2019'da Alanya'da 3 GranFondo birden!

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.179
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@Wasabie
git gel daha ucuza denk geliyor :D

Scudo
Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
@Yunus Emre@34 Web siteleri üzerinde çalışma devam ediyor. Aralık ayının ilk haftası hazır olacak inşallah. Bu haftasonu yarışların detaylarını, katılım ücretlerini sosyal medyada ve buradan paylaşacağız.

@Yunus Emre@34 Web siteleri üzerinde çalışma devam ediyor. Aralık ayının ilk haftası hazır olacak inşallah. Bu haftasonu yarışların detaylarını, katılım ücretlerini sosyal medyada ve buradan paylaşacağız.

Tepki
29
İsim
Yunus Emre BULUT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cartier Tour Kemal Teşekkürler bekliyoruz öyle ise...El olarak belirtmek isterim ki ;bisiklet ve bisiklet gurupları adına bir çok gurup ve ekip ile ayrı ayrı görüşmeketeyim, başta şirketimin bisiklet takımı olmak üzere bir çok müsabakaya Sponsor desteği ile ben zaten katılım sağlıyorum fakat ; belirlemiş olduğunuz tutarları Avrupa da benzer yarışlardaki ve fondolarda ki emsalleri baz alarak yaparsanız sizde biliyorsunuz ki yüksek kur farkından dolayı buradaki katılım oradakine nazaran nerdeyse yok denecek kadar azdır, evet bu iş maliyetli, evet bu iş zor...Ama sizde şunu bilin ki kimse bu ülkede kolay kolay sadece en düşük katılım ücreti 160 TL olan bir yarışa gelip , oteli, yemes, ulaşım bedeli ,vs ile 800 / 900 TL harcayacak ekonomiye de sahip değil...Evet bunu sağlayacak olanlar illaki vardır ama siz genç yeteneklerimiz yetişsin, alışsın, orta sınıf insanlarımız da bu sporun müsabaka halinde farkına varsın amacında iseniz....Sizden konuştuğum 100 /150 kişi adına ricam fiyat bandını bu kıstaslar doğrultusunda 1 - 2 tık daha aşağıya çekmeniz olacaktır :)

Dediğim gibi benlik bir problem yok sponsorlar nedeni ile ama genele hitap etmek istiyorsanız biraz halkdan yana olunuz :)

Teşekkürler, saygılar.

B

BF Okuru

Misafir
@Yunus Emre@34

Emre katılıyorum düşüncelerine,argeus firmasının giderleri aşağıda kendileri vermiş,fiatlar yukarda,kısa 160 ,uzun 210 tl,

Organizasyon (Web sitesi, online kayıt, tasarımlar, üretimler, araçlar, personeller vs.)
- Yarış kiti (Sırt numaraları, yarış rehberi, zamanlama çipi / kadro numarası, bırakma çantası vs.)
- İstasyonlarda sunulan yiyecek, içecek ve sağlık imkanları
- Zaman tutma hizmeti
- Finiş sonrası kumanya
- Yarışı bırakmak isteyen sporcular için süpürge otobüsleri hizmeti
- Yol güvenliğini sağlayan motorize ekip giderleri
- Hakem giderleri
- Ambulanslar ve sağlık personelleri giderleri
- Yarışı zaman limitleri içinde bitiren katılımcılara "bitirme madalyası"
- Kategorilerinde dereceye giren sporculara podyum madalyaları
- Her bir katılımcı için Bisiklet Federasyonu’na ödenen özel yarış ücreti
- Fotoğrafçı ücretleri
- Yarış sonrası sunulan masaj hizmeti
- Tişört
- KDV

Bu kadar gider kısadan 100 ,uzundan 150 tl alınırsa karşılaması kurtarırmi,
Birde federasyon alacağı ücreti 5000 tl 'ye çekse iyi olacak,federasyon mali açıdan bence kuvvetli değil,olsa idi para almazdı,hakem gönderecek ise onların ücretini federasyon verirdi,zaman tutma işlemine giden parada çabası yani 15.000 tl'den az değil

Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar merhaba, 9-10 Şubat 2019 ve 9-10 Mart 2019 tarihlerinde Alanya'da yapacağımız Gran Fondo Yol Bisikleti yarışları ile ilgili detayları tamamladık. Kayıtlar Aralık ayı ikinci haftasında açılacak web sitelerimizden yapılacak. Cumartesi Kısa , Pazar Uzun parkur olarak planladık. Yarışa Alanya'da antrenman kampı yapan profesyonel sporcular da katılacak. Klasmanları ayıracağız. Amatör kategorilerde de çok fazla sayıda yabancı sporcu yarışacak. Yarışların yapılacağı gün Gran Fondo öncesinde UCI Women Elite , sonrasında UCI Men Elite tek günlük yarışlarımız da var aynı parkurda. Bu günleri birer bisiklet festivaline çevirmek için çalışmalar yapıyoruz. Benim sponsorum yok. UCI yarışlarının da Gran Fondoların da tüm giderlerini kendim karşılıyorum. UCI ödüllerinden tüm organizasyon giderlerine kadar tamamını kendim finanse ediyorum. Kış antrenman kampı organizasyonu yaptığım otellerde benim üzerimden konaklama yapan sporculara, konaklama gün sayılarına göre kayıt ücretinde iskonto yapacağım. Ayrıca her iki yarışa da katılacak olanlara da indirim var.

UCI puanı veren MTB yarışlarının da tüm parkur çalışmaları bitti. Web siteleri hazırlanıyor. Onlarla ilgili detayları da bir kaç gün içerisinde paylaşacağım. FEB 1.jpg FEB 2.jpg FEB 3.jpg

B

BF Okuru

Misafir
@Cartier Tour Kemal

Kemal bey başarılar aşağıda argeus firmasının giderleri var,tahminim sizi bu giderler ilgilendiriyor,federasyon sizden ücret talep edecek,keza timing firmasi bunların hepsinin ne kadar bedel tuttugunu bize iletirseniz seviniriz,burada ücretlerin yüksek oldugunu görüyoruz keza akro fondo,kısa 160 tl,uzun 210 tl ,her sene maliyetler artacak ise katılım az olur,bakın geçen sene katılım akro fondoda 500 kişi yok idi,bu sene bu fiatlar yüzünden katılım 800 kişiyi bulmaz,sorun şudur federasyon neden ücret talep ediyor, destek olacagina köstek oluyor,,,,

Organizasyon (Web sitesi, online kayıt, tasarımlar, üretimler, araçlar, personeller vs.)
- Yarış kiti (Sırt numaraları, yarış rehberi, zamanlama çipi / kadro numarası, bırakma çantası vs.)
- İstasyonlarda sunulan yiyecek, içecek ve sağlık imkanları
- Zaman tutma hizmeti
- Finiş sonrası kumanya
- Yarışı bırakmak isteyen sporcular için süpürge otobüsleri hizmeti
- Yol güvenliğini sağlayan motorize ekip giderleri
- Hakem giderleri
- Ambulanslar ve sağlık personelleri giderleri
- Yarışı zaman limitleri içinde bitiren katılımcılara "bitirme madalyası"
- Kategorilerinde dereceye giren sporculara podyum madalyaları
- Her bir katılımcı için Bisiklet Federasyonu’na ödenen özel yarış ücreti
- Fotoğrafçı ücretleri
- Yarış sonrası sunulan masaj hizmeti
- Tişört
- KDV

Bu arada akro fondo 24 şubatta

Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
Kudret bey teşekkür ederim. Argeus'un belirttiği giderler tüm Gran Fondo yarışlarında olduğu gibi bizim de ödemek zorunda olduğumuz giderler. Federasyon 10.000 TL yi yarıştan bir ay önce istiyor. 1.000 kişi katılım x 10 TL den ön hesaplama ile teminat alıyor. Katılım sayısına göre altı üstü hesaplaşılıyor. Zaman ölçümde de bende Argeus ile aynı sistemi kullanacağım. Aynı maliyetler yani pek değişmiyor. Bisiklet Federasyonu 2019 için UCI puanı veren yarışlarda bize yani kendisi dışında UCI yarışı yapan organizatörlere Chip Sistemi ve Radio Tour sistemini ücretsiz vereceğini ve Hakem harcırahlarının Federasyon tarafından ödeneceğini beyan etti. Bu bizim için büyük bir destek. Bisiklet Federasyonuna buradan teşekkür ediyorum. Umarım Gran Fondo yarışları içinde bu tür destekler ve sponsorluklar alırız ve fiyatlar çok daha fazla düşer.

B

BF Okuru

Misafir
@Cartier Tour Kemal

Federasyonun sizden 10.000 lira istemesi bana göre asla etik değildir,
Chip ve radio tour sistemi ve hakem harclarini vermesi etik bir hareket,ama 10.000 lirayı kabul etmiyorum,

Bakın kemal bey bu fiatlar yüksektir anca parası çok olana bu yarışlar,katılım fazla olmaz ,geçen sene akra fondoda durum böyle idi 500 kişi yoktu,,,,,,

Kısa 100 uzun 150 insaflı olalım
Adam istanbuldan gelecek dünyanın parasını verecek ne için ????????
Parası olan versinde lafimiz yok,,,,miktar yüksek malesef

Yunanistan 10 yuro alıyor kemal bey

@NKurtuldu

Ispat burada

Peloton istanbul sağlam bir ekiptir,,,

Ayrıca gene sağlam bir ekip olan polatlı bisiklet takımının en yaşlı üyesi mustafa dostuma durumu ileteceğim bakalım ne diyecek

@Cartier Tour Kemal

Alanyada olana koymaz 145 lira,adam evinden çıkacak yarışa katılacak,ayrıca antalyada olanada koymaz ,arabası olana benzin yazacak,ha kurtarana eyvallah istanbul parayı gözden çıkarsın 600 kağıt temiz ,aracı olana daha fazla yazar,
Ha burda antalyada olupta şubat akra fondoyu ücret olarak fazla bulan var ,demekki iş dönüyor dolaşıyor katılım ücretlerine,

@Cartier Tour Kemal

Birde sizin durumunuz var bu işe kar gözü ile bakacaksınız hesap edeceksiniz niye cebinizden çok para veripte zarar edeseniz ,yok böyle bir durum,olay nedir ?
Katılımin çok olması için neler yapılmali
bunlar masaya yatırılmali

Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe Gran Fondo yarışlarının Hakem Harcırahlarını, Chip Sistemini ( Ellerinde o kadar chip yok diye biliyorum ) ve Radyo Tur sistemini vermiyor Bisiklet Federasyonu. Bu destekleri UCI Uluslararası Resmi Puan veren yarışlarda verecek 2019'da. Ben Gran Fondo yarışı yapacağım gün hem Elite Kadın hem de Elite Erkek UCI Yol Bisikleti yarışları yapacağım. Zaten aynı gün 3 farklı yarış organizasyonu olduğu için federasyondan alacağımız destek ve yardımları UCI yarışlarında kullanacağız.
Ben yaptığım işi para kazanmak için yapıyorum. Dernek - Vakıf - Federasyon değilim. 8 yıldır Bisiklet Turizmi yapan bir acentenin sahibiyim. Ülkeme yabancı sporcu getirmek için çabalıyorum. İnsanlar aileleri ile sıcak evlerinde yataklarında yatarken ben Dünya'nın her köşesinde yarış kovalıyor, takımlarla sporcularla konuşup onları ikna etmeye çalışıyordum. Zarar edeceğimi bildiğim bir işe girmem. Türkiye'de hiç Gran Fondo yarışına gitmedim, bu camiada pek fazla tanıdığım yok. Gran Fondo yarışı yapma fikri ve ısrarı Ukrayna, Belarus, Rus, Kazak, Romen sporcu ve bisiklet topluluklarından geldi, 2018 kışında niyetlendim ama vazgeçtim. 2019 kışında yapacağım inşallah. İmkanı olan, durumu gelmeye uygun olan arkadaşları beklerim. İstanbul'dan veya uzak başka şehirlerden gelip gitmek çok maliyetli size hak veriyorum ama sonucu belirleyen de matematik.

B

BF Okuru

Misafir
Bu Ct günü mustafa sevincel dostum ile buluşacağız ve bu fiat artışlarını masaya yatıracağız,mustafa dostum orta kanaldan hosnutsuzlugunu aynen dile getirmiştir,işi ticarete döktüler demiştir ,bunu diyen dostum 60 mastırda 3 kez şampiyonluk almış ortalaması 32 'den aşağı değildir,bu gidişle aslar gran fondolara katılmazsa ortalık fakir kalacak ,özellikle 60 -64 kategori,gran fondo zati yarış değildir,amacı bu değildir,ama bu etkinliğin sonunda her kategori için kürsü koyuyor iseniz aynen bu kürsü için mücadele edecekler var olacaktır bunu asla engelleyemezsiniz,
Iddiası olmayanlar bu gran fondoda keyif için sürecekler gayet doğal ,,onlarada laf edilmesini kabul etmiyorum,
Sonuç 2019 zamlı başlamıştır,parası olan gitsin,banada burda kendi kategorimdeki dostların ortalamasını takip etmek kalır ,nitekim bu maksatla gran fondo akra konusunu açtım,akrada bir mustafa dostumun olmayışı bana susuz bir göl gibi gelecektir,keza alanyada,tek avuntum 60 yaşına basacak olan türkiyenin en sıkı süper dedeleri ali kemal güner ve ali rıza fırıncıdir onlar bence alanyada var olacak keza akrada,55 -59 kategoride ısmail iltir,ve 50 -54 'de zafer yalın,gene kisada 55 -59 'da cihat yurtseven 45-49 kategoride mutlu ercevik hoca ,bu zimbalari takibe devam

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.631
@Cartier Tour Kemal tertiplediginiz bu gran fondolarda , yas siniflandirmasi disinda , baska bir kritere bagli siniflandirma olacak mi?
Kisaca , daha once milli katilimlari olan ve bisikleti yasam/is tarzi olarak goren ve haftanin 5-6 gunu antreman yapan katilimcilar ile sadece haftasonu antreman yapmaya calisan(!) katilimcilari da ayirabilecekmisiniz? Malumunuz, amator anlamda yarislar bunlar.

B

BF Okuru

Misafir
@Cartier Tour Kemal

Arkadaş belirtti,bu konuda konu açtım milliler katilsinmı diye hayır 112 kişi evet 50 kişi,hem federasyonda yarışan hemde gran fondoda var olan yarışmacılar istenmiyor,fakat hiç bir organizasyon buna önem göstermemiştir,halen bir takimda olan arkasında belediye olan klübü olanlarlar avantajlı olmaktadır,
bütün hafta çalışanlar ve spor yapmaya vakti olmayanlar bu durumdan aynen şikayetçidir,haksız bir durum ortaya çıkmaktadır,bu meselenin halledilmesi nasıl olacak,eski milliler açısından sorun yok onlar federasyon yarışlarında yoklar ,
Bu konu bayağı sıkıntılı,

(link)

(link)

Argeusa soru sorduk cevab vermediler ciddiye almıyorlar bu durumu anlaşılan

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.631
Arkadas belirtmis , ancak ben milliler yada lisanslilar katilmasin demiyorum , sadece , bu isi cok daha profesyonel yapan arkadaslarimiz ile hakikaten amator anlamda yapan insanlarin ayrilmasi tarafindayim. Haftada 1-2 gun bisiklete binen dostumuz ne zaman kursu gorecek ?

B

BF Okuru

Misafir
@a.valverde

Iyide bizde aynı şeyi diyoruz

Ankete bak 102 kişi hayır dedi

Çoğunluk istemiyor,bu istemeyenler gökan uzuntaş 'ida istemeyecek o vakit ,öyle değilmi,

Kimlerin klübü var ve kimlerin arkasında belediyeler var bunlara bakılacak,başka çözüm ise nedir ?

Kendi kategorilerinde değerlendirilecekler

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.631
@Kudret Kurtcebe hayir biz ayni seyi soylemiyoruz, siz eski millileri ovuyorsunuz , ben amatorlerin de burada hak sahibi olmasi gerektigini soyluyorum.
siz , onlarin/millilerin basarilarini soyluyorsunuz ben, bize de firsat verin/bu yarislar amatorler icin diyorum.,
Siz hergun antreman yapiyorsunuz , biz sadece 1-2 gun yapiyoruz diyorum.

B

BF Okuru

Misafir
@a.valverde

Tamam o vakit senin dediğine kulak kabartalım,
Milliler olmayacak,eski millilerde,
Federasyon yarışlarında var olan arkasında klübü olanlarda alınmayacak ,okey seni destekledim
Bana anlat bakalım hangi sponsor senin dediğine uyacak
Argeus firmasimi,salcanomu ?
Hangi firma
Hiç biri yanaşmaz benden söylemesi

@a.valverde

Burda milli olmayan mustafa sevincel var onu överim oda benim gibi alaydan kendini yetiştirmiştir

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.631
@Kudret Kurtcebe yanlis anladiniz , bastan beri soyluyorum, bu yarislara herkes katilabilir, ben sadece farkli bir klaslandirma yapilsin diyorum., amatorler ile gorece profesyonellerin ayri siniflandirilmasi gerektigini soyluyorum.