Mosso Marine

omer321

Üye
Tepki
6
@akcan44 2d olmayan modelini aldım. Ama konu hafiflik ve katlanır bisiklet ise bence disk gereksiz. Sonuçta hidrolik değil. Sadece ağırlık. Kişisel tercih tabi. 2 haftadır kulanıyorum. Herhangi bir esneme hissetmedim.
Birşey sorayım arkadaşlar. Fren aksamını (gümüş gibi parlayan aksam) siyaha boyamak istiyorum. Elimde siyah sprey boya var. Tavsiye eder misiniz?

Scudo

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@akcan44

Abi beni şimdiden kaydet artık forum ismimi mi alırsın yada istersen özelden telefon numaramı da verebilirim :) , sonraki hedefinize vardığınızda şu an elinizdeki bisiklete talibim. Ben de bu modeli almayı düşünüyorum ama tarih belirsiz. Satmak istediğinizde görüşelim lütfen :)

akcan44

Üye
Tepki
12
İsim
Bedri
Bisiklet
Mosso
@eatmc tamam kardeşim ama yaptığım incelemelerde katlanan yarış bisikleti yok henüz ilk etapta lastikleri incelterek mümkün olduğunca incelticem lastikleri..sonraki hedefim vites setini komple değiştirmek ve olabildiğince arttırmak ama sanırım bu yıl yapmam yaza girerken yapıcam benim tek vazgeçilmezim bisikletin katlanır olması hem evde ve asansörde hem arabadda çok iyi oluyo milyarlık yarış bisikletlerinden bile çok daha iyi sırf bu yüzden..Allah korudu az daha dechatlondan ince tekerli ama katlanmayan yol bisikleti alıyodum ...

@ttncu arkadaşım hayırlı olsun bisikletin aramıza hoş geldin sana tavsiyem 1. sayfadan başlayarak forumda yazılanları güzelce oku çok faydasını görceksin

Azmegus

Üye
Tepki
3
Herkese merhaba
Bende Mosso Marine 26 katlanan aldım arabanın bagajında çok güzel oluyor. Normal şartlarda gayet iyi AMA iş yedek parçaya geldiğinde işler değişiyor. Mosso,yu ümit bisiklet getirip satıyor ve servisinide o yapıyor sorunlar burda başlıyor.
Ben bir ay önce bisikletle giderken arkadan araba çarptı ve başımdaki kask sayesinde hayatta kaldım ve bisiklette sele , lastikler ve orta katlanma mekanizması kırılmıştı hasar için Ümit bisiklet fabrikayla konuştum bana direk parça vermeyeceklerini bayiye bırakmamı istediler.( Onlardan istediğin orta katlanma mekanizması idi.) Atilla bisiklete bıraktım fabrikaya gitti ve geldi ama baktımki orta katlanma mekanizmasını tornada bir mil yapmışlar ve göndermişler. Servis müdürüne itiraz ettim ve orjinal parça istedim ama Adam anlamıyor en son pazarlama müdürüyle konuştum hala bize orjinal parça gelecek tabi artık telefona çıkmıyorlar hala uğraşıyorum. Resimleri yükleyeceğim ben ölümden dönmüşüm adam bana diyorki bisiklete bin birşey olmaz. Yaptığı parçada kilitlenme yok yay sistemi yok gevşediği an Allah'a emanetsin ve bunu tavsiye eden servis Müdürü artık taktir size kalmış.
Onun için dikkatli kullanın sakın yedek parçaya ihtiyacınız olmasın.

Dosyalar

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@akcan44 benimde üniveriste başka şehir ikamet başka memleket başka sehirler olunca yazın vs. gittiğim yerlere kargoyla gönderme niyetiyle bu katlanır model aklımda , kalitesi vs. de idare eder seviyede. Sizin bisikletle daha çok işiniz var anladığım kadarıyla şimdiden kolay gelsin hayırlı uğurlu olsun :)

@Azmegus çok geçmiş olsun birdaha böyle durumlarla karşılaşmazsınız inşallah

• Beğen
Tepkiler: Azmegus
T

ttncu

Misafir
@akcan44 Hepsini okudum abi saoalsın, hoşbulduk. Bisikleti 3 gündür kullanıyorum ve bir tataftan da gerekli malzemelerini topluyorum, şu kadarını söyleyebilirim bence harika bir makine. Dahon gibi ya da tern gibi seçeneklere bütçesi olmayan herkesin bir bakıp, test imkanı varsa deneyimlemesi gereken bir bisiklet. Şu an çamurluk araştırıyorum. Çok pahalı seçenekler mevcut bakalım yani bütçe olarak 100 lira gibi bir parayı bu ay çamurluğa veremem, artık bir dahaki ay inşAllah. Kilometre/Hız saati yerine android bisiklet uygulaması kullanmayı düşünüyorum, bir tanesini kullandım ve memnun kaldım. Bugün Üsküdar'dan dikiz aynası aldım ve elimde eve götürürken dağıldı. Yarın değiştirmeye götürücem eğer sorun çıkarırlar ise burada satın aldığım yerin ismini paylaşıcam. Şimdi paylaşmıyor olmamın nedeni; bir malın ayıbı olabilir ama o malı satanın, ayıplı malı değiştirmeme gibi bir seçeneği olmamalı diye düşünüyorum fakat değiştirip, değiştirmeyeceğini bilmediğin bir firmayıda zan altında bırakmak istemiyorum. Şimdilik bu kadar, gelişmeleri ve deneyimlerimi paylaşmaya, elimden geldiğince devam edeceğim.

@Azmegus Çoook ama çpk geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın inşAllah.

• Beğen

akcan44

Üye
Tepki
12
İsim
Bedri
Bisiklet
Mosso
@Azmegus çok geçmiş olsun arkadaşım bende ilk zamanlar mahallede ve yakın caddelerde bindim aynen dediğin gibi baktım araba işi trafik yayalar hatta motosikletler bela tövbe ettim artık sahilde bisiklet yolunda kullanıyorum çok rahat güvenli huzurlu ve şahane oluyor tavsiyem mümkünse imkanları zorlayın trafikte binmeyin derim...ama tabii ki imkan meselesi...heryerde sahil yok her yerde bisiklet yolu yok....

• Beğen

omer321

Üye
Tepki
6
(link) Haftasonu marine 20 ile zorlanmadan yaptığım mesafe. eski cycle-cross bisikletimle daha zor yapacagığımı düşündüm bunu ;) Bu yokuşu ben mi çıktım diyebiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: ttncu

jwbully

Üye
Tepki
1
İsim
Efe
Bisiklet
Ümit
arkadaşlar merhaba, 2 adet normal bisikletim var. seyehatlerimde(yurtiçi-yurtdışı) kullanmak üzere (link) 20 modelini almayı düşünüyorum. öğrenci olmamdan ve bisikletlerimin olmasından ötürü ikinci el kovalıyordum bir süredir. 1 yıllık garantisi devam eden ve aşırı temiz şekilde kullanılan bir modelini 650 liraya almayı düşünmekteyim. bazı aksesuarlarıyla birlikte 200-220 lira civarı bir kazanç oluyor sıfır modeline göre. forumdaki mesajların tamamını okudum çok kötü yorumlar yok moss markasıyla ilgili. bu bisikleti şehiriçinde günlük 10 km için kullanacağım, yurtdışında bu mesafe artacak haliyle. nedir görüşleriniz? satıcıyla irtibat halindeyim ama pek vaktim yok süre açısından, istersem almadan önce servise de gösterebileceğimi söyledi, güveniyor makinenin temizliğine:) bu bisiklete sahip olan dostlardan veya yorumda bulunmak isteyenlerden görüşlerini bekliyorum.

omer321

Üye
Tepki
6
@jwbully selam. 15 sayfa olmuş. Bi bak istersen. Mosso ünlü bir kadro üreticisi. Dediğin gibi satan kişi biraz ekstra yaptıysa daha da hoş olmuştur. Benim en sevdiğim özelliği kadro yapısı ve aynakol büyüklüğü. Ivmelenmeye ve yüksek hıza izin veriyor.

@ttncu arkadaki bagaj mi hocam. Kullanmıyorsan çıkar.

T

ttncu

Misafir
@omer321 Bagaj hocam. Kullanıyorum, çantamı, kaskımı oraya koyuyorum ama neden çıkar dediğini anlamadım. Işık için mi?

omer321

Üye
Tepki
6
@ttncu Pardon biraz emir kipi olmuş :D bagaj çok şık olmakla beraber, kullanılmadığı takdirde katlanmada ve ağırlıkta fark eder diye düşünmüştüm. Bu arada göbek bağlantısı yok bagajın çok ilginç.

• Beğen
Tepkiler: ttncu
T

ttncu

Misafir
@omer321
Ağırlıkta hiç fark etmiyor, inanılmaz hafif bir bagaj. Taşıma kapasitesi 10 kilo ki zaten tur için değil, şehir içi kullanım için takıyorum. Heybe yerine bir çanta ve içine yağmurluk, kışlık malzemeyi attım kafam rahat:) Bu arada emir kipi gibi algılamadım:)

Bizim oğlanın son hali:)

http://i64.tinypic.com/2im87eb.jpg

Dosyalar

murat85

Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
@Azmegus Öncelikle geçmiş olsun. Ben de 2 ay önce araştırmıştım bianchi mosso ve carraro arasında kalmıştım. Teknik ve yedek parça desteğiyle ilgili okuduğum yorumlardan dolayı ve mosso'nun ümit bisiklet tarafından üretildiğini öğrenince mosso'yu elemiştim. Tercihimi carraro'dan yaptım. Başıma gelen olay ise gidonu kilitleyen civatanın kırılması oldu. Sadece civatanın değişmesini beklerken komple gidonu göndermişler fabrikadan. Hoşuma gitmişti. Firmadan firmaya fark ediyor.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
Herkese tekrardan merhabalar. Ben de cuma günü itibarıyla Mosso Marine 26 kervanına katılmış bulunuyorum :) Aldığım bisiklet 15 aylık ve temiz kullanılmış. Gerçekten çok beğendim kendim nazar değdirmekten korkuyorum:D İlk olarak pedalları basarken sanki biraz daha bassam kılacakmış gibi bir izlenim bıraktı ama önceki kullanımdan mı kaynaklı bir fikrim yok. Ben de daha sert basışlarla test ettim tabi ama kırılmayıp dayandı:harika:

Şimdilik bir sorum var; Bisiklette ilk disk fren deneyimim olacağı için fazla bilgim yok. Diske yukarıdan bakınca fren yaptığımda balata diski yaklaşık 0.5-1 cm eğerek işlemi yapıyordu. Ayarını yaptım ancak tekrar ayar bozulsa bu haliyle kullanmak fren sistemine zarar verir mi?

14633541_830808247056551_5124115954147304572_o.jpg

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
@eatmc hayırlı uğurlu olsun ;).atölye bölümünde forumda fren sorunuzun cevabı vardır diye tahmin ediyorum.

@Azmegus hayırlı uğurlu olsun.

• Beğen

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@caglarhuseyin çok teşekkürler

@ttncu siz seleyi degişmişsiniz galiba. Burdan bakınca rahat gözüküyor:) nerden almıştınız? Benim selenin sol yandan iki zımbası yerinden düşmeyecek şekilde sökülmüş mobilyacılar halledermi bunu? Akşama fotoğrafını da ekleyeceğim