350 km/gün olayını nerede yapalım. ???

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Soner Sarıhan

Hocam, bu lafını da yazdım bi kenara... Seni kıramam, yaparım yukarda çizdiğin parkuru inşaAllah. :cool:
Senin konuştuklarını hep not tutuyorum defterime.. ona göre konuş hocam.. ders bitmedi.. sınıf hala içerde .;) :)

@Soner Sarıhan

Hocam;

Bundan yaklaşık 3-4 asır önce yurdumda sıradan bir bina yapılacakken bile yeri ve yönü öyle ayarlanırmış ki gün ışığından daha çok faydalanıp doğal olarak aydınlık olsun, rüzgarlardan faydalanıp kendliğinden havalansın, bitki örtüsüne ve doğal su kaynaklarına zarar vermesin ve yeri öyle seçilsin ki deprenden selden etkilenmesin. Kurda kuşa zararı olmasın, bir tek dal ağacın güneşine mani olmasın vs vs vs....
Günümüzde buna ekoloji, jeodezi vs vs deniyor ve bu tür şeyler artık benim ülkemde sadece kitaplarda kaldı, sadece oralarda yazıyor :(

@d.berkay

Sen yukardaki dediklerini yaptıktan sonra artık senin bizim peşimize takılmayı hak etmiş olmandan değil, bizim senden ders almak için randevu talep etmemizden söz etmemiz gerekir. Samimiyim, ciddiyim, mutlu ve senden dolayı gururluyum valla. ;) :cool: :)
Hele o Kayseri yollarını tek başına tepeledikten sonra bize randevu verip vermemeyi düşünmen de senin en doğal hakkın olacaktır. Bu duruma da biz son derece saygı duyarız :cool: ;)
Yolun açık, rüzgarın arkadan olsun. Kaslarına kramp, lastiğine kıytık girmesin. Sana kem gözle bakanların gözüne girsin o kıymık.

not: Kıymık dikenin incesine denir ki bir yere girdikten sonra onu bulup çıkarmak için ameliyathane koşulunda mercekle inceleme gerekir.

@G-trek

Sevgili G-trek'cim.
İş, ciddiye bindi valla.
(Zaten ben bu 350 km./gün olayının hayalini son 2-3 yıldır yaşamaktaydım)
Hava durumlarına gelince;
Kar yağmadıkça Mayıs sonu-hazirandaki bu turdan dönmek yok diyorum.. :rolleyes: :cool:

Valla bakarsın bize patavatsız bir ilham geliverir.. bir de bakmışsın aniden Ankara da birkaç bisikletli kapını çalıvermiş.
-"Biz Konya dan geliyoruz.. G-Trek diye bir dostumuzu arıyoruz.." ... diye..:) ;)

(Zayıf bir ihtimal ama yine de imkansız değil)

@gokdaltercume

12-13 nisanı geçtik ama haydi hayırlısı... klavyeniz sürçtü belki de..

Konya-Alanya arası da güzel parkur ama arada BABA GİBİ TOROSLAR olmasa.. :eek: :) :(

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@gokdaltercume

Biz halıhazırdaki gazımızla Torosları da geçeriz amaaaaa.. aması var.

Bundan iki sene Önce Gürsel Bey ile birlikte yaptığımız TRANSTOROS (torosların üzerinden yapılan kamplı transit gezi) yaklaşık 3 günümüzü almıştı.

Şu Toroslarda da amma çok kanyon varmış. Her yeri Kanyon olup çıkmış.
Yazılı kanyon
Köprülü kanyon.
Sarmısaklı kanyonu.
O kanyon bu kanyon yok olmadı yük kamyonu... :) :p

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Ewt pardon klawye sürctü, heycandan... Mayis ayinda gelcem tabi...
Bu toplu cevaplara bayiliyorum ya :) cok orjinal..
Demek Toroslar baya bi baba :) geri aldim konya alanya teklifimi:D hic sölememis varsayin siz :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@gokdaltercume

Off topik bir saptama:

Şu fotodaki kayalardan inen sizseniz :>>>http://i245.photobucket.com/albums/gg56/ymgirgic_2008/2.jpg ki ben tahmin ediyorum ki o GokdalTercume'dir. O zaman bahsettiğimiz Toroslar var ya, işte o Toroslar siz üzerinden geçerken eminim dayanamaz ağlar. :)

Size hayırlı yolculuklar.

• Beğen
Tepkiler: lindemann

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@Mesut Girgiç

Sevgili Mesut abi (benim adım Ahmet bu arada :)) o fotodaki ben olmak isterdim. Dikkatli bakarsan bisikletin Hummer oldugunu görürsü. Ben Türkiye'de Hummer a binen tanımıyom :) Selam ve sevgiler..
Ama gaza gelirsem, Ironlar hadi kalk toroslara derse, işte o zaman beni kimse tutamanz :)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bu gün Bebelerle Burger King`e gittik, baktim yeni oyuncaklar gelmis :) Iron Man filminin oyuncaklari... Hemen aklima siz geldiniz , kulaklarinizi cinlattim.
Artik oglum da bir Iron, cünkü oyuncak Iron man gözlügü takiyor:cool: :D :D
(Filme gidne var mi bu arada ? mtb ye biniyorlarmi filmde?:D :D )

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Mesut Girgiç

Hocam,
Hava şartları konusundaki görüşüne katılıyorum.

Niyet belirlemek ve program yapmak açısındaN turun tarihini netleştirsek fena olmayacağı kanaatindeyim.
10-20 Mayıs arası yurtta olmayacağım. Döndüğüm hafta sonuda (24-25 Mayıs) sizce de malum tur için evden bize izin çıkmaz. 1 Haziran benim için uygun gibi. Sonraki hafta sonu 350+/gün için Hakan Baba ya sözümüz var.

Ayrıca İronmanları Ankara da seve seve ağırlayacağımızı patavatsız ilhamınıza duyururum. Zayıf ihtimalleri de güçlendirmenizi rica eder,
En derin kalb-i hürmetlerimle arz ederim.

Gökhan

B

BF Okuru

Misafir
Hava şartları ne kadar iyi olursa olsun günde 350 km yapmak yine de imkansız gibi bişey yani başarılı olma ihtimali çok düşük 300 km yapmakla 350 yapmak arasındaki farkı sanırım en iyi ironmanlar (bu isim abd de yapılan en uzun mesafe triathlonu bitirenlere verilen bir unvan bildiğim kadarıyla) bilir. Ama yapana da şapka çıkarttıracak bir iş tabiki..

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@mcaliskan23

Biz ABD deki ironmanlardan değiliz tabi ki..

iron lakabını bize Sn. Gürsel Bey (Yeşil bisikletin sahibi) bir demir bisikletle Karapınar civarındaki bazı göl ve tuzlalara (Meke vs) Konyadan bisikletle giderek yaptığımız 280 km. lik geziden sonra koymuştu.
Daha sonra biz bir GPS aletinin marifetiyle Tuz gölü kenarında 300 km/Gün lük bir gezi yaptık. Yaklaşık 20-22 saatimizi almıştı. (Benim 20, dedenin 22 saatini.Ergin bey ise yanlış değilsem sanırım 19 saatte bitirmişti). Bu saat farklılıkları hepimizin evinin Konya şehir sınırlarının farklı noktalarında olmasından kaynaklanıyor. Mesela dedeyle benim evin arasında neredeyse 20-30 km. ye yakın mesafe var.

Sonra biz bu iron olayını çok tuttuk. O da bize yapıştı kaldı.

300 km lik gezide benim iç lastiğim yanlış hatırlamıyorsam 7 kere patlamıştı. Bu bize çok ama çok vakit kaybettirdi. Ayrıca dede nin yolda yediği taze kayısılar onun barsaklarını da bozmuş ve yolda günümüzün yarısı wc aramakla geçmişti. (Dede dağlara dahi çok saygılı olduğundan dağ başında wc si olan köy arayıp durmuştuk o gezide)

Şimdi lafı toparlarsak.
Benim lastik eğer 7 kere patlamazsa, dede mebzul miktarda taze kayısı yemez ise biz 24 saat içinde bu 350 km. yi tamamlayacak vakti çok rahatlıkla buluruz.

Netekim
1. benim patlak olayının sebebi patlak önleyici şerit kullanmamdı ve artık kesinlikle o şeritlerden kullanmıyorum.
2. Dede kayısı istese de yiyemez zira mevsimi gelmedi.

Sizin sesinizi ben biryerden hatırlıyorum. Bu ses bir sağ duyu sesi..
Ancak iron olmak için sağduyunun sesini biraz duymazlıktan gelmek, yüreğinin sesini sonuna kadar açmak gerekiyor sanırım...

Selam ve sevgilerimle..

Son bir not: 350 km./gün yol yapmış bir bisikletçinin hakkı da sadece şapka çıkarmakla ödenmez, bilmiş olun. ;) :)
Ama siz yine de başınızda şapkanızı hazır bulundurun.:cool: ;)

@G-trek

16-26 mayıs arası izinliyim. Ve bu tarihler arasına iki adet cumartesi denk geliyor. Bu cumartesilerden birinede aslan gibi bir 350 km sığabilirdi. Ancak sen yoksun. :( :( :(

Haziran ola hayrola. :rolleyes:

Kısmetse görüşürüz, değilse yollarla selam yollarız birbirimize.. Nasıl olsa siz de biz de yolda yaşayanlardanız.

Siz 350+ km nizi bizden önce yaparsanız bize 350++ yapmak düşer. :cool: ;) :eek:
Belki kısmet böylesidir.

not: Bugünkü antrenmanda bir karayolları yol lehvası gördüm. Konya-Antalya arası Behşehir-Isparta üzerinden tam 351 km. yazıyordu levhada.
Gökte ararken yerde buldum 350 km'yi ama Konya-Antalya arasını geçmek için aynı gün içinde Torosların elini-eteğini öpmek gerekir. Bu da bizim şimdilik boyumuzu aşar.
Beyşehir-Yenişarbademli-Köprülü kanyon arasında kestirme bir yol biliyorum. Burdan Antalyaya gidilebiliyor. Hemde kanyon yatağından. Yani Torosları yalayarak ama Toroslara dalaşmadan. O zamanda yol 70-80 km kadar kısalıyor. 300'ün altındaki yol ise bize yaramaz. Be'e. Kötü. :)

Ankaraya selam ve sevgiler.

B

BF Okuru

Misafir
Konya Ankara arası çıkmayın bence Mayıs ayında ciddi rüzgar oluyor yolda

B

BF Okuru

Misafir
@Mesut Girgiç

Şapkayı çıkarırken kafayı ve gövdeyi öne doğru eğeceğimi belirtmeyi unutmuşum.:)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@mcaliskan23

İronlar torosları bir günde geçerlerse , toroslarda eğilceği için yerlere, bize oralarda çıkacak dağ kalmaz. :D

Tepki
1
umarım bir an önce karar verip de turu yaprsınız çok merak ediyorum valla hepine kolay gelsin.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@mustafa-yapıcı

Alanya eksik kalıyor, Antalya tam denk geliyor. Ama Torosları ne yapacaz. Onları atlamadan geçilmiyor. :(

@mcaliskan23

Sadece Mayıs ayında mı.. her ayda.. her ayda...
Bu sözünüz de doğru..
Artık iyice emin oldum..

Siz benim "sağduyum"un sesisiniz.. ;) :)

Ama ben sağduyumu hep ikna etmişimdir.. :) :) :) (Çoğu zaman yani.. :rolleyes: )

@sekilsovalye

Kendimi bir an.. "denek" gibi hissettim.. yanlış anlamayın sizinle alakası yok.
kendi kendimi denediğimden olsa gerek..

İLGİLİLERE:

350+++ KM nin ilk atrenmanını dün yaptık.
Lİnk imzamda.

İyi seyirler.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Mesut abi, cok keyifli bir antremana benziyor (Yagmur haric tabi)
Siz dede dede deyip duruyorsunuz simdi fotolarda gördüm. Adam cidden dedeymis ya :) Ayıptır sormasi, Iron-dede kac yasinda? Helal olsun diyorum ve dedenin ellerinden öpüyorum...

Sevgiler...

Ceyhun Pekuz

Daimi Üye
Tepki
127
Mesut abi ben de bu denemenizi sabırsızlıkla bekliyorum :)
Şimdiden başarılar diliyorum.

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Mesut Girgiç

Sayın hocam;
İzin tarihinizin bizim yurtta olmadığımız tarihe tevafuk etmesinde vardır bir hayır. :(
Döndüğümde 24-25 Mayıs hafta sonu için imkanlarımı zorlayacağım.

Gelişmelerden mutlaka sizi haberdar ederim.

Beyşehir-Yenişarbademli-Köprülü kanyon güzergahının bir kısmını 2005 yılında geçmiştik. Hocam mevzu Toroslar olunca kanyon yatağı vs. diye kendimizi teselli etmek doğru olmaz. Özellikle Yenişarbademli den sonra yol ve rampalar çok eğlenceli.:D Ama Gün/Toroslar denemesi fena olmaz.

Haziran ayında İronlar Ankara'ya buyursun gelsin misafir edelim. Sabahın seheri ile yola koyulalım. Ankara-Eskişehir arasında gidiş-dünüş olarak 350+/gün yada 400+/gün denemesi yapalım. Hatta organize olabilirsek kendimize araçta temin edelim. (araç var gönüllü şöför bulalım) Fransa turunda ve diğer turlarda olduğu gibi hareket halinde gıda ve içecek takviyesi ile, ağrıyan kasalarımıza masaj yapsınlar. Alnımzın terini silsinler. Bellerine kadar camdan sarkıp vites fren ayarlarımızı yapsınlar. Gözlük camlarımıza çarpıp ölen sinek lekelerini temizlesinler.;)
Bize sadece pedal basmak kalsın.;)

En kısa zamanda bisikletli bir aktivitede görüşmek dileği ile...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@G-trek

Çok tatlı dillisin, çok hoş sohbetsin..
Bal damlıyor ağzından...
Bir günde Toroslar da güzel fikir..

Ancak senin o arabadan sarkıp ta bize pitstop hizmeti veren yardımsever yarış ekibinin bir altımıza minder döşek sermediği kalmış.. O ekibi çok sevdim. Helal olsun... Bizi yoldan çıkarması an meselesi... pedalı da arabanın içinde çeviririz artık .. :)
gaz pedalına yada debriyaj pedalına falan basarız artık.. :) :) :)

Emme velakin; eskortlu turlar ironman ruhuna aykırıdır. İşin heyecanı korkusu kalmaz sonra...
Böylesi eskortlu turlar pide fırınının önünde oturup taze pide kokularını koklaya koklaya oruç tutmaya benzer. Yani orucu ne zaman bozacağın an meselesi..:eek: :rolleyes: :cool:

Bize zorluk gerek, bize imkansızlık gerek.. Çaresizlikte ararız bir çareyi...
Bize yanlızlık gerek..
Bize seni gerek seni.. :)

Yokluk bizim ilacımız, sabır bizim merhemimiz, çaresizliktedir dermanımız..
Mazoşist değiliz ama, rahatlık batar bize...:cool: :cool: :cool:

Selam sevgi muhabbetle, görüşmek dileğiyle...
Gel gör bizi aşk neyledi.
Bizi bisiklet böyle eyledi..:)