Yok mu Granfondo

Ahmetek

Üye
Tepki
71
İsim
Ahmet EK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aslında işin birde psikolojik yanı var. bizim profosyonel dediğimiz adamlar okadar az yarış kazanmışlar ve ülkemizde okadar az yarış organizesi yapılıyor ki adamlar gelip amatörde yarış kazanmayı halt sanıyorlar. yani ben prof olacam amatörün yarışan bile katılmam ama bu kişiler yarışı kazanıp birde sevinç çığlığı atmazlar mı yazık yazık... Bence daha belli bir olgunluğa ulaşamadıklarının göstergesi bu.

Scudo

kaju

Evlenmeyin olm. Ya bisiklet ya ben oluyo.
Tepki
291
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
muhabbet yine muhasebe kayıtlarına kadar gitmiş. o prof muymuş bu emeklimiymiş falan. konuşulanların toplamından anladığım yakında granfondo yok.

• Beğen
Tepkiler: fatihaniz
B

BF Okuru

Misafir
@3rsin

Velotürk yarış gelirleri ile kendisine bir şey almıyor. Bahsettiğiniz 13000 euro'luk bisikletleri, AccellBisiklet bizzat kendisi sponsorları olduğu için verdi. Velotürk etinliklerine hiç katılmadığım halde takip ediyorum.

(link)
Şimdi Accell Bisiklet de bisiklet sponsoru olarak verdiği Bianchi Oltre XR.2 modeli ile Veloturk ekibinin yüzünü güldürüyor.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Eleştirilecek çok sorun var ama, bu ülkeye iyi şeyler yapan insanlar hakkında yorum yapmadan önce epey araştırmakta fayda var.

Yılmaz Özdil'in dünkü yazısından bir alıntı yapacağım.

44 yaşındasınız.
Evlisiniz.
Üç çocuğunuz var.
Maaşınız 2 bin 500 lira.
Piyango vurdu; 100 bin dolar çıktı.
Ne yaparsınız?

2 bin 500 lira maaştan yemeyip içmeyip ayda bin lira biriktirseniz, bu paraya anca 20 sene sonra sahip olabilirsiniz, 20 sene; Ama dedim ya, piyango vurdu, şak diye 100 bin dolar çıktı, ne yaparsınız?

* Nuri Okutan; Sakarya valisiydi. Valiler genellikle “nasıl yaparım da altıma bir tane daha mercedes makam otomobili çekerim” diye kafa yorarken, bu vali “nasıl yaparım da bir çocuğun daha okumasını sağlayabilirim” diye kafa yoruyordu.

* Soyadı üstündeydi. Okutan'dı.

* Sakarya'dan önce Siirt valisiydi. Kalıpları kırdı, sıradışı yöntemlere başvurdu, özellikle kız çocuklarının okumasını teşvik eden muhtarları protokole aldı, onore etti, yöresel gerçekleri kullandı, kızını okula gönderen babalara altın hediye etti, yeni yeni makam otomobilleri alacağına, valiliğe ait iki mercedes, iki mazda ve bir cherokee cipi sattı, eğitim için harcadı, bölgenin tarihinde görülmemiş sayıda kız çocuğunun okula başlamasını sağladı. Siirt'ten Sakarya'ya geldi, okul öncesi eğitim oranı yüzde 7'ydi, yüzde 90'a çıkardı! Gelişme hızında Türkiye şampiyonu yaptı. Valiliğin maddi manevi tüm imkanlarını dar gelirli ailelerin çocukları için kullandı, okuma kültürünün yaygınlaşması için kampanyalar yaptı, Sakarya kütüphanelerindeki kitap sayısını 1 milyon 800 bine çıkardı. Bu müthiş kişisel çaba ve kişisel başarı, Vehbi Koç Vakfı'nın dikkatini çekti. Vehbi Koç Vakfı ödülü, 100 bin dolarlık para ödülüyle birlikte, kız çocuklarının eğitimine katkılarından ötürü Nuri Okutan'a verildi. Anasının ak sütü gibi helal paraydı, son kuruşuna kadar güle güle harcasın diye verildi.

* Ne yaptı Okutan? Kendisine verilen bu parayı, kendi ailesi için kullanmadı, kendi çocukları için kullanmadı, tek kuruşuna bile dokunmadı, memleketin tüm çocuklarına katkısı olsun diye, okul yaptırmak için bağışladı.

* Sakarya Camili Mahallesi'ndeki inşaatı derhal başlattı. Pekçok firma benim de tuzum bulunsun dedi, ücretsiz mal verdi. Vehbi Koç Vakfı bu onurlu tavrı daha da desteklemek için 50 bin dolar daha gönderdi. 100 öğrenci kapasiteli okula “Fatmana Anaokulu” adı verildi.

* Isparta Eğirdir'de yaşayan Fatmana, Nuri Okutan'ın anacığıydı. Oğlunun ödül aldığını duyunca “bilirim ben, benim oğlan o parayı çocuklara harcar” demişti. Haklıydı.

* İnşaat bir sene sürdü. Maalesef, Fatmana'nın ömrü vefa etmedi. Tamamlanmasına bir ay kala rahmetli oldu. Ama eminiz ki, bu evladı yetiştiren mübarek ana, okulun açılışını cennetten gülümseyerek seyretti.

* Sakarya'dan sonra Trabzon ve Şanlıurfa valiliği yapan, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF'in uluslararası raporunda “örnek model” olarak gösterilen, eğitime katkı açısından UNICEF literatürüne “Nuri Okutan Modeli” olarak geçti...

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal Yılmaz oltre`lerden bahsetmemistim.
@Bahadır Gürel taniyorsan, gorunen koye kilavuzluk yapmam gerekmez.yanlisimi duzeltirsen hatami kabul edip ozur dilemeye varim.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.154
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
O grubun hepsi maddi imkanı gayet geniş arkadaşlar @3rsin . İstedikleri bisikleti kendi ceplerinden karşılama durumları vardır, yardım paralarını kötüye kullanırlar mı yahu?
Ancak bedel bana da yüksek geliyor :(

• Beğen
Tepkiler: Sterx

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@3rsin

Tanıyorum, hatta bu forumu da takip ediyorlar ara sıra. Bir iddia ortaya atıyorsunuz, lütfen isim verin ve bildiğiniz şeye ait detay verin. Ne zaman oldu, nerede oldu, gören bilen var mı? Yazdığınız şeyin altı boş kalmasın.

Velotürk Gran Fondo'ların tüm geliri yardım için harcandı. Siz "bu paraları kendi çıkarları için kullandılar" gibi inanılmaz bir iddiada bulunuyorsunuz. Ciddi olarak bilgi bekliyorum.

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
@Kudret Kurtcebe

Yetişmesi en zor ve dünyada en az bulunan, "yetişmiş insan" dır. Bunun için kısa metrajlı siyasi ve politik çözümlerden daha ziyade, uzun soluklu reformlara ihtiyaç var. Ona da ne Sizin ne de benim ömrüm yetmez... Herkes yaptığı işten ne umuyorsa onu bulur... Bol pedallamalar..

Tepki
443
@3rsin

Veloturk GranFondo katılım gelirleri ve forma-tişört gelirleri tamamen çocuk bisiklet fonumuza aktarılıyor. Yaptığımız bisiklet dağıtımlarına google'da küçük bir araştırmayla ulaşabilirsiniz. GranFondo katılımcılarına teknik toplantıda katılım ücretleriyle ne kadar bisiklet fonlandığını gösteren sunumlarımız oldu; katılanlar hatırlayacaklardır.

Kullandığımız bisikletler sponsora aittir; ücret karşılığında alınmamıştır. Spekülasyon yapmak yerine ufak bir araştırmayla bu bilgilerin hepsine ulaşabilirsiniz veya daha samimi olacağını düşündüğünüz bir proje başlatabilirsiniz. Bu şekilde bir parça ayıp oluyor.

Selamlar,
Berkem

B

BF Okuru

Misafir
Tam olarak anlamak için soruyorum: Sponsor firma kampanya organizatörlerine bisiklet mi hediye etmiş?

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.050
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Grand fondo olmasada federasyonun böyle bir master sporcular için özel lig çalısması olacakmış.

(link)

D

Domestik

Misafir
Başlıktaki sorunun en güncel cevabı nedir? Tarihi belirlenmiş bir gran fondo yarışı var mı önümüzde? Siftah yapmak istiyorum artık :hhhhhh:

can.bike

Üye
Tepki
53
İsim
Can Y.
Bisiklet
Mosso
Geçen sene Şubat ayında belli olmuştu yarış tarihi. Şu an için belli herhangi bir tarih yok. Umarım yakın zamanda açıklanır.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berkem Ceylan bilgilendirme icin tsk ederim. ben "o" cumlemi geri aliyor sizden ve forumdan ozur diliyorum.

ama diger cumlelerim aynen gecerlidir "hayir" ve "bagis" islemlerinin tamamen "gonullu" ve her bireyin maddi durumuna gore yapildigini dunyanin her yerinde gormekteyiz. bisikletin ulkemizde henuz emekleme asamasinda oldugunu da varsayarsak, her kesimden bisikletciyi kapsayaci bir uygulama olmadiginin kanaatindeyim. (sahsi fikrimdir)

B

BF Okuru

Misafir
@3rsin

cebinde 10 lira olmayan varmı bu ülkede ?
ona bakalım gerçekten varmı ?
işsizlik ne oldu yüzde 12.5
ha
iş nereye geldi değilmi,
dayandı ekonomiye ,konu gitti başka yere ,konuşup dururuz anca burada ,dolar olmuş 3.63
atar tutarız meydanlarda hem muhalefet hem iktidar atın bakalım ,

dünyanın her yerinde gördükmü ? araştırır isek bu ülkeler zengin ülkeler değilmi,
kişi başına düşen miili gelir 100.000 dolar
nerde
norveçte
norveç avrupa birliğine üye değil
üstelik nüfus istanbul nüfusundan biraz fazla ,

bir konu açılıyor
ne diyor
gran fondo olacakmı ?
ama bakıyoruz
gran fondo ile ekonomi doğru orantılı değilmi
hangi sponsör firma kar gözetmeden bedava yarış düzenleyecek
hangi firma ?
bana herkes burada bu firmanın ismini versin bakalım
hangi firma ?
salcanomu ?
kim hangi firma bedava iş yapacak ?
herkese kumanya verecek
hangi firma bedava otobüs diyecek hangi firma ?

marmarada ne oldu ?
geçen sene, nemi oldu
şu oldu
bedava otobüs ile gidildi ,bedava dönüldü
sona kalan dona kaldı ben yani ,
2 saat otobüs bekledik orada
ha neymiş bedava kimse iş yapmaz
yaparsada siz orada 2 saat beklersiniz ,ben neden orada 2 saat bekledim ve 35 kişi ?
önce buna cevap verelim bakalım

bu dünyada ve de türkiye
hangi firma her sene gran fondoları bedava yapacak ? ve nereye kadar yapacak
varmı bunun cevabı

burada herkes yarış ne zaman olacak demekte
olacakta
kardeşim bu iş para ile oluyor para para para
napolyon ne dedi
para para para

önce düşüneceğiz bu işler nasıl organize oluyor ,parasız iş oluyormu bakalım ,
haaaaaaaaaaaaaaaa
senin devletin yapacak tabi bedava işi
yaptıda
ne zaman geçen sene gran fondo marmarada
bedava idi otobüsler ve bedava su makarna sandviç ,

ama sona kalanlar şamarı yedi yani ben ve 35 kişi
seronomi bitmeden otobüsler neden boş gitti
bunun izahını otobüs firması verecek
o firmanın hangi firma olduğunu biliyorum
burada o firmanın yetkilisi yok ,sorum cevapsız kalacak tabi,

bisiklet yarışımı düzenleyeceksiniz,
önce devlet işe el atacak

1- gençlik ve spor bakanlığı
2- bisiklet federasyonu
3- valilik
4- belediye

bunlar kesin olarak demirbaş olmak zorundadır,yanlarına bir adet sponsor şirket bulsunlar
ayrıca otobüs firmaları yerine belediye aynen tahsil edecek otobüslerini başka çarede yoktur,,

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

hayaller norveç gerçekler türkiye

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.154
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Kudret Abi sen tam podyuma çıkmıştın ki, arkalarda koşuşturmanın hızlandığını farkettim. Şüphelenip otobüslerin yanına gittim. Tam dolu muydular bilmiyorum ama otobüsler sıra sıra kalkıyordu. Bursa'ya giden son otobüse ancak binebildim. Daha sonra gelenler ne yaptı bilmiyorum. Ya seremoniler bitmeden hareket edilmeyecek diye söylemeyi unuttular otobüs firmasına, ya da şoförler bir an önce işime bakayım diye kafalarına göre gittiler. Organizatörlerin haberi olmuştur mutlaka ama konu hakkında ne düşündüklerini bilmiyorum. Gördüğüm aksaklıklar ve güzel yönler ile ilgili bir mail atıp teşekkür etmiştim, dönmemişlerdi.

Not: Otobüslerin dönüş için köprüyü kullanmasına izin verilmemiş, feribotla geçmiştik karşıya. Şaka gibi. Onun da sebebini sormuştum ama öğrenemedim :)
Not2: Bagaj bisikletle tıka basa dolunca hareket etti bizim otobüs. Ama bisikletçi sayısı otobüsü doldurmuyordu. Ancak yarısı kadardı, bunu da dikkate almalı.

B

BF Okuru

Misafir
@mehmetsunu

hayalle yaşanmaz mehmet aga hayalle yaşayan türkiyedir ,

hayalle yaşayan biliyorsun o ,,,,,, ölür
severim neyzen teyfiği
büyük adamdı küfürbazın önde gideni idi ,
ama neyi bir çalardı
bir üflerdiki
çatırdatırdı,,:komik::komik:

@Özcan.