2019'da Alanya'da 3 GranFondo birden!

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
517
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Akra Granfondonun parkurları açıklandı.

Uzun parkur 92 km toplam tırmanış 805+ m. Kayıt ücreti 210 TL
Kısa parkur 61 km toplam tırmanış 465+ m. Kayıt ücreti 160 TL

Fiyatlar Antalya da yaşayan biri olarak bile bana fazla geldi. Daha makul bir fiyat olursa iyi olabilir.

Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.917
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
(link)

Ben bu yazıyı yazdıktan sonra altına her çeşitten alaycı yorumları döşenmekten geri durmayan arkadaşlara müstahaktır bu fiyatlar.

Eski fiyattan olsaydı ilk defa katılmayı düşündüğüm bu yarışlara katılmayacağım.

B

BF Okuru

Misafir
Gökan toros doğru söylüyor,gran fondo katılım ücreti avrupada 50 yurodan aşağı değil,
Yuro 5.97 olur ise bize pahalı gelir,türkiyede ucuza geliyor,
Avrupada 298 lira vaaaaay canına,,,,,,bizde kısa 160 tl ,tabi 75 liradan buraya gelindi,demekki masraflar varda ,yanlız giderler nedir sponsor firmalar bunları tek tek açıklamalı,ne kadar masraf olmakta bunu bilmek amatör sporcuların hakkı,birde bu gran fondo yarış değil ,amaç yarışmak değil,ama kendi namima ben yarıştayım,
60 -64 kategoride mustafa sevinçel ,47 km 'de 32 ortalama yapmış ise aynen yarış temposunda sürmüştür,keza fatih altan oda 30 ortalama yapmıştır,

B

BF Okuru

Misafir
@EnesKlf07

Pahalı sayılır tabi 280 lira,bize göre düşünürsek
,ha şu anda konuyu açtım,,,,verenler veriyor listede isimler var,,,,az bi katılım olur

(link)

tgbhzln

Moderatör
Moderatör
Tepki
347
İsim
Tuğba
Bisiklet
Peugeot
Bu zihniyet , gelişmesi , geliştirilmesi gereken granfondoların katili olacak. Katılım ücretini makul tutup, yüksek katılım sağlayıp, hem bisiklet kültürünü geliştirip, hem güzel organizasyonlara imza atmak varken , fahiş fiyatlarla insanları uzaklaştırıyorlar. Bir kaç sene içinde de ilgi yok diye kaldırırlar organizasyonu.

İlgi nasıl olsun ? Sponsorsuz , kendi imkanları ile çabalayan sporcular , nasıl katılsın ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Kudret abi euro tl işi öyle olmaz. 50 euroya orada yarış yapılıyorsa bu bizde 50 tl ye tekabül eder. Adam orada euro kazanıyor. Yani 50 birim paraya yarışa girerken biz burada tl kazanıyoruz yani 210 birim paraya aynı yarışa giriyoruz. Yani bizde ucuz değil aksine 4 kat daha pahalı.

B

BF Okuru

Misafir
@CeRKeZ

Yuro bizde pahalı ,50 yuro ,bizim paramız ile pahalı,ha 10 yuro olsa o vakit ucuz olurda ,diyorumki argeus açıklama yapmalı nedir kardeşim bu kadar para alıyorsunuzda ,federasyona kaç para veriyorlar değilmi ,bunlara bakalım birazda
Bizim paramızı yemiş yuro niyeeeee
Üretim yok ense traş işimiz bizim,,,bir ülkenin parasinin değeri üretim gücü ile doğru orantılıdır,80 senedir bi halt yiyemedik

B

BF Okuru

Misafir
@CeRKeZ

Adamın parasına göre doğru düşünüyorsun,yani 50 yuro ona göre 50 lira ,ha bak sana ne diyeceğim,çip firması15.000 tl ister,efendim federasyon 15,000 ister gitti 30.000 tl,diğer yan masraflar var tabi,numara basacaklar,bir bisiklet yarışı kaça çıkar ,ona bakalım,birde kesin çip gerekli,çipsiz yarış yanlış sonuclari beraberinde getirir

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Tabiki giderler önemli abi. 800 kişi girse kişi başı 50tl ödesek 40000tl para yapar. Ama giderler nedir ne değildir bilmeden de kesin bir şey söyleyemeyiz.

B

BF Okuru

Misafir
@CeRKeZ
Yanlız bir gerçekte şu ki veloturk 'un çesme etkinliğine katılım yüksekti,ücretli
Olmasına rağmen,neden , ? Cunki 500 bisiklet dağıtildi ,fakir çocuklara,
Bunun dışındaki gran fondolara rağbetin az olacağını zannediyorum,210 tl çok kişiye fazla gelir,kısa 160 bence fazla,ha veren versin ,,,,,
Katılım sayısı 800 'ü zor bulur gibime geliyor,şubat gran fondo için,,,
Esas sorulacak soru
az katılım ile maliyetler karşılanamaz ise fondolar bitebilirmi ?

@CeRKeZ

Serkan dostum mesajı verdi,

Yarış maliyetleri ve giderler enflasyona bağlı olarak oldukça arttığı için, 2019 yılındaki Gran Fondo organizasyonlarımızın ücretlerini enflasyon oranında artırma kararı aldık.
Genel olarak gider kalemlerini ve katılımcılara sunduğumuz hizmetleri aşağıda bulabilirsiniz:
- Organizasyon (Web sitesi, online kayıt, tasarımlar, üretimler, araçlar, personeller vs.)
- Yarış kiti (Sırt numaraları, yarış rehberi, zamanlama çipi / kadro numarası, bırakma çantası vs.)
- İstasyonlarda sunulan yiyecek, içecek ve sağlık imkanları
- Zaman tutma hizmeti
- Finiş sonrası kumanya
- Yarışı bırakmak isteyen sporcular için süpürge otobüsleri hizmeti
- Yol güvenliğini sağlayan motorize ekip giderleri
- Hakem giderleri
- Ambulanslar ve sağlık personelleri giderleri
- Yarışı zaman limitleri içinde bitiren katılımcılara "bitirme madalyası"
- Kategorilerinde dereceye giren sporculara podyum madalyaları
- Her bir katılımcı için Bisiklet Federasyonu’na ödenen özel yarış ücreti
- Fotoğrafçı ücretleri
- Yarış sonrası sunulan masaj hizmeti
- Tişört
- KDV

(link)

Sadece yukardaki kalemlerin toplanan katılım bedellerinden fazla tuttuğunu bilmenizi isteriz.
Anlayışınız için şimdiden teşekkürler ve sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarız.
Saygılarımızla,
Argeus Travel & Events
Istiklal Caddesi No:47
50400 Urgup – Nevsehir

kaju

Evlenmeyin olm. Ya bisiklet ya ben oluyo.
Tepki
291
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Sponsorları inceleyince banada pahalı geldi. Gayet yeterli bir sponsor desteği var. Masraflı bir iş gibi gözüksede değil. Forma, kupa, madalya, start giydirmeleri zaten sponsor. Yol zaten devletin, belediyeler sponsor. Kalan masraf ogün çalışıcak personel, yarış süremizi ölçen zımbırtı ve organizasyonu yapmak için harcanan emek. Personel 100 kişi çalışsa, hünlük 100 tl versen 10000tl eder. Zımbırtı tek yarışlık bir harcama değil, o nedenle onada 100 tl yazsan 10000 de o yapar. Ivır zıvır ekstra yaz 10000=30.000₺. Biz bu işi bilmiyoruz neler var neler. Kısa uzun parkur toplam 100.000₺. Toplanmak istenen ücret 370.000 doğal olarak fazla. Zaten istanbuldan çık antalyada 1-2 gün konakla falan 700-800 minimum harcarsın. İyi yarışlar herkese.

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ
Tepki
29
İsim
Yunus Emre BULUT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cartier Tour Kemal

Kasım ayında siteler hazır demiştiniz...Tamamlandı ise buradan linkleri paylaşırmısnız ?

• Beğen
Tepkiler: Cartier Tour Kemal