Yol Yarış/Şehir Bisikleti Seçimi Salcano xrs 030 Apex

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
decathlon triban 3 e bakmanı tavsiye ederim.
Dün marmara forum decathlon daydım. 54cm teşhir ürününden başka boy yoktu stoklarda. 2 haftaya geleceğini söylediler.
999TL kdv dahil fiyatı var. ben alacağım stoğa girmesini bekliyorum.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano satıcılarına pek güvenmeyin çoğu bisikletten anlamayan adamlar mesela sizin konuştuğunuz kişi gibi. :D
Söyledikleri %80 hayal ürünü. :D

Tepki
5
@Ali Demir

@Semih Aydınlıoğlu

Arkadaşlar örnek verirken altarnatifte sunarsanız sevinirim. Eğer istanbul trafiğinde yollar için apex almam mantıksız olacak ise şayet o zaman altarnatifler neler olabilir, mesela benim 2 altarnatifim var 1)carraro sportive 330(ama bu bisikletin rengi berbat ötesi başka renginide netten bulamadım). 2)Salcano city sport 01. siz ne dersiniz bunlar veya başka altarnatifler konusunda

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serdar beyaz

Bence yol bisikletinden vazgeçmeyin.
Arnavut kaldırımlarında yol bisikleti sürmüşlüğüm var ne jantta ne kadroda sıkıntı yaşadım sadece biraz titretir o kadar. :)

Tepki
5
@Semih Aydınlıoğlu
merida t3 'e bakmıştım, ama fiyat ve donanım kıyaslaması yaptığımda hem pahallı, hem düşük donanımlı çıkıyor bu bisikletler.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@serdar beyaz

Önceki mesajlarınızın birinde Bağdat Caddesi'nde ve sahil yolunda bineceğinizi yazmışsınız, buralarda pek yokuş olmadığı için vites oranları sorun çıkarmaz. Fakat karşıya geçip Barbaros Bulvarı'nı tırmanmayı denerseniz, ya da Şile taraflarına falan gitmek isterseniz pedal çevirmekte zorlanırsınız.

Tepki
99
Bisiklet
Cesur
@serdar beyaz

(link)

Neye göre düşük donanımlı? Tiagra aktarıcılı, hafif, şehirde kullanmaya daha uygun, yol bisikleti tarzına daha yakın modeller bunlar.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Semih Aydınlıoğlu

O Bisiklet ilk önce disk frenden kaybediyor.

Tepki
99
Bisiklet
Cesur
@Berke Kazankaya

T2-D modeli yerine T2 alınabilir, daha ucuza. İlk bu çıktı aramada. Bana kalsa ben de disk frenliyi almam zaten. Diğer donanımları aynı.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
yol bisikleti kadar konforlu bisiklet yok ilk bindinizde beliniz ağrıyacak ama 300-400 km yapın alışacak vucudunuz yokuş a gelirsek en rahat yol bisikletiyle yokuş çıkılır :)
lastik patlamaya gelirsek 700 km oldu patlama yok o kadarda camdan geçtim gofret kısmına gelirsek caddebostandaki yol kesiş noktalarındaki tümsekler varya 40 km hızla girdim sarsıldım ama ne lastiğe ne janta nede maşa kadroya bişey oldu narin bir bisiklet değildir yol bisikleti siz hangisini seviyorsanız onu alın yol bisikletiyse onu pişman olmayacaksınız :D

Cem Bayıll

Daimi Üye
Tepki
62
Konu beni yol bisikleti almaya dahada itiyor bende umarım xrs 030 tiagra alacağım servis konusuna gelince bu servisten servise değişiyor doğrusu

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Semih Aydınlıoğlu

V-fren olsa bile arkaya bir tane Tiagra aktarıcı takmak bence yetmiyor. 105 set ile aynı ayarda olan Sram Apex setli bir bisiklet daha cazip geliyor olabilir arkadaşa.

Tepki
99
Bisiklet
Cesur
@Berke Kazankaya

Donanım üzerinden tavsiyede bulunmanın bir faydası olmaz. Bunlar kolayca değiştirilebilen şeyler. Kaldı ki Tiagra ile 105 arasındaki farkı bizim gibi amatörler kolayca anlayamazlar. Burada tarzdan bahsediyorum ben. Yol bisikletine yakın, şehirde kullanıma uygun bir seri Speeder serisi. İleride jant takviyesi yapıldığında çok daha güzel sonuçlar verecektir hatta.

Tepki
5
@Cem Bayıll
tiagra modeli istiyorsanız ben 1 tane bulmuştum,üstünde mavıc aksium set'de var 2013 model fiyat olarakta gayet cazip gelmişti, yanlız siteye güvenemedim, tel açtım sivas merkezden gönderiyoruz dediler, güvenebilirsiniz, akıldakalsın.com'da bizim dediler, akıldakalsın.com'un whois bilgilerini inceledim süresi uzatılmazsa site 2 ay sonra kapanıcak. kısaca güvenmediğimden almadım. ama sitenin kapıdan nakit ödeme altarnatifide var, yanlız eft ile kapıdan ödeme farkı 100 tl.
site bu altaki link:
(link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Semih Aydınlıoğlu

Parçalar tabi ki kolayca değiştirilebilir ama sordunuz mu arkadaşa bunu yapacak bütçesi var mı... :)

Tepki
5
2014 FOCUS LOST LAGOON CS 1.0 ŞEHİR VE TUR BİSİKLETİ
(link)
2014 MERIDA CROSSWAY 300 ŞEHİR VE TUR BİSİKLETİ
(link)

Salcano XRS 030 Apex'den hala vageçmiş değilim, fakat kullanım alanımla ilgili bisiklet türüm illa şehir bisikleti olacaksa bu yukarıdaki iki bisiklet nasıl sizce.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serdar beyaz

Sizin süreceğiniz yollar için yol bisikleti uygun burada herkes aynı şeyi söylüyor ama ille de o bisikletten anlamayan Salcano satıcısı adama güvenecekseniz tamam şehir bisikleti alın... :)

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer
Tepki
5
@Berke Kazankaya
:) berke herkez aynı şeyi söylüyor olsa idi, benim kafam hiç karışmazdı, zaten apex konusunda ben çok nettim. ama bu forumdaki diğer yorumcularda aynı fikirde değiller. yineden hepinize teşekür ediyorum konuyla ilgilenip yorum yazmanız bile yeter. yanlız arkadaşlar bugün bu konuyu netleştirirsek benim siparişi geçmem gerekiyor.