Mosso Marine

Scudo

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Tekrar selamlar...Ufak tefek değişikliklerle Beyaz Yılan'ımın son halidir...

(link)

Shimano Altus vites sistemi eklendi. Böylece öncekinden daha akıcı ( bi Alivio bi Deore değil ama :) )Pedallar değişti. Çamurluklar söküldü. Seleye jel ped eklendi. Özellikle eklem yerleri ( katlanır kısımlar ) düzenli olarak bakımı yapılıyor. Sonuç olarak performans yapılabilen katlanır bisiklet haline geldi

• Beğen
Tepkiler: ngt_psy
T

ttncu

Misafir
@eatmc
Öncelikle geç cevap yazdığım için çok özür dilerim. Bir kaç gündür gribim o yüzden yazamadım. Ben seleyi değiştirmedim üzerinde jel koruyuculu kılıf var ve alışyıktan sonra gayet rahat ettiriyor ama ben her işime bisiklet ile gitmeye çalıştığım için pişik ve yara oluşumundan dolayı padli tayt içlik aldım. Onunla deneyip yorumlarımı yazacağım. Teşekkürler.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
(link) çok teşekkürler

(link) siz seleyi degişmişsiniz galiba. Burdan bakınca rahat gözüküyor:) nerden almıştınız? Benim selenin sol yandan iki zımbası yerinden düşmeyecek şekilde sökülmüş mobilyacılar halledermi bunu? Akşama fotoğrafını da ekleyeceğim
ancak çekebildim fotoğraflarını kusura bakmayın
14589667_832904646846911_2382544794447286796_o.jpg 14700865_832904676846908_254359956013312993_o.jpg

Ancak selenin sol tarafındaki 5-6 zımba plastiğe hiç geçmemiş sanki. Kıvrım yerleri hiç oynamamış gibi duruyor. 15 aylık bir bisiklet olduğu düşünüldüğünde ya ilk sahibi az kullanmış da bunlar bu kadar süre boyunca burdan düşmeden durmuş yada başka bir bit yeniği var bu işte. Bunu nerede yaptırmamı önerirsiniz?

(link) estağfurullah ne özrü :) Çok geçmiş olsun vitamin mineral alımlarımıza dikkat edelim bu geçiş havalarında :)

EmrahTR

Üye
Tepki
5
İsim
Emrah Y.
Merhaba arkadaşlar. 13 seneden sonra bisiklet aşkım depreşti. Koyacak yerim olmayışı ve kolay taşıma imkanı nedeniyle katlanıra karar verdim. 20" küçük geliyor gözüme, o yüzden 26" düşünüyorum. 1000 TL üstü fuzuli masrafmış gibi geliyor. Tek seçeneğim ise Mosso Marine 26" gibi görünüyor.

Yalnız Mosso'nun ana sitesinde arama motoruna "folding" yazınca sadece 2 model çıkıyor. İkiside 20" modeli. Sanırım 26" versiyonu üretimden kaldırmışlar.
Buradan bakabilirsiniz: (link)
Konuyu baştan sona okudum. Bazı arkadaşlar kullanım esnasında sıkıntı yaşamış. Bir arkadaş pedal kırıldığından yerlerde yuvarlanmış. Bunlar çok önemli detaylar. Acaba Btwin'in sürüş esnasında katlandığı için piyasadan çektiği modeli gibi bir nedeni mi var Mosso'nun? Zaten konu içinde pek çok 26" sahibi kısa süre sonra bisikleti elden çıkarmış. Hâlâ kullanmakta olan var mı? Tavsiye eder mi? Bu fiyata tek seçeneğim olduğu için yardım rica ediyorum.

Son olarak Mosso Türkiye'de Ümit bisiklet himayesinde. Ümit bisikletin sokakta bile çok eleştirildiğini duydum. Çoğunuz uzun süredir bisiklet sporuyla ilgileniyorsunuz. Piyasayı bilirsiniz, bu kadar ilgisiz bir firma mı Ümit?

EDİT: Arkadaşlar Mosso'nun internet sitesinde bu Marine 26" modelini göremeyince üretimden kalktı mı n'oldu diye araştırırken ismini veremeyeceğim bir abim (Kendisi Mosso bayisi) Ümit bisikletin, Mosso'nun marka kullanım hakkını aldığını (Türkiye için) ve tamamen kendi tasarım ve üretimi olan Marine serisini (20" ve 26") ürettiğini söyledi. Mosso'nun Marine diye bir modeli hiç bir zaman üretmediğini söyledi. Bilginiz olsun diye eklemek istedim.

Konuya dahil olan herkese saygılar, keyifli forumlar dilerim. :harika:

• Beğen
Tepkiler: ozi3501
Tepki
6
@ttncu çamurluğu nereden ve kaça aldınız?

@EmrahTR bisiklet über kalite değil ama ben memnunum, bisiklet sürerken bir yerden gıcırtı geliyor ama nereden geldiğini de bulamadım hala:)

• Beğen
Tepkiler: EmrahTR

EmrahTR

Üye
Tepki
5
İsim
Emrah Y.
@necipalperen Tabii ki Ümit bisiklette iyi ürünler çıkarıyor pek çok AB ülkesine ihracatı var. Sadece satış sonrası sıkıntılı diye sağdan soldan duyuyoruz. Mesajda sadece bilgi olsun diye yazdım. Yoksa ne Marine serisini nede Ümit bisikleti gömmek değil amacım. Ama Mosso Marine serisi Ümit bisiklete ait. Onu belirtmek istedim.

Güle güle, kazasız belasız kullanın inşallah.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@necipalperen bence kadrosu gayet başarılı überliğe ne gerek var ne ihtiyaç :) . Gıcırtı da seleden olabilir.

Ben frenlerden çok memnun değilim arkadaşlar, abilerim. Yakın mesafede 2-3 bisikletçi de var aslında ama ticari bir ilişkiye girmeden (samimiyet olmuyor bilgisizlik çok oluyor) istanbulda bahçelievler civarında oturanınız varsa bi göstermek istiyorum. Bu bisikletle birlikte v frenden disk frene geçiş yaptım ama disk frenin preformansı bu mudur yoksa bende mi bir sıkıntı var?

T

ttncu

Misafir
@necipalperen
Btwin çamurlukları decatlondan aldım dostum. Bu arada güle güle kullan.

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
En son ortaokulda bisikletim vardı sanırım. Şimdi yaş 35. Geçenlerde arkadaş hadi bisiklet kiralayalım diyince (İzmir), onca seneden sonra bisikleti ne kadar özlediğimi fark ettim. O bakımdan uygun fiyatlı bir katlanır bisiklet arayışı içerisindeyim. Yalnız keşke bu tecrübeyi bi iki sene önce yaşasaymışım dolar düşükken :) o zaman çok daha kaliteli bir bisiklet alabilirdim sanırım. Fiyatlar uçmuş nitekim. Mosso Marine bir akrabamda var, bana satmak istedi, fakat sürüş esnasında pedalın kırılması benim için kabul edilemez bir ayrıntı. Bunu paylaşan arkadaşa teşekkürler ve geçmiş olsun. Bir bisikletin en sağlam olması gereken yeri pedalları, bütün ağırlığımızı bu parçalara veriyoruz sonuçta. O bakımdan Mosso Marine'yi direkt eliyorum. Üzgünüm Mosso :)

• Beğen
Tepkiler: ozi3501 ve EmrahTR

cube gtx

Üye
Tepki
49
İsim
berkay
Bisiklet
Cube
@necipalperen

% 50 pedal % 50 seleden geliyor olabilir .

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@Trekkie bisikletin en kolay değişen parçalarından biri de yine pedallar. Burda pedalın katlanır model olması ve mossonun çok özen göstermemiş (yüksek ihtimalle fiyat politikası nedeniyle) olması ana sebepler. Tavrınız sizin zaten mossoya laf söylemeye niyetiniz varmış da bahane aramışsınız gibi göründü bana:D

misli1

Üye
Tepki
5
İsim
Abdullah B.
Bisiklet
Mosso
@akcan44 Merhaba, cevap için biraz geç kaldım kusura bakmayın. Sirkecide bisikletçiler sorunca 900tl diyor ama nakitte hepsi 800tl ye kadar düşüyor. Ben de 800tl ye aldım. Üzerindeki elektrik kiti ayrı alındı.

Dosyalar

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
@eatmc Yok Mosso'ya laf söylemek değil amacım. Mosso'nun Ümit bisiklet tarafından üretildiğini biliyorum. Aslında Ümit, Salcano, Bianchi vb. Türkiye'de üretilen markaların olması ve sayılarının daha da artması taraftarıyım. Nitekim piyasada ne kadar bolluk olursa bizim için o kadar bol seçenek ve fiyat avantajı demek. Yoksa Dahon ya ta Tern gibi markaları satın almak için küçük servetler ödememiz gerekecek. Bu arada pedal değiştirmenin çok ucuz bişey olduğunun ben de farkındayım. Ama daha yeni satın aldığım bi bisiklete bu tip masraflar yapmak pek içime sinmez sanırım. Sanırım biraz pintilik var ne dersiniz :komik:

Ha bu arada bugün itibarı ile bisikletimi aldım. Carrraro Flexi121 başlığı altında görüşmek üzere :)

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@Trekkie hayırlı olsun ne diyelim :) 26 ile 20'' farklı kategoriler tabi 20'' kullanıcılarımız belki ziyarete gelir arada:harika:

Kırkıcı

Üye
Tepki
2
İsim
Mehmet Kirkici
Bisiklet
Mosso
Cümleten merhaba.
Aranıza yeni katıldım.
Yaklaşık 1,5 yıldır Mosso 26" katlanır kullanıyorum. Tahmini 3000-3500 km yol yapmışımdır. En uzun mesafe olarak geçen Ağustos ayında Büyük Taarruz Bisiklet Turuna katıldım. 15 gün. Afyon'dan İzmir'e dağ bayır gittik. Hiç bir sorun çıkartmadı.
Ben memnunum.
Bu arada disk frenler konusunda da epey tecrübem oldu. Bahçelievler civarında sorusu olan arkadaşlara yüz yüze yardımcı olabilirim.
Selam ve sevgiler.

• Beğen
Tepkiler: akcan44 ve eatmc

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@Kırkıcı hoşgeldiniz:) benim birkaç sorum var aslında ama bu aralar çok sıkışığım yaklaşık 15 güne biraz daha rahata çıktığımda siz de müsait olursanız tanışmak görüşmek isterim :)

qwertsdf

Üye
Tepki
0
@misli1
@misli1 Merhabalar. Elektrikli dönüşüm kiti ne kadara maloldu ve nereden temin ettiniz? Özellikleri (motor gücü, menzil, hız) nedir? Ben de böyle bir şey yapmayı düşünüyorum.

Konu aktif değil mi?

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar benim Marine 20 nin gidonu oynuyor.. Mandalı da cok sıkı kapanmıyor.. Ne yapmam lazım? Yayın vidasını mı sıkayım.. O mudur sorun.