Yurtdışından bisiklet getirmek

Mhmm@

Kalbinize İnterval
Başlık
5
Tepki
4.439
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

1500 euro üstü hesaba katılmamış hesaplamada pardon insan bu kadar basit bi programı yapamaz mı yahu şaştım kaldım :D

• Beğen
Tepkiler: nohackmove

Murat B.

Forum Trolü
Başlık
26
Tepki
9.630
Bisiklet
Specialized
@vetohan

Değeri 1500€'yu geçen ürünü bireysel mikro ithalat kapsamında yurda sokmanız mümkün değil. İki konteyner dolusu bisiklet getiren distribütör ne yapacaksa aynısını yapmanız gerek.

Vergi oranını da %10 gümrük vergisi artı %18 ithalde alınan KVD olarak biliyorum. Ayrıca üstüne ordino, ardiye gibi masraflar eklenir. İthalat yapabilecek durumdaysanız gümrük müşavirinize sorun, o biliyordur...

EnesKlf07

Daimi Üye
Başlık
15
Tepki
651
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
1500 Euro üzeri alımlarda %20 kdv ekleniyor yani gümrük ile beraber %38 ödüyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: vetohan

engin güner

Forum Bağımlısı
Başlık
48
Tepki
743
Yurtdışından bırakın 1500 u 590 euroluk ürünü getirtmek bile çok karmaşık.Hali hazırda bir yıl içerisinde 1500 eurodan fazla alışveriş yapamazsınız.Bunun için gerekli firmalar var yeni tureyen sizin adınıza ithalat yapacak vs ne ödersiniz.yuro zon de ise yasal kdv arti yasal ithal vergisi depo incelme masrafı adi garip bir kaç ücret vs.Fatura üzerine isterse bedava yazsın ürün fiyatı adamlar kontrol ediyor yakın zamanda yaptığım bir alışveriş oldu bu yüzden fazla içli disliyim

:DDD

Forum Bağımlısı
Başlık
1
Tepki
452
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar şimdi benim Almanya'da akrabam var ve Canyon almayı düşünüyorum. Oradan kendi adına alırsa ve Türkiye'ye vergi ödemeden girebilir mi?

hakan hoca

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
255
İsim
hakan
Bisiklet
Bianchi
Soru vergi iadesi alabilmesi ise ikamet adresi Avrupa Birliği içi ise alamaz. Soru Türkiye'de alınacak vergi ise 1 bisiklet için Türkiye'ye girişte vergi ödemez.

• Beğen
Tepkiler: scottrek

Cihat Özinan

Aktif Üye
Başlık
8
Tepki
50
ABD den akrabam kendi adına bisikleti alsa ve bana kargolasa sıkıntı oluyormu?orada bisiklet bedeline ödenen ücrete ne kadar ek bir şeyler daha ödemek gerekir?kargo+vergi vs.

Murat B.

Forum Trolü
Başlık
26
Tepki
9.630
Bisiklet
Specialized
@Cihat Özinan

%20 vergi ve birkaç yüz dolar kargo ödersiniz.

alperbeys

Üye
Başlık
0
Tepki
7
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Bmx
Arkadaşlar merhaba. Yurtdışından bir site üzerinden bisiklet satın almak istiyorum. Sitenin müşteri hizmetleri gönderebileceklerini belirtti. Benim aklıma takılan bu bisikletin gümrük vergisi. Vergi hesaplama sitesinden hesapladığımda 114 euro gibi bir vergi çıkıyor bunu kabul ederek alacağım fakat ekstra bir ücret ödemem gerekecek mi? Lütfen daha önce tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: karanbatu

isamorgil

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
547
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cingözkedi evet getirebilirsin hiç bir sorun çıkmaz.

@alperbeys kargo ücretini alacağın yerin ödeyeceğini düşünürsek üst sınır 1500€ olmak kaydı ile avrupa birliği için %18 diğer ülkeler için %20 gümrük vergisi haricinde herhangi bir ödeme yapmazsın. ( ptt nin 6 liralık gümrüğe sunum ücreti ni ayrı tutuyorum. )

alperbeys

Üye
Başlık
0
Tepki
7
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Bmx
@isamorgil

Cevabınız için çok sağolun hocam bir sorum daha olacaktı. Wiggle.com dan satın alacağım ve orda kargo ücreti 24 paund olarak gözüküyor acaba bu miktar doğru mu? Yani sipariş oluşturduktan sonra benden fazla kargo ücreti alırlarsa diye soruyorum

isamorgil

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
547
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alperbeys Wiggle 24 diyor ise doğrudur :). zaten en son ödeme adımına geldiğinizde ekranda kargo dahil kartınızdan toplam olarak ne kadar çekeceğini gösteriyor. onaylar iseniz işlem gerçekleşiyor.

• Beğen
Tepkiler: Mhmm@

alperbeys

Üye
Başlık
0
Tepki
7
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Bmx
@isamorgil

Tamamdır çok teşekkürler

gezgin gezer

Forum Demirbaşı
Başlık
8
Tepki
946
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
1500€ üstü bisiklet getirttiğimizde ne kadar masraf oluyor? Gümrük müşaviri ücreti vs. hiç bilen var mı? Daha önce getirtmiş olan var mı? İlla istanbul gümrüğe mi gitmek gerekli yoksa bulunduğumuz il/ilçede işlemlerini yapabiliyor muyuz?

fahrettin akansu

Daimi Üye
Başlık
2
Tepki
667
Bisiklet
Focus
1500€ üzeri alışverişler bireysel alışveriş statüsünden çıktığı için konşimento için ticari mal çekim işlemi ile aynı şartları uygularsınız,
Gümrüğe gitmek ve/veya aracı kuruma vekaletname verip malı çektirmek gerekir.

Ticari seviyede gelen ürünün mevzuata göre incelemesi daha sıkı olmaktadır,
aracı kurumun payı olmadan aldığınız ürünün fiyatının 2'ye katlanması olası bir durum,
Söz konusu eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanmaktadır.

Burada eşyanın ithal edildiği ülke mallarına ek bir vergi varsa bunu da ödersiniz anlamında bir çıkarım olabilir,
benzeri sebepler ile Türkiye'de bisiklet kadrosunu tek başına alınca üretildiği ülkeden doğan vergi yerine az bir fark ile bütün bisiklet alınabilmektedir.

@gezgin gezer

Türka¥

Forum Bağımlısı
Başlık
105
Tepki
2.947
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@alperbeys

elektronik ürünlerde %18 gümrük vergisi ile birlikte ayrıca %20 ÖTV çıkartıyorlar..
uzakdoğu'dan android araç teybi almıştım da oradan biliyorum.. yine de TR fiyatından daha ucuza gelmişti!!!

bisikletten ÖTV almazlar umarım.. siz yine de mevzuata bir bakın isterseniz

Yukarı Alt