmaya başladım. sensörleri özellikle spo2 konusunda belki çok keskin değildir, ama işimi görecek gibi. Şarjı kullanıma göre en az 4-5 gün gidiyor, GPS açılmaz ölçüm sıklıkları düşürülürse 2 haftaya kadar gidebilir. sürüşleri stravaya otomatik gönderiyor. harita yükleme özelliği eksik, onun dışında fiyatına göre başarılı buldum.279628 dosyayı görüntüle
Ben de prg 130T kullanıyorum. Trex pro dikkatimi çekmişti. Büyüklük ve duruş olarak casio saatime yakın gibi. Nasıl bisiklet kullanırken bilekte duruşu rahatsızlık veriyor mu?