Yurtdışı alışverişlerde gümrük muafiyetinin 22 Euro'ya düşmesi

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@Çetin ŞAHİNÖZ
Dostum özel mesaj yazmayı başaramadım. Ama gizli saklı yasadışı bir şey değil gayet düzenli bir sistem.
(link) bir incele aklına takılan bir şey olursa oraya yada bana sorabilirsin. Bir telefon aldım o kadar memnunum ki hem sistemden(hem telefondan)

• Beğen
Tepkiler: historiyst ve Rip
Scudo

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@Ferhat Karaca sorma ver parası , ülkeye ayak bastı parası, tebrikler TC GÜMRÜK MEMURU tarafından öpüldünüz parası :D

• Beğen
Tepkiler: historiyst

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
948
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@Fırat Ç.
Ölüm iyiki varsın..

@Ahmet Bilge Kaan AKIN
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Tepki
13
İsim
mehmet
Bisiklet
Bianchi
eski İpek yolu üzerinde demir yolu inşa ediliyor ve yakında çinden alınan ürünler türkiyeye bir hafta olmadan gelecek ee bu ne demek yurtdışında olan ürünü beklemeden türkiyeden alabileceğiz. Kısacası para lazım para :harika:

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
948
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Burdan cikan sonuc;halkımızın yarısı hırsizlıgı ya seviyor,ya da nasıl yapıldıgını anlamıyor,ve de işine gelmeyip anlamak istemiyor.

• Beğen
Tepkiler: 9magiko

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Motorola hepsini sana verecekler merak etme sen :harika:

@Ahmet Bilge Kaan AKIN sizi çok sevmişler belli. Devam edin :harika:

Yeterki bir bahane olsun muhalefet kusuyorsunuz, 8 € mu sizi bu kadar rahatsız eden ? Başka sebepler mi ?

Mutlaka bir yerlerde yanlışlar yapılıyordur bunu kimse inkar edemez fakat 8€ için bu kadar nefret kusmak bize yakışmıyor.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mubeac
Yurtdışı alışveriş yapıyorsundur sanırım.Peki yerliden almak varken neden yurtdışından alıyorsun?
Ben söyleyim, yerli dediğin satıcı,karı kar olmaktan çıkartıp :"Fıstık benim olacak, çıkacağım sırtına.Vuracağım kırbacı vuracağım kırbacı." anlayışı güttüğünden, millette illallah geldi.
Millet biraz olsun yurtdışı kaynağını kullanarak rahatlama peşinde ama devletimiz sağolsun bunu bile giderek kapatacak.İlk önce 150 avro olan limit sonra 75 avroya sonra 30 avroya sonrada 22 avroya düştü. Neymiş, ABdede sınır buymuş.İyide hacı, onlar alım gücüyle bizimki bir mi? Onların ürettikleri içerikle bizimkiler aynı mı?Adam üretir aynı malı içerde XX satar, sen üretemediğin için yerli dayıdan XXX e alırsın.
Kısacası mevzu, dış ticaret açığını, üretim yaparak, ihracatla katamayan devlet, ithalatı kıstırarak bu açığı düşürme peşinde. Diğer yandan satıcıları korumaya gidildi deniyor, neden bizleri iyi çarpsın diye mi? Madem para içerde kalsın diyorsun, o zaman her ürünün fiyatlarına çeki düzen getir. Yerli dayımız 3 liralık malı kafasına göre 13 liraya satamasın.küçük bir kar payı anca koysun,sürümden kazansın kazanacaksa.nedne bu yapılmıyor, darılırlar diye mi? :) Şahsen yurtdışı alımını iptal etmedikleri sürece,karım 10tlnin üzerinde olduğu sürece vergisini verir gene oradan sipariş geçerim. Yıllardır bizi düdüklüyorlarmışta, sonradan uyandık.Kolay kolayda uyumaya niyetimiz yok...

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Rakımızı kendimiz yapalım dedik(içiyomuyuz vergi açığı mı kapatıyoruz belli değil:), tadını acıtıyorlar şimdi etil alkolün.
Biramızı kendimiz yapalım dedik(aynı sebep,%50-60'ı vergi),Özilhan çıktı,neymiş efendim''evde yapılan biraların vergisi ne oluyormuş?''Alırken veriyoruz birader!Hem bile bile kim düdüklenmek ister?
Neymiş özel tüketim vergisi imiş!Gelin gardaş,beraber de içeriz.Sayenizde gerçekten de özel oldu artık, evde bile keyif yapmak.
Yurtdışı alışverişin de nedenini herkes çok güzel açıklamış.
Ben devleti yanımda görmek istiyorum ama nafile!Hep arkamda :)
Bi kafayı çevirebilsem! :ckskc:

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@mubeac
150den 30a gelene kadar asil kusuldu icimizdekiler. 8 euro icin soylenen laflar laf degil. Ha lafsa da katlamıştır eskilerle beraber.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
"Türkiye dışından posta ya da hızlı kargo yoluyla getirtilen kişisel kullanıma özgü eşyada daha önce 30 euro olan gümrük vergisi muafiyeti 22 euro'ya düşürüldü."

(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
linkteki aparatların tanesini dışardan kargo dahil 1 tl gibi bir fiyata aldım, linkteki elemanlarda ordan alıp bu fiyata satıyorlar...
(link)

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Karar bugün resmi gazetede yayınlandı. 15 gün sonraya devreye girecek.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@Birhan K. Uzun zamandir oyle. Sputnik sanirim site takipte kalabilsin diye boyle bir haber yayınlamış.

@appendix normaldir. Bir cok kisi boyle yapabiliyor. Bazi urunlerde set olarak satiliyor. Misal turkiyede tanesi 10lira oradan 10 tanesini 10liraya aliyorsunuz. Ee fazlasini satarim modunda oluyor insanlar. Cogu kisi yurtdisi alışverişi gectim yurticin alisverislerde kredi karti kullanmaya korkuyorlar.

Cevremde cok arkadasim var haci bana sundan lazim bulabilirmiyiz, aga aliexpresten bunu gordum benim icin aliversene bej parqyi vereyim sana gibisinden. Boyle oldugu surece linkteki gibi saticilar cok olur. Ki facebooktaki ikinciel gruplari boyle seylerle dolu.

Kaan0101

Üye
Tepki
8
İsim
Kaan
Bisiklet
b'Twin
mesele avrupa birliği uyum süreci vs. yurtiçi satıcıyı korumak değil tamamen mangır olayı , muafiyet yüksek olunca millet yurtiçinden 2birim fiyata aldığı malzemeyi , yurtdışından 1 birim fiyata veya daha cüzi fiyatlara ulaşıyordu ve bizim devletimiz muafiyet yüksek olunca muafiyet sınırının altındaki alışverişlerden vergi alamıyordu doğal olarak , ulan size bırakırlarmı be yeterki ufak bir ışık görsünler :) hemen ufaktan ufaktan düşürdülerki daha çok vergi alabilelim . Bir ara bankalara diyorlardı yurtdışı alışverişlerde vergi payını ödemede kesin diye yani para firmaya girmeden ödemede kesilecek über zekalı bunlar arkadaş o firma eksik tutar aldığında o ürünü gönderecekmi , de ki gönderdi o firma bir daha bu tutumdan dolayı TR ye malzeme göndermez. Cari açık varmış bak bak , Ulan herzaman vardı zaten bir şey üretmiyoruz ki , ürettiklerimizden de olduk bu yönetim anlayışınızda , kardeş sen enerji anlamında yüzde 70 üzerinde dışa bağımlısın ,cari açık anlamında yurtdışı alışverişine sıra gelene kadar kaç kalem sayarım , saman gübre ithal ediyoruz arkadaş olaya bak gerçi onada gerek kalmayacak sudan da tarım arazisi kiraladılar artık orda üretecez :D kafalar pırıl pırıl :acpsnr:

FARGO

Aktif Üye
Tepki
455
Bisiklet
Geotech
(link)

22 Euro'dan vergi almaya devam etsinler, Bosna'dan 20.000 ton nbş zehri geliyor 0 gümrük vergisiz. Bosna'ya özel bir uygulamaymış. Sevsinler. Kardeşimden zehir geliyor diye öpüp başımıza mı koyalım? Ayıp ya ayıp.

• Beğen
Tepkiler: M.Oonnaayy

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kaan0101

Muafiyet sınırını 1 Euro bile yapsalar, yine yurt dışından ürün alacağım. Eminim ki bir çok kişi aynı şekilde yurt dışını tercih etmeye devam edecek. Yıldırma politikası bir yere kadar işler. Derler ya hani, bizim elimiz armut mu topluyor! :)

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
2011 öncesi 150€, 2011 sonrası 75€, 2017'de 30€, bugün 22€.
yerli üretimi destekleme, yerliyi koruma amaçlı olsa hep beraber belki de "helal olsun" derdik, lakin korunan ithalatçı, yurtta muadili üretilmeyen ürünler ile al-çak yapsınlar vatandaş kimin umurunda..

• Beğen
Tepkiler: sccetin