Yol bisikletinde lastik seçimi

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.916
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Schwalbe One ve Vittoria Rubino Pro 2.0 kullandım. Hız veya ağırlık önceliğiniz değilse patlak önleyici şerit deneyebilirsiniz. Bu lastikler ekstra zırhlı değil.
Ekstra zırhlı değil derken koruyucu katmandan bahsediyorsanız, rubinolarda o katman mevcuttur.

• Beğen
Tepkiler: ghostt
Scudo

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.966
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletinizin disk frenli mi? Aksi takdirde fren kaliperleriniz bu ölçüyü desteklemeyebilir.
[/ALINTI]Hocam maşada yazıyor destekliyor pabuçlu fren

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
954
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Ekstra zırhlı değil derken koruyucu katmandan bahsediyorsanız, rubinolarda o katman mevcuttur.
Yanlış biliyorum ya da ifade edemedim. Mesela Schwalbe Durano'dakinin zırhı gibi zırh Rubino'da var mı? Ben yok sanıyordum. Kusura bakmayın yanlış bilgilendirmeden dolayı.

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba,yol bisikletim için lastik arayışı içindeyim.Bütçem kısıtlı,4 seçenek var ucuzdan pahalıya doğru sıralıyorum. Performans,strava kaygım çok fazla yok.80-90 kmlik sürüşler yapıyorum. İlk tercihim patlağa dayanıklı olması.Bu kriterlere göre ilk seçenekler senin için ideal,fazlasına gerek yok diyorsanız 1 ve 2ye yöneleceğim, aradaki farka değer 1 kere al tam al derseniz kendimi zorlayabilirim ancak bu en son ihtimal.Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.
  1. Vittoria Zaffiro Pro
  2. Continental Ultra Sport 3
  3. Vittoria Rubino Pro
  4. Continental Grand Prix 5000

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.021
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba,yol bisikletim için lastik arayışı içindeyim.Bütçem kısıtlı,4 seçenek var ucuzdan pahalıya doğru sıralıyorum. Performans,strava kaygım çok fazla yok.80-90 kmlik sürüşler yapıyorum. İlk tercihim patlağa dayanıklı olması.Bu kriterlere göre ilk seçenekler senin için ideal,fazlasına gerek yok diyorsanız 1 ve 2ye yöneleceğim, aradaki farka değer 1 kere al tam al derseniz kendimi zorlayabilirim ancak bu en son ihtimal.Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.
  1. Vittoria Zaffiro Pro
  2. Continental Ultra Sport 3
  3. Vittoria Rubino Pro
  4. Continental Grand Prix 5000
Herkes patlamayan lastik arıyor, yanında da ucuz olmasını istiyor :D
Buyrun size patlamayan lastik, seçeneklerinizi boşverin: (link)

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.259
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Herkes patlamayan lastik arıyor, yanında da ucuz olmasını istiyor :D
Buyrun size patlamayan lastik, seçeneklerinizi boşverin: (link)
Bende tam conti 5000 mikemmel lastik ama yanaktan yarılıyo namussuz diyecektim,meğer patlamayan lastik en sonunda icad edilmiş:komik:

• Beğen
Tepkiler: kanbozli ve Özcan

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.129
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
kullandıgım 2 adet patlamayan lastik var.

1.lifeline prime amour (tube type): toplamda 20.000 2 cift kullandım. patlak olmadı. sert bir lastik yol tutuşu çok iyi değil ama çok ucuz.
2.pirelli cinturato (tubeless) 15000km 2 çift kullandım. ıslakta yol tutuşu oldukça iyi. yuvarlama direnci bir tık daha fazla.

patayan lastiklerim

vittoria corsa g+ yol tutuşu en iyi lastik ama patlıyor efenim durduramıyoruz. bi daha almadım.
schwalbe pro one yol tutuşu en iyiye yakın , en hızlı ve patlak koruması nısbeten iyi bir lastik. tubeless kullanıyorum ve yolda hiç bırakmadı. tabi arada patlıyor ama sıvı kapıyor. yaz döneminde hep bu lastiği kullanırım.
wtb exposure denemek için alıp çok memnun kaldıgım lastiklerden biri.

bunun dışında da kullandıgım lastikler oldu conti gp400 ,panaracer ama genel olarak tercih ettiklerim üsttekilerdir.

gravel için g-one kullanıyorum henüz 1000km olmadı. şuana kadar memnunum.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.517
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende tam conti 5000 mikemmel lastik ama yanaktan yarılıyo namussuz diyecektim,meğer patlamayan lastik en sonunda icad edilmiş:komik:
25 mm olanında bunu yaşayan çok kişi var ama 28 de bu durumu yaşayanı duymadım? Sizin ölçüler neydi?
Bende yenice 28mm geçtim.

• Beğen
Tepkiler: erman karabaş

erman karabaş

Aktif Üye
Tepki
73
İsim
haplo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
25 mm olanında bunu yaşayan çok kişi var ama 28 de bu durumu yaşayanı duymadım? Sizin ölçüler neydi?
Bende yenice 28mm geçtim.
bende merak ediyorum 28de aynı durum söz konusu mu diye

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.517
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende merak ediyorum 28de aynı durum söz konusu mu diye
Yaklaşık 3k km oldu. Islak ve kuru zeminde de kullandığım oldu. Şimdilik hiçbir çatlama vs olmadı. Belki de fazla veya eksik lastik basıncı bu konuda etkin oluyor olabilir.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.021
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Yaklaşık 3k km oldu. Islak ve kuru zeminde de kullandığım oldu. Şimdilik hiçbir çatlama vs olmadı. Belki de fazla veya eksik lastik basıncı bu konuda etkin oluyor olabilir.
Conti GP, zeminin ıslak kuru olmasına takılmaz, basınç da yarılmasına neden olmaz. Hazetmediği şey mıcır ve soğuk asfalttır. Girin bir gravel parkura, şanslıysanız sıfır conti lastiğiniz yüz metrede yarılabilir. Zaten kendileri de demiyor mu, GP4000-5000 modelleri yarış lastiğidir diye. Antrenmanda kullanmak için başka lastikleri var.