Yurtdışı alışveriş

Scudo

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
@el_Aksa_1903

Rubena'nın adı Mitas olarak değişmişti, Mitas'a da baktım o da yok. Maxxis ABD firması, Rubena Mitas Çekya firması.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
bugün wiggle.co.uk den alışveriş yapacaktım. bankalar da tatil. döviz kuru şuanda ki tutardan mı geçer yoksa tatil boyuna en yüksek kur fiyatından mı hesaplanır

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Şubat ayında Aliexpress'den satın aldığım 4 farklı ürünün dördü de ulaşmadı. İadelerini aldım almasına fakat bu ilk defa oluyor. İçimde bi şüphe var, bence yurt dışı alışverişleri sekteye uğratmak için bir çaba içerisindeler diye düşünüyorum. Gümrük gelen her şeyi pat diye geri gönderiyor olabilir. Nitekim yukarıdaki arkadaş "takip numaralı" ürününün geri gittiğini yazmış. Benimkiler hadi takipsizdi, ama takipli ürün bile PTT'den takip edilemiyor ve zart diye geri gidiyorsa burada büyük bi problem var demektir. Daha önce de takipsiz ürün satın almıştım ve hepsi gelmişti (geçtiğimiz sene). Takipli ürünleri PTT sayfasından da takip edebilmiş ve en geç 15 gün içinde almıştım. Bu sene "hepsi farklı satıcılardan" dört farklı ürün almama rağmen (Şubat ayı içerisinde) hiç birisi gelmedi. Bu sene alışveriş yapıp satın aldığı ürün eline ulaşan var mı, takipli ya da takipsiz? Aliexpress olur, diğer siteler olur fark etmez. Yazarsanız sevinirim. Gerçekten de ciddi ciddi bir "müdahaleden" şüphelenmeye başladım ve yurt dışından alışverişi kestim kendi adıma.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Trekkie benzer olayı ben geçen ay yaşadım. 38 güne rağmen ulaşmadı. E bende doğal olarak para iadesi talep ettim. Onlarda geri dönüşün olduğunu teyit etti. Para iadesi gerçekleşti. Gerçekleştikten 7 gün sonra ürün geldi. 2 farklı ürün içinde aynısını yaşadım. Bu sefer geri iade ettikleri parayı tekrar ödemenin derdine düştüm. Satıcılardan biri fena azarladı. Diğeri ise oralı bile olmadı. Yani, bekleyin....

XZebani

Üye
Tepki
9
İsim
Tolga
Bisiklet
Kron
Gearbest in internet sitesi kapandı ama mobil uygulamasından giriliyor. Peki mobilden yapılan alışverişler gelir değil mi? Yakın zamanda alışveriş yapan veya bilen birisi yardimci olursa çok mutlu olurum. Teşekkürler :)

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çin'den aldığım km saati 2 haftada geldi güzel gibi bakalım...DSC_0054.JPG

Monomorph

Üye
Tepki
183
İsim
Alperen
Bisiklet
Specialized
Başıma çok garip bir durum geldi;

Geçen hafta powermetercity.com'dan bir sipariş verdim. Dhl ile gönderdiler, dün İstanbul'a geldi.
Sıkıntı şurada, satıcı adres kısmının başına ismimi yazmamış, dolayısıyla adres direk bulunduğum üniversitenin ismiyle başlıyor. Bundan dolayı dhl de gönderinin alıcısı üniversiteymiş gibi işlem yapıp üniversitenin otomatik aktarım talimatlarını uygulamış, pazartesi esenboğaya gelecek. Şimdi benim bu ürün ile ilgili gümrük işlemlerini yapmamın bir yolu var mıdır?

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar,

1 aydan biraz fazla bir zaman önce Wiggle üzerinden 14 $ bir sipariş verdim, takipsiz kargo ile yollamışlardı site üzerinde de aşağı yukarı alış veriş tarihinden 15 gün sonra teslim olacağı yazıyordu. 1 ay geçip de gelmeyince iletişime geçtim bana çok hızlı bir şekilde isterseniz parasını yollayalım isterseniz aynı ürünü kargolayalım dediler ki ben ürünü kargolamalarını istedim. Hemen kargolayacaklarını söylediler ve söyledikleri tarihten tam 4 gün sonra bugün kargo elime geçti. 14 $'lık bir ürün için özür mayetinde 48 euroluk kargo parasını kendileri karşılayıp alel acele gönderdikleri yetmiyormuş gibi bir de kutunun içine tekrar özür şeklinde bir yazı ve şekerleme koymuşlar :) Bizde olsa git postaneye bak kardeş biz yolladık bizden çıktı görünüyor derler..

WP_20170718_001.jpg

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Wiggle geç de olsa gönderir, bike24 kargoları biraz pahalıdır. Hiç uğraşamam abi kısa zamanda gelsin derseniz. Chainreaction tektir..

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
Amerika'daki bir siteden BMC bisiklet almak istiyorum.

İndirimli fiyatı 1000 dolar (normal fiyatı 1500 dolar diyelim) olsun. Ben buna 180 dolar kargo ücreti ödeyeceğim. Gümrüğe geldiğinde de AB üyesi olmayan ülkeden geldiği için %20 (200 dolar) vergi ödeyeceğim. Toplamda 1380 dolara gelecek değil mi bana bütün masraflar dahil? Başka sürpriz bir ödemem olacak mı?

Vergi fatura üzerindeki fiyattan hesaplanır değil mi? Faturayı 1000 dolardan keseceklerini düşünerek hiç 1500'ü karıştırmıyorum şu an ben.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
Amerika'da hizmet veren bu siteyle daha önce muhatap olan var mı aramızda?

Bisiklet siparişi vermek istiyorum, direkt bisiklet alan varsa çok daha hoş olur.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2500 dolar civarı olan BMC Teammachine SLR02 için 800 dolar civarı kargo çıkarmışlardı bana.1.5 yıl önce bu.Türkiye'ye bisiklet yolluyorlar yani.Abd'nin en meşhur ve kaliteli bisiklet mağazalarından.Güven konusunda tereddüt etmek biraz yersiz olur.Özellikle 'premium' denilen markaları satıyorlar zaten.

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
@I am the Uptown R. Hocam ben de BMC alacağım, size insafsızlık etmişler şu an 182 dolar standart gönderimle gelebiliyor bisiklet Türkiye'ye. Almaya çok yakınım, o yüzden biraz daha güvene ihtiyaç duyuyorum aslında sadece :)

Peki vergi indirimli fiyattan mı hesaplanır faturadaki ödeme tutarı o olacağı için bir bilginiz var mı? İndirimsiz fiyattan hesaplama gibi bir şey yaparlarsa batarım çünkü, hiçbir avantajı kalmaz bisikletin :D

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@I am the Uptown R.
Katılıyorum

------
Ekleme yapmak gerekirse, TR'ye kargo ücretini ve ulaşımda yaşanacak riskleri göze alıyorsanız alınır. Araştırmalarım sonucu ABD'ye gidip alıp gelmek en mantıklısı. Ha oraya gidene kadar Avrupa merkezde daha iyi indirimler yakalanabilir.

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
@OnurÖzdağ

Yok hocam 1500 euro'dan az bisiklet ama merak ettiğim gümrükte ödeyeceğim %20'lik verginin liste fiyatı mı yoksa ödediğim indirimli fiyat üzerinden mi hesaplanacağı.

• Beğen
Tepkiler: OnurÖzdağ