Yürüyüşle yakılan kalori bölgesel mi olur genel mi?

Tepki
191
İsim
Behçet
Bisiklet
Specialized
@mehmetgz teşekkürler, çok güzel bir çalışma olmuş. Bilhassa tabular yönünden belirttiğiniz hususlar fevkalade.

Fakat şu açlık/aç kalma hususunu biraz daha açabilir misiniz?

Scudo

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soulless

Turgay Bey, yaşım 20 ve hayatım boyunca hep 60-65 kilo aralığında oldum. Genellik 62-63 kilo, ortalama ölçüde spor yapan, fit ve kuvvetli biriydim. bu yüzden geçtiğimiz yıllarda 66 kilolara çıktığımda bile kendimi kötü hiisediyordum. Benim ideal kilo dediğim tabi ki doktorların söylediği değil, benim psikolojik olarak hissettiğim ve geçmişime göre kıyasladığım rakam. Bu sene yaklaşık 6 ay hastanede tedavi gördüm ve bu nedenle 50 kiloya kadar düştüğüm oldu. 3 ay önce taburcu oldum ve hastaneden çıkarken 58 kiloya yaklaşmıştım. Bu 3 ay boyunca çoğunlukla evde bilgisayar başında oturduğum ve hastanedeki yemek özlemimi yüksek ölçüde gidermekle uğraştığım için iyi kilo aldım. 3 Ayda 58'den 70'e çıktım ve o yüzden şuan kilo vermeye yöneliyorum. Boyum 1.72 ama minyon tipli biriyim, o yüzden kiloyu kendime yakıştırmıyorum ve genel olarak 'zayıf olmadıktan sonra' mümkün olan en düşük kiloda fit bir vücutta olmanın çok avantajlı olduğunu düşünüyorum

mehmetgz

Üye
Tepki
153
Bisiklet
Carraro
@Avukat_Behcet

6-8 saatlik mutlak açlıktan sonra vücut toksik, genetik hatalı, prekanseröz vb.. gibi hatalı hücreleri fagositoz ve apopitoz yoluyla yok ediyor bu açlık uzarsa bu tamirat hızlanıyor, sıvı alımı bu hızı biraz azaltıyor bu sağlık, direnç ve immün sistemin kuvvetlendirilmesi yararı..aldığımız karbonhidrat ve endüstriyel gıda miktarı artıkça karaciğer ve pankreas üzerindeki yük artıyor üstelik 2-3 saatte bir beslenme gibi bir saçmalık nedeniyle günde 12-14 saat sürmesi gereken sindirim 24 saat sürmekte sindirim organlarına tabiri caizse abanılmaktadır oysa bunlar günde en aşağı 10 saat dinlenmelidir, yeterince sindirilemeyen üstelik miktar olarak çok alınan gıdalar yağ olarak göbüş ve totoşlarda toplanmakta, üstelik dışkıylada tam olarak atılamamakta barsaklarda çürümüş halde beklemektedir son 10 yılda sağlıklı insanların dışkılama ihtiyacı olmadığı halde barsaklarda rezidü, çürümüş, taşlaşmış halde 1-1.5 kilo dışkı kalmaktadır takdir edersiniz ki bu toksik ortam başta diabet, guatr, ms, obezite vb..gbi hatta kansere varan otoimmün ve immünite zayıflığı hastalıklarına neden olmaktadır
-benim tezim şu;
günde 2 defa aynı saatte (12-18 en uygun) yaklaşık 30 dakika bol bol çiğneyerek, neşeli sohbet ederek öğün yemeği yemek (250gr + 250gr) , kaliteli gıda mümkün olduğu kadar endüstriyel işlenmemiş, doğal gıda tüketmek aralarda isteyenlere sınırsız sıvı...
yasaklar:işlenmiş karbonhidratlar, şeker, aşırı meyve, ara öğün
##kalori olayı beslenme için saçmalıktır kalori sayarak asla kalıcı zayıflayamazsınız, kalori ile ilgili ileri bilgi için fizikçilere veya fizikle ilgli sitelere bakarak yaptığımız hatalara hayret edeceğimizi görürüz..
##bu arada ayrı bir konu; tuz kesinlikle zararlı değildir, istediğiniz kadar kaya tuzu ( özellikle kars, çankırı yöresinin ) kullanabilirsiniz yeter ki fabrika tuzu olmasın

yusufgs36

Aktif Üye
Tepki
237
İsim
isa
Bisiklet
KTM
@mehmetgz hocam cok tesekkurler verdiginiz bilgiler icin. musade ederseniz bir kac sey sormak istiyorum. birincisi tempolu bisiklet suruslerinden sonra bahsettiginiz giderilemeyen acligi hissediyorum. bunu bastirabilmenin yontemleri var mi? ikincisi bagirsaklarda curumus halde kalan atiklarin belirtisi var mi oldugunu anladigimiz takdirde temizleme yontemi var midir? tekrar tesekkurler hocam

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@A.Tahsin

Zaten havalar biraz kendine gelsin nisan ayından sonra bisiklete başlayayım kilo problemim hiçbir zaman olmaz :)

Tepki
88
Bisiklet
Salcano
Yazılmıştır mutlaka hepsini okumadım ama ben de yazayım; bölgesel kilo kaybetme doğal olmayan yollarla oluyor, misal liposakşın(böyle yazılmıyor herhalde). Vücudun doğal reaksiyonu böyle bölgesel kilo verme şeklinde olmaz, mekik çekmekle göbek erimez yani. Ortaya çıkan kalori açığı vücudun her yerindeki enerji depolarından giderilir. Yalnız!!! şöyle bir araştırma da okuduğumu hatırlıyorum, vücut en son nereye yağ biriktirmeye başlıyorsa, kişinin kilo verirken ilk göze çarpan değişikliği orada oluyor. Hani yüzü küçülür hemen bazılarının. Özetle yürüyorum popom küçülsün, mekik çekiyorum göbeğim küçülsün bunlar şehir efsanesi. KALORİ AÇIĞI yarat her yerin yavaşla küçülecek. Ha bariz bir orantısızlık varsa liposakşın

• Beğen
Tepkiler: EsQaRe ve Ozicu