Yol bisikleti için kışlık giyim

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
Soğukta giyilecek malzemeler tamamıyla teknik malzemeler olup,çok doğal olarak RÜZGARI İYİ KESEBİLMELİDİR ve bunu yapamıyorsa zaten sizin derdinizi yani titremenizi kesemezler..BU işin dünyadaki piri de GORE membranı bulup ,tüm dünyaya lanse edenlerdir..Balaklavdan tutun da son katmana kadar sizin en büyük rüzgar katiliniz bu olmalıdır...
Astarında bu amblem ve rengi görüyorsanız hiç korkmadan ve güvenle alaıabilirsiniz

Hızlı kuruması ve cep bolluğu ve diğer yönleriyle TREKKİNG pantolonlar kışın da oldukça kullanışlı ve en azından nefes alıyorlarr. Naylon yağmurluk pantolonlar belki ıslanmyor ama bu defada içerde vıcık vıcık olup ayaklara yapışması hamamda peştemal hissi yaratıyor...İÇ astarı water proof olan trekking pantolon belki de kışın en büyük ilacı...
Tabii içinde de adam gibi termalleriyle...

Dosyalar

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
En kalitelisinden iyi bir termal içlik ve yine kaliteli bir rüzgarlık kaskın altına tek parça dikişsiz yine termal bere termal maske yada boyunluk.hepsi alındı karı, kışı bekliyorum şimdi.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.718
Bisiklet
KTM
@ÇaNakkaLeRuHu bu eldivenin dikislerinin sokuldugunden sikayetler okuyunca almaktan vazgecmistim. Alan varsa kullanirken dikkat etsin...

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.718
Bisiklet
KTM
Evt santini neoprene diywbaratin evans merlin dalan yorumlar hep dikis ipiyle alakali

B

BF Okuru

Misafir
Efsane yarış Milano San remo 2013. Hava Milano da gündüz saatlerş 6-7 dereceymiş kayıtlara göre, kar yağdığına göre 0-1 derece olsa gerek şu geçtikleri tepe yani yarışın nötralize edilen kısmı, herkeste uzun kollu forma üstüne en iyi yağmurluk ceketleri yada rüzgarlıkları, kask altı bereler herkeste var, düşünün bu yarışın ortalaması 43 KM. adamlar yine de donmuşlardı. Mataralar sıcak çay doluyordu.3 kat termal altlık üstüne kısakol forma üstüne de rüzgarlık giydim resmen yanıyordum hava da sanırım 6-7 derece idi. tabi herkesin üşüme eşiği ve bisiklete binme amacı farklı.
44625 dosyayı görüntüle 44626 dosyayı görüntüle 44627 dosyayı görüntüle

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
(link) Kışın giymek için (en düşük 5-6 derece en fazla 15 derecede kullanacağım) bu montu almak istiyorum. Mont Hakkı'nda bir fikri olan var mı? F/P ürünü sayılır mı?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.168
Bisiklet
Specialized
@erdsde
Ön kısmının rüzgara dirençli kumaştan, arkasının ise polar olduğu belirtilmiş. Bence 5-15 derece arası sıcaklıklar için en uygun ceketler bu tipte olanlar. Kumaşın performansının ne derece iyi olduğunu bilmiyorum, ancak Sportful (Castelli'nin ikinci markası) işe yaramaz ürünler satacak değildir.

• Beğen
Tepkiler: erdsde

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@Murat B. Aslında Castelli gabba (Yurtdışında çok rağbet gördü) mont almak istiyordum, ancak fiyat biraz yüksek geldi, o nedenle başka markaya yöneldim. Bu arada Sportful'un Castelli markası olduğunu bilmiyordum söylediğiniz iyi oldu teşekkürler .

• Beğen
Tepkiler: hollyland62

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.168
Bisiklet
Specialized
@erdsde
Gardrobumda bir adet Castelli Gabba mevcut. Tamamı Gore firmasının windstopper kumaşından üretilmiş bir forma. Yağmura ve rüzgara karşı çok başarılı, ancak soğuğa karşı fazla bir koruma sunmuyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, yağmurlu günler dışında yarı fiyatına satılan ürünlere göre pek bir avantajı yok.

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@Murat B. Teşekkürler. Castelli gabba'ya o kadar para vermeye gerek yok o zaman ayrıca yağmurda bisiklete binmeyi de çok tercih etmiyorum bisikletin çamur olmasından dolayı .

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

gokhankoc

Aktif Üye
Tepki
288
İsim
Gökhan Koç
Bisiklet
Specialized
@erdsde @Murat B. Soğuk için Castelli Alpha Jacket işini iyi gören ama bir o kadar da pahalı bir ürün. 0-5 dereceler arasında fazladan giyilen bir termal veya merino içlikle gayet rahat kullanılabiliyor. Yağmur için birşey söyleyemem hiç kullanmadım.

• Beğen
Tepkiler: Murat B. ve erdsde

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@gokhankoc Castelli Alpha'yı da biliyorum ama dediğiniz gibi fiyat çok yüksek ayrıca 5 derecenin altına fazla inmeyen bir yerde yaşıyorum o nedenle tercih etmedim ama uygun fiyata yakalarsam da kaçırmam:)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.168
Bisiklet
Specialized
@gokhankoc

Alpha Jacket'tan biraz daha ince olan Alpha Wind Jersey var bende. En sevdiğim giysilerimden birisi; serin havada Gabba'dan daha sıcak tutuyor, hava ısınırsa daha az terletiyor, rampa çıkarken çok sıcak gelirse önü açılıyor :) Hafif yağmurda da yeterli koruma sağlıyor, kışın şiddetli yağışta zaten evde oturuyoruz...

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@Murat B. Süpersiniz:) tam da benim istediğim montu sayenizde buldum. Alpha Wind jerseyi bir şekilde alacağız artık.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.718
Bisiklet
KTM
Bu sportful flash'tan ben de siparis verdim.

Kişlik ceketimin ici hafif polarli ve her yerde rüzgara direncli kumasi var. Bu pek iyi bir sey degil. Performansli suruste eksi derecelerde bile terlememek işten degil.
Onu ruzgardan koruyan diger yerleri nefes alan bir ceket bakıyordum, kisin fiyati 300ün biraz üzerindeydi simdi cok daha makul olmuş. Simdiden kışa yatirim yaptim. İnşallah istedigim gibi bir sey cikar.

• Beğen
Tepkiler: erdsde

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gore-tex kumaşların hepsi ayni değil her firmanınki değişiyor kalitelisi de var kalitesizide