Yol Bisikleti; Aero mu Tırmanış mı?

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@Ulaş Çavuşoğlu
Ama soyle birsey var bisiklet yol bisikleti degil orjinalinde 30 lastikler vardi inceltmek istiyorum yani uyup uymicani bilmiyorum https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160108/534d9de8a5af22d2fc26ab79f66c527f.jpg

Scudo

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@spe07 bu sanki tur bisikleti ama ... Daha kesin bilgiye sahip biri cevap verirse sanırım daha iyi olucaktır.

• Beğen
Tepkiler: spe07

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@dcmavideniz
Orjinalinde 30 geliyor zaten ama bilmiyorum jant resimdekihttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160108/ed4289dd18abe70d4fc478633f1211b7.jpg

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@spe07
kaç ebadında lastik takacaksınız 23 falan takarsanız denge sorunu yaşayabilrsiniz ( denemedim bilmiyorum :) pozisyon farklılığından yaşanabilir diye düşünüyorum )

• Beğen

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@Yağız Gökmen
25 yada 28 dusunuyorum ama

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@spe07

25 candır :D varsa bir yolcu tanıdık iki dk değiştirip deneyin bence siz yakında yol bisikletine geçersiniz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yağız Gökmen ağabey, janta 23'ün sorun çıkaracağını sanmam. Denge sorunu da kişiden kaynaklı olur ama alışılır bir kaç denemeden sonra. Çevremde tur bisikletine 23 lastik deneyen çok var.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@dcmavideniz

hadi ya bilmiyordum doğrudur :) pozisyon farkından bir acaba dedim bende :D

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@Yağız Gökmen
Zaten yoldan gecmeyim :) omurgamdaki rahatsizliktan dolayi ftness a gectim

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@spe07

bilmiyordum çok geçmiş olsun

dik oturuş omurgalara daha fazla yük bindiriyor diye okumuştum ama şuan daha rahatsınız sanırım

• Beğen

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@Yağız Gökmen
Sag kurek kemigim dogustan kucuk oldugu icin koluma baski uyguladigim zaman agri yapiyor omurgamda yol kullanirken suan iyiyim zatn yoldan oncede tur bisikletim vardi yola gecmeye karar verdim ama artik agrilarim dayanilmicak hale geldi tekrar gectim onun icin birazdaha yol kadrosuna daha cok benzeyen bu aleti sectim kadro bakimindan uzeitine 700×30 dan daha buyuk lastik takilmiyor kadro izin vermiyor onun icin inceltmek istiyorum:)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Konuyu okudum herkes kendine göre haklı yorumlar yapmışlar.
Bende naçizane önerilerimi,görüşlerimi paylaşayım.

Bisiklete başlamadan önce ve ilk başlarda bisikleti tamamen fiziksel bir spor sanardım lakin öyle değil arkadaş. Ray Allen'nın da basketbol hakkında söylediği " Şutun yarısını bilek,yarısını yürek kontrol eder " dediği sözünü aynen bisiklete uyarlamak gerekiyormuş. Bu bisiklet olayının bu kadar psikolojik olduğunu tahmin edemezdim. Kendimden de biliyorum ve burada Ulaş'ı gayet iyi anlıyorum. Fiziklerimiz benzer, ( 180 boy,77 kilo bir zâtım ) düşüncelerimiz de aynı şekil benzer idi. Bazı arkadaşlar görmüşlerdir belki son zamanlarda performansımın zirvesinde olmadığımı bile bile,sık sık bisiklet süremediğimi bile bile bastım parayı aldım jant setini,tekerlek setini. Sonuç ne mi oldu şu anda hiçbir şey olmadı. KENDİMİ DEĞİL BİSİKLETİMİ GELİŞTİRDİM çünkü. 500g hafif,profilli jant seti aldığımda uçarım sandım öyle olmadı, çünkü tükeniyor bacaklar bir süre sonra.Ulaş düşündüklerin ve kurdukların çok güzel hayaller ama şu anda hayalden öteye gidemez,gitmemeli de zaten bazen elimizdekinin kıymetini bilmeliyiz. Allah bize bir vücut vermiş önce bu vücudu geliştirmeye,düzeltmeye bakalım.Arkadaşlar da son zamanlarda ki konularından sıkılmış olabilirler ve tepkilerini dile getirdiler bu gayet normal. Berke çok doğru bir tespit yapmış,kutlarım onu buradan. Dediğim gibi önce vücud ve beynimiz. Sonra bisiklet :) Saygılar biraz uzun oldu ama mazur görün.

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Pek bir bisiklet bilgim yok yalnız aero kadro merida kullanıyorum. Aero kadra almamın tek sebebi tipini beynenmemdi. Gönül ister bisiklet aldıktan sonra kullanmayı bıraktığım arabayı satıp venge vias alayım. Bizim gibi amatör kullanıcılarda ortalamayıda yukselten yokusu da cıkartan bısıkletı ne kadar sevdıgındır. Tıpını gorunusunu en cok beyendıgın bısıkletı al.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@spe07 Yanlış görmüyorsam jantın duvardan duvara iç genişliği 17 mm. Bu ölçü için tavsiye edilen minimum lastik genişliği 25 mm. Daha ince lastik de uyar ama önerilmiyor. Şu tablodan uygun ebatları görebilirsiniz:
http://www.rennrad-news.de/forum/attachments/reifenbreite-und-felgenmaulweite-png.58409/

• Beğen

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@Berk Karaca
Tesekkur ederim buyuk ihtimal 25 slick lastik takicam

• Beğen
Tepkiler: Berk Karaca

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@The UGUR

Bu yorumu yazan adamın ellerini, anlayanın da alnını öperim... Ellerine sağlık hocam.

Tepki
32
Üstte de bahsedilmiş 35 km ortalama yapmıyorsanız gereksiz diye. 20-30 km gibi hızlarda rüzgarın pek önemi yok gibi.
Screenshot_1.jpg

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@The UGUR

Keşke imkan olsa da, size bir venge bir de tarmac versek ve şu çok basit testi yapsak, bakın pedal dahi çevirmeyeceksiniz o kadar basit bir test. İsterseniz daha sonra pedallı versiyonlarını da yaparız daha çok şaşırmanız açısından :harika:

İstanbul için örnek veriyorum, bir kez venge ile birkez de tarmac ile haramidere yokuşunun en tepesinden hiç pedal çevirmeden kendinizi bırakıp bisikletin üzerine yatacaksınız. İster iniş sürenize bakın, ister ulaştığınız maksimum hıza bakın, eğer iki bisiklette de aynı pozisyonda yatmayı başarırsanız vengenin daha hızlı olduğunu göreceksiniz.

Bakın pedal bile çevirmeden örnek verdim o_O İsterseniz pedal çevirmeli örnek de verebilirim :harika: