Yol bisiklet yarışlarına forumdan kimler girdi?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bir kere Marmara Grand Fondo'ya girdim abi onda da bitiremeden yaklaşık olarak 50.falandım,aşırı kramp yüzünden bıraktım. Yokuşu gerçekten çok rahat çıkıyordum hele dönerken geçtiğimiz yokuşta peşime kimse takılamıyordu ama sonra bir anda hayatımda ilk kez bisiklet üzerinde kramp girdi ve bırakmak zorunda kaldım. Pedal çeviremez hale geldim,inanılmaz bir acıydı. Sonra bir saat sporcu toplama otobüsünü bekledim :kötü:
Acı bir deneyimdi kısaca.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozgurama

sizin gibi adamlar yüzünden zati bu konuyu kapattırmayacağım ama sizi aynen banlıyorum güzel arkadaşım .
attığınız mesajlar burda havada kalır çünki görmeyeceğim .

@Tolga Çelebi

tolga dostum,yukardaki şahsiyetler bu forumdan uzaklaştırılmadığı müddetçe aynen bu şahsiyetleri banlamaya devam edeceğim
fakat senin gibi güzel insanlara lafım zati yok.konu ile ilgili mesaj atanlara teşekkür ederim..

ya seydi mehmet sunu,

seni bu topiğe davet ediyorum ,bu topiğin en baba hazır cevabı olarak aramızda seni görmek beni şereflendirir,

tabi gürayı almaz isek olmaz değilmi,bu topiğin pardon konunun asları aynen ,

1- mehmet sunu,
2- güray,

bu aslara tek lafım olamaz ,adamların ayakları bi kere yere basıyor,gürayı severim tiyatrocu dostumu,ama kızdığım tarafı var onu biliyor neyse diyelim ,mehmet sunuyuda severim
o meddahçı hazır cevap bu bir yetenek tabi,

ya mehmet sunu aldığın karbon canavar hayırlı olsun
artık konuşmayın karbonu kafanıza çalarım diyebilirsin, boynumuz kıldan ince zati
gürayında yakında bi adet katlanır ile sahalara geleceğini biliyorum

haaaaaaaaa
türkçeyi ingilizce düşünür gibi yazarım ,bunun nedeni acaip ingilizce bilirim, ingilizce öğrenmek için ingiliz gibi düşüneceksin ,türkçe düşünür isen tarzanca konuşursun, bu nedenle benim türkçem tarzanca olmuştur , anladın değilmi mehmet sunu ,ben devrik konuşurum ,çünki ingilizce konuşur gibi türkçe yazıyoruz yahu anladınmı derdimi,:islik::islik::islik::koptum::komik::komik:

3 'üncü sayfada yazılan alaycı ifadeli mesaj aynen bisiklet forum tarafından silinmiştir ,foruma teşekkür ederim

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abi bu yarışlarda şu dikkatimi çekti. Şimdi lisanslı sporcular var birde lisansı olmayan daha çok amatör olarak takılanlar. Birde işin içine ufak meblağlarda da olsa biraz para ödülü girdimi bu işten bir şekilde para yiyen vede yemiş olan daha elit bir kesim daha yarışa iştirak ediyor. Dolayısıyla yarış artık amacından çıkmış amatörlerin kendi arasındaki tatlı rekabetinden uzaklaşmış oluyor. Bence lisanslı hiçbir bisikletçinin yarışa katılmaması gerekirki yarış amatör ruhundan uzaklaşmamış olsun.

• Beğen
Tepkiler: BarkinD ve Özcan

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
Ozgurama,

yalnız eylül'de düğün sebebiyle gözne-ayvagediği tarafında kalmıştık arkadaşlarla. tırmanırken "ulan burada ne bisiklet sürülür" demiştim. yol biraz dar olmasa çok istiyordum tırmanmayı. doğası da enfes. yani mersin kavrulurken öyle ferahlamıştık ki, "5 kişi birleşip şurada eve mi girsek" dedik. gerçekten gözne'ye tırmanıyorsanız tebrikler.

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

elitlerin amatör yarışlara alınmasını asla kabul etmiyorum öyle yağma yok,yani adam milli bisikletçidir ,olmaz tabi,lisans olayı tartışmaya açık bir konu ,lisans neden istenmekte bunu tartışmak lazım
zati çıkarmasıda kolay gerçi,ama lisanslı lisansı olmayan şeklinde olabilir ,geçen sene olduğu gibi, lisans çıkartanlar zati amatör kişiler ,kendi namıma bende amatörüm lisansım yok ama lisans çıkartacağım 1 sene sonra yeniden çıkartacağız bu bana terso gelmekte ,meblağ olarak esasında bir şey değil ama tekrar olması sıkıcı ,madalyonun öteki yüzüde, senede bir kontrolde gerekebilir yani kalp atışları kan dolaşımı bu bakımdan iyi olan yanıda var yani.

ya mehmet sunu,
siyah ile yazdım gene hoşuma gidiyor yahu,,:komik:

furkan t.k 'yı biliyorsun ilk idmanda altında başka bir bisiklet var idi sonra cube karbon aldı ,arkasında küçük çanta var idi ,başıbüyük eğimlerine daldık ,akabinde 50 km durmadan bastı furkan, dudullu-göçbeyli etapta orada 2 saat 7 dakika ile iyi derece aldıki ,acaip eğimler vardır orada ,furkan çalıştı çabaladı ve ne oldu 283 kişi arasında uludağ eğiminde 3 'üncü oldu ama orbeanın düzenlediği tur, yarıştan öte gezi amaçlı idi,bu bakımdan kendi katagorisinde aynen furkan birincidir.
furkanı sollayanlar onun katagorisinde değil idi ,furkan aynen şöyle düşünecek 25-35 yaş arası onun rakipleri,
bir yarışçı hırslı olacak ,aksi takdirde kürsüyü göremez,ismail, genç dostumuz 19 yaşına basmıştır şimdi, foruma üye değil, velodan uğur ile at başı gittiler kısada ,ortalalama 40 yaptı ismail ,bu çocuk bence altın bir çocuk, bu çocuğu değerlendirecek olanlarda özel sektördür,ya da kamu,bu cocuğun kabiliyetini sunacak imkanları bu devlet sağlayacak ,ya da özel sektör ,
ben buna bakarım, o çocuğu takip ediyorum ,geleceği çok parlak ,43 km 'de ortalama 40 'ı buluyor ise ismail yaşı daha 18 ,ilerde bunuda aşabilir ,

001
2575İsmailÇavuşoğlu01:04:24.56Genc Erkek11
0022021Uğur Demir 01:04:24.75Elite Erkek12

favorim aynen ismail çavuşoğlu,,

ya mehmet sunu ,

bu gün güzel bir hava var idi 30 ocak 2017 güneşli idi hava ,valla bi güzel çıktım sele yaptım ,kısa takıldık eve geldim ,
bu pazar şöyle bir adet 122 km yapıverek kendimize gelek,
mehmet sunu gardaş şu karbon yolun nemen bir şey olduğunu artık anlat ,anladığım kadarı ile bir türlü nasip olmadı binemedin, bu tcr karbonun yol hakimiyeti nedir ,artı serimi artı eğimde esneme yapıyormu ,eğimde çok rahatmı çıkıyorsun,

naçizane bu hafta sonu bir tur atıver yahu..

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Ben de ilk yarışımı anlatayım. İlk yarışım Velotürk Erciyes Granfondo'ydu. Kısa parkurda yarıştım. Yanılmıyorsam 70 kilometreydi. Çok güzel bir duygu. Rengarenk giysiler, çeşit çeşit bir sürü bisiklet, aynı heyecanı paylaştığın bisiklet sever insanlarla pedal basmak çok güzel bir duygu.
DSC_1359.JPG

Yarıştan kendi adıma bahsetmek gerekirse benim ilk yarışımdı. Spor maksatlı kendimi değerlendirme imkanı buldum. Benim için baştan sona heyecanlı ve eğlenceli geçti. İlk zamanlar bir arkadaşımla ve grupla beraber gidiyordum ama inişin birinde tecrübesizlikten zinciri attırınca kenara çekip güzelim gruptan kopmak zorunda kaldım. Grubun çevirişi çok iyiydi çünkü. Ben sağa çekip zincire ayar verene kadar herkes yanımdan vızır vızır geçti. Şimdi gülerek o an çok kızdığımı hatırlıyorum. Tırmanışa kadar tekli gidenlerle gittim. Tırmanışta grubu yakalarım belki diyordum ama aslında yakalayamayacağım belliydi. Çünkü büyük grup asıl dökeceklerini tırmanışta döküp hızla devam etmiş. Yarış Taner'in bana daha önce bahsettiği şekilde geçti. Onun parkur okuması çok iyi.

Tırmanış ve virajlar akabinde düzlüğe geldiğimde artık koca düzlükte tek başıma yardırmaya başladım. Zaman zaman ikili üçlü grupları yakalayıp beraber pedal çeviriyordum. Bir süre sonra nabzımın çok aşağısında gittikleri için onları terk edip ilerleyerek tekli sürenlerle yardımlaşıp sona vardım. Düzlükte rüzgar vardı ama azdı. Engel olmak yerine faydalı bile oldu diyebilirim. En son orada tanıştığım bir arkadaşla bitiş kapısına yaklaştığımda sprintle bitirelim bari deyip sprinti bastım.:) 32. olmuşum. Üç, beş, otuziki, yüzbeş fark etmez. Böylesi güzel bir organizasyonda beraber pedal basmak çok keyifliydi. Çok eğlendim.
Granfondoların artması dileğimle

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

Yarın itibariyle Alanya'da 3 gün yol bisikleti şöleni var. 65 i yabancı toplam 645 sporcu kürsü için pedal basacak ter dökecek ....takipteyim...

orta kanaldan mete taşkından gelen mesaj aşağıdadır yarışlara katılacaklar için,

(link)
Kudret Federesyonun tüm yarışlarında Lisans zorunluluğu var .Bu kurala yerli ve yabancı tüm sporcular dahil.
Ve tüm katogoriler için geçerli bir kural
Eskiden bazı yerel yarışlarda Lisans zorunluluğu yoktu ama bundan sonra tüm yarışlarda zorunlu olacak

günaydın mehmet sunu kardeşim,,
bu bisiklet harbiden güzel ,gidona sarılan beyaz şeritler zamanla fena kirlenecek bunları sabunlu sünger ile silki temiz kalsın,her tur sonrası adam akıllı temizle yıkama yerine nemli bezle sil, kuru bezle kurulama yap,en ince ayrıntısına kadar tek bir toz bırakma ,arka boru kübik olduğu için teker boruya yaklaşmış aradaki yere bezle gir orayı adam akıllı temizle,sele altını iyice temizle ,keza jant tellerini tek tek sil,aktarıcılarıda temizle ayna koluda ayna kol için ikinci bir bez olsun o bez bayağı kirlenecek zamanla,zincir keza ,zincir için ayrı bez,adam akıllı sil,sonra zincir yağı ile yağla,mazot işi pis iş onun yerine wd-40 kullan , ben wd-40 kullanıyorum würt 'de olur rubleye ve ayna kola aktarıcılara wd-40 sıktım terso bir durum olmadı ama sıktıktan sonra bezle adam akıllı siliyorum bu arada wd-40 kadroma iyi geldi parlatıyor ,jantlara wd-40 sıkmıyorum,jantlar bezle silinmekte,ayna kolun kollarını adam akıllı sil,frenlerin temizliğide önemlidir papuçlarında ,senin anlayacağın adam akıllı temiz tutmaya özen göster zinciri kesin zincir cetveli kontrol et sakın ihmal etme ,,zincir araları açıldığı an anında değiştir,bu en önemli konu,

bu sene yarışlardan kötü haberler geliyor,nisandan ekime gidecek herhal cumhurbaşkanlığı,biliyorsun benim hedef granfondo,bu sene çeşme olur herhal kayseride,marmarada,federasyon yarışlarına katılacağım özellere değil,
senede bir adet yarış bana iyi gelir mehmet hocam ,sen bence kayseriye odaklan,burnunun dibinde yarış olacak,
daha önce çekingeni anlatmış idin biri gelecek karbona vuracak tabi o zamanda senin tepen atacak ,lisans zorunluluğu getirilsede biliyorsun hiç yarışlara girmeyenlerde lisans almakta ,yani senin anlayacağın acemiler çok olacak ,acemi kollayacaksın mecburen birde zamana karşı savaş verecen,

bu marmara etabında osmangazi köprünün muhteşem geniş yollarında bir acemi gelip bana toslamadı acemi kolladım tabi,sürekli arkayı ve önü kollayarak gittim ,dönüşte gezi muhabetinde olanlar var idi ,yarıştan öte sohbet ederek gidiyorlardı bunlar azınlıktı,valla mehmet hocam bellimi olur sende katagorinde kürsü görebilirsin ,
geçen yarışlara baktın alanya 55 ' artı yok idi ,katogorilerin olmaması bence doğru değil ,
büyük erkekler deyip işin işinden sıyrılmak mantıklı değil,nedenmi ,bi kere büyük erkeklerde 45-55 arası artı 55 üstü ise orada 55 üstülerin hiç bir şansı yok demektir ,adam 45 yaşında pek ala 55 üstüleri devirir geçer ,tabi kondüsyonlu ise,bu işin bi kere garantisi yok ,45-55 arası yarışırda ora normal ,ama 55 artılarıda bu katogoriye katar isen abesle iştikal olur ,,

bu bakımdan geçen sene gran fondo marmarada uygulanan sistem on numara idi,
federasyon bu sene bunu dikkata alacakmı bakacağım,alanyada dikkate almadı ,mete taşkın ile özelden mülakattayım
federasyona mesaj attım bakalım ne cevap gelecek,

(link)

,

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
ilk resmi organizasyonum. gran fondo marmara bursa-istanbul uzun etap. yaklaşık bin kişi vardı. mtb ile 380. olmuştum yanlış hatırlamıyorsam. genel olarak iki kişi birbirini rolanti de beklemeyle geçti diyebilirim. tek olsam ve kassam muhtemelen daha iyi bir sonuç elde ederdim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@aeneskral

(link)

398 kişi katılmış uzunda ,375 kişide kısa idi toplam 773 kişi yarıştı gran fondo marmara etapta,,

1600Abdulkadir EnesKıral04:09:12.04Elite Erkek159359

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ah kudret abi ahhh benim delifişşşşekin cansız hayalini buraya koymakla beni benden aldın beni şerefyap ettin. Tuttuğun altın olsun kudret baba abi.

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe abi bu temizlik işini sade su ilemi yapayım yoksa gazyağı kullanmamda bir mahzur olabilirmi. Malum bisiklet karbon. Veya ne tavsiye edersin.

WWG_report_weight_03-e1352293954216.jpg WWG_report_steering_03-e1352294488908.jpg WWG_report_pedaling_03-e1352294635989.jpg

Bu giant aşmış bir marka kudret abi. Biz bilim ve teknolojinin verileri ışığında konuşuruz. Bak bu tablolara senin bisiklet tcr sl diye geçen benim bisiklet tcr advenced olarak geçen. Nasıl kafa tutuyor pahalı markalara. Birde tcr advenced sl (ISP) var. Buda ilginçtir sele borusu ile kadro tümleşik, yani sele borusu kadro ile bütün ve ayar yapılamıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

gaz yağı kullanmadım karbonda eski mtb 'de yani,nemli bez karbon kadroya iyi gelir sonra kurula ,

@mehmetsunu

aştılar aynen ,,,,,,,,,,,,,,:islik::islik::harika:

@mehmetsunu

burada azmı mülakat yaptık gıant için ,biliyorsun ,
ama sonunda turnayı gözünden vurdun bu makine evladıyelik olsun ,,:harika:

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalnız jantlar ağır, araştırmalarım sonucu 2115 gram gibi bir sonuca ulaştım. Giantın kendi üretimi. Bir dt swiss veya fulcrum veya maviz ksyrium şöyle 1500-1600 gram ağırlığında jant lazım.

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisikletin esprisi kadro setinde. Grupset ve jant değişimi ile pekala 7 kg lere iner.

Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
Genç erkek kategorisinde yarıştım,4. Yarışımdı tek hatam yanlış yerlerde kendimi yorup rüzgar yedim, 34. Bitirdim 70km koştuk

Tepki
18
İsim
Deniz Kayırhan
Bisiklet
KTM
genç erkek alanyada 70 km 45 kmde koptum ana gruptan 55.ci olarak bitirdim. 2.kmde 2 takım arkadaşım dusunce grubun içine giremedim ruzgar yedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
federasyonun bu sayfası çalışmıyor herhalde sorumuza yanıt alamadık ,,

kimler yol bisiklet yarışına girdi ,

1- hangi katagoride yarıştınız ?
2- teknik hatalarınız ne idi ?
3- kaç km yarıştınız ?
4- kaçıncı oldunuz ?

konunun soruları bunlardır,,

güncellemeye devam edeceğim .

50 yaş üstü rakiplerime helal olsun derim

hiç şaşırmadım 1 inci ismail iltır
ikinci ali rıza fırıncı üçüncü mehmet bozdemir

sonuçlar 124 km
büyük erkeler ferdi klasman -1'inci gün

cezalar verilmiş,
torku aracına 100 lira ,fiberli antalyaya aynı şekilde 29.madde uyarınca ceza kesilmiş.

4 ve 42 numaralı sporcular kaza geçirmiş ambulansa alınmışlar

121 -80- 83- 85 nolu sporculara ihtar verilmiş.

ismail çavuşoğlu 15 'inci...124 km 'de parkur bisiklet spor klübünden

ilk dördü kocaeli brisa spor götürmüş diğerleri torku ,kapadokya bisiklet spor klübü ve fiberli antalya spor kapatmışlar
ilk 10 ' un takımları bunlar

72 km galipleri ,
büyük erkekler ferdi,klasman -2 'inci gün

master 50 artı liste,

19 kişi

master 50 + ferdi klasman , sonuçlar,45 km

sunu mehmet sunu,,

matematik hesaplara dalalım kriterlere bakalım ,
ismail iltır
ali rıza fırıncı
faik yağcı

alanyadaki durumları
ferdi klasmanda üçüde aynı zamanda 45 km 'yi 1 saat 9 dakikada almışlar bayağı süper şimdi,tam olarak yaşlarını bilmiyorum ama 50 'in üstünde üçüde,mete taşkın sondan ikinci olmuş güzergahı sordum meteye cevap gelmedi eğim durumu felan,
bu takımlara dikkat

1- nashira bisiklet takım
2- yalova belediye gençlik spor
3- kocaeli gençlik hizmetleri ve spor klübü derneği

bana yakın olanlar bunlar ,kareye mehmet bozdemir girdi 3 üncü olmuş ferdi klasmanda ,bir rakip daha belirdi kısada nashira takımdan cihat yurtsever ve zafer yalın yalova belediye spordan gene yalovadan sedat usluy,
eğerki bu adamlar marmara kısada olurlar ise nedim güçlü ile beraber rakipler fena halde çoğalırlar, yani 8 kişi olurlar ben 9 uncu olurum,fakat uzuna talip olacaklar belli marmarada ismail iltır ali rıza fırıncı ,
faik yağcı ve mehmet bozdemir kısaya gelir ise rakip sayısı 3 olur (nedim dahil )diğerleride gelir ise cihan,zafer yalın,sedat ile sayı 6 olur ,
o gün kimlerin kısada kalacağı ve de uzunda karar kılacağı benim durumumu aynen belirler,son alanya etabı şunu göstermiş oldu 50 + yarışına tam 19 isim katılmış koca türkiyeden ,bu 19 kişinin 16 'sı benden çok daha iyi dereceye imza çakmış durumdalar,
45 km 'yi en kötüsü 1 saat 27 dakikada almış en iyisi 1 saat 9 dakika ile birinci olmuş,
ortalama hız 39.13 km ,
türkiyenin en iyi 16 ismi son alanya ile belirlendi,
45 km kısa mesafe

1- ismail iltır -1 saat 9 dakika 30 puan
2- ali rıza fırıncı 1 saat 9 dakika aynı, puanı farklı 25 puan
3- mehmet bozdemir-1 saat 9 dakika
4- cihan yurtsever 1 saat 9 dakika
5- adem koçay -aydından ferdi sporcu 1 saat 9 dakika
6- zafer yalın yalova belediye spor-1 saat 9 dakika
7- faik yağcı yalova belediye spor 1 saat 9 dakika
8- mehmet akif baykan -alanya bisiklet performans spor klübü derneği 1 saat 14 dakika 36 saniy3
9 -zekeriya öztürk -1 saat 14 dakia 45 saniye -kastamonu toprak su....
10- yaşar kabukoğlu -kastamonu toprak su gençlik spor klübü derneği 1 saat 14 dakika 45 saniye

ilk on müthiş,,,

diğer 6 kişide acaip senin anlayacağın türkiye genelinde 16 adet acaip süper amatör adamlar mevcut,bazlarım bundan sonra bu 16 kişi.

nedim güçlü 43 km 'yi 1 saat 20 dakikada almış idi buradada derecesi iyi olur idi nedim ile beraber türkiye genelinde 17 tane rakibim oldu

gran fondo marmarada 55 + 'da 20 kişi var idi ,18 ine fark attık ama burada 17 rakibe fark atmak için sistem değişikliği şart gibi,,

günaydın mehmet sunu
200 km fatihi çiçeği burnunda bir adet savaşçı,200 km gitmek hemide bir günde bunu anlamış oldun,ama darısı gürayın başınada güray bu işi pek yapamaz,anladığım kadarı ile
senden habersiz iş çevirmem biliyorun sayın erol küçükbakırcıya face 'den arkadaşlık teklifinde bulundum ama kendisi galba kullanmıyor face 'i
ona özelden mesajlar attım aşağıdaki lingi gönderdim
özellikle çalıştığımız etabın stravası ,biliyorsun burada kartepe bisiklet takımı çok yoğun çalışmıştı, sen şahitsin
sürekli yenileyeceğim bu konuyu ,burada gene 50 km basmayı düşünüyorum,durma yapmadan sana buradan sonuçları yazacağım ,eski küheylan ile hibrit ile ayna kol 44-32-22 ve ruble 11-34 ile 2 saat 5 dakika makara yaparak durmadan gitmiş idim ,derece bu idi,bakalım 50-34 arka 11-34 ile durum ne olacak sistem fena halde ağırlaştı tabi,22-34 eğimde kolay olabilir ama hızdan feraget edersinde ,34-34 'durum ne olacak bakalım
tahminen 2 saat 30 dakika gibi bir sonuç çıkabilir bu da 55 + ya göre fena sayılmaz
hodri meydan der isek istanbuldan 55 + ları saat 10.00 'da dudulluda toplamam gerekecek ,istanbuldan buraya üye olan 55 '+ olmadığı için gene tek kaldık senin anlayacağın
bu 50 km durmadan rekorunu ne vakitmi yapacağım valla hele havalar bi ısınsın bakalım mart gelsin ve hatta nisanda olabilir ,nisan ortalarına gelebilir, hazır ol mehmet sunu 50 km durma yapmadan gitmek zor iştir mehmet sunu
hele hele aşağıdaki gibi bir etap olur ise.,

erkan közen çok iyi derece yaptı burada 25-35 aralığında valla dereceye girer

açıkça erol beye burada federasyonun yarış yapıp yapamayacağını sordum aynı soruyu meteye sordum gelen cevap aşağıda

Düşüncelerine aynen katılıyorum.Dediklerin gayet doğru ,hepsi yapılabilecek organizasyonlar .Ama bürokrasi maalesef yavaş işliyor.Ama bu dediklerin gerçekleşebilecek projeler.

bura 80 km 'ye bedel eğimleri ile ,
80 km yarışında ali rıza fırıncı bana burada fark atar ne kadarmı 10 dakika neden çünki 2 saat 20 dakikada aldı 80 km 'yi nerde bursa osmangazi etapta,iki dakikada ismail iltır takar ama faik yağcı ile valla kapışırız, çünki faik yağcı 80 km 'de 2 saat 30 dakika 40 saniye yapmış saniye farkı ile olayı kapabilirim yani burada 3 'üncülük garanti tabi bu isimler dışında sağlam isimler gelirmi bak onu bilemem