30'unda tayt giyip bisiklete binecek kadar sıyırmak

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@Serkan Mıstınoğlu midem bulandı resmen. muhafazakar toplumdan nefret ediyorum. kendileri gizli gizli her haltı yerken özgürce yaşamak isteyen iki yüzlülük yapmayan açık yürekli insanlara sürekli ...k atarlar. görmezlikten gelmekten başka çare yok. taytımıgiyerimbisikletimebinerim diye sloganlı stikerlar hazırlamak lazım :)

• Beğen
Tepkiler: Batuhan32 ve Berke
Scudo

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@erhan erhan hocam şehir merkezi apayrı bi dünya ancak dediğim gibi ben merkezden uzak bi ilçede yaşadığım için bisiklet kaskı bile tuhaf karşılanıyor burda

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Serkan Mıstınoğlu O kafalar varya aha o kafalar, tutacaksın kolunun altına alıp zımparayla bir güzel parlatacaksın ;)

---
Hiç unutmuyorum, bir gece turundayız, Pamukkale'ye gittik. Dedik bir şeyler içip yiyeylim dedik "Natural park'da" (bir gece gidin çok güzel) girdik bir markete hiç ama hiç unutmuyorum kadın irkildi :D iki arkadaşız "-töbe-est. bir an uzaylı girdi sandım." demesin mi? :D :acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr:

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
tayt gerçekten sıkıntı hani yarışçıları anlarım da günlük gezilerde falan taytla dolaşmak sıkıntılı bir şey.Bana para verseler giymem

• Beğen
Tepkiler: Ruhullah.Grbz

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
@brky1905 millette bunu anlamıyo hocam yarış dışında giyilmesine karşıyız :D yarışda giyilecek tabi nasıl bir güreşçi güreş yaptığında giyiyor ise yarışcıda yarışda giyecek ama normal bisiklet sürme zamanlarında giyilmez :)

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MtbHastası01 Nasıl anlamadım dediğinizi umarım ironi yapıyorsunuzdur. Önceki yazımda da belirttiğim gibi 2 gün de 330 km yol yaptım taytsız o tura çıksaydım 50 km de büyük ihtimalle yamulmuştum.

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MtbHastası01
@brky1905
Mtb Siz giymeyin efendim size giydiren yok zorla neresi sikinti cok rahat ediyor insan berkay1905

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
@trainspotting35 sizin yol bisikletlerinin selesi rahatsız edici ben mtb sürüyorum koltuk rahat olduğu için tayt mayt giymiyorum hiçde ağrı olmadı bugüne kadar :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ama normal bisiklet sürme zamanlarında giyilmez demişsiniz. Biz yol bisikleti aldık diye yarıştan yarışa koşmuyoruz ki. Ayrıca bir adet MTB sahibi olarak tayt candır gerisi heyecandır. Tabi tercih sizin ancak üzerine bir şort yada dar paçalı uzun birşeyler giyebilirsiniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@brky1905
Ben de öyle diyordum, sonra bi kere giydim. Şuan 3 tane taytım var :D
Gayet güzel duruyor bisiklet taytı, pro alet

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
İki yıl önce ekşide bu konuyu açan örümcek kafalı, konuyu açtıktan sonra gelecek eleştirilerin heyecanını ve bisikletçilere bok atmanın verdiği garip hazzı yaşarken kolasını yudumladı, cipsini ağzına attı ve kıllı göbeğini kaşırken işşizliğine 1 saniye bile ara vermeden diğer konuları okumaya devam ederek acınası hayatını sürdürdü...

Peki biz bisikletçiler ne yaptık? İki yıllık süre içinde yağ oranımızı ciddi anlamda azalttık, kas kütlemizi arttırdık. Dinlenik nabzımızı düşürdük, uyku problemlerimizi çözdük. Fiziksel ve mental gücümüzü arttırdık, suyun değerini daha iyi anladık ve en önemlisi özgürlüğün ve yeni yerler keşfetmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu yaşayarak öğrendik. Şahsım adına konuşacak olursam bu iki yıl bana çok faydalı oldu. Fakat konuyu açan arkadaş hala trollük yapmaya, insanları eleştirmeye ve hiçbir iş yapmadan oturmaya devam ediyordur...

Ezik insan eleştirir, yapacak birşey yok :)

NOT: Sırf bu yazı ekşide paylaşabilmek için ekşiye de üye oldum. Yazdığım yazının aynısını orada da paylaştım fakat şu an görünmüyor.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Hocam şahsi görüştür ben tayt ile öyle gezmekten haz almıyorum yani. İçine kaçıyor ediyor saçma şekiller alıyor falan :D
Ama kullanırım. Sadece üzerine bol bi şort. O kadar. Bu sayede hem saçma saçma bakıp laf atan insanlardan kurtulmuş olurum, hem de insanlar oramı buramı görmek zorunda kalmaz :harika::koptum:

Tekrar ediyorum Şahsi görüştür. Başka görüşlere de saygım sonsuz. Yani tabi şu Avrupa'daki nudism akımına kapılıp çırılçıplak bisiklete binen tayfa hariç :komik:

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Giyende şu abidekine benzer bir durum varsa taytın görsel açıdan biraz rahatsız edici olduğu doğrudur. :)

Bunun haricinde isteyen taytla, isteyen şortla, isteyen haşemayla hatta şalvarla, neyle rahat ediyorsa onunla kullanır bisikletini. Kim nerede ne giyeceğine ancak kendi karar verebilir.

Fakat ilk mesajda ekşiden içindeki nefreti kusan, ağzına kaskla, kürekle ve bilimum objeyle vurduğumuz şahsın haklı olduğu bir konu da var. Sözüm meclisten dışarı olmak kaydıyla bazı bisiklet sürücülerinin kendilerini tüm trafik kurallarından muaf görerek, başta kendileri olmak üzere etraftaki herkesi tehlikeye atacak şekilde bisiklet kullandıkları bir gerçek. Bu kişiler yüzünden kurallara riayet eden, her türlü güvenlik önlemini almış birçok kullanıcı da olumsuz düşüncelerin hedefi oluyor.

Bu durumda yaşını almış deneyimli kullanıcılara biraz iş düşüyor. Kanı deli akan genç kardeşlerimize işin ciddiyetini anlatmak ve örnek olmak gibi bir vazife söz konusu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumda höte höt diyemeyen yöneticiler var sanırım yıldızlı yazmama ve başka bir argo, hakaret vs içermemesine rağmen mesajım silinirken başka bir üyenin aynı ifadeyi içeren mesajı düzenlenmiş...

Orayı siler POPO yazarsın çok gücüne gittiyse olduğu gibi silmek neden...

Kimse o yönetici yazsın bana bi özelden...

• Beğen
Tepkiler: Aloha

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@MtbHastası01

Yaşadığım yerde uzun, çok uzun rampalar var. Minimum 15 - 16km ile 32 - 33km arası %6 ile %12 arası değişiyor. Genelde performans (yarışçı değilim) turlarımız 120Km ile 230km arası toplamda 5000 - 5500 irtifa arası değişkenlik göstererek aşağı yukarı (Günümüze göre) 8 saat ile 10 - 11 saat arası bisiklet üzerinde oluyoruz. Nasıl bir sele kullanıyorsanız ben de aynısından almak isterim.

• Beğen
Tepkiler: Ruhullah.Grbz

Buğra C

Buğra Hoca
Tepki
705
İsim
Buğra Canata
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şort giyince o hava şortun paçalarından dolmuyor yani? Hizlanmak için bir sürü masraf edip aerodinamik ürünler alacaksın, şort giyip bayrak gibi hava dolup gideceksin.

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Güreşçiler kıspetin içerisinden daldırıp kasıklardan yakalayınca normal, tayt giyince töbe estağfurullah. Söylemek istediğim gediğe oturan özlü sözler var fakat direkt ban yerim =)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.