Mosso Marine

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Forum bitmiş be
Sosyal medyanın belli başlı uygulamaları forum geleneğinin önüne geçti malesef , birçok site için aynı şey geçerli
iyi günler kendi bisikletim çalındığından yeni bir bisiklet almaya karar verdim,pek koyacak yerim olmadığından katlanır almayı düşünüyorum mosso marine 26 acr 2d bana iyi geldi şuan house of bikeda 9250 tl almayı düşünüyorum ama bu jantlar iyi midir? bisikletin boy ölçüsünü biliyorum onu koyacak yerim var kafama takılan 2 şey 1jantlar 2maşa maşa kırılma ihtimali varmı aynı zamanda jantşarda sıkıntı çıkar mı
O jant aralıgında katlanır olarak Tern in Eclipse modelleri var 2. elde onları öneririm

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo
Tepki
1
İsim
Adem Taha Mutlu
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben bisikleti aldıktan sonra yazmışsın ama sıkıntı değil mosso marine 26 acr 2d aldım
Genel olarak sıkıntıları sol kelebek vites gıcırdıyor ama genel olarak iyi bir bisiklet eve koyuyorum normalde alacağım mosso legarda 2324 mdm h veya mosso Black edition 27.5 h olabilirdi ama yer sıkıntı bu bisiklette ki tek kötü özellik hidrolik olmaması oda yokuşlsrda durdurmak zor oluyor

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Geçen haftasonu ön arka lastik rotasyonu, ön arka tekerlek göbek bakımını yaptım. Akıcılığı arttı. Evde müdahale edilebilir bir bisiklet olması çok güzel. Seleyi değiştirdim. Onun fotosunu da sonra çekince atarım. Bakımlarına fırsat buldukça devam edeceğim.

Dosyalar

z0n3

Üye
Tepki
42
İsim
Can
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, bu bisikletin katlandığındaki ölçülerini bilen yada ölçen var mı? İnternette ve forumda baktım ama ben bulamamış olabilirim.

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
(link)

• Beğen
Tepkiler: z0n3

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sattığım gravelden kalan ne varsa takmıştım baharda. Full aksesuar full modifiye olmuştu🚀
Yazın oğlum kullanıyor, söktüm ne var ne yok, sele olarak şunu aldım; (link)
çok konforlu çıktı, hepsini deneyip buna karar vermiştik ailecek👍
Bir de sepet aldık öne, gidona, market alışverişi için,
Yarın foto çekip atarım fırsat olursa.
Bakım istiyor tekrar, frenler - diskler temizlik, zincir - aynakol - ruble dişlileri temizlik + yağ.
Evlat wheelie - stoppie denemeye başladı bisiklet üzerinde:acpsnr:
Buralar ıssız olmuş, yazan çizen kalmamış👋

Dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ErzincanLee

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Kırılan katlanır pedal vakası:bsmagryr:
Çok kullanılmadı ama kırılmasında plastik olması etkili oldu sanırım. Bir daha plastik pedal almam.
2016'da bisikleti aldığımda üstünde gelen katlanır pedalları söküp dağıtıp yağlamıştım, onları takacağım tekrar, en azından onlar bilyalıydı.

Dosyalar

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bu yaz sattığım mosso gvl700 grx600 22s h ve alba fold x sonrası,
kalan kadim 2 emektar bisikletim mosso marine 26 2d ve salcano excel 26 ile deniz keyfi

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yazın hergün kullanmıştım, fırsat buldukça bugünden sonra daha fazla süreceğim, bu bisikletii kullanması hala çok zevkli.
Herşeyine evde müdahale edip, tamir - bakım yapabilmek, değişiklik yapabilmek harika.
35 TL'ye yerel bir dükkanda çamurluk buldum, aldım.
Kırılan XLC pd f01 pedala yazık oldu. 2016'da satın aldığımda bisikletin üstünde gelen orjinal pedallar bozulmuştu, bilyaları boşluk yapmıştı, tamir ettim ve tekrar kullanıyorum, fakat pedallardaki bilya boşlukları tamire rağmen aşınmadan dolayı artmış, yeni katlanır pedal alma düşüncem var. Onu da son fotoya ekliyorum. Yada ne almalıyım ? Önerilere açığım.
Ayrıca oğlumun drift çalışmaları sonrası cst 26x2,10 lastikler miadını tamamlayıp, kabağa döndü. Bunların yerine 26x2,35 mitas defender alma düşüncem var. Fat bike gibi olur artık. Konfor artıyor ama hız azalıp yorgunluğu arttırıyor tabiki. Onu da son fotoya ekliyorum.

Bu konuya yazan kimse de kalmamış, çok garip?! Buralar eskiden hep dutluktu:)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Bilge dönmez

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Lastikleri indirim yakaladım aldım. Tanesi 313 TL. 2022 üretimi olarak geldiler. Normalde 375 - 400 küsür TL fiyat bandındalar.
Cst 26x2.10 çok konforlu idi, ama dişleri 2 yılda eridi. Mitastan daha da ümitliyim hem konfor hem de dayanıklılık anlamında. Lastik yanaklarını da kalınlaştırmışlar, orta dişleri de daha kalın. Taktığımda foto yüklerim.

(link)

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Süreyya hanımın müthiş değişimi.:koptum:
Yeni katlanır robesbon pedallar, ama üstelerinde marka yazmıyor.
Yeni lastikler, Mitas defender 26x2,35.
Genişlik olarak CST 26x2,10 ile aynı, halbuki daha geniş durmalarını bekliyordum. Çap olarak daha büyük durdu. Yağmur ve lodos yüzünden deneme fırsatı bulamadım. Lastikler daha ağır, daha dişli ama iyi de yol tutacaklar gibi. En çok konforunu merak ediyorum. Umarım önceki CST'leri aratmaz.

Dosyalar

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Pedal ile ilgili yorumum;

Koruma iç kapağı düşmüş, oğlum farketmiş almış yerden.
Diğer katlanır pedallarda da daha önce olmuştu. Kaybolanların yerine, kapaksız olunca toz, çamur, su girme problemi olur diye sıcak silikon tabacası ile kapamıştım boşluğu. Demek ki daha güçlü bir yapıştırıcı ile sabitlemeden yollara çıkmamak lazım.
Ayrıca ilk paketi açtığımda zor dönüyorlardı, şimdi hafif boşluk yapmış gibi.

(Mitas 26x2.35 defender) Lastik ile ilgili yorumum;

Sekiz çizen sorunlu bir lastik, yolda giderken anlaşılmıyor ama lastiği havaya kaldırıp çevirince bariz gözüküyor, özellikle arkaya taktığım lastikte durum bu, CST dümdüz balans sorunu olmayan lastikti.
Yol tutuşu, akışı CST'den iyi gibi.
Konforu CST'den az.
Daha geniş durması gerekirken aynı genişlikte durması iyi değil.
Oğlumun 1 - 2 frenlemesine göre aşınması fazla, 43 kg çocuk.

Lastikleri söktüm, Cst'leri geri taktım.
Pedalları söktüm, orjinalleri geri taktım.
Bir şeyler düşünüp, ne yapabileceğime bakacağım.

Dosyalar

Ricochet

Daimi Üye
Tepki
1.107
İsim
A.SÜVARİOĞLU
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üstad konuyu ve içeriği var gücünle yükseltmiş yüceltmişsin. Hepsini tek tek okudum, ellerine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: kaganarda

huseyinefe

Üye
Tepki
5
İsim
Hüseyin Efe
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün sipariş ettiğim Mosso Marine 21 vites katlanır bisiklet geldi. 9 yaşındaki oğlum için aldım. Uzun süre kullanır inşallah. Gayet şık ve kullanışlı görünüyor 20231225_141511.jpg20231225_141554.jpg