Yol bisikletiyle tur

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Fırat Y. Kilonuz 65 olabilir, o bisiklete 100kg olan kişiler de binebilir. Yalnız kadro üretilirken yükün taşınacağı merkez bellidir. Siz tur için olmayan bir bisiklete bagaj takıp dolaşacaksınız ve ayrıca takılan bagajı sele borusu ve arka çatal taşıyacak, yük merkezi değiştiği için fazladan yük taşımanız arkaya doğru baskıyı arttırıp fazlaca bozuk yolda da giderseniz kadroyu kırabilir. Birde ek olarak arka jantınız bol tellidir umarım. İyi pedallamalar...

Unuttum demeyi sem çantayı alın bana sorarsanız o fiyat aralığında alınabileceklerin en iyisidir. Yerli malı olması da ayrı bir güzellik :)

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.
Scudo

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat Y.

Fırat Bey vallaha şöyle özetliyeyim uzun vadeli turlarda römork ile bi yerimden soludum.Kullanan başka abilerimde var ortak kanaatimiz uzun vadede kendinden bıktırabilir.Dediğiniz dişli oranlarına sahip bir yol bisikletim var şuan römork ile tura çıktığımı hayal edemiyorum.Kondisyonunuz mükemmel olabilir acı eşiğiniz baya geniştir belki eğer böyle biriyseniz belki denenebilir ama gerçekten zor olacaktır.Hevesinizi yada istediğinizi baltalamak istemem ama tek düşüncem işin özü ZOR.
Ben römorku sattım çok gerekli bir ürün olmadığına kanaat getirdim.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Uğur Sabuncu ben de vazgeçtim zaten yeni arayışlara girdik bakalım ne olacak teşekkürler yorumunuz için

Cnks

Üye
Tepki
3
İsim
Cenk
@Fırat Y. Bende de eski bir yol bisikleti var ufak bi bakımdan geçirip kullanmaya başladım.Bu konu benimde kafamı meşgul ediyor bir süredir.bi türlü karar da veremedim.en son bu arka bagaj aparatını düşünmeye başlamıştımki konuyu gördüm.
Son durum nedir.bagaj aparatı üzerine nasıl bi heybe aldınız.memnunmusunuz.deneyimlerinizi yazarsanız..

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Cnks farklı yorumlar beni tereddütte bıraktı siparişi verdiğim halde son anda iptal ettim, onun yerine semçantanın sele altı çantasını aldım ama bu çantanın da kapasitesi çok düşük,sonuç olarak ben yol bisikletiyle tur işinden biraz soğudum gibi, yük altında bisikletin nasıl tepkiler vereceği beni düşündürüyor zoraki bir tur olacak gibi bir hisse kapıldım ve bu işi askıya aldım malesef :(

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@ihtiyar 50€ nerede satılıyorrömork?

@Soner Közen Çok faydalı paylaşımlar sağolun, ben son modeli beğendim. Çocuk taşıdığı için. Ancak Almanca olmayınca zor, Almanya'dan tanıdıklara söylemek lazım.

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
Riske girmeye değmez. Ama denemeye de değer :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam benim karşılaştığım bi çocuk Mosso 700 claris'e bagaj delikleri açmıştı. Burdan Antalya ordan ferthiye tur atmış :D

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
geçen hafta günübirlik 170 km kadar tur yaptım ve tadı damağımda kaldı. acayip tura çıkasım var :D
yol bisikleti ile iki günlük tur yapmak ama pansiyonda falan kalmak istemiyorum.
sadece çadır ve mat taşımak çok mu zor olur acaba? yemek işini yollarda hallederiz.
bu şekilde sadece çadır ve mat taşıyıp yol bisikleti ile tura çıkmış olanınız var mı? taşıma işini nasıl hallettiniz?

Cnks

Üye
Tepki
3
İsim
Cenk
@Fırat Y. kusura bakma soruyu sordum cevabı takip edemedim.

En doğru kararı verirsiniz umarım.Yalnız ben ilk etapta çok aman aman ağırlık yüklemeyeceğim için hala kafamda en mantıklı çözüm olarak bu aparatlar var.Belli yükün üzerine çıkmadıktan sonra bisikletin taşıyamayacağını sanmıyorum.
Ben ilk şehir dışı turuma Mersine gidip Mersinden Taşucuna pedallayıp geri dönerek yaptım.Bisikletin üzerinde suluk yeri dahil hiçbir aparat yoktu.Çokta hazırlıklık değildim açıkçası.Bir sırt çantasına herşeyi doldurup çıktım yola.Sırt çantası taşınacaksa bile çok hafif şeyler konulmalı.Önce çözüm olarak gidon çantası alıp sırt çantası şeklinde ikili yapmak geldi aklıma.Gidon çantası siparişi verdim.
(link)

aklımda hala bagaj kısmı var onu da zamana bırakıcam.Çünkü bagaj aparatını alsam bile heybesine karar veremem şu aşamada.hele şu gidon çantası gelsin biraz kullanalım.Zaten Ramazan dolayısıyla mecburi ara verdim Bisiklete.Bu arada gidon çantası da ölçüleri ucu ucuna inşallah problem olmaz:)

@Ahmet Ayaz 2 günlük turun yükü çok olmaz.Rahat taşırsın.Çadır işine henüz girmedim net konuşamam ama,altı üstü bi çadır.ağırlığına bak.Bütün yükü sırt çantasına doldurup çıkmazsan problem yaşıcanı sanmıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
DSC_2186.JPG
triban 520 me böyle bir bagaj taktım üstüne yaklaşık 10 kilo gelen çantanın içine koyduğum malzemelerimi doldurdum ve kancalı lastikle sıkıca sardım.Çok uzun olmayan turlar yapılabilir diye düşünüyorum :islik:

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.501
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben Ağustos veya Eylül ayında Yalova-İzmir arası 2 günlük bir tur planlıyorum.Açıkcası yanıma kredi kartımdan başka hiçbirşey almayı düşünmüyorum ve birinci günün sonunda otelde konaklayıp ertesi günkü 220 km.lik sürüşle turu tamamlamak niyetindeyim.Beni asıl düşündüren yol bisikletinin yapısı itibarıyla uzun turlarda kullanıcıda bel,kol,boyun gibi yerlerde ağrılara neden olacak olması.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Aytaç DİREK yol bisikleti alalı 6 ay oldu. şu ana dek çoğu işe geliş gidiş olarak totalde 1000 km civarı yol yapmışımdır. bir kere 60 km'lik tur yaptığımda boyun ağrısı çektim ama geçen hafta 170 km'lik tur yaptım ve ciddi bir sıkıntı yaşamadım. bisiklet ayarları doğruysa vücut da alışmışsa bir sıkıntı olmayacaktır.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) abi İzmir de yaşayan bir abimiz var 2 hafta önce izmirden Osmaniyeye 6.5 günde geldi.bazı günler 220 - 250 km sürdü . Kondüsyonu mükemmel .Otelde yattı yanınına hiç bir şey almadı.Kondüsyonun iyise korkma 2 de süren 4 de :harika:

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
Yol bisikleti ve Romork örneği :D . Aynakolu Sora 3'lü ve arka dişliyide 11-32 yaptım, 2-3 günlük kısa turlar güzelce yapılıyordu. Hiçbir sorun çıkmamıştı. Tek olumsuz yönü yol bisikletinin gidonunun aşağıda olmasından dolayı turlarda rahat olmaması ve selenin rahatsız olmasıydı.

yol bisikletine romork takarak 2-3 günlük turlar yapılır ama daha uzun turlar için sele ve gidon değişmeli.

Bu arada romorku dün sattım. Artık motorla geziyorum ama romorkle gezmek çok zevkliydi. Esya çok alıyordu ve pratikti.

P_20150405_111023_HDR.jpg

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
@Auron Sanchez

Aynakolu ve arka dişliyi değiştirdikten sonra rahat çıkıyordum.

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
Sevgili arkadaşlar şu fotoğrafta ki gibi kadroya ve seleye takılan çantları nereden temin edebiliriz, son derece iş görücü gibiler. Bende 1 veya 2 hafta sürecek küçük çaplı bir tur planlıyorum pansiyonda kalacağım için böyle çantalar işimi görür.

Fotoğrafları forumda bulunan uzaklara yarışmak konusundan aldım.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mustafa_balcı

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@sahbaz061 sem çanta'nın sitesinde sele altına takılan büyük çantadan var şimdilik oraya bakın.

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@hlksnrr teşekkürler seleye aparat takmaktansa bu tip çanta alacağım sele borusuna zarar vermeyecek bir görüntüsü var.