Yol bisikleti viraj teknikleri

Scudo

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fake Guru bisiklete, zemine, hıza ve bunun gibi bir çok etmene bağlı. Fotoğraftan yorum yapmak güç fakat profesyonel bisikletçilerin videolarını izleyerek limitini az çok anlarsın.

Fake Guru

Üye
Tepki
190
İsim
Mahir Ç.
Bisiklet
Atala
@cember3454 Böyle bi limit görmedim ben şimdiye kadar zaten kafamı kurcalayan da o, çok ekstrem bi açı, eğer yavaş giderse içe düşmesi gerek, yok süpersonik bi hızla gidiyorsa lastiklerin kaymasını beklersin. Üstelik lastik üzerinde çok aşırı bi stres görünmüyo, tubular bile olsa bu açıda hızla birlikte stres altında gözüküyo olması gerekirdi. Dolayısıyla insanların fikrini merak ettiğim için sordum.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.150
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fake Guru

Fotoğraftaki yönüne ve açısına bakınca apex'i kaçırmış gibi görünüyor. Dönüşü sağ salim becerebildi mi acaba merak ettim. Muhtemelen yavaşlayıp bariyerleri yalayarak dönebilmiştir. Viraj daha da keskin açılı olsaydı toslardı.

• Beğen
Tepkiler: Fake Guru
Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
Chris froome un doping yaptığı kadar açık ve net düşüyor.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
5.984
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@Fake Guru

viraj tekniğinden ziyade söylemek istediğim başka bir şey var. fotoğraf fazla düzgün. bisikletçi sanki evden çıkmış ilk bu viraja girmiş gibi düzenli ve temiz. bu fotoğrafı almak için böyle bir poz verilmiş gibi. bisiklet gölgesine göre güneş tepede duruyor. fotoğrafı indirim efix bilgilerine baktım. çekilen makine nikon d4s. bu makine spor müsabakalarında kullanılan saniye 10 kare üstünde fotoğraf çekebilen çok hızlı prof. cameradır.. 200mm objektifle çekilmiş yani biraz uzaktan çekmiş. kabaca bir yer belirleyip orada beklemiş ve fotoğrafı almış.

fotoğraf çekilmek için verilen bir poz işin özünde , çok sorgulamamak lazım :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.331
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İp var orada kimse görmedi mi?

Şaka bir tarafa bisikletçinin sağına destek dayayıp sonra photoshopla silmiş bile olabilirler. Programlar icat oldu mertlik bozuldu.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.187
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Şakası bir yana bana o kadar uçuk bir açı gibi gelmedi. Evet uygun hızda olması şart ama görülmemiş bir yatma açısı da değil gibi.

Bike-Skills-Cornering-Techniques-to-Know-and-Get-Good-At.jpg

tiretest.jpg

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Normal abiler açı bence ...

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu konuya bi de ben cevap yazım bu konu efsane olmuş arkadaş konuyu açmış 3 yıl sonra konuyu hatırlamış ama gene bi şey yok. 9 yıl sonra konu tekrar tozlu raflardan inmiş.:D

Ama konu çok önemli bi usta bu konuyu düzgünce ele alıp aydınlatmalı o_O

@Gökhan Toros
Bu arkadaş bi link paylaşmış pardon

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Fake Guru
Fotoğraf bizi yanıltabilir..
Viraja kötü girmiş,görüldüğü gibi yere yapışmış resmen (düşmek üzere) ama bence bariyerleri birkaç cmle sıyırarak virajı alabilir..

• Beğen
Tepkiler: Fake Guru

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet lastiklerinin yanak kısmında yol tutuş var mı da bu kadar açı ile yatmış?o_O
Motosiklet lastikleri çift hamurlu olur: Hem tabanda yol tutuş vardır hem de yanak kısmında.

Fake Guru

Üye
Tepki
190
İsim
Mahir Ç.
Bisiklet
Atala
Değerli fikirleriniz için hepinize teşekkürler, zaten bu fotoğrafı gördükten sonra bakabildiğim kadar viraj fotoğrafına bakmıştım buna yaklaşabilen var mı diye, fotoğraf benim için hala oldukça kuşkulu :) o eğimle düşmese bile apexi kaçırmış gibi duruyor, ne olduğunu bilmiyorum ama bu fotoğrafta normal olmayan bişeyler var, en azından lastikleri aşırı yumuşak hamurlu olabilir, gerçi yine de zor bi pozisyon. Kendi bisikletimde virajda limitleri zorlamaktan çok keyif alıyorum ama bu açıları denediğimde çoğunlukla önden bazen de arkadan kaymaya başlıyor, hatta bisikletten inip yan tarafından iterek yol tutuşunu anlamaya çalıştığım zaman bile kaymaya başlıyor. Bu açılarda sorunsuz dönen ve ya şu lastiği kullanıyorum virajda yol tutuşu mükemmel diyen biri varsa bizimlede paylaşsın lütfen :) Hepinize sağ salim ama heyecanlı virajlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Triban ve robxjack

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.187
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Fake Guru
En temizi fotoğrafı çekene bir maille işin aslını sormak olabilir. Bu karede oynama olup olmadığını, sonrasında düşüp düşmediğini öğrenebilirsiniz. augustusfarmer@gmail.com

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Fake Guru

Üye
Tepki
190
İsim
Mahir Ç.
Bisiklet
Atala
@BerkEvren

@BerkEvren
Özellikle ilk karşıma çıkan fotolar buradaki 2. ve 3. foto idi, 3. foto bana sorarsanız gayet normal görünüyor, 2. TT sky ise oldukça iyi bi açı ama yine bunlar üzerinden photoshopda açı kontrolü yaptığımda bi kaç dereceyle daha hafif açıda kalıyorlar, yinede kaymadan önceki limiti zorlamış olabilir ama gene de benim gördüğüm kadarıyla arkadan fotoğraflanan en extremi, videosunu görmedikçe kuşkuyla bakacağım :)

@BerkEvren
çok iyi fikir :harika: şansımızı deneyelim bakalım cevap gelecek mi ?

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Artı MotoGP lastikleri yüksek hızlara ulaşınca ısınıp adeta dayanıklı bir ciklete dönüyor. O yüzden çok yüksek hızlarda bile yolu kaçırması zor. Ama bisiklet o hızlara ulaşmadığı için o kesin kayıp düşmüştür.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
İlk fotoda ki kişi imkanı yok düşmüştür.Lastiklerin yanakları yola yapışmış çünkü.O açıdan bisikleti kaldırması çok çok zor .Geçmiş olsun.:D