Yurtdışı alışveriş

Scudo

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@brky1905

Sunding sd-548b bisiklet bilgisayar lcd ekran arka bisiklet kilometre bisiklet kronometre
(link)

Hiz, toplam km,,toplam sure, distance km, max hiz, ortalama hiz, saat..fonsiyonlari bunlar.

• Beğen
Tepkiler: brky1905

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ismaildmr birkaç gün içinde sipariş ederim işimi görsün yeter

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar,
bike24'den vites kolu seti sipariş vermiştim fiyatı 140 euro. Şuan Ukim'de Zimmet alındı olarak gözüküyor ve sadece gümrüğe sunma ücreti ve damga vergisi çıkmış. Zimmet alındı ne oluyor ki bi çok sitede geri gönderilmiş diyorlar da neden geri gitsin ki vites kolu yasaklı mı? Ayrıca vergi çıkmaması normal gelmedi bana bunlar fatura bulamadılar benden mi isteyecekler acaba? Bilen duyan var IMG_0976.PNGIMG_0977.PNG

B

BF Okuru

Misafir
@bibisiklet Bi şey değil hocam benim de kargolarımda yazıyor da muhtemelen ürün kaydının yapılması ile ilgili bir durumdur. Sorun çıkmıyor merak etmeyin, gelir kargonuz.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@bibisiklet Bazen mesai saati içinde sevkiyatı sağlayamıyorlar. Bu yüzden zimmetli gözüküyor. Gümrük mevzularınız sorunsuz olmuş. Sadece beklemek gerek :)

• Beğen
Tepkiler: bibisiklet

Fatih Anıl

Aktif Üye
Tepki
80
Bisiklet
Cannondale
(link)

Firmaya bankadan para giderken kesilecekmiş yani firmadan kesilecek ama bu durumda iki senaryo var,

- Ya basitçe firmalar artık Türkiye'ye gönderim yapmayacak,
- 2. Ya da firma TR ye gönderim yaparken fiyat üzerine bu stopajı da ekleyecek. Yani dolaylı olarak ödeyen yine biz olacağız.

Her şekilde biz zararlı çıkıyoruz gene.

Tolqiu

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Sedona
Merhaba,

Bisikletimi evde bulunduruyorum. Acaba altına 2 adet şu üründen alsam uygun olur mu ? Ne dersiniz ? Koyduğum yer pislenmemiş olur.

(link)

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar 1.5 ay önce aliexpress'ten 15 dolarlık bir gözlük aldım , takip numaralı.
Önce bana ptt kargodan takip numarası verildi , bu süre boyunca ptt kargo takip numarasında herhangi bir veri girilmedi , track numarasında ise 1.5 ay boyunca Türkiye sınırlarına girmedi gözüküyordu.Meğer bu sürede ürün evime kadar gelmiş geri gönderilmiş , kargodan ne bir not bırakıldı ne mesaj geldi ne kargoyu takip edebildim.Şu an kargo takip numaram da kalkmış , satıcı süresinin dolmasına 12 gün kalmış ben bu ürünle ilgili ne yapabilirim ptt kargo kelimenin tam anlamıyla pişmanlık...

B

BF Okuru

Misafir
@brky1905
Kargo numarasının başı R ile başlamıyorsa takipsizdir. Kapının önüne atıp giderler.
R ile başlıyorsa da imza almak zorundalardı. Eğer takipsizse ve kapının önüne bırakıp gittilerse çalınmış olabilir.
Evinize kadar gelip geri gönderildiğini nasıl anladınız ?
Onun dışında para iadesi alabilirsiniz Dispute açıp.

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
@brky1905 Ptt kargo kendi kendine geri göndermez. Ptt ye gidip ürününüzü sorun bence. Eğerki öyle birşey olduysa satıcıya ürün elime ulaşmadı diye mesaj yazın.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet Bilge Kaan AKIN kargo takipliydi önceden ptt takip numarası vardı şimdi kalkmış , Aliexpressin sistemi yeni güncellenmiş ordan öğrendim

@Ahmet Bilge Kaan AKIN kargo takipliydi önceden ptt takip numarası vardı şimdi kalkmış , Aliexpressin sistemi yeni güncellenmiş ordan öğrendim @Kadirhan kargo numarasını kaldırmasalar gidip soracam da onu göremiyorum

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
Satıcıya yazın ve takip numarasını yeniden isteyin. O verir. O numara ile Ptt ye gidip arattırın. Hiç böyle bir olay duymadım şu ana kadar. Ptt kapıya atar, komşuya verir, kendine alır, deposunda bekletir ama geri göndermez.

B

BF Okuru

Misafir
@brky1905
Takip numarası olmadan adres ve isim üzerinden arattırın. Bakmaları lazım ordakilerin de geri göndermiş olma olasılıkları da yüksek.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet Bilge Kaan AKIN isim üzerinden bilgiye ulaşamadılar, hocam 12 gün kaldı süre olduktan sonra parayı alabilirsem alıyım inş iade ederler

B

BF Okuru

Misafir
@brky1905
Simdiden acin disputeyi, iade alirsiniz sonucta teslim aldiginiza dair bir imza yok.
Anca sonuclanir zaten disputeniz acın gitsin

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet Bilge Kaan AKIN lojistik problemi konusunda anlaşmazlık açtım bakalım geri dönüş olacak mı teşekkürler bu arada.

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
Rubena Lastik almayı düşünüyorum. Aslında yurtiçi fiyatları da uygun ama 4 tane alacağım için yurtdışı sitelere bakayım dedim. Fakat bu forumdan gördüğüm sitelerin hiçbirinde bulamadım. Baktığım siteler

chain reactions
wiggle
merlin
bike24
sjs
bike-components

Bunlar dışında site var mı bildiğiniz, önerebileceğiniz ?

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903
Tepki
30
İsim
Fatih
Bisiklet
Salcano
Ali express standart shipping yoluyla kargolatırsan hem extra fazla para vermezsin hemde en geç 30 günde gelir.