1000 EURO Bisiklet Ödüllü deltabisiklet.com Tasarım Yarışması

Scudo

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
Bende gönderdim şimdi. Umarım ben kazanırım. :D:D Ee ödül 1000€ az mı? Valla bende Caad8 düşünüyorum. :D Umarım ki hakeden kazanır. =)

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar,

Atilla
Burak
Merthan
Oktay
Yaşar
Tolga

dışında teyit almayan var mı?

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Anket için çalışma yapılıyor. Çoklu oylama olmasın diye bir program hazırlanıyor. Büyük bir ihtimalle yarın açarız diye düşünüyorum. Fakat az tasarım geldi. Bundan dolayı tasarım yollayanların şansı çok yüksek.

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
Peki anket sonuçları ne zaman açıklanacak

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Hadi bakalım Anket açılmıştır.

Link: (link)

Elle tutulur tasarımlar ancak bu kadar :) İki tane çok güzel tasarım var. Kimseyi etkilemek istemediğim için açıklamayacağım :)

Herkesin zevki ayrıdır. ;) Bakalım kullanıcıların gözlemi nasıl.

Ayrıca her üye sadece bir defa oy verebiliyor.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
DELTA BİSİKLET SİTEDESİNDEKİ BUTON

(link)

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
Haydi bakalım rakiplerim güçlü =) Anket ne zaman sona erecek?

Tepki
4
Evet Anket Ne zaman sona erecek ve ödül dağılımı nasıl olacak .. Sadece 1. ye bisiklet ödülü mü var ?

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
anket bozuldu sanırım bi anda herkesin oyu yükseldi 10 dk da 20 oy almam imkansız, ve bu kadar sürede 100 den fazla kişinin delta ya girip oy vereceğini düşünmüyorum 30 dk önce toplam oy sayısı 20 falandı 80 kişi ne ara girip verecek oy?

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
Bir tasarımın oyu sürekli artıyor hile karıştığını düşünmeye başladım.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Değerli Arkadaşlar,

Yani kızmamak elde değil. Aynı IP numarasından üyelik açıp da kendine oy vermenin ne anlamı var anlamış değilim.

günlük 50 üyelik açılıyorken bugün 110 üyemizin kayıt yaptırması beni düşündürüyor. Burada amaç kendinize oy vermeniz değil verirsiniz 1 oy verirsiniz ama sürekli farklı üyelikle kayıt olup oy vermeniz sadece kendinizi kandırmak olur.

sitede 250 online kişi var bunların hepsinin oy verdiğni de sanmıyorum. Bir çok kişinin fazladan kendine oy verdğini düşünüyorum. Eğer bu şekilde giderse anketin bir anlamı kalmayacak. Amaç birilerini kazandırmak değil burada amaç birilerine iyi hizmet verebilmek.

bu saatten sonra yeni üye olanları takip edeceğim ve oylarını kontrol edeceğim yeni üyeler hep aynı kişilere oy veriyorsa o tasarımı oylamadan çıkartacağım.

Lütfen duyarlı olalım. Bazı oy alan siteler yani kimse kusura bakmasın ama mevcut sitemizden bin kat kötü.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
Ulaş bey eğer tespit ederseniz şuana kadarkilerileri de değerlendirirseniz sevinirim. Çok büyük fark var arada bu kadar oy olması imkansız akşam 21:00 e kadar toplam oy sayısı 20-25 arasındaydı şuan 200 lere dayanmış durumda sıkı takip yaparsanız sevinirim. Çok fazla dikkat çekmemesi için açılan yeni sahte üyeliklerle diğer tasarımlara da oy verildiğini düşünüyorum çünkü hepsinde bir artış var. Hangi tasarım olduğunu söylemiyorum ancak benim takip ettiğim bir tasarımda bu artış diğerlerine oranla sürekli olmaktaydı. Ayrıca tasarımlardan 1-2 tanesinin hazır tasarım olduğunu düşünüyorum. Bu kadar sürede bu kadar fazla görsel yapılacağını düşünmüyorum. Oy hilesi dışında tasarımların bir tanesinde genellikle hazır tasarımlarda kullanılan Latince yazılar mevcut.

Ben öğrenciyim günlük harçlığımı kenara koyup para biriktiriyorum Ekim'den beri sırf yaza doğru bir bisiklet almak için. Yarışmayı öğrenince sınavlarım olmasına rağmen 2 akşam okuldan gelip yatana kadar tasarımla uğraştım ve bir çok eksiğim olmasına rağmen size ilettim bu kadar büyük hile ve saçmalıkların olması beni gerçekten çok sinirlendirdi. Eğer şuana kadar tespitiniz varsa diskalifiye yapmanızı isteyeceğim.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@Oktay Ataş

Oktay Bey,

Sizin geç saatlere kadar çalışmanız bizi gerçekten sevindiriyor. Öğrencisiniz ihtiyacınız da olabilir ama buna ben karar verseydim oylama yapmazdım zaten. Niye yapayım ki! Bugüne kadar kimseye tasarım sormadık. Hep kendimiz yaptık. Bu tasarımların hepsi sizden geldi. Sizin de oylarınız artmış siz hiç arkadaşlarınıza eşinize dostunuza söylemediniz mi?

Fazladan verilen oylara baktığımda ve çıkarttığımda sonuçlar üç aşağı beş yukarı aynı.

Uzun lafın kısası yeni üye olup da sürekli aynı tasarıma oy verenler tasarımın anketten çıkartılmasına neden olur.

Tepki
4
Ulaş bey aynı ıp numarasından nasıl 2. bir oy kullanabiliyor?. Bu engeli koymanız gerekmezmiydi?

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Ayrıca sahte üyelik de olsa kimse 2.oyu veremez. Malesef tasarım sahipleri oylamanın bir gün süreceğini düşünüp sürekli oy vermiş. Ama yazık.. İyi tasarımlar karalanıyor.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@Burak Aydogmus

Onu nerden çıkarttınız ki. Öyle bir şey mi dedim.

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
şöylede olabilir örneğin: ben burdan inci sözlüğe bir konu açsam desem ki buraya üye olup oy verin şimdiye 1000i geçmişti belkide sitelerde paylaşan vardır (facebook,forumlar,sözlükler gibi ) :)