Yol bisikleti maşası yamuldu, nasıl düzeltebillirim?

Emre O.

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba, birkaç gün önce talihsiz bir kaza atlattım. Triban 300 bisikletimin ön maşası geriye doğru yamuldu. Eski haline nasıl getirebilirim, doğru açıyı nasıl ayarlayabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Scudo

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@Emre O. Bence yenilemen daha saglikli olacaktir. Sanayide belki duzeltirler ama eski direncte ve saglamlikta olurmu bilinmez.belkide masanin girdigi yerde hasar gormus olabilir. Fotografı varsa paylasmalisin bence ki varsa forumda tamirci daha profesyonel bir yorum yapar. Gecmis olsun.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Aşağıdaki konuda kaza sonucunda kadrosu kırılan kişi faturası olmamasına rağmen Decathlon tarafından yardımcı olunmuştu. Sizde sanşınızı deneyin.

(link)

İlgili mesaj (link)
İlgili mesaj (link)

Emre O.

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
b'Twin
@Furkan TK bir görüşeyim ama ilgili konudaki olayda kaynak yerinden ayrılmış burda bir üretim hatası mevcut ondan dolayı kabul etmişler bendeki yamulmanın üretim ile bir alakası olmadığını düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bianchi slr 200 maşa var bende, kullanmıyorum ve çok temiz. İstersen 150 tl ye verebilirim..avatarımda ki bisikletin maşası...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Emre O. Ben karbon maşa ile kullanıyorum ama şaft uzunluğu 20 cm senin kadroya ne derece uyar bakman lazım.

master of sprockets

Daimi Üye
Tepki
287
İsim
Kaan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Karbon maşalara bakın bence. Alu maşaya göre daha iyidir.

Emre O.

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
b'Twin
@Kaan T. :) Daha iyi olduğu aşikar, gönül karbon almak ister ama bütçemi çok aşıyor ayrıca 900 tl lik bisiklete 400 tl lik maşa almak pekte mantıklı gelmiyor açıkçası.

isasntrk

Üye
Tepki
19
İsim
İsa
Bisiklet
Merida
Decathlon ile iletişime geçip bir soruşturun bence. Para sıkışmış sizin maşaya maalesef :(

Northmoon

Üye
Tepki
18
İsim
Ergin Vonal
Bisiklet
Geotech
Bence değiştir. Teknik olarak içi boş bir maddeyi düzeltmek için press yada boru büküm uygulanır buda malzemenin ömrünü kısaltır.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi