1000 EURO Bisiklet Ödüllü deltabisiklet.com Tasarım Yarışması

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@ulas
Görsel olarak dediğiniz benim yukarıda verdiğim örnek resim gibi mi olacak?

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@Ali Menemen

Bakın bu sadece tasarım yarışması.

Evet sizin yaptığınız şekilde de olur başka şekilde de.

ben birazdan ayrıntılı ve resimli anlatacağım..

sadece tasarım istiyoruz

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Şimdi Arkadaşlar,

Bu yarışmanın en güzel yanı sizden site yapmanızı istemememiz. Sadece tasarım yapılması.

Mevcut siteye göre anlatayım

1.Anasayfa Nasıl Gözükecek. Farzedin sitenin girişi aşağıdaki gibi. Sadece bu resmi istiyoruz buna bağlı olarak.

http://img687.imageshack.us/img687/94/delta1e.jpg

2.Ürün tıklandığında çıkan görsel

http://img802.imageshack.us/img802/6259/delta2.jpg

3. Diyelim fiyatlama tabloso var

http://img249.imageshack.us/img249/9822/delta3.jpg

4. mesela dağ bisikletlerini tıkladınız

http://img10.imageshack.us/img10/3184/delta4n.jpg

gibisinden olmalı.

Özetlersek

Bir sayfa yaptınız

1. o sayfanın giriş görseli
2. o sayfanın ürünlerin gösterim görseli
3. Menülere basıldığında çıkan görsel
4. Karşılaştırma taploso var onun görseli
5. Üye profili görseli

yani sayfada hangi menüler varsa basıldığında da çıkan görseller gerekiyor. Bu görsellerin büyüklüğü de yapılan formata göre değişir.

Biz sadece tasarım istiyoruz. Tasarımı uygulamak bizim işimiz olacak. Siz sadece anasayfa ve içerik görseli yapın yeter. Kodlama istemiyoruz.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Gelen 2 tasarım var Bu tasarımları sizlere örnek olsun diye koyuyorum. Tabi daha profesyonel çalışmalar bekliyoruz.

http://img840.imageshack.us/img840/4874/delta22.jpg

http://img151.imageshack.us/img151/3457/delta11.jpg

• Beğen
Tepkiler: yasar ozbas

Göker Gülay

Daimi Üye
Tepki
83
Öncelikle söyleyebilirim ki siteniz çok yavaş. Çoğu zaman sayfalar arasında gezinmek eziyet. Satın alma kararını direkt etkileyen ürün bilgilerinde eksikler var. Görseller düşük çözünürlüklü ve sınırlı sayıda. İnternet satışının en büyük avantajlarından biri müşterilerin aynı ürünü daha önce satın alanların düşüncelerine ulaşabilmeli. Şahsen ben genelde yorumlarını okumadan hiçbir ürün satın almıyorum. Çünkü mağazadaki gibi dokunup, görüp, deneyemiyoruz. Özellikle aksesuarlar ve giyim için bu çok önemli. Ben sitenizden satın aldığım ayakkabı kılıfının bana uyup uymayacağını öğrenmek için sizden iki gün cevap bekledim. Gelmeyince telefon açmak zorunda kaldım. Aynı ürünü satan başka biri olsaydı gidip ondan alırdım ama mecbur bekledim. Ürün bilgileri ve yorum kısmı düzgün olsaydı bu kadar zorlanmayacaktım. Müşterilerinize siteye yapacakları katkı için hediye puanlar verin. Bu konuda dealextreme.com ve evanscycles.com'u örnek alabilirsiniz. Amerika'yı yeniden keşfetmeye lüzum yok. Bunlar olmadan sadece makyaj yapacaksınız siteye, bence hiç uğraşmayın. Bu haliyle de iş görüyor. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: ulas
Tepki
22
@Halil Uygun

Herkese selamlar. İşim gereği hem endüstriyel tasarım hem cephe ve mimari hem kurumsal kimlik hem logo hem de görsel olarak internet site tasarımı yaptım. Mesleğimin ondokuzuncu yılındayım ve tesadüf ki bu forumun da üyesiyim yani bisiklet kullanıcısı ve severim. Site tasarımı hakkında Ulaş bey e tavsiyem naçizane tabii görsel tasarımını grafik tasarımcının, uygulamasınınsa veb tasarımcı arkadaşların uygulaması gerekir diye düşünüyorum. Örneğin ben veb uygulamasından yani çalışır hale getirmekten anlamam. Kod yazamam ama görsel tasarımını ve banner, button, tablo vb. Gereken tüm verileri vektörel veya istenen tüm formatlarda veya büyüklüklerde sunabilirim. Hatta bir iddiada daha bulunarak tasarımı olur da ben beğendirirsem tüm kurumsal evrak tasarımlarını ve hatta istenirse günümüze ve Delta Bisiklet'i daha da iyi temsil edebilecek modern bir logoyu da tasarlamak isterim.
İletişime gecersek referans da verebilirim Ulaş bey. Herkese başarılar. Sevgi ve saygılar sunuyorum.

• Beğen

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Öncelikle bisiklet ve diğer ekipmanla ilgili bilgilerin kampanyalarla birlikte ilişkisel veritabanı olarak tasarlanması ve buna göre sitenin yeniden kodlanması gerekiyor. Bu sitenin hızında bir artış sağlayacaktır. Ayrıca veritabanı sorgu dili olan SQL'i biliyorum. Bu bakımdan ilişkisel veritabanı tasarımında yardımcı olabilirim.

Bunun dışında ilgilendiğim bir bisikletle ilgili bütün ayrıntıları bilmek ve daha önce onu kullananların tavsiyelerini almak isterim. Bence bisiklete yeni başlayanlara yönelik bisikletin kısımlarını tanıtmak ve zamanla onlara kendi kendine bisiklet tamiri öğretmeye yönelik videolar konabilir ve bunun için sitede bir bölüm açılabilir. Son olarak bisiklet ve ekipmanlarla ilgili resimler daha kaliteli olmalı ve daha hızlı yüklenebilmeli.

• Beğen

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Öncelikle söyleyebilirim ki siteniz çok yavaş. Çoğu zaman sayfalar arasında gezinmek eziyet. Satın alma kararını direkt etkileyen ürün bilgilerinde eksikler var. Görseller düşük çözünürlüklü ve sınırlı sayıda. İnternet satışının en büyük avantajlarından biri müşterilerin aynı ürünü daha önce satın alanların düşüncelerine ulaşabilmeli. Şahsen ben genelde yorumlarını okumadan hiçbir ürün satın almıyorum. Çünkü mağazadaki gibi dokunup, görüp, deneyemiyoruz. Özellikle aksesuarlar ve giyim için bu çok önemli. Ben sitenizden satın aldığım ayakkabı kılıfının bana uyup uymayacağını öğrenmek için sizden iki gün cevap bekledim. Gelmeyince telefon açmak zorunda kaldım. Aynı ürünü satan başka biri olsaydı gidip ondan alırdım ama mecbur bekledim. Ürün bilgileri ve yorum kısmı düzgün olsaydı bu kadar zorlanmayacaktım. Müşterilerinize siteye yapacakları katkı için hediye puanlar verin. Bu konuda dealextreme.com ve evanscycles.com'u örnek alabilirsiniz. Amerika'yı yeniden keşfetmeye lüzum yok. Bunlar olmadan sadece makyaj yapacaksınız siteye, bence hiç uğraşmayın. Bu haliyle de iş görüyor. Saygılar.

Haklısınız bu konuda sizin dediklerinizi dikkate alacağız. Sadece ön yüzü değişmeyecek veritabanı da değişiyor. Yani sizin dediğiniz gibi sadece ön yüzü değiştirip de bırakmıyoruz.

Sitemiz yaklaşık 8 yıldır aynı arkayüzü kullanıyor. Versiyon ve kodlama artık eskidi yavaş olması da ondan kaynaklanıyor. Aslında sitemizin arka yüzü ve kodlaması yapıldı sayılır. Sizden aldığımız tavsiyeler üzerine de yenilemeler yapılıyor.

Herkese selamlar. İşim gereği hem endüstriyel tasarım hem cephe ve mimari hem kurumsal kimlik hem logo hem de görsel olarak internet site tasarımı yaptım. Mesleğimin ondokuzuncu yılındayım ve tesadüf ki bu forumun da üyesiyim yani bisiklet kullanıcısı ve severim. Site tasarımı hakkında Ulaş bey e tavsiyem naçizane tabii görsel tasarımını grafik tasarımcının, uygulamasınınsa veb tasarımcı arkadaşların uygulaması gerekir diye düşünüyorum. Örneğin ben veb uygulamasından yani çalışır hale getirmekten anlamam. Kod yazamam ama görsel tasarımını ve banner, button, tablo vb. Gereken tüm verileri vektörel veya istenen tüm formatlarda veya büyüklüklerde sunabilirim. Hatta bir iddiada daha bulunarak tasarımı olur da ben beğendirirsem tüm kurumsal evrak tasarımlarını ve hatta istenirse günümüze ve Delta Bisiklet'i daha da iyi temsil edebilecek modern bir logoyu da tasarlamak isterim.
İletişime gecersek referans da verebilirim Ulaş bey. Herkese başarılar. Sevgi ve saygılar sunuyorum.

Güzel önerilerinizden dolayı teşekkür ederiz.

Logomuz üzerinde bir değişiklik veya tasarlama yaparsanız veya görüşlerinizi bildirirseniz memnun oluruz.

Daha önce söylediğim gibi tasarımcıyla kod yazan sizin dediğiniz gibi ayrı kişilerdir ve pek bir birlerinin işinden anlamaz. Bizim ihtiyacımız sitenin tasarımı ve yeni görsel şekli.

Sizden büyük bir merakla tasarımlarınızı bekliyorum.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@Cem Şentin

Değerli arkadaşlar,

Sitenin yavaşlık sorunu yeni sitemizde çözüldü o yüzden bu konuya pek değinmek istemiyorum

Ürünlerin ayrıntıları kısmında da hemfikiriz ve bundan sonra daha büyük bir titizlikle açıklamalar eklenecek.

Resim boyutları ve kalitesi konusunda da çalışmalarımız tamam

bilgilendirme sayfaları da ok

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar Çalışmaları

Tasarımlar kesinlikle psd (photoshop) ya da fireworks png formatında gönderilsin. Pdf ya da jpeg değil! Tüm adaylar çalışmalarını bu şekilde ve de Tasarımda kullanılan fontlar, resimler vs. proje ile birlikte paketlenip gönderilsin.

• Beğen
Tepkiler: yasar ozbas
Tepki
22
Ulaş Bey merhaba... Forum üzerinden göndermek ne kadar doğru olacak? Neticede bu bir yarışma ise alıntılar veya kopyalar olmaz mı? Tasarımları gönderebilecegimiz bir mail adresi varsa oraya göndersek daha iyi olur sanırım. Ve ilk nüansları gönderirken yani görsel tasarımı sizin okeylemeniz açısından ilk etapta jpeg görseller sizin için daha kolay olacaktır. Zira kolay görüntülenip karar verildiği andan sonra "Bu tasarım bizim için uygun, font bilgisi ve gerekli vektörel çalışmaları talep ediyoruz" diyerek o çalışmaya ait doneleri almanızı naçizane tavsiye ederim. Sizin görüşünüz benim için çok önemli.

Saygılar...

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
delta bisiklet ekibi müşteri memnuniyeti için çok çalışıyor tebrik ederim ama tasarımdan önce kargo işini halledin bildiğim kadarıyla aras kargo ile anlaşmalısınız yapacağınız tasarıma ilk olarak yazın BÜTÜN ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN bunu yapın siz ondan sonraki memnuniyete bakın görüşmek üzere

• Beğen
Tepkiler: Recep TOPAL

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
bir sorum olcaktı:
1000 euro bisiklet ödüllü demişsiniz fakat yol bisikletimi dağ bisikletimi şehir bisikletimi vericeksiniz yoksa kazanana bağlı olan birşey mi?

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Bisiklet kişiye göre verilecektir. Yol veya dağ önemli değil.

Çalışmaları mesajın başında nasıl istediğimizi yazmıştık. İlk olarak jpeg veya pdf sadece görmek ve seçim yapabilmek için İstiyoruz.

ARKADAŞLAR ÇALIŞMALARI FORUM ÜZERİNDEN İSTEMİYORUZ

delta@deltabisiklet.com adresine göndermenizi istiyoruz.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@yusuf bekar

Yusuf Bey elimizden geldiğince sizleri memnun etmek istiyoruz.

Belki onu da yaparız...Kargolar tamamen ücretsiz olur.

• Beğen
Tepkiler: yusuf bekar

ugurcan ugur

Aktif Üye
Tepki
27
Bence Profil İle İgili Ekranın Solunda Olsun En Üstede Giriş Olsun En Sağdada Konular Olabilir.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar isteyenler 2 farklı tasarım da yapabilirler. Böylece kazanma şansı daha fazla olur. bilginize