Yol bisikleti için kışlık giyim

umutcelik

Üye
Konular
7
Bisiklet
Trek
Arkadaslar. Yagmur altinda kullanip memnun kaldiginiz ayakkabi kilifi onerebilir misiniz? Ben daha bulamadim.
Sagnak yagmurda yarim saate kadar su gecirmiyor, ondan sonra almaya basliyor yavas yavas.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Konular
13
Adı
Berk Evren
Bisiklet
Scott
Arkadaslar. Yagmur altinda kullanip memnun kaldiginiz ayakkabi kilifi onerebilir misiniz? Ben daha bulamadim.

Shimano NPU 3000 kılıf kullanıyorum. Bugüne kadar sorun yaşamadım hiç.
(Ek olarak ayakkabının iç kısmına kal vidalarının hizasına duck tape denen sızdırmazlık bandı çektim, o kısım her kılıfta sorun oluyor)

Tepkiler: trainspotting35

Fırat İler

Daimi Üye
Konular
2
Bisiklet
Scott

Shimano NPU 3000 kılıf kullanıyorum. Bugüne kadar sorun yaşamadım hiç.
(Ek olarak ayakkabının iç kısmına kal vidalarının hizasına duck tape denen sızdırmazlık bandı çektim, o kısım her kılıfta sorun oluyor)
Ayakkabiyi 250 tl ye aldim kilif 380 tl vay arkadas.

elric1982

Üye
Konular
2
Adı
Murat
Bisiklet
KTM
kendisi vaude'nin tiak modelidir.

fahrettin akansu

Aktif Üye
Konular
2
Bisiklet
Focus
Uzun model olarak Dhb ve Rapha kullanıyorum, iki markada da yağmur geçirmeyen model de var sadece rüzgar geçirmeyen de,
fiyat performans olarak Dhb gayet iyi yorumları da güzel, 3-4 saatlik yağmurlu turlarda üzmedi.
daha sıcak havalar için Velotoze'da aldım zamanında ama pratik değil ve çabuk aşınıyor, nefes almadığı için de ayaklar terden ıslanıyor.

ayrıca 2018 senesinde
ve
linklerinden fikir alabilirsin.

C.Koc

Forum Bağımlısı
Konular
24
Adı
Cem
Bisiklet
Cube
Merhaba çok yüksek fiyatlı olmayan bisiklet eldiveni öneriniz var mı ? şöyle -1,2 derecede üşütmeyecek bir şey özellikle siyah....

elric1982

Üye
Konular
2
Adı
Murat
Bisiklet
KTM
TRY 83.60 56%OFF | ROCKBROS Cycling Bike Gloves Windproof Outdoor Full Long Finger Bicycle Gloves Ultra-thick Winter Fleece Thermal Warm Gloves
iyi diyorlar

sadi imren

Forum Bağımlısı
Konular
12
Adı
Sadi İMREN
Bisiklet
Giant
Merhaba çok yüksek fiyatlı olmayan bisiklet eldiveni öneriniz var mı ? şöyle -1,2 derecede üşütmeyecek bir şey özellikle siyah.
Dechatlonda 2 vaya 3 mm neopen eldivenleri tavsiye ederim

Tepkiler: C.Koc ve Özcan.

Kook

Aktif Üye
Konular
0
Bisiklet
b'Twin
Dechatlonda 2 vaya 3 mm neopen eldivenleri tavsiye ederim
Eldiveni kullandınız mı tecrübeleriniz nelerdir?
Eldiveni tek mi giyiyorsunuz? Büyük beden alıp içine ince bir eldiven daha mı iyi olur?

umutcelik

Üye
Konular
7
Bisiklet
Trek
Merhaba, Dhb'nin neopren eldivenini kullanmayi denedim bisiklet icin ama vazgectim. Yapisi geregi neopran iceride tuttugu nemi vucuttan gelen isi ile sicak tutuyor. Yani elleriniz surekli islak, nefes almaz eldivenler. Benim ellerim cok terliyor ve nem cok artiyor eldiven icinde. Bu yuzden ben cok rahatsiz oldum kullanmayi biraktim. Bir de eger 0 derece civarinda kullanacaksaniz en az 3 mm neopran gerekiyor ve bu hissizlestiriyor elleri.

Tepkiler: C.Koc ve Kook

C.Koc

Forum Bağımlısı
Konular
24
Adı
Cem
Bisiklet
Cube
@sadi imren aslında kar eldivenim var ama o da kalın geliyor vites değiştirirken sıkıntı oluyor sizin dediğinizde dalış eldiveni terledimi vıcık vıcık olur soğuk elle giydinizmi ısıtmaz gibi geliyor bana...

sadi imren

Forum Bağımlısı
Konular
12
Adı
Sadi İMREN
Bisiklet
Giant
Eldiveni kullandınız mı tecrübeleriniz nelerdir?
Eldiveni tek mi giyiyorsunuz? Büyük beden alıp içine ince bir eldiven daha mı iyi olur?
-2 ve 5 dereceye kadar eller soğuktan terleme yapmaz neopren nefes alabilen ısı yalıtımı olan bir kumaş türüdür 5 derece üstü için değil de daha soğuklarda kullanabilecek türden bir eldiven.

Bu da aliden

Tepkiler: C.Koc ve Kook

Özcan.

Forum Bağımlısı
Konular
9
Adı
Özcan
Bisiklet
Specialized
Sadi'nin link verdiği 2mm neopren Decathlon eldiveni bende var. 5 dereceden daha soğuk havalarda kullanılmalı, çok sıcak tutuyor. Su geçirmiyor, rüzgar veya soğuk da.
Ancak içeride el terliyor, molalarda eldiveni elimden ters dönecek şekilde çıkartıp köy kahvelerinin sobalarında kurutuyorum. Aşırı sokukta ve sağanak yağmurda kullanılası faideli gereç :harika:

Tepkiler: Kook

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Konular
30
Geçende tura çıktım,havada hafif güneşliydi. Yüzümde balaklava, başımda bere. Ama yinede başımın üşüdüğünü hissettim.Vücut olarak üşüdüğümü sadece 40km/sa hıza çıktığım zamanlarda hissetiyorum,hatta içime kadar işliyor.Ama onun altında gittiğimde üşüme yok. Lakin eve gelip duş alırken vücudumun buz gibi olduğunu görüyorum.
Kıyafetlerim aslında uygun.İçlik,uzun kollu forma.bisiklet ceketi. Bir dahaki sefere eşofman üstünüde giyeceğim bakalım,nefes alan yapıda değil ama terlediğimi hissetmiyorum bu havalarda. :)

umutcelik

Üye
Konular
7
Bisiklet
Trek
-2 ve 5 dereceye kadar eller soğuktan terleme yapmaz neopren nefes alabilen ısı yalıtımı olan bir kumaş türüdür 5 derece üstü için değil de daha soğuklarda kullanabilecek türden bir eldiven.

Bu da aliden
Neoprene içinde ellerin kuru kalmasına, terleme yapmamasına imkan yok. Teri dışarı atma konusunda çok başarısız. Sıcak tutar o ayrı ama söylediğim gibi benim ellerim hangi sıcaklıkta sürüş yaparsam yapayım terliyor, ben rahat edemedim.

Tepkiler: Kook

Özcan.

Forum Bağımlısı
Konular
9
Adı
Özcan
Bisiklet
Specialized
Neoprene içinde ellerin kuru kalmasına, terleme yapmamasına imkan yok. Teri dışarı atma konusunda çok başarısız. Sıcak tutar o ayrı ama söylediğim gibi benim ellerim hangi sıcaklıkta sürüş yaparsam yapayım terliyor, ben rahat edemedim.
O kalınlıktaki neopren çok fazla nefes almıyor ve gerçekten elleri terletiyor. Ancak dondurucu soğuklarda sıcacık tutuyor ve incecik, şık bir eldiven. Ben sevdim.
Terleme fobisi olan ama yine de sıcak kalmak isteyen, daha kaba ve kalın ürünlere yönelmeli, hatta iki eldiven iç içe giymeli.

umutcelik

Üye
Konular
7
Bisiklet
Trek
O kalınlıktaki neopren çok fazla nefes almıyor ve gerçekten elleri terletiyor. Ancak dondurucu soğuklarda sıcacık tutuyor ve incecik, şık bir eldiven. Ben sevdim.
Terleme fobisi olan ama yine de sıcak kalmak isteyen, daha kaba ve kalın ürünlere yönelmeli, hatta iki eldiven iç içe giymeli.
Hocam ben cok aradim. Hem ince olsun, hem nefes alsin, hem su gecirmesin diye sonunda bunu buldum

Tepkiler: Özcan.
Yukarı Alt