1 hafta içinde 3 defa patladı!

1 yılda ortalama kaç defa lastiğiniz patlıyor?

• 1-3

• 3-5

• 7-10

• 10'dan fazla.

• Toplam katılım
    122

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Evet yanlış duymadınız. 1 hafta içinde lastiklerim 3 defa patladı. Vezneciler'den Edirnekapı istikametine gideceğim 2 sefer de 3 defa lastik patladı.

Şaşırdınız mı nasıl oldu o diye?
İlk gün kütüphaneden çıktım bi baktım İBB'nin önünde ön lastik tıss diye gidiyor.
İkinci gün ise direkt Vezneciler otobüs durağında ön lastik patladı. Otobüse binip Fındıkzade de indiğimde ise arka lastiğinde patladığını gördüm.

Artık yola bakma terimini kendimce değiştirip, yere bakma terimi olarak değiştiriyorum. Cam, diken, taş ne varsa kaçmaya başladım.

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
2 yılda patlak korumalı lastik kullanmama rağmen sadece bir defa lastiğim patladı o da iç lastiğin dış lastik ile çemberin arasına sıkışmasından dolayı. Bence tamamen şans.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
@JRV

Doktor bey benimde bisikletin tekerlerinde taş var kaça alırsınız taşları?

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Tolga Çelebi

Kesinlikle şans meseleside var fakat 1 haftada 3 defa olunca artık ne yapacağımı şaşırdım.

@JRV

Hiç duymadım, fakat denemeye hazırım..

@kuşlar gibi özgür

Schwalbe One kullanıyorum. Allah kahretsin deme noktasına geldim. Bazı anlarda yol tutuşu cidden çok iyi ama sanki her an beni üstünden atacakmış gibime geliyor.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Hayatım boyunca hiç patlamadı desem ? Enteresandır çocukluğum ve gençliğim hep bisiklet üstünde geçti. Sonraları bi ara verdim en son 2007 yılından beri düzenli bisiklete biniyorum. Hayatım boyunca hiç lastik patlaması sorunu yaşamadım. Doğal olarak da hiç lastik değiştirmedim. (Şom ağzımı açtım hemen öğreniyorum lastik değiştirmeyi)

Ekleme: Sırasıyla Dağ, şehir, cyclocross ve son olarak yol bisikleti kullanmaktayım

• Beğen
Tepkiler: S-Works

JRV

Üye
Tepki
32
İsim
Volkan
Bisiklet
Sedona
Benim 1 ayda üç kez lastiğim patladı. Slime kullandıktan sonra 7 aydır hiç lastik patlaması yaşamadım. Uygulaması çok kolay, deneyin umarım size de yararlı olur.

JRV

Üye
Tepki
32
İsim
Volkan
Bisiklet
Sedona
@KuleyleKavgalıPilot

(link)

Tam olarak bu. Sıvı iç lastik dolgusu. İç lastikteki deliği anında kapatarak lastik sönmesine engel oluyor, hatta tamir de etmiş oluyor böylece. Ama fiyat şişirilmiş gibi, ben 6-7 ay önce 25 TL'ye almıştım.

Edit: Bu büyük şişeymiş. Küçüğü var 237 ml, bu ön ve arka bisiklet lastikleri için yeterli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
maxxis over driver 700x32 ,korumalı 2 yılda 2 kez patladı yani 1 yılda 1 kez ,nedeni ,birincisi doğru hava 90 basıyorum arkaya ,65 kiloyum,bu eski bisiklette idi ,yeni bisiklete yeni teker 2 ay önce takıldı, korumalı şivalve maraton 90 hava arkaya basıyorum ,daha patlamadı ,3 günde bir ,90 hava basarım ,6 günde 2 kez hava basıyorum.

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu cam girdiğine denk gelmedim fakat dış lastikten cam parçaları çıkardığım oldu. En son seferlerde yerdeki dikenli bitki gibi birşey batmıştı.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@Bugraacik lastiğinizi güzelce bir çıkarıp içini-dışını kontrol edin hem parmağınızla, hem de büke büke güzelce bakın. Kesin cam parçaları da vardır içinde.
Uzun süredir yağmur yağmadığı için yol kenarlarında çok fazla cam parçaları var şu aralar. Komple döşeli yol kenarları parıl parıl parlıyor :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Benim bisikleti alali 2 ay oldu. 2 kez patladi bir kez de yama atti. Hep universitedeyken patladi ama. Şans isi ya 140 km surdugumde patlamiyor 9 km de patliyor :acpsnr::acpsnr:

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu ilk patladığı sefer ben direkt iç lastiği değiştirdim fakat dış lastiği kontrol etmeyi unutmuşum. 2.patladığında ise bisikletçime götürdüm. Ön lastikten 3-4 tane cam parçası ve 1-2 tane de diken çıkardı. Arka lastik henüz gidebilir, yarın halledeyim o halde...

mertsimsek76

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Mert Şimşek
Bisiklet
Mosso
İlk bisikletimle (Mosso chao yang lastik) 3500 km. Yapmistim hic lastigim patlamamisti.. ben de diyordum ya bu nasil is herkes patlaktan bahsediyor filan :) sonra yeni bisikletimde schwalbe lugano kullanmaya basladim.. yaw ne hikmetse bir basladik patlatmaya yani ne diyim 1600 km yaptim herhalde 5 defa yama yaptim.. 4 veya 5 defa da yama yapilmayacak duzeyde patlak olustugundan yeni ic lastik almak durumunda kaldim.. bu arada lastik degistirme ve yama yapma konusunda profesyonel oldum diyebilirim.. 3.4 dakika icinde degistirme yapabiliyorum.. yani yola da bayagi bir dikkat ediyorum ama oluyor iste ne bilim iste hakikaten sans bence..

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi