4 Tane Ani

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Tepki
157
arkadaşlar kardeşime verilen ödevde Atatürk il anı bulun diyo ben bitane :mad: buldum fakat 4:boese157: tane lazım lütfen yardım.
(arkadaşlar bu yazı biraz emrivaki olmamıştır inşallah)

Scudo

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
bu da ikincisi:
(link)
kardeşine projesinde başarılar!bizde elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştık

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Tepki
157
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum.Allah sizden razı olsun valla bu ödevi yapana kadar herhalde2 saatimi geçirirdim net te çok sağ olun.işte forumlar bugünler için var.

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
bir tane daha:)
ATATÜRK ile ADALET
Atatürk bir Balıkesir gezisinde kendisine Ulusal Mücadele’de yakın hizmetler etmiş bir kimsenin başvurusuyla karşılaştı. Bir konuda haksız olarak mahkum olduğunu söyleyerek yakındı. Atatürk, "Haklısın, konuyu ben de biliyorum." dedikten sonra eşliğinde (refaketinde) bulunan genç bir adliye denetmenini (müfettişini) çağırdı. Konuyu anlattıktan sonra kararın düzeltilmesini istedi. Denetmen anlatılanı dinledikten sonra “Efendimiz, karar bütün adli sıralardan geçtikten sonra olgunlaşmış. Hükmün uygulanmasından başka yapılacak yasal yol yoktur.” dedi. Bunun üzerine Atatürk "Ancak ben söylüyorum, bu iş haksızdır. Çünkü ben işin içini biliyorum.” dedi.
Genç adliye denetmeni diretti : “Efendimizin bu bildirimi yasa bakımından bir değişiklik yapamaz. Adalet Bakanı’nın da bir şey yapmasına olanak yoktur.”
Ortada soğuk bir hava esti. Şimdi bir fırtına kopacağına sanılıyordu. Ancak Atatürk sakince sordu : “Peki, bir adli yanılgı olursa yasa bunun düzeltilmesini öngörmez mi?” Bu soruya denetmen, “Yeni delille mahkemenin yinelenmesi istenebilir.” diye karşılık verince Atatürk, başvuran kişiye dönerek “Beni tanık olarak göster. ‘Onda yeni deliller olduğunu (link) aldım.’ diye öne sür. Ben mahkemeye gidip tanıklık ederim.”
Sonra Atatürk adliye denetmenine teşekkür etti. Kendisine başvuran kişiye de “Niçin bana zamanında başvurmadın? Zamanında gelir tanıklık ederdim. Boş yere mahkemeleri de uğraştırmazdın. Bütün yurttaşlar, üstelik Cumhurbaşkanı dahi olsa yargıya saygı göstermekle sorumludur.” dedi.
(Münir Hayri Egeli)

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
@ÇARŞIIIIIIII PLATOON
evet,forumlar paylaşmak için var:D :)