350 km/gün olayını nerede yapalım. ???

blaxisss

Aktif Üye
Tepki
227
@OkanAyaz

Geçen sene, düz yol Trabzonun vakfıkebir ilçesinden yola çıkarak samsuna gittim. tam 300 km. Düz yol, rampasız.. Rüzgar arkamdan ortalama 25 km. hızla eserken pedala bastım. Üstelik MTB bisikletimle, 14,5 kiloluk ameoba hussarımla.. tek başıma, suyum yiyeceğim sırt çantamda...
sabah saat 04:00 sularında yola çıkıp gece saat 21:30 da bitirdim..
Düz yol ve arkadan esen 25km/sa rüzgarla, çok rahat bitirdim parkuru. Bilgilerinize...

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@blaxisss

Budur işte, Bravo blakis. Hemde tek başına
Kendinizi hafife almayın hiçbir zaman.

İRAN da 42 kg ve 35 kg lık ( tur çantaları ve malzemeler ile dolu ) bisikletlerimizle 152 km yapmıştık eşimle beraber, hazar denizi kıyısında.

büyütmeyin gözünüzde hiçbir şeyi.

• Beğen
Tepkiler: sgtalper

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@Soner Sarıhan

Soner hocam Hocam ben şimdi kalkacam bu gazla sabah nerde olurum Allah bilir artık.

Mesut hocam Konya-Aksaray-Emirgazi-karapınar-Konya 350 km gibi ama yolu bilemiyecem .Sizin oralar eart te iyi çıkmıyor ne yazıkki.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Ediz Tevfik Özgan

Senin planlarını yaptığın "uludağ çevresi" turun için yazdım bunları. :) :)

deepcriminal

Aktif Üye
Tepki
64
@Soner Sarıhan

benden önce siz yazmışsınız zaten.. :) yapılcak bir işi ilk önce kafada bitirmek lazım..

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@mcaliskan23

Bu tutumunu kesinlikle çok yanlış bence...

Neden mümkün olmasın ki?
Yurtdışında günlük 700km yapan insan bile varken biz nedn 350 Km için bile böyle yorum alıyoruz aklım almıyor açıkcası:boese157:

Ne var teşvik etseniz muhalefet olmak, heves kırmak yerine...;)

ayrıca 350 / 25 desek 14 saat sürmek gerekir..
Buna dinlenmeler yemek molalalarınıda eklesek 17-18 saat olsun hadi sabah 4te başlansa 9-10 gibi bitirilebilir akşam..

Bu arada burda bahsi geçen abilerimi( nam-ı diğer "ironman"leri ) düşünerek bu tür hesaplamalar yapabiliyorum ki zaten onlar neredeyse her haftasonu 200 km civarını bir günde kat ediyorlar.. Bence başarılması imkansız bişey değil...

Ben bile bu halimle 250 km veya üstünü gözüme kestirebiliyorsam iron abilerim 350 km gider üstüne de az daha yol yokmuydu derler ;):rolleyes:

Lütfen size gerçekçi gelmeyen şeyler olsa bile insanların hedeflerini küçümsemeyiniz...;)

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@blaxisss

Merhabalar öncelikle tebrik etmek istiyorum sizi gerçekten çok güzel bir zamanda çok güzel bir mesafeyi kat etmişsiniz..

Ayrıca rotanızda tur için bence harika.. Yeni açılan yok yeterince geniş(otoban kadar) ve düz ( neredeyse hiç yokuş yok ) ve bir tarafınız karadeniz diğer tarafınız yemyeşil dağlar.. Eğer yağmursuz ve ters rüzgarsız bir gün denk getirilebilinirse bence ideal rota olur tur için...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Soner Sarıhan

HOcam müsadenle bu yazılarını masaüstü duvar kağıdı(yazısı) olarak farenin sağ tuşunu kullanarak farklı kaydet fonksiyonuyla"hem masa üstüne hemde kalbime kaydet "demek istiyorum. :cool: ;) :cool: :eek: :cool:

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@G-trek

Süpersin.
Yağışsız ve rüzgarsız bir mayıs sonu yada haziran başı hafta sonu olsun ki sizin ve bizim 350+ lara da antrenman etkisi kalsın.
Not: Sana daha güzel bir kıyak için fizibilite çalışmalarına başladım. Belki biz Konyadan gelir seni Ankaradan alır sonra birlikte tekrar Konyaya döneriz. ;) :) (kimseye çaktırma, vakti gelince açıklarız :) )

@mcaliskan23

Güzel ARA gaz... (en azından ben öyle alıyorum)
Teşekkürler.. :) ;)

@OkanAyaz

Gün 24 saatten ibarettir. (Keşke 36 saat olsaydı da 550 km./gün gidebilseydik :D )
Her neyse, günde 300 km. lik daha önceki deneyimimizle vücudumuzda nelerin bittiğini neleri yerine koyabildiğimizi neleri eksik bıraktığımızı tecrübe ile yaşadık.
Ancak sizin açıklayıcı bilgileriniz de çok yerinde ve güzel. Bu anlamda gönülden teşekkürler. Sağolun.

Bizim uzun yolda ihtiyacımız, (Eğer yol 20 saati geçiyorsa) genelde sadece UYKU oluyor. :eek: :p
İronlar bisikletin üzerinde uyuya kalıp düşmezlerse, korkmayın. EveAllah yolda kalmazlar.

@d.berkay

Sevgili berkay.
Kim destek verirse onu motivasyon olarak alırım, kim de heves kırmak için çalışırsa onu da "aksi tesir" mekanizmasıyla ARA GAZ olarak alırım. :p ;) :)
Yani çaresi yok bu yol gidilecek. Yada gidilecek. Yok olmazsa en son çare yine gidilecek.. :cool: :) Bakarsın seni de götürürüz..:eek: :eek: :eek: :cool:

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Mesut Girgiç

Hocam dua edelimde planladığımız tarihlerde hava umduğumuz gibi olsun.
Konu hakkında heyecanla haber bekliyorum .

aliko

Üye
Tepki
42
Hocam sizede Ankaraya da başarılar dileyip sonucu ve izlenimleri sizden çok biz bekliyıruz.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Mesut Girgiç

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Estağfrullah Mesut abi :) Ne haddimize sizinle 350km/gün gelmek:rolleyes:

Benim ilk önce bu sene için belirlediğim hedeflerimi gerçekleştirmem lazım :)

Bir ay sonra(haziran başı) Hakan abi (baba) ile 300 km/gün deneyeceğiz ondan sonra da 10-12 haziran gibi de eğer toparlanabilirsem ankara-kayseri arasında gidebildiğim kadar gidip 250-270+ km/gün yapmayı düşünüyorum..(ankara- kayseri 350 km) eğer bu hedeflerimi başarabilirsem o zaman sizin peşinize takılamaya hak kazabileceğimi düşünüyorum :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@d.berkay

Ahhh Berkay ahhh,

% 90 nı deniz doldurularak yapılan yolda yokuş olur mu hiç.

Yaramıza tuz basma, bir taraf hala biraz yeşil evet doğru ama, emin ol diğer taraf "Karadeniz" değil artık. Plaj denizin akcigeridir, plaj bırakmadılar kıyıda. Koyları çapraz geçtiler.

karşı çıkanları da sindirdiler, gerektiğinde vurdular.
O koca yolun ortasına bir demir yolu eklemeyi ise hiç düşünmediler.

Yada yapılan o kadar milyon ton dolgu ile karadeniz e kaç tane liman kazandırılabileceğini , taşımacılığın dünya da deniz yoluyla yapıldığını falan .

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Mesut Girgiç

Mesut Hocam , sen aynı gün içinde Bursa ya gelip beni, Ankara dan Gökhan ı, Nigde den Can dede yi , erzincan dan Serkan taşdelen i alır yine dönersin Konya ya. Az yukarıda Samsun da da Murat Reis var , uğramak istersen geçerken.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Soner Sarıhan

Sorma Soner abi :(
15 yılım karadenizde geçti, 2. memleketim sayılır oralar ama bu yapılan kıyım yapılan vahşet çok üzdü beni.. Kıyı şeridini mahvettiler.. Çok üzüldüm hala da üzülüyorum.. Bilinçli ellerde ne kadar verimli ne kadar güzel yatırımlara ev sahipliği yapabilirdi Karadeniz.. Ama gelin görün ki çıkar kavgası peşindeki pazı insanların kötü emmellerine kurban gitti.. :boese157:

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
İyi ki boğazı doldurup iki yakayı birleştirmek falan gelmiyor aklına kimsenin.:eek:
buradan rant çıksa , boğazı bile doldururlar. :mad: :mad:
Doğa, denge, vs ne ki bunlar ?:boese157: :boese157:
amannnn boşver, bir şey olmaz doğaya ne de olsa :eek: :boese157: :boese157:

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bu Ironlar fena costu, artik kimse durduramaz onlari. Ben de 12 veya 13 Nisan`da Konya`ya geliyorum... (maalesef bisikletle degil, is icin, ordan da Alanya`ya geccem). Keske bisikletle gidebilsem, ne güzel olurdu ya...
Konya - Alanya arasi nasil bu arada Iron Babalar ? yaklasik 300-350 degil mi mesafe ?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Soner Sarıhan

Aman abicim napıyorsun? :eek: öyle ortalık yerde yazlır mı bunlar ?! :eek:
Allah göstermesin içlerinin birinin kulağına gider, daha önce neden aklımıza gelmedi diye söylene söylene başlarlar inşaata...:boese157:

Zaten ne yaptıklarını kendileri bile bilmiyorlar.. Olur olmadık yerlere olur olmadık inşaatlar yapıp güzelim doğanın altını üstüne getiriyorlar..

Neyse ben konuyu daha fazla baltalamayayım.. :eek: :rolleyes:

Saygılar..

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@gokdaltercume

Abicim arada ki torosları:rolleyes: unutma ama :)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@d.berkay

Iyi hos da, adamlar IRON... Toroslar o kadar da dik degil ya ;) Yanlis mi hatirliyorum yoka? Dur gecerken bi dikkatli bakayim rotaya :eek: