Yulaf ezmesi

erhana

Aktif Üye
Tepki
72
Kimsenin iştahını kaçırmak istemem ama Rodeo'da üstünde yazdığı üzere, Tadımca'da da sandığım üzere karamel yok mu? Karamel dediğimiz şey yanmış şeker değil midir? Yanmış şeker'in sağlıklı beslenme ile çelişir bir tarafı yok mudur?

Bayılırım karamele, o ayrı :)

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Hocam yeşil ama sebze yeşili değil :D Fıstık yeşili, fıstık diyorum, antep diyorum :D
Afiyet olsun efendim :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@erhana

Tadımca da bildiğim kadarıyla karamel yok.
Doğru karamel yanmış şekerdir ve yanmış olan herşey gibi kanserojendir ve zararlıdır...
Rodeoyu bilemiyorum, bir arkadaşım snickers ın yerli versiyonu demişti :)

Arkadaşlar o değil de atabarı vardı bir ara iyiydi onlar onlar yok sanki artık ?
Bir Migrosa Nature valley tahıl barı gelmiyormuş artık bilen duyan var mı ?

• Beğen
Tepkiler: Haşim Okyay

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@Hakan Yazman

Eti Atabarı nı askerde göreve ( dağa ) çıkmadan önce yerdim ben :D
Şu içindekilere baksanıza, fişek gibi yapıyor insanı :rolleyes: :D
(link)

Hiç unutmuştum ama ben bunları, bu gün bir inceleyim marketleri, bu aralar ihtiyacım var :04:

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Hakan Yazman

Hocam valla özür dilerim. Ben direk ot yeşili sanmıştım. :eek:
Antep fıstığının mübarek bir taamın ise yeşilinin tonu güzel maşaAllah. Tadı da rengiyle müsemma. (Müsemma = denk demekti galiba):)

Eyvallah Hocam. Fıstık tavsiye edenlerin bol olsun. :)

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
467
Bisiklet
Scott
ya mesut abi sen o leblebili sinden kaybolduğumuz yükselen yaylası gezisinde yedin ya ne çabuk unuttun ben getireyim sana benim favorim mavi olanı dedenin getirdiği kuruyemiş gibi
hakan abi natura valley leri eskişehir tansaş mağazasında buldum ordan alabiliyorum fakat sanki rafta bitsinde birdaha getirmeyelim tarzında duruyo en kuytuya yerleştirmişler tuz ararken kazara buldum

runner

Üye
Tepki
9
yulaf ezmesi yemeye devam edin.eskiden vikinglerin cok guclu olma sebebi surekli yulaf ezmesi yemeleriymis.benden soylemesi...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@sgtalper

Yahu Hasan ne bileyim. Senin verdiğin her şey süper lezzet oluyor. Yok hurma cezeryesi, yok pekmez lokumu yok leblebi barı yok süper benzin yok jet yakıtı... :)

Öyle güzel yiyecekleri mağazanın kuytu yerlerine saklamışlarsa bırakın orada kalsınlar. Birdaha ki sefere tekrar bulmanız garanti olur. ;)
Hem öyle şeyleri spor yapmayanların bulup ta tüketmesi aksi teksir yapabilir. :rolleyes: :p

• Beğen
Tepkiler: sgtalper

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
@Mesut Girgiç

Hocam, müsemma = adlandırılır, isimlendirilir demektir.Türkçemizde de adı olan, ad verilmiş anlamında kullanılıyor.Kolay anlaşılır şekilde daha çok ismi cismine uyan kişiler şeyler için söylenir. bakınız sharon stone, kurtcebe alptemucin :)

Konuyla ilgili sorulara dönersek;

Tadımca'da karamel değil bal kullanılıyor.Bu yüzden içinde yanmış veya yanmamış herhangi bir zararlı yoktur.
Rodeo'da karamel var evet, zaten çikolataların çoğunda birkaç zararlı emülgatör kullanılabiliyor.Fakat bunlar yıllarca kullanım sonunda zararlarını gösteren maddelerdir.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@athletic

Ben bu müsemma(senin açıklamanda ="ismi cismine uyan" , benimkinde ise "DENK" idi) olayını çok güzel anladım. Kelimelerin anlamlarını çok zorlamazsak benim söylediğim mana da tamamen ofsayt'a düşmüş sayılmaz ama senin açıklamaların 90 dan röveşata golü gibi olmuş. :)
Tekrar teşekkürler. Akıl yaşta değil baştadır atasözü bildiğim en doğru sözlerden. ;)
Ben de bu müsemma konusuna bildiğim güzel bir örnek vermek istersem: Mesela "athletic".

Karamel, emülgatör, zararlı madde konusundaki uyarın için de teşekkürler. Dediklerine aynen katılıyorum. Doğal(rafine olmayan yada çok az rafine-o da mecburiyetten-) maddelerle beslenmek en doğru olanı

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@sgtalper

Valla aynen mügrosta da öyleydi, bitince bir daha gelmedi, pahalı mahalı ama pratikti uzun yolda acıktın mı iyi oluyordu neyse bulduğum yerde 3-5 paket alayım :)

• Beğen
Tepkiler: sgtalper

bforummurat

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
Arif
Bisiklet
Carraro
evettttt 8 sene olmuş konuya yazı yazılmayalı, 8 senedir yulaf ezmesi yemiyor musunuz arkadaşlar :)
yemeye devam eden varmı aranızdda?
bende yulaf ezmesi yemeye başlamayı düşünüyorum:)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@sprint
Bal daha güzel olur bence:harika::harika:
Bu arada bir hortlamış konu daha....:hihi::hihi:

• Beğen
Tepkiler: bforummurat

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Yulafezmesinin üstüne erimil peynir dökmeyi deneten oldu mu?

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
https://i.hizliresim.com/z4jqgj.png
yabancı bisiklet forumlarında surekli ismi gecen kellogs al bran ın turkce versiyonu piyasadaki lif bakımından en zengini yulaf tipi mısır cipsi gibi yenilebilmeside farklı bi avantajı

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@Cuneyt Erkman
Ben de sabahları bundan kullanıyorum. Tadı bana göre fena değil.