Yurtdışından bisiklet getirmek

Scudo

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@umutcelik paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim, özellikle bazıları gibi bilgiyi paylaşmayıp kendine saklayan, insanları kendine muhtaç bırakmaya çalışanlar gibi yapmadığınız için.

Birkaç tane de ben ekleyim madem, vakti zamanında araştırmıştım. Bazılarından alışveriş yaptım, bazılarından yapmadım. Bu arada bazı mağazalar tax free yapmıyor alışveriş öncesi mağazayla iletişime geçmekte fayda olabilir.

Salden.nl (eski bir bisikletçinin işlettiği mağaza, özellikle tavsiye ederim.)
vosfietsen.nl
xcycle.nl
hopmansfietsgigant.nl
meulenreek.nl
bakkerracingproducts.nl

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.914
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.653
İsim
Serhat C
Biraz stereotype yargısı içerecek fakat birkaç sayfa önce bisikletten hiç anlamadığı aşikar, bisiklete sadece kendi deyimiyle "al sat" olarak bakan galerici tipli birini muhatap alıp ciddi ciddi cevaplar verince konu nerelere gelmiş, yine kırılanlar alınanlar olmuş...

Değdi mi?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
.

Son düzenleme:

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Yeri burası mı bilmiyorum ama yurt dışından bir bisiklet sipariş etmek istiyorum şu linkteki bisiklet (link)
Şimdi sorum şu olacak bildiğim kadarıyla 1500 euro ya kadar sipariş lerde %18 vergiyle sipariş verebiliyoruz. Kafama takılan soru şu bu bisikletin fiyatı kargo ücreti ile birlikte 1500 sterlin yapıyor yani 1500 euro sınırını aşıyor bu durumda gümrük prosedürü değişiyor mu. Birde bu bisikleti almak mantıklı mı burada 19 bin lira fiyatı var
@ahlaksahibi ne yaptınız bir gelişme var mı? Şayet almadıysanız, aynı fiyat üzerinden vergisi düşmüş şekilde almanız konusunda yardımcı olabilirim.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Paris cevresinde genis stok sahibi bir bisiklet magazasi bilen var midir? Marka fark etmez. Specialized oncelik.

Hansolomet

Üye
Tepki
1
İsim
Ayhan metin
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar Slovakya, Maceristan, Bulgaristan vb yakın ülkelerden bisiklet almak istiyorum. Araçla seyahat edeceğim. Tax Free de yapmak istiyorum. Giant Defy Advanced 2 gibi bir modelden 2 adet alacağım. Önerdiğiniz tanıdığınız bisiklet dükkanı var mıdır acaba?

• Beğen
Tepkiler: tolga.91

hmutlu76

Üye
Tepki
0
İsim
huseyin mutlu
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaslar yeni konu acmayi bulamadim kusura bakmayin yeni bir mosso nexsus 7 bisiklet aldim ön teker somunlari gelmedi bisikletcide 10-15 somun denedik sonuc almadik.fikri olan varmi sanirim bizim metrik sisteme uygun değilmiş bizdeki tornacilarin yaptiklarida uyumlu olmuyormuş fikriniz nedir.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hmutlu76 Konu yeri çok alakasız ama ince diş (Küçük hatveli) somun olabilir ki (civata da öyledir) resim atın özelden bir bakayım.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Merhaba arkadaslar yeni konu acmayi bulamadim kusura bakmayin yeni bir mosso nexsus 7 bisiklet aldim ön teker somunlari gelmedi bisikletcide 10-15 somun denedik sonuc almadik.fikri olan varmi sanirim bizim metrik sisteme uygun değilmiş bizdeki tornacilarin yaptiklarida uyumlu olmuyormuş fikriniz nedir.
Simdi ben söyleyince Murat kötü insan oluyor.
Bisikleti yeni aldiginizi söylüyorsunuz ve somunlarin olmadigini paket acilinca fark ediyorsunuz. Peki neden aldiginiz yer yada siz mossodan iki somun talep etmiyorsunuz, sonucta yeni bisikletin garantisi var. Yeni bisiklete uydurma somun takarsaniz garantinizin gecersiz olacagini yada en azindan ön jant icin gecersiz olacagini biliyormusunuz.
Soruyu dün sormussunuz ve bugün birinci gün, dün siparisi verseydiniz yarin yada en gec haftaya sali carsamaba somunlar elinizde olurdu.
Neyse yazmayacaktim ama yine dayanamadim yazdim.

Tepki
2
İsim
volkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar Berlinde önereceğiniz bisiklet mağazaları var mıdır?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
2
İsim
volkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet için,
bir de gümrük sınırı 1500 euro mu? (fatura bedeli olarak) (ikinci el faturalı ürün almamda da sıkıntı olur mu?)
bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@runvolcanrun Yanınızda getirecekseniz herhangi bir sınır yok. Faturalı ikinci el üründe vergi iadesi prosedürü nasıl işler tam olarak bilemiyorum. Ama ondanda vergi iadesi alırsınız diye tahmin ediyorum. Alıp binerek gelen ve vergi iadesi alan bir arkadaş vardı. Fahrrad XXL mağazasını tavsiye edecektim ama Berlin de yokmuş.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@runvolcanrun
Şehrin hayli dışında (yüzbaşısı ile meşhur Köpenick'te, S-Bahn yani banliyö treni ile neredeyse 1 saatlik mesafe) ama nanobike.de 'yi önerebilirim, eşimin bisikletini oradan almıştık. İnternet sitelerinde görünen her bisikletin mağazada olmadığını da belirtmeliyim, fazla zamanınız yoksa önceden iletişim kurmanızda fayda var.

Tepki
2
İsim
volkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim cevaplar için. Mayıs ayında bir arkadaşım gidecek, ama şu anda gönderebileceğim bir adres var berlinde. Yani araştırmaya başladım şimdiden🙂 uygun birşey bulursam mayıs öncesi de alabilirim.