Yine Bir Bianchi Restorasyonu. Bilgi ve İlgilileri içeri alabilirmiyim model konusunda :)

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Kuzey Ege wallahi kesip biçmeden yaptıgım single fixie de benim içime sinmez normalde ben bu kadroyu almamdaki amaç fixie idi ama işte yine iyi birşey bulmuşum kesmiyim sağını solunu dedim cunki fixie single kadrolarda borulardaki en ufak bir parça kaynak vs. bile benim canımı sıkıyorda oyüzden kıymadım buna :)

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Silent
Neresini keseceksiniz anlamadim? Eger pompa takma cikintilarini ve dinamo demirini kesmeyi dusunuyorsaniz buyuk hata. Ben o sekilde bir single kullaniyorum ve gayet estetik oldu.

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Murat Cömez teşekkürler murat abi elimde orta şekerli birkaç klasik grup set var onları baska projelerıme saklıyorum daha fazla grup almayacağım zaten odamda yer sıkıntısı cekmeye basladım. Abi bu kadroda 2 li aynakol kullansam ön vitesin kablosunu nasıl nereden geçirebilirin sorayım sana hazır gelmişken buraya :)

@Kuzey Ege benımde hoşuma gitmiyor o çıkıntılar normalde eğer değersiz bir kadro olsaydı gözümde cokdan kesmiştim ama kısmet işte diyer alacagım kadrolara doğukan beyin bir kadrosuyla haşır neşirim şuan biraz inceliyorum sanırım onu almaya niyetlendim biraz kısmet diyorum fixie için :)

image.jpg Tek kablo geçirecegim kısım bu suan bisikletin yanında degılımde detaylı ekleyemıyorum elimde olan görüntü bu. @Murat Cömez

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Silent

Kablo gecirme yeri yokmu. Ben tam olarak fotolara bakmadim. Bi bakayim sana birazdan dönerim ok.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Murat Cömez yeni olarak birtane daha attım abi bir bak istersen. Teşekkürler

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Silent
Baktim evet arka icin var ön icin yok ama sorun degil. Yalniz ön aktariciyi kullana bilmen icin sol koluda takman gerekiyor. Bu kollarda dikkat etmen yer ise söyle, bu kollar 5li sistemse 5li calistiriyor 6li ise 6li calistiriyor yani vitesin kacli ise onu calistirir 5li kol 6li calistirmaz, nedeni de tel cekme mesafesi uymuyor.

Bunun iki yöntemi var....

Birincisi ayankol yuvasinin alttindan su parcayla
Campagnolo-Kabelfuehrung-unter-dem-Tretlager-Metall-433-0-1354881286.jpeg

Yada üzerindeki sistemin aynisini kelepceli olarak sol tarafa takacaksin (Fotograftaki ikili ama teklisi de var)
SHIMANO-Schaltzugfuhrung-Rennrad-Schelle-Clamp-Bike-Cable-Clip-_57.jpg

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Murat Cömez anladım abi ama söyle birşey var aynakolun altında yanı orta göbek altında parça takabılecegım bir delik yok ne yazıkmi delip diş açmam gerekicek klavuz ile anladıgım kadarıyla. Yada ikinci yöntemi kadroya aynı parçayı yeni bir kaynak yaparak halledecegim.

• Beğen

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Silent
Delik ve dis acmasi cok basit ve görüntü olarakta daha iyi görünür. Ikinci islemi kaynak yapmana gerek yok o parca zaten kelepceli. Kaynagi zaten pek tavsiye etmem o kisimda.
Benim sana tavsiyem en ucuz en güzel ve en temiz yolu alttan bir delik acip vidayla takman olacak.

• Beğen
Tepkiler: Silent

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Murat Cömez teşekkürler abi yine aydınlattın beni doğru dıyorsun eger önde 2 li bir aynakola gerek duyarsam bu söyledigini yapacagım ama ben tekliden yanayım bakalım nasıl birşey yapacagım. Benım simplex vites kolu 5 üzerini calıstırmaz dıyorsun böylelikle bu bisiklet fixie yoluna bir tık daha yaklaşmış bulunuyor. Elimde birde sır gibi sakladıgım bir italyan daha varda ona sıra var yoksa onun parçalarını kullanıp halledebılırdım ama bisikletten bisiklete parça geçirmiyorum suan birinden birşey eksildimi uyku düzenim bozuluyor. Yada bu kadroyu kesip biçmeden satıp doğukandakı begendıgım kadroyu bi görmeye ankaraya zıyarete gitmek yada başka satan arkadasların kadrolarıyla ılgılenmek suan birkaç altarnetifim var ama bu kadroyu heba etmek istemiyorum bakalım ne yapacagım.

• Beğen

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Kuzey Ege sanırım yapacagım ya bugun dusundum öyle karar kıldım peki birşey soracagım flibberli bir göbekde single mümkünmü fixie değil fixie için elimde bi arka jant var bı akord yapıp onu kullanabılırım ama single olarak tavsiyen ne olur shımano r500 setide single olarak değerlendireyim bari diyorum.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Silent
elbette mümkün, kaset göbeğe uyumlu bir single dişlisi ve aradaki boşluğu doldurmak için spacer gerekecek sadece.

Şu tarz birşey; (link)

• Beğen
Tepkiler: Silent

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Kuzey Ege cok iyi oldu bu deltada olması özellikle fiyatida uygunmuş fırsat bulunca hafta içi alırım stoklarındada var sanırım.

Ben örerim diyen varmı acaba ? : )) göbegı toplatmak için jantı götürmek zor geldiginden imren abiye ördürdügüm arka jantın tellerini söktüm tabi imren abim sagolsun tekrar el at diyince de get lan her hafta jantmı örcez dedi :D
akord anahtarımız mevcut sadece :) image.jpg