yeni street bisiklet

Scudo

qatrio

Aktif Üye
Tepki
63
Ben çıktı diye biliyorum sitesinden araştır belkide şu güzel yurduma gelmemiştir?

• Beğen
Tepkiler: Kutay Özdemir

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
yorumlar için saolun scott un sitesine yaklasık her gün giriyorum zaten ama bazı modeller sürekli eklenip siliniyor ;

• Beğen
Tepkiler: Kutay Özdemir

qatrio

Aktif Üye
Tepki
63
bende çıktı diye biliyorum yanlış söylememek için siteden baktım ordada var gözüküyorç :)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ançak türkiye ye gelmedi diye biliyorum.
2009lar var.

ancak daha ilerki zamanlarda gelir...

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
Ett arkadaşlar daha 2009 lar satılıyor;heralde ocak gibi flan cıkcak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

bazı modeller gelmiş fakat, scott herzamanki gibi alt modellerini çok dadik toplamış. ama üst seviye bisikletleri iyi parçalarla toplanmış fakat fiyat olarak yüksek,örnek olarak 3100 tlye voltage 0.5 almak yerine 2700 tlye specialized p.2 alırdım. aradaki 400 tl farkda yanıma kalırdı ve voltage 0.5den daha kaliteli bisikletim olurdu ;)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
yada canadaya gelip 2100 liraya p3 alirsin daha da kaliteli bisikletin olur ve dahada cok paran yanina kalir :D

• Beğen
Tepkiler: hikmet

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür öneriler içinde;

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
En başından beri scott da karar kıldığın için hevesini kaçırmamak adına yazmak istemedim ama gürkan bir şekilde aklımdakileri belirtmiş, uzun zamandır türkiye de tüketiciye başka alternatif olmadığı için resmen ittirilen garip açılara sahip voltage serisi yerine p serisi veya giant lara bakmak daha mantıklı, çıtayı biraz yükseltirsen cannondale chase bence türkiye den alınabilecek en iyi street bisiklet. street te asıl önemli olan kadro, saçma sapan bir kadroyu istersen en iyi parçalar ile donat o kadro yine de senin gelişmeni engelleyecek, çeşitli hareketlerde zorlanmana veya yapamamana yol açıcaktır, scott un alınabilecek tek bir street kadrosu var, o da fiyat performans olarak bakınca yine mantıksız ve sanırım türkiye ye getirilmiyor, örnek olarak modern ve doğru dürüst tasarımlı street kadrolara bakarsan bir tane bile 410 mm nin üstünde alt çeki borusu mesafeli bisiklet bulamazsın, scott ise hala 420 mm lik uzunlukta ısrar ediyor, eğer yabancı dilin varsa yabancı forumlara bak ya da oralarda soru sor, bu işten anlayan bir kişi bile scott ı tavsiye etmeyecektir, henüz almamışken başka alternatiflere yönelmen daha iyi .

• Beğen

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
@bachibouzouk

teşekkürler zaten kime sorsam bana bu cevabı veriyo önerilen markaları araştırıp bana uygun bir tanesini alcam :)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@bachibouzouk

aslinda evet hala acera aktaricili street bisikleti satan bi firma ve alinicak tek bisiklet 0,5 le ltd ama 420mm olayina gelince o 2008 yilinda tarihe gomuldu. eger internete girip bakarsan alt ceki borusunu(chainstay) 385mm oldugunu goruceksin. bu gercekten inanilmaz bi rakam p2 de 395mm ydi ve lastik sele borusunun dis borusuna kadroya surtuyodu. scott nasil yapti bilemem ama 2009 ve 2010 un en ust modelleri guzel. ama dedigin gibi fiyata bakinca sacmaliyolar. avrupada cogu bisiklet pahali eyerki amerika kitasinda herhangi ulkede yasayan bi tanidigin varsa speci leri cok ucuza bulabilirsin. ben kanadadayim specinin en baba street bisikletini 2150 liraya aldim. tr fiyati 3600 liralik bisikleti o fiyata aldim gerisini sen dusun artik. burdada yedek parcada sacmalamislar. tr de 30 liralik avid in firen balatasi burda 30 dolar. egerki bisiklet alicaksan yurt disindan getirtmeye bak. ama bi tanidik yardimi ile bisikleti kullanilmis gibi gosterip faturada koymazsa kutuya hediye olarak sana gonderebilir. boylece gumruk odemezsin. kargoda hasar alir dersende butun bisikletler tr ye kargo ile geliyo zaten.

• Beğen

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
ujur yorum için çok sagol gercekten mantıklı;

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
@ujur

uğur yanlışın var, hala 420mm , web sitesine gir (link), oradan voltage c frame in geometrisine bak, voltage c frame de yani türkiye ye getirilen seride (yz 2, 25, 35) hala 420 mm , 385 mm olan yz limited le yz 0.1 onlar da ilk mesajımda dediğim gibi bu sene türkiye ye geliyor mu bilmiyorum ayrıca gelse de bence fiyat yüzünden alınmaz. geometriyi gösteren ve scott ın web sitesinden alınan tablo aşağıda ,
bakman gereken değer f ile belirtilmiş.

http://img7.imageshack.us/img7/4155/z97501b14g75f52414v21e9.jpg

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
tamam onu biliyorumda iste en ust modeller iyi. yani kotu degiller. ama fiyatlarina gore cok pahalilar.

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
sonuç olarak benim dediğim de o , birde 420 mm 2008 de tarihe gömüldü demişsin ama öyle bir şey yok , genel kullanıcının en çok rağbet edeceği (yani alım gücüne bağlı olarak tahmini en çok satılacak modellerde ) hala 420mm kafasıyla yoluna devam , en sevmediğim yaklaşım paran yoksa sana kötü bisiklet satalım mantığı, hele yurtdışında limited serisinden çok daha iyi veya aynı denilebilecek kadrolar 3/1 fiyata satılırken. zaten daha önce bir kez batmanın eşiğinden dönen scott firması bisikletçiyi böyle yolunacak kaz yerine koyarsa yine aynı noktaya gelebilir. diğer firmaların bu konuda ne yaptığı ile ilgili ülkemizde satılan brass lar örnek verilebilir, giant street dj deki en üst modeli olan stp yi alamıyacak yada bu işe yeni başlayanlar için hemen hemen aynı açılara sahip bir kadro ile alt seviye parçalarla stp den daha ucuza brass ları satıyor yani kadro olarak arada voltage ın a ve c serisi gibi bir uçurum yok, stp alacak paran olmasa da sana nispeten iyi bir kadro alma seçeneği sunmuş. (malesef stp türkiye ye getirilmiyor.)