Yol bisikleti için kışlık giyim

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Evet vallahi kıyafeti hadi çözdünüz diyelim, o kadar soğuk havayı solumak da sıkıntı olmaz mı...

Scudo

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k. performans sürüşlerinde soğuk havadan dolayı ciğerlerim yanıyor zaman zaman

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.206
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Bisiklet
Focus
Kışın genelde standart bir şekilde termal içlik üzerine uzun kollu forma ve üzerine castelli'nin bisiklet ceketini giyiyorum , çoğu zaman yeterli oluyor.Altta ise windstopper uzun tayt ve kışın vazgeçilmezi ayakkabı kılıfı.Yağmur yağıyorsa zaten çıkmam bisiklete ama dışarda yağmura yakalanırsam üst kısmım kuru kalıyor eve dönene kadar.Kışın bisiklet için özel olarak üretilmiş ürünleri tercih etmekte fayda var bence.Şuanda tek eksiğim çok kaba olmayan en soğuk 0 derece civarında olan havalarda elimi sıcak tutacak bir eldiven , kullandığınız memnun olduğunuz ürünlerde tavsiyeye açığım.Bu arada konu gerçekten çok faydalı olmuş elinize sağlık.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Türko

Tepki
3.206
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kuzey Ege L beden almanız gerekiyor sitesinde bitmiş görünüyor fakat telefonla sorunuz. Performans bisiklet stok güncellemesini pek iyi yapmıyor sitelerinde. Zira ben mağazasından aldım son ürünü ben almış olamam herhalde.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@1dost
:) iyi de benim böyle bir şeye ihtiyacım yok ki?

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Ben de dün aşağıdaki ürünlerden sipariş ettim, gelince yorumları paylaşırım. Geçen kış katlanırla eşofman vs ile kullandım ama yol bisikletinde zor olacaktı. 1 ay sonra fiyatlar katlanır diye paldır küldür aldım.

(link)
(link) (bunun mavisi 46, siyahı 80 tl bilginiz olsun- ki bence mavisi daha güzel)
(link) (bunun da mavisi 10tl daha ucuz, fakat popo bölümünde tam popoyu işaretleyen bir daire var, hedef tahtası gibi:) hoşuma gitmediğinden siyahını aldım)

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Kar maskesiz olmaz. Kar maskesiz çıkmak kesinlikle 'sinüzit' ile sonuçlanıyor. Ayrıca yüzü iyi korumak lazım yoksa 'yüz felci' riski artıyor. Mutlaka kar maskesi kullanın.

• Beğen
Tepkiler: galvaniz

Türko

Tepki
3.206
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
@1dost Balaklava yeterli olmaz dostum. Frontal sinüsleri korur ama Maxiller sinüsleri korumaz, ayrıca periferik fasyal paralizi yani ani ısı değişimi ve travmaya bağlı yüz felcine karşıda yeterli olmaz.

Türko

Tepki
3.206
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@baranozhan O halde tavsiyeniz hangi yönde olur bana ve bu konuyu takip eden arkadaşlara

• Beğen
Tepkiler: barhan

Türko

Tepki
3.206
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@baranozhan Direkt kullandığınız varsa diye sormuştum ama kar maskesi adında araştıralım. Teşekkürler!

• Beğen
Tepkiler: barhan

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
nike pro combat serisinin kollu atlet şeklinde ve uzun kollu içlik şeklinde ürünleri var . Genelde soğuk havada koşu veya antrenman için tasarlanmış ürünler. olivium nike factory mağazasında genelde 3al2 öde yada yuzde30 indirim oluyor ve denk geldiğinizde tahmini olarak söylüyorum 100tl ye 3 ürün alabilirsiniz

Ayrıca birde şu ürün pahallı sayılabilicek ayakkabı kılıfları yerine hiç yoktan iyi denilerek kullanılma ihtimali var mı ? (link) bazı siteler 60tl ye kadar fiyat koymuş bazı yerlerde 10 tl nin altında

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@waafy bu ürünlerde bazıları sadece rüzgarı engelliyor, bazıları da sadece soğuğu engelliyor.
Dikkat etmek lazım, soğuğu çoğunlukla ayaktan alıyoruz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Havalar daha yeterince soğumadı. Bugünlerde giyeceğiniz hiç birşey kışın yetmeyecektir.

@Ozan k.

Soğuk hava soluyarak bir şey olmaz. Zaten hava daha burundan ya da ağızdan girdiği an ısınıyor. Ben kışın -18 derecede kayak yapıyorum, soğuğu ağızdan yada burundan hissetmezsin bile.

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
zoom_f95a43136f20490eb9f17fbec8af1b17.jpg selamlar bende bir şey ekliyeyim dedim :D bu botla bisiklet sürülür mü almayı düşünüyorum su geçirmiyormuş (link)

• Beğen
Tepkiler: injector

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@galvaniz
Bende bakıyorum birkaç gündür kararsızım.

• Beğen
Tepkiler: galvaniz