Yol bisikletiyle en fazla hız

atakan tosunoğlu

Daimi Üye
Tepki
122
Bisiklet
Carraro
ben çok yüksek hızlara çıkmadım yüksek hız yapanlar için yapzamazlar demiyorm ama nebiliym garibime gidiyor arabayla 70-80 km hızla bile giderken elinizi bi camdan çıkarın o rüzgar filan o hıza bisiklette çıkmak baya zor iş

Scudo

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Ben Yıldız'dan yani Oran'a yakın bir noktadan Beşevlere yada kızılaya giderken sürekli yokuş iniyorum. Asfalt lastiklerim ile (1.75 kalınlıgında, ön teker 60 arka teker 63PSI) ile max 78 km/h görüyorum en fazla. Rüzgarın sesi resmen sağır ediyor beni. Kaç kere suluğu düşürdüm. Gözlük resmen burnumu kesmeye başlıyor. Düz yolda pedalla 65-70 i gören arkadaşlar bu yokuşlardan inerse acep 150 yi görürmü :)

Not: Ben pedal çevirmiyorum. Kendi ağırlığımla bisiklet akıyor. Pedal işe yaramıyor zaten. :)

ali bayrak

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Whistle
70-80 km hızlar bile bana komik geliyor.kaldı ki lastik inceldikçe hakimiyet iyiden iyiye azalıyor.km saatinizin ayarına bir bakın derim.28" hybrid le düz yolda öğle sıcağında 53 km/sa ancak yapabiliyorum.

Tepki
1
@semih yabacı

"Yol bisikletiyle bir atak sonucu çıkılabilecek maksimum hız düz yolda kaç kilometre/saat civarındadır acaba" diye sorulmuş soruda,

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.

Erdem Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
592
@adilcan adısanoğlu

sen göstergendeki ayarları bi kontrol et istersen ? buradakilerin hepsi az çok bisiklete binen insanlar...ve ben bir yol bisikletcisiyim ...

@yavuz Çetin

süpersin yaaaaaa valla ...ancak bu kadar açıklayıcı olailirdi ... ses hızı ha? so cem yılmaz bile bu kadar dalga geçemezdi :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
  • Beğen

CemAydin

Üye
Tepki
7
Bende yeni başladım, yol modeli var 50x34 ayna kol var 18 vites, rumeli fenerine gierken eğimde var orda basabildiğim kadar basıyorum artık 18. vitesde ve pedallar boşa dönüyor maksimum 58 km/h yaptım. Düz yolda herhalde 50 yi geçemem gerçi hiç denemedim.

Daha fazlada ancak eğimin artması ve yolun uzunluğu ile alakalı, çünkü pedallar artık işlemiyor.

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
@Engin Sarı

Anlık hızlarla sadece 100m gidip kasları eritmektense kilometrelerce ortalama bir hızda gidip kasları zarifçe yormak lazım gelir ki bunu zaten bir çok kişi belirtmiş..

Birde Engin Sarı mesajında "bisikletçi yokuşta belli olur" demiş..Çokta güzel demiş:)

Teşekkür eder,saygılarımı sunarım:D

pala

Aktif Üye
Tepki
359
Şuan dışarıda sıcaklık gölgede 40 derece.
Ofisdeki klimanın serinletici rüzgarı yeterli gelmiyor... du... ki...

Bu topicdeki arkadaşların ellerine sağlık, öyle hız rekorları gördüm breh breh, yine monitorün karşısında saçlarım, topiğin hız rüzgarından uçuşuyor. Hani yanınızdan Hayabusa geçerde sadece sesini ve rüzgarını hissedersiniz... Aynen işte öyle bişey :)

Buna benzer bir hız konusuna 23.Ağustos.2010 tarihinde şöyle bir şey yazmışım:
@PALA

• Beğen
Tepkiler: Deneme yanılma

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Ben rüzgarı arkama aldım ve hafif eğimli bir yolda, 100 KM yi görmüştüm. Bisikletimde Sedona 781D (2008 model.)

pala

Aktif Üye
Tepki
359
Şimdi klimayı kapattım, çünkü gerek yok...:)

@PALA

• Beğen

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
km saatinizin ayarlarını kontrol edip ondan sonra bi hız denemesi yapsanız ?? 100 km ile giderken rüzgar insanı bisikletin üstünden atar adeta ..

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bende geçenler Sedona 711v Bisikletimle, almanyadaki en büyük otabana çıktım bir baktım yanımda bugatti veyron bana sinyal attı hadi kolaysa dedi, yaklaşık 2 km lik bir sprintle saatte 450 km ye çıkmışım, aracına girmiştik iddayla adamın anahtarını alıp direk sattım arabayı 1 trilyona, ondan sonra kendime ve Bisiklet tutkunu tüm arkadaşlarıma en iyi yol, dağ ve tur Bisikletlerinden birer tane aldım. :D