Yol bisikletiyle tur

Tepki
129
İsim
Tolga
Bisiklet
Giant
Önümüzdeki yaz bir küçük (280 km tek gece) iki de büyük (6-7 gün 600-700 km) tur düşünüyorum. Bunun için kışın da antrenman yapmak için araştırmalarım sürüyor ancak asıl aklıma takılan nasıl malzeme kullanacağım konusu. Daha önce herhangi bir tur yapmadım, yol bisikletini özellikle istememin sebebi performansa yönelik olmasını istemem. Turun ayrıca özel bir anlamı da olacak tabi ama bisikletin de hakkını vermek istiyorum.

O yüzden yavaştan malzemeleri tamamlamak istiyorum. En önemli sorun kalacak yer. Aslında kamp olayını istemiyorum çünkü çadırı, matı, uyku tulumu yaklaşık 5-6 kg ağırlık demek. Bir de ben bunları nereye koyacağım? Bilemedim açıkçası. E tabi bunlar olmazsa da turun maliyeti çok artıyor öğretmenevlerinde kalayım desem hem her yerde yok hem yine de üst üste düşününce masraf. O yüzden şuan arada kaldım. Kamplı bir tur mu yoksa paraya kıyıp konaklamalı mı? Warmshowers, couchsurfing işe yarar mı emin değilim.

Bisiklete gelelim. Giant Contend SL 2.
Normal gezilerimdeki malzeme yedek lastik, yama seti, pompa, ışık, suluk falan üzerinde var zaten. İlaveten Çanta almam lazım.

(link)

Bu çantaları yeni yeni görüyorum gayet güzeller. Daha uygun fiyatlara bulabilirsem aslında çok iyi bir seçim olabliir.

(link)

Bundan var zaten.

Sizlerin deneyimlerinden yararlanmak için görüşlerinizi bekliyorum.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.474
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu

Aradan geçmiş beş yıl ve ben bir yıl öncesinden almıştım oldumu altı. Altı yıldır devilin kulağına kurşun aktif bir şekilde kullanıyoruz. Sağolasın Taşocak Sağolasın Hakan Taşocak.
Ha bu arada aktarmadan geçemeyeceğim benden sonra 3 tanıdığıma daha römork aldırdım.