Yol bisikleti viraj teknikleri

Scudo

Fake Guru

Üye
Tepki
190
İsim
Mahir Ç.
Bisiklet
Atala
@Saburié

hep üstüne basıyoruz zaten pedalın, altına basma da mı varmış :) de hertürlü dönülmüyor malesef, bakışını kaçırma tabiri motosiklete yeni başlayan zaten virajda çok yatma ihtimali olmayan insanlara kullanılan bi tabir, yani çözünürlüğü biraz düşük kalıyor, extrem açıları zorladığında bakıştan daha fazlası gerekli, öyle olsa hiç düşmezdik, ne yani bakamıyo muyum viraja da düşüyorum bunu mu demek istiyosun :)

@trainspotting35
Valla adama helal olsun, latex giysili iki arkadaşı var, istese silme yatar ama yatmamış, sahtekarlık da yapsa makul ölçülerde yatmış, mavicciler de bu donanım olsaydı kesin imansız gibi yatıp öyle çekinirlerdi :) açıklama gelmesine rağmen tatmin olmadım, hiç olmasa kamerayla açılar biraz abartılmış olmalı.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve MAERKEK

Fake Guru

Üye
Tepki
190
İsim
Mahir Ç.
Bisiklet
Atala
@trainspotting35

Bu arada bu kıyafetlere nersinden girmişler ya :)

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@Fake Guru

virajın dışında kalan pedalı aşağıda tutup, üstüne basmak. pedalı vurup da düşen çok oldu gözümün önünde.

evet eğer bakışınız iyi değilse 10 km/s ilede gitseniz kitlenip kalırsınız.

gidonu tutuşunuz, oturuşunuz, sele üzerinde ne kadar ileri geride durduğunuz da etkiler, ama bakış kaçarsa, çifti 1000 lira olan lastik taksanız da vücudunuzu en iyi şekilde konumlandırsanızda bakış kaçarsa her şey biter.

kuru zemindeki düşüşlerimin hepsi bakış kaçtığı, hepsinde bir noktaya takılı kaldığım için düştüm.

birde korku meselesi var acaba kayıp düşer miyim ? diye soruyorsa insan kendine sıkıntı olabilir.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.valverde
Reyizim sen de gözükmüyordun.Hoşgeldin:harika:

Videonun 7.saniyesinde yarış çizgisi konusunda Chris Froome'un çok iyi; İlnur Zakarin'in de ne kadar kötü olduğunu görüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.538
@hamlet2006

degerli ustadim , sizleri takip etmek ve sizlerin yorum ve gorusleri gormek/okumak da , bizler icin , ne buyuk bir ayricaliktir anlatamam. iyi ki varsiniz .

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence viraj tekniği en gelişmiş sporcu julian alaphilippe dir tur de francei 16. etapında sonuna doğru teknik bir iniş vardı ve adam yeates önde olmasına rağmen düşmüş ve alaphilippe onu geçerek etabı almıştı @hamlet2006 hatırlıyacaltır son kmlerini für dikkat izlemiştim ve alaphilippe o inişteki tekniği beni hayretler içinde brakmıştı aşağı videosunu koyuyorum

Anlattığım olay 11 dk de oluyor

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.valverde

@ahlaksız

Benim kendi şahsi düşüncemdi matej mohoric te iyi viraj alıyor alejandro valverde de chris froome da

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Bisiklet sever 93
Nibali'de iyi iner..Birkaç kişi daha sayılabilir ama Mohoric deli gibi iniyor..İnişte şu anda Dünya'da Mohoric'i birinin geçmesi çok zor..

• Beğen
Tepkiler: Bisiklet sever 93
Tepki
16
İsim
Muhammed
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Raven_35 9 yıl oldu, hadi bi' viraj tekniği :komik::koptum::huhuu:

BekirHan

Üye
Tepki
36
İsim
Bekir Han
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sertaç kardeş kaybolmuş anlaşılan. Konu hort! :)

Nasıl yabıyoruz şimci?

KaracaAbdullah

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Abdullah Karaca
Bisiklet
Salcano
Viraj konusu hortlamışken iniş değil de tırmanışla ilgili bir sorum olacak. Virajı içeriden almak mı daha avantajlı yoksa dıştan almak mı? Bir de bazı virajlarda rüzgârsız havada bile çok ciddi hava akımı oluyor galiba. Yokuş aşağı inmekte zorlanıyorsunuz. Bunun fizikî açıklaması nasıl, bilen var mı?

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.894
Bisiklet
Cervélo
@KaracaAbdullah dışardan almayı seçiyorum çünkü içeriden alırken tamam yol kısalıyor ama eğim %20lere çıkıyor. Ayağa kalkıp gücü arttırmak gerekiyor, o an zaten 150lerde olan nabız birkaç atım daha yükseliyor ve benim teecih etmediğim bir durum bu.
Tabi atak yapıyorsanız, mesafeyi açmaya veya yetişmeye çalışıyorsanız içerden alın gücünüz yetiyorsa. Ama bu tempoyu en fazla birkaç dakika sürdürebileceğinizi de göz önünde bulundurun :) Çünkü uzun tırmanışlarda en son istediğimiz şey patlamaktır.
Kartepe gibi tırmanışları kastederek yazdım yukarıdaki her şeyi
Ekleme yapayım: Yokuşun ne zaman biteceğini biliyorsanız son 300-500 metrede(gücünüze göre) kalkıp Allah ne verdiyse yapıştırmanızda bir sakınca yok. Ama bunu yokuşun başında veya ortasında yaparsanız işiniz biter)