Yol bisikleti için kışlık giyim

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.059
Bisiklet
Trek
@Fırat İler

Sagnak yagmurda yarim saate kadar su gecirmiyor, ondan sonra almaya basliyor yavas yavas.

(link)

Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Fırat İler
(link)

Shimano NPU 3000 kılıf kullanıyorum. Bugüne kadar sorun yaşamadım hiç.
(Ek olarak ayakkabının iç kısmına kal vidalarının hizasına duck tape denen sızdırmazlık bandı çektim, o kısım her kılıfta sorun oluyor)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kendisi vaude'nin tiak modelidir.

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
Uzun model olarak Dhb ve Rapha kullanıyorum, iki markada da yağmur geçirmeyen model de var sadece rüzgar geçirmeyen de,
fiyat performans olarak Dhb gayet iyi yorumları da güzel, 3-4 saatlik yağmurlu turlarda üzmedi.
daha sıcak havalar için Velotoze'da aldım zamanında ama pratik değil ve çabuk aşınıyor, nefes almadığı için de ayaklar terden ıslanıyor.

ayrıca 2018 senesinde (link) ve (link) linklerinden fikir alabilirsin.

@Fırat İler

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba çok yüksek fiyatlı olmayan bisiklet eldiveni öneriniz var mı ? şöyle -1,2 derecede üşütmeyecek bir şey özellikle siyah....

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
TRY 83.60 56%OFF | ROCKBROS Cycling Bike Gloves Windproof Outdoor Full Long Finger Bicycle Gloves Ultra-thick Winter Fleece Thermal Warm Gloves
(link) iyi diyorlar

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@C.Koc

Dechatlonda 2 vaya 3 mm neopen eldivenleri tavsiye ederim

(link)

• Beğen
Tepkiler: C.Koc ve Özcan

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
@sadi imren

Eldiveni kullandınız mı tecrübeleriniz nelerdir?
Eldiveni tek mi giyiyorsunuz? Büyük beden alıp içine ince bir eldiven daha mı iyi olur?

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.059
Bisiklet
Trek
Merhaba, Dhb'nin neopren eldivenini kullanmayi denedim bisiklet icin ama vazgectim. Yapisi geregi neopran iceride tuttugu nemi vucuttan gelen isi ile sicak tutuyor. Yani elleriniz surekli islak, nefes almaz eldivenler. Benim ellerim cok terliyor ve nem cok artiyor eldiven icinde. Bu yuzden ben cok rahatsiz oldum kullanmayi biraktim. Bir de eger 0 derece civarinda kullanacaksaniz en az 3 mm neopran gerekiyor ve bu hissizlestiriyor elleri.

• Beğen
Tepkiler: C.Koc ve Kook

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren aslında kar eldivenim var ama o da kalın geliyor vites değiştirirken sıkıntı oluyor sizin dediğinizde dalış eldiveni terledimi vıcık vıcık olur soğuk elle giydinizmi ısıtmaz gibi geliyor bana...

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kook

-2 ve 5 dereceye kadar eller soğuktan terleme yapmaz neopren nefes alabilen ısı yalıtımı olan bir kumaş türüdür 5 derece üstü için değil de daha soğuklarda kullanabilecek türden bir eldiven.

(link)
(link)

Bu da aliden

• Beğen
Tepkiler: C.Koc ve Kook

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Sadi'nin link verdiği 2mm neopren Decathlon eldiveni bende var. 5 dereceden daha soğuk havalarda kullanılmalı, çok sıcak tutuyor. Su geçirmiyor, rüzgar veya soğuk da.
Ancak içeride el terliyor, molalarda eldiveni elimden ters dönecek şekilde çıkartıp köy kahvelerinin sobalarında kurutuyorum. Aşırı sokukta ve sağanak yağmurda kullanılası faideli gereç :harika:

• Beğen
Tepkiler: Kook

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@S.Çal
Hocam antifriz mi içiyorsunuz napiyorsunuz? Çay kahve pek kurtarmaz gibi.???

• Beğen
Tepkiler: S.Çal

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçende tura çıktım,havada hafif güneşliydi. Yüzümde balaklava, başımda bere. Ama yinede başımın üşüdüğünü hissettim.Vücut olarak üşüdüğümü sadece 40km/sa hıza çıktığım zamanlarda hissetiyorum,hatta içime kadar işliyor.Ama onun altında gittiğimde üşüme yok. Lakin eve gelip duş alırken vücudumun buz gibi olduğunu görüyorum.
Kıyafetlerim aslında uygun.İçlik,uzun kollu forma.bisiklet ceketi. Bir dahaki sefere eşofman üstünüde giyeceğim bakalım,nefes alan yapıda değil ama terlediğimi hissetmiyorum bu havalarda. :)

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.059
Bisiklet
Trek
@sadi imren

Neoprene içinde ellerin kuru kalmasına, terleme yapmamasına imkan yok. Teri dışarı atma konusunda çok başarısız. Sıcak tutar o ayrı ama söylediğim gibi benim ellerim hangi sıcaklıkta sürüş yaparsam yapayım terliyor, ben rahat edemedim.

• Beğen
Tepkiler: Kook

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@umutcelik

O kalınlıktaki neopren çok fazla nefes almıyor ve gerçekten elleri terletiyor. Ancak dondurucu soğuklarda sıcacık tutuyor ve incecik, şık bir eldiven. Ben sevdim.
Terleme fobisi olan ama yine de sıcak kalmak isteyen, daha kaba ve kalın ürünlere yönelmeli, hatta iki eldiven iç içe giymeli.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.059
Bisiklet
Trek
@Özcan.

Hocam ben cok aradim. Hem ince olsun, hem nefes alsin, hem su gecirmesin diye sonunda bunu buldum

(link)

• Beğen
Tepkiler: Özcan