Mosso Marine

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@Mosso Relativo oynamasından kasıt yük binince esnemesi ise çoğu 20lik katlanırda görülen bir durum diye biliyorum. Sıkıntılı bir durum mu yoksa normal mi bilgim yok yalnız.

Scudo

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@eatmc ön freni sıkınca gidon ileri geri hareket ediyor.. Ve taşlı yoldan falan gidince katlama mandalı da carpıyor gidona.. Gevsek yani...

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Y@Mosso Relativo Yayın vidasını sıkmak ya da içinde aparatı ( metal dörtgen silindir gibi birşey ) döndürerek sertleştirme yapabilirsiniz. Ama esneme olayı olacaktır. Normal yani. Bir de buna rağmen mandal tık tık diye ses yapıyorsa çırt bantlar vardır ( paça bandı olarak da kullanılan ). Onu mandala sarabilirsiniz. Ses gidiyor bir de dolapların içine kullanılan darbe emici dörtgen ya da daire keçeler vardır. Ben bu iklisini de kullanıyorum. Ses de olmuyor. Yalnız esneme olayı sadece gidon bağlantı yerinden olmayabilir. Frene asıldığınızda esneme hissediyorsanız yine, frenlerin esnemesi ile karıştırıyor olabilirsiniz.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
@Mosso Relativo Rica ederim ne demek. Yalnız tatlı sert olsun çünkü ben ilk aldığımda çok sıkmışım. Kapattıktan sonra açamadım :):komik::koptum: mecburen metal bi çubukla arasına sokarak açtım. Vidadan da sıkabilirsiniz içindeki köşeli silindirden de sıkabilirsiniz. Kesit bir yer ve parça olduğundan esnemesi de normaldir. Önemli olan eklem yerinden sertçe tık tık vurmaması. Esneme bir de frenlerden yapabilir. Orayı bi kontrol edebilirsiniz. Ben Dahonu da gördüm onda bile bu tip esneme var ama tabi kalitesi farklı ;)

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@Gültekin R. Demirkaya çok teşekkürler.. Yarın ugrasıcam bisikletle.. Sonuçları yazarım buraya mandalın gevsekligi ve su eklem yerindeki boşluk gitti mi benden mutlusu olmaz. Bi de sag pedaldan her cevirişimde tak tak diye ses geliyor.. Yeni alüminyum pedal aldım xerama sp 811 diye.. Onu da takıcam.. İnş o sorun da son bulur..

ab94076

Üye
Tepki
6
İsim
Mehmet UĞUR
Bisiklet
Mosso
@serdar333 çocuk koltuğu ters değil dimi ??

@Tunafish tavsiye ve öneriniz için çok teşekkür ederim, aldığım günden beri yoğun bir şekilde aynı şekilde bisikleti kullanıyorum, hem çocuk hem ben çok keyif alıyoruz, kızım bu gün bile 11 kg ağırlığında :) fakat ayrıca riskli olucağı sele borusunun kırılacağı falan hiç aklıma gelmemişti, önerinizi dikkate almakla birlikte, farkında olmadan bu güne kadar kullandık ama hiçbirşeyde olmadı, tabi olmayacağı anlamına gelmez yorumunuzu biraz abartılı ama önemli bir tavsiye olarak değerlendirdim çok teşekkür ederim...

@Üye Adı tam bahsettiğiniz gibi bir bisiklet zaten

epeydir foruma girmiyordum, mail gelince şöyle bi forumdaki yorumları okuma fırsatı buldum, arkadaşlar 7 aydır kullanıyorum marine 20 bisikletimizden genel olarak çok memnunuz, gidonda ufak bi gevşeme söz konusu oldu, bisikletçiye gittim sıkıverdi biraz oldu bitti, çok hafif bi esneme söz konusu ama normal bence, şehir içinde öyle spor amaçlı falanda kullanmıcaksan abi müthiş bi şey ya harika harika, sürüşü güzel keyifli çocuk koltuğu olması kızımla hoş vakit geçiriyoruz, park park geziyoruz, oda çok benimsedi koltuğunu falan :D özetle arkadaşlar kısa mesafe 10 km kadar şehir içi müthiş keyifli bişey ( dahon, tern falan kullanmadım ben bunu aldım biniyorum )

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@Gültekin R. Demirkaya merhabalar o vidayı sıktım lakin pek bir sey farketmedi.. Mandal yine cok rahat acılıyor.. Bi hata mı yaptım acaba.. Diger bahsettiğiniz vida hangisi foto ile gösterebilir misiniz? Teşekkürler :)

Edit : İçindeki köşeli silindir vida hangisi onu soruyorum :)

Edit 2 : yaptım sonunda.. Cok mutluyum :) Gidonda ve mandalda en ufak bi esneme yok.. 7 aydır mandal falan gevsek kullanıyormusum :) cok tesekkur ederim hocam.. Sagolasın.. Bu da pedallar

Arkadaslar Marine 20 için hangi dış lastigi tavsiye edersiniz.. Dikenlerle basım dertte.. Ön arka değiştircem.. 1.75 veya 1.95 olabilir?

Dosyalar

ab94076

Üye
Tepki
6
İsim
Mehmet UĞUR
Bisiklet
Mosso
@serkant yakıt oyle olanlarda varmis biz o zaman bunu almis bulunduk 20 kg kadar oldukca saglam isimizi goruyor @Mosso Relativo bizim.bi arkadas dikenlerden dertliydi ise gelip gidiyor zirhli lastik aldi bide icine konan plastik zirh var ic laastigin ustune kulllaniyor biraz sertmis darbe hissettiriyor diyodu ama memnun yani

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@ab94076 teşekkür ederim tavsiyeniz için.. Schwalbe Citizen var.. Zırhlıymıs. 1.60 kalınlığında.. Önerir misiniz?

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
@Mosso Relativo valla açıkçası ben de mutlu oldum. İnsanın tecrübelerini birileriyle paylaşıp sonucunun güzel olması mutlu ediyor. Dediğim gibi esneme minimuma iniyor o da "kesitten" dolayı birbirine temas ettirilip tutturulan parçalar birbirinin içine geçmiyor teknik olarak haliyle hissedilmeyen esneme ya da çooook az hissedilen esneme yapıyor o da çok normal.Artık rahatsızlık vermiyordur. Pedallara birşey diyemiyorum o olay biraz maddi piyasada süperkulade pedallar var ben Wello XT'li birşeydi sanırım. İlk pedalı gibi olmasa da biraz ses ve esnemesi var daha sağlam gibi duruyor. Yolda bırakmasında
Üzerindeki pedal katlanır değil galiba ???

• Beğen
Tepkiler: BarisBJK

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@Mosso Relativo hangi vidaları sıktınız acaba? Bende sağ pedalı abanma sonucu kırınca gittim normal aliminyum pedal taktım. iyikide takmışım.

• Beğen

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@serkant yakıt gidon mandalının içindeki krom parcanın alt ve üst vidalarını.. Alttaki vida yıldız.. En üstteki ise dörtgen ince uzun.. Su an gidon ve mandal taş gibi en ufak bir oynama yok.

@Gültekin R. Demirkaya teşekkür ederim :) evet katlanır pedal değil.. Pek katlamıyorum bisikleti.. Dağ bayır dolaşıyorum :) pedalların hafifliği hosuma gitti

Bu arada schwalbe Citizen 1.60 zırhlı lastik aldım.. Gelince düşüncelerimi paylaşırım.

• Beğen

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
@serkant yakıt Mandalın içinde köşeli bir silindir var isterseniz ondan da sıkabilirsiniz. Vida da dikkatli bakarsanız ön tarafta biraz gizli gibi duruyor ama bulursunuz çok sıkmayın kapatınca da açamayabilirsiniz tatlı sert olsun yeterli

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
Bu akşam denememi yapim. akşamları 40 dakika 1 saat kızımı gezdiriyorum. bisiklet bu koltukla bayağı ağır oluyor. ee ben zaten ağırım. buna rağmen gidon katlama bölgesinden gelen seslerin dışında tık çıkmıyor. gayet sağlam. bazen keşke 26 alsaydım diyorum.

• Beğen